Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yamaha Crypton Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Benelli Bn 251

benim 2005 model yamaha crypton var gayet memnunum sizinde fikirleriniz almak isterim

MOTOR
    Tipi Hava soğutmalı, 4 zamanlı, öne eğimli tek silindir, SOHC
    Hacim 110 cc
    Çap x strok 51.0 mm × 54.0 mm
    Sıkıştırma oranı 9.30 : 1
    Azami Güç 7.8 BG @ 8.000 dev/dk.
    Azami Tork 0.79 kg-m @ 5500 dev/dk.
    Yağlama sistemi Islak karter
    Yakıt Sistemi Karbüratör
    Debriyaj tipi Islak, çok diskli santrifüjlü otomatik
    Ateşleme sistemi C.D.I
    İlk Çalıştırma Elektrikli / ayak marşlı
    Vites kutusu Yarı otomatik / 4 vites
    Son aktarım sistemi Zincir tahrikli

ŞASİ
    Ön süspansiyon Teleskobik çatal
    Arka süspansiyon Maşa
    Ön çatal esneme mesafesi 95.0 mm
    Arka çatal esneme mesafesi 76.0 mm
    Ön fren: Tek disk
    Arka fren: Kampana
    Ön lastik: 70/90-17 38P
    Arka lastik: 80/90-17 50P

BOYUTLAR
    Boyutlar (U x G x Y) 1.885 mm×675 mm×1.040 mm
    Sele yüksekliği 770 mm
    Tekerleklerarası mesafe 1.200 mm
    Minimum yerden yükseklik 130 mm
    Ağırlık (Yağ ve dolu yakıt deposu dahil) 101 kg
    Yakıt kapasitesi 4.2 L
    Yağ kapasitesi 1.0 L

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Motorun kazasız belasız hayırlı olsun.

Bu model 100 km.de ne kadar benzin harcıyor, çıkabildiğin en yüksek hız ne kadar oldu, titreşim varmı gibi sorularımı cevaplarsan sevinirim.

2005model bir crypton r ım var mükemmel bi motor abi bindiğin gibi farkı anlıyon bi mondiale bin bide yamahaya hemen kendini belli ediyo hiç titreme yok allah ne verdiyse gibiyo banamısın demiyo sürücüsünü memnun ediyo :D
    HIZLI YAŞA GENÇ ÖL :::::::::HAYAT BUYSA HAYABUSA :::::::::AKHİSARDRAG TEAM:::::::MOBİLETTE:::::YAŞAM İÇİN FARK YARATIRRRR::::::MOTOR KULLANMAK AYRICALIKTIR::queen::bounce::farao:

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Ben bütün soruları cvplıyım çok çok az yakıyor...asla seni yarı yolda bırakmaz bakımı kolay basit..3.200ytl ben en fazla tr de yollar ezik büzük olduğu için 110 kadar ulaştım anca daha fazlası yapılabilir dönüşleri harika şehirçinde onla kral olursunuz diyebilirim kalkışına hyran olmayan yok harika kalkıyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:03 ----------

Sürücüsünü fazlasıyla tatimin edebiliyo diyebilrim bütün motor tamircilerinin ustaların tavsiye ettiği motor

Motosikleti
    Frennlerin balata olmasından korkmayın frenler güzel

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Alıntı TORAMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kazasız belasız hayırlı olsun.

Bu model 100 km.de ne kadar benzin harcıyor, çıkabildiğin en yüksek hız ne kadar oldu, titreşim varmı gibi sorularımı cevaplarsan sevinirim.
    Hehe aylar önce bende soru sormuşum şimdi ise Haziran 2010 da bu modeli aldım ve kullanıyorum.

Yamaha Crypton ekonomikliği pratikliği sağlam ve sorunsuzluğuyla yeni gözdem oldu.

Motosikleti
    toraman benim fotoları attım cryptonun forumunda ama hangisinde bilmiyorum iilk sayfadaki nese link verdim ilk sayfadaki forumda paylaşalım bilgilerimizi.....http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2325100
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-temiz-full-orjinal-2005-model42-000-km-59057197/detay/
    iyi akşamlar arkadaşlar bu motor nasıldır

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    eski bir crypton kullanıcısı olarak,hiç beğenmedim.Aynaları yok madem tamamen orjinal aynaları nerede? Apaçi bir arkadaşın belli ki motor,onların kalkışlarda nasıl kibar kalktıklarını ve ne kadar titiz kullanıcı olduklarını anlatmama gerek yok herhalde. Son olarak boyası orjinal değil gibi geldi gözüme. Bence bakma bile biraz sabret temizini bul derim
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski bir crypton kullanıcısı olarak,hiç beğenmedim.Aynaları yok madem tamamen orjinal aynaları nerede? Apaçi bir arkadaşın belli ki motor,onların kalkışlarda nasıl kibar kalktıklarını ve ne kadar titiz kullanıcı olduklarını anlatmama gerek yok herhalde. Son olarak boyası orjinal değil gibi geldi gözüme. Bence bakma bile biraz sabret temizini bul derim
    orjinal elcikleri ve aynaları duruyor diyor abi yalnız bunun satışı kolay olurmu ki yazın sonunda satıp cbf150 yada ybr125 alcam yoksa buna hiç bulaşmayıp 100cc çinli cub mu alsam

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    hiç crypton kullanan yok mu sitede beyler. bayanlar.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç crypton kullanan yok mu sitede beyler. bayanlar.
    Konuyu canlandıralım.

Motosikleti
    ns 200
    2013 modelini 5 Sene 35 bin kilometre kullandığım ve her zaman özleyeceğim bir motosiklet. Torkunu düşük devirde vermesiyle gerçekten 100 cc mi kullanıyorum dedirtiyordu onca zamandan sonra. Artık ülkemizde 110 cc olanı satılmıyor oluşu üzücü bir durum. Benim gibi sürekli agresif ve yüksek devirde kullanan birine rağmen 100 kilometrede 2,7 litre yakarak kendini yeterince kanıtlamıştı. Yaşadığım tek kronik sorunu sürekli olarak far ampulünün patlamasıydı. Led ampul takarak çözmüştüm onu da. Velhasıl, güzel motosiklettir ve şehir içinde kullanmak için daha iyisi yoktur benim gözümde.

Motosikleti
    ......
    Alıntı janset1604 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 modelini 5 Sene 35 bin kilometre kullandığım ve her zaman özleyeceğim bir motosiklet. Torkunu düşük devirde vermesiyle gerçekten 100 cc mi kullanıyorum dedirtiyordu onca zamandan sonra. Artık ülkemizde 110 cc olanı satılmıyor oluşu üzücü bir durum. Benim gibi sürekli agresif ve yüksek devirde kullanan birine rağmen 100 kilometrede 2,7 litre yakarak kendini yeterince kanıtlamıştı. Yaşadığım tek kronik sorunu sürekli olarak far ampulünün patlamasıydı. Led ampul takarak çözmüştüm onu da. Velhasıl, güzel motosiklettir ve şehir içinde kullanmak için daha iyisi yoktur benim gözümde.
    2014 model 60bin km´de hala ilik gibi..bozulmadi..ne yapsam ne etsem bozamadim..

Ulen ha bir yağ yak,ne bileyim stop et.yok..

Not:60bin km boyunca sadece bir kere ön far ampulu degiştirdim.stop sinyal vb.hala fabrikada takilan ampul.

Balata,buji,yağ,hava filtresi gibi periyodik degismler,disinda başka bir arzusu yok.

Brezilya moto forumlarinda,Ybr125´den 1tık daha sağlam ve daha sorunsuz oldugu yaziyor.

sharabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Crypton Bir

2015 Crypton kullanıyorum 4 senedir. Gerçekten böyle motor olmaz arkadaşlar. yaz kış her hava koşulunda sürekli kullanıyorum. Caddede de biniyorum, dağda bayırda patikada da. 1 kez tık demedi maşallah. Standart bakımları dışında da hiç bir masrafı olmadı. Uzun yola bile vuruyorum 1800 km'lik tur yaptım. CUB düşünenlerin hiç tereddüt etmeden, başka marka model falan aramadan direk almasını tavsiye ederim. Kalkışı efsanedir, şaşırırsınız. Yakıtı hiç söylemiyorum bile koyduğunuz zamanı unutturuyor. En devirli kullanımda bile 2,5 litreyi geçemedim 100km'de. Uzun yolda tapa gaz 2-2,5 arası rüzgar durumuna bağlı olarak. Max 120 gördüm, 90-100 gayet konforlu.

Biraz daha uzun turlara, sınır aşırı ülkelere gitmeye niyetlendigim için motoru buyutecegim. o yüzden beninkini satışa çıkardım. 2015 Beyaz. 12 bin kilometrede ve cillop gibi.

Sahibinden ilan no: 613843175

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...13843175/detay

Motosikleti
    ......
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2014 model 60bin km´de hala ilik gibi..bozulmadi..ne yapsam ne etsem bozamadim..

Ulen ha bir yağ yak,ne bileyim stop et.yok..

Not:60bin km boyunca sadece bir kere ön far ampulu degiştirdim.stop sinyal vb.hala fabrikada takilan ampul.

Balata,buji,yağ,hava filtresi gibi periyodik degismler,disinda başka bir arzusu yok.

Brezilya moto forumlarinda,Ybr125´den 1tık daha sağlam ve daha sorunsuz oldugu yaziyor.
    Ulan zamaninda ne övmuşum be arkadaş.

Tvs180 meğer daha az yakiyormuş..
    fz6_fazer bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    arkadaslar..arka teker somunu iyice sıkınca teker zor dönüyor,gevşek bırakınca rahat dönüyor..usta janttan kaynaklı dedi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar..arka teker somunu iyice sıkınca teker zor dönüyor,gevşek bırakınca rahat dönüyor..usta janttan kaynaklı dedi..
    demekki bu forumda crypton kullanan kalmamış..bildiginiz facebook,watsap forumu varmi?

Motosikleti
    ......
    Alıntı schnitzel_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

demekki bu forumda crypton kullanan kalmamış..bildiginiz facebook,watsap forumu varmi?
    2 sene 2014 modeline bindim,boyle bir sorunla karsilasmadim

Donuşu zorlayan zincir gergi levyesi olabilir.eşit değilse.

Diger bir durumda,kampana yayi ayari

Olmadi,

Sagda ve soldaki burçlarin yönlerine bak

Burcun ön ve arkasi konik olabilir

Gobek rulmaninin masura kismina baski uygularsa buda rulmanin rahat çalişmasini engeller.

Ama burç rulmanin tam gobek bilezigine basacak.

Belkide teker rulmanlarin omrunu tamamlamistir.

Motosikleti
    2011 c8 Crypton & 2013 xmax250
    @levend84 uygun fiyata takim jant aldim.bakalim deneyip görecez..tesekkurler

solo__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcity
    arkadaşlar, şehir içi için önerir misiniz?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler