Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Honda Activa bilgi paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Beat
    Arkadaşlar merhaba,

ben önümüzdeki ay içerisinde ilk motorumu alıcam. yaklaşık 1 aydır forumlarıı takip ediyorum. ilk önce asya veya mondial marka bi scooter almayı sonra vespa almayı sonra kawasaki marka bi chopper almayı sonra da honda activa almayı düşündüm. son fikrim honda activa yüzünden. tabi bu fikirlerimin değişmesinda kullanım amaçları da yatıodu. şimdi bana gereken hergün sabah akşam trafiğinda 10 km yol yapacağım ve motora, trafiğe alışmamız sağlayacak, daha sonra da belki 1 yıl sonra satıp bi chopper alacağım. o yüzden şu anda scooter kesin. çin malı ürün de olmamam konusunda birçok kişi beni uyardı. neden olarak da 2 haftada bir servise gitmek gerekiyormuş. son olarak hem fiyatı uygun hem de kullanımı kolay olduğu için (şekli çok güsel olmasa da) Honda Activa da karar kıldım. forumlarda ise bu motor hakkında hiçbir bilgi yok.

daha önce activa kullanan ve bana öneride bulunmak isteyen veya onu alma bak bu da senin işini görür diyen varsa lütfen önerilerinize açığım...

Teşekkürler...
    everything around us can be represented and understood through numbers...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NeO-SouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi fikir.. bende senin yerinde olsam aynisini yapar, cin alicagima japonun ucuzunu alirdim

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    activa da çinde üretiliyo diye bişe okumuştum forumlardan birinde,kalitesinin dier çinliler gibi olduğu falan yazıyodu.gerçi öyle bile olsa arkasında hondanın vermiş olduğu güven var. aslına bakarsan sana scooter deil vitesli bi commuter lazım,madem amacın cruiser e geçmek(chopper deil)şimdiden vitesli bi motora alıştırsan kendini daha iyi olur.al bi eski titan falan,sıfır bişe olmasına gerek yok.sadece 1-1,5 sene binmeyi düşünüyosan.hem hırpalanmaya açıklar,hem parçaları ucuz ve rahat bulunur,kendinide ispatlamış motorlardır.istediğin zaman üç beş aşşasına hemen verirsin.

ozzkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam bende aynı önce mondial sonra haojin derken arn 125 ile honda beat arasında kaldım beat activaya göre biraz daha spor ve atak duruyor sanki

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence honda beat ı da düşünebilirsin

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    arkadaşlar...!hepinize iyi akşamlar size honda hakkında ufak bir bilgi vermek istiyorum.Benim kullandığım honda beat 100cc 2004 model şu anda 5896 km.'de şu km.'ye kadar hiçbir sorun çıkarmadı.sadece 4000km periyodik bakıma gittim.Motor alcak arkadaşa beat'ı tavsiye ederim ama benim aklım aktivada diyorsan ona birşey diyemem aktiva ile beat arasında tek fark gövde aktiva metal beat plastik diğer aktarma organları aynı , fiyatı aktiva 2.450.ytl-2.625.ytl aralarında fazla bir fark yok bunlar çin malı değil HİNDİSTAN malı Diyeceksin hondanın çin malı yokmu var ama honda mühendislerinin kalite kontrolü altında üretim yapıyorlar kolay dağil dünyanın en büyük motor üreticisi yanlış anlamayın motosiklet değil otomobil-motosiklet-çim biçme makinaları-tekne motorları-jeneratör-uçak ve son olarak ASİMO Kalite hayatınızı değiştirir.Motorların geldikleri ülkeler japonya-hindistan-çin-ispanya-brezilya-amerika-italya dan geliyor.

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar...!hepinize iyi akşamlar size honda hakkında ufak bir bilgi vermek istiyorum.Benim kullandığım honda beat 100cc 2004 model şu anda 5896 km.'de şu km.'ye kadar hiçbir sorun çıkarmadı.sadece 4000km periyodik bakıma gittim.Motor alcak arkadaşa beat'ı tavsiye ederim ama benim aklım aktivada diyorsan ona birşey diyemem aktiva ile beat arasında tek fark gövde aktiva metal beat plastik diğer aktarma organları aynı , fiyatı aktiva 2.450.ytl-2.625.ytl aralarında fazla bir fark yok bunlar çin malı değil HİNDİSTAN malı Diyeceksin hondanın çin malı yokmu var ama honda mühendislerinin kalite kontrolü altında üretim yapıyorlar kolay dağil dünyanın en büyük motor üreticisi yanlış anlamayın motosiklet değil otomobil-motosiklet-çim biçme makinaları-tekne motorları-jeneratör-uçak ve son olarak ASİMO Kalite hayatınızı değiştirir.Motorların geldikleri ülkeler japonya-hindistan-çin-ispanya-brezilya-amerika-italya dan geliyor.
    TYP-R verdiğin bilgiler için saol. activa ile beat arasındaki sadece gövde farkı olduğunu biliyorum. görünüş açısından da beat daha atak ve spor görünüyor fakat ben şimdi bu makinamın atak ve spor görünmesini istemiyorum sonuçta 100cc hantal ve şirin gözüksün biraz daha iyi sanki o yüzden 200 milyon farkı vereceğime alacağım kaskı ceketi daha sağlam alırım diye düşündüm. 5000 km de hiç bi sorun yaşamamış olman da beni sevindirdi.

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Honda Activa çinde Üretiliyorsa dostum Yamaha Ybr yüzde 125 bin Çinde üretiliyordur.Honda Activa Kullanan Arkadaşım var ve motor kaza geçirdi ve hala çalışlıyor canavargibi...Dostum Activa ların yenileri çok iyi eskileri krank sorunu vardı bu giderildi.Activa ile ilgili sorularını p.m den bana ilet yardımcı olurum...
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

Motosikleti
    Honda Beat
    peki activanın lastikleri çok inceymiş mutlaka alınca değiştirin falan diyenler var bu konu hakkında ne düşünüosunuz ?

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hocam activa ve beat arasında hız ve güç farkı olduğunuda söylemişti ikisinide kullanan arkadaşım.. beat 90 km/h yaparken activa 80de kaliyomus.. ama activa ile 3 kişi gayet güzel tırmanıyomus.. istersen birde bu açıdan bak ve bencede activayı seç..

devilcerkez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Hiç gerek yok lastik değiştirmeye.Ben ve arkadaşım Activayı hem dağda hem kumsalda hem asfaltta sürüyoruz...Lastyikleri özeldir Activanın.Çivi girmez ve özel koruyucusu var Alırsan eğer başka lastik sonra habire patlar 2 senedir hiç patlamadı...Beat de var burdabir abide odaiyi motor Güçler aynı sadece beat ın dışıkaportası plastik activanınki demir bu yüzden biraz hız farkı olabilir.motorlar karbiratörler aynı...
    Volkanyaldiz.com
    Mantık insanı ve motor sadece araç.

theOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelim history 125
    ben de aynı şekilde bi scooter almayı düşünüyorum,bu benim ilk motorum olucak.çin mallrı hakkında yazılanları okuduktan ve yolda her parçasında ayrı ses gelen o motorları gördükten sonra ben de honda beat düşünüyorum.
    sonuçta beat ve activanın tek farkı görüntüsü. bu motorları bütün evlere servis elemanları haldır huldur kullanıyor ve bana mısın demiyorlar. bence activa güzel bi tercih, önemli olan senin beğenmen. eğer alırsan yorumlarını bekliyoruz...
    34 GS ....

Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    ARKADAŞLAR AKTİVA İLE BEAT ARASINDA HİÇ BİR FARK YOK (AKTARMA ORGANLARINDA)MOTOR AYNI BEYGİR AYNI LASTİK AYNI YANİ KISACASI İKİZİ TEK FARK GÖRÜNÜŞÜ BİRŞEY DAHA EKLEYECEĞİM AKTİVA İLE BEAT ÇİNDE DEĞİL HİNDİSTANDA ÜRETİLİYOR BİLGİLERİNİZE....! LASTİK SORUNU DİYE BİRŞEY OKUDUM ÜRETİLEN BÜTÜN MOTORLAR OLSUN OTOMOBİLLER OLSUN BİRÇOK TESTLERDEN GEÇİYOR EN UYGUN LASTİK ONA GÖRE SEÇİLİYOR.LASTİĞE BAKARSANIZ CBR 125'İN LASTİKLERİ AKTİVADAN DAHA İNCE....!BUGÜN HAVA GÜZELDİ BİRAZ FAZLİ DOLAŞTIM GALİBA 6016KM OLDU.

Motosikleti
    Honda Beat
    bilgileriniz için saolun arkadaşlar activa almaya karar verdim fakat son birşey sorucam:
    avrupa yakasında ulus ta oturuyorum. bu civarda beşiktaş olur mecidiyeköy olur levent falan bu motoru alabileceğim birşey biliyomusunuz. hondanın resmi sitesinde sadece yeniköyde bi yer varmış onu gösteriyo. sizin bildiğiniz var mı ? ayrıca bir de www.honda.com.tr den başka honda motorlar hakkında bilgi bulabileceğim türkçe güsel bir site bilip paylaşırsanız sevinirim.

Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    kardeş sana yardımcı olabilirmiyim bilmiyorum ama elimden geleni denemek istiyorum. sana hondanın yetkili sat+ser+yp bayi adresini verebilirim.ÖZEN motor bağcılar 0212 659 13 96-OTOSEVER şirinevler sat+ser+yp 0212 654 30 00-PAZARBAŞI yeniköy sat+ser+yp 0212 262 11 95 bunlar bana uymaz diyorsan yarın iş yerinden öğrenince akşam sana yardımcı olmaya çalışırım.

Motosikleti
    '06 Aprilia Scarabeo 500; '09 SYM Wolf Classic 125
    arkadaşım çok iyi bir tercih yapmışsın seni kutlarım.
    Beat spor, activa klasik...activa biraz daha ağır metal kasa yüzünden. Bu sebeple biraz daha yavaş. Düz yolda 80 yapıyor max, beat ise 85'e falan çıkıyor. Bende mayıstan beri activa kullanıyorum, herhangi bir problemim yok

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Honda İNNOVA'yı düşünmez misiniz? Scooter değil ama, ilerde vitesliye geçmek isterseniz daha rahat olur düşüncesindeyim.
    125CC olduğunu da göz önünde bulundurunuz.
    Linki de burada:
    http://www.honda.com.tr/motosiklet/m...2&extra=Teknik
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Honda modellerinin bazıları ve üretim yerleri belki lazım olur dedim. (beat-activa hindistan)-(ınnova 125 tayland)-(cbr 125 tayland)-(crf 450 brezilya)-(cbf 250 brezilya)-(cg 125 titan brezilya)- (ses 150 dylan italya)-(xl 1000 varadero ispanya)-(xl 650 transalp ispanya)- (cbr 1000 japonya)- (goldwing 1800 amerika)'da üretiliyor.bilgilendirmek amacı ile.......!

Motosikleti
    Honda Beat
    Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı
    kardeş sana yardımcı olabilirmiyim bilmiyorum ama elimden geleni denemek istiyorum. sana hondanın yetkili sat+ser+yp bayi adresini verebilirim.ÖZEN motor bağcılar 0212 659 13 96-OTOSEVER şirinevler sat+ser+yp 0212 654 30 00-PAZARBAŞI yeniköy sat+ser+yp 0212 262 11 95 bunlar bana uymaz diyorsan yarın iş yerinden öğrenince akşam sana yardımcı olmaya çalışırım.
    ya bunlar hondanın sitesinde de var ben kendi evimin civarlarında işte beşiktaş olur levent olur o civarda bi honda satan bir yer varmı onu merak edioyorum. sokaklarda hiç göremedim de... bi de bişey sorcam bu motoru şimdi ben atıorum bağcılardan alsam herhalde eve getiremem çünkü ilk motorum olacak ve hiç e5 e çıkmadım sonuçta. arabanın bagajına sığar mı ?

innova düşünmüorum ya şu an fiyat biras da önemli benim için.

activayla beat in kiloları aynı gözüküyor internet sitesinde. sanmıorum kiloya bağı bir hız farkı olsun. zaten 80 yapmış 85 yapmış o kadar önemli değil benim için.

Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Arkadaşım hep söylüyorum yine söylüyorum activa ile beat arasında fark yok ama anlatamıyorum sende okumuşsun ağırlıkları bile aynı hee..! diyolar activa atak, beat daha hızlı gidiyor vs. hepsi kullanmaya bağlı,arabanın bagajına sığarmı diyorsun fakat arabanın markasını yazmamışsın? mesala bizde hyundai h100 var onun bagajına sığıyor,binek araca sığmaz.O civarda yetkili veya yetkisiz satıcı yok sana en yakın olanları yazdım.Yinede bir araştırma yapayım....!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler