Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

kle 500 kullanıcıları/bilgi paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı kagen00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhaba..(gerçi bayağıdır kullanılmıyormuş ama olsun!..)

bu hafta sonu 2005 model KLE 500'ü me kavuşuyorum kısmetse..sizler den yardım ve destek bekliyorum. daha önce er-6n modeliyle ilgilenmiştim. Fakat Kle 500, bana daha uygun gibi geldiği için onu tercih ettim. Fakat enteresan olan sadece 45-50 km. cbf 150 kullanıp ; sıkılıp bana daha kuvvetli motor lazım deyip, er-6n ' ye niyetlenip, oruçu Kle 500'de bozmamdır..
    yani aslında pratik olarak Kle 500 ilk motorum sayılabilir.

İşte bu yüzden sizlere asıl sormak istediğim soru : acaba iyi mi yaptım?

Gerçi bu forumda pek bir paylaşım göremedim ama, yine de yardımcı olmak isteyen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

facebook sayfasına da üyeyim. oradan da tecrübelerinizden yararlanmak isterim..
    Her ne kadar bu motosikleti kullanmasam da yaptığınız iş biraz riskli.Tecrübeniz yeterli değil kanımca.Boş bir arazide çalışmanızı öneririm.İnternetten araştırma yapıp öğrendiğiniz şeyleri uygulamalısınız.Fazlaca dur kalk, zik zak ve 8 çizin.Frenleme tekniklerini internetten okuyup bolca uygulayın.

Fakat ısrarla özel ders almanızı öneririm.Motorunuza güvenle binebilirsiniz o zaman.İçiniz rahat olur en azından.
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    ..zaten..hemen trafiğe çıkma gibi bir niyetim de yok..nisan da açılacak olan honda nın sürüş eğitimlerine gitmek için kayıt oldum...
    1-2 ay boş sahalardayım yani..
    teşekkür ederim yorum için..

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Selamlar. Dün 2005 model KLE 500 sahibi oldum.Artık ben de sizinleyim
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kullanım şartlarına göre yakıt tüketimlerini yazar mısınız? Mesela ortalama 120km ile kullandım, 100 km ye şu kadar yaktı şeklinde.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı Güzel Şale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kullanım şartlarına göre yakıt tüketimlerini yazar mısınız? Mesela ortalama 120km ile kullandım, 100 km ye şu kadar yaktı şeklinde.
    Zahmet olmazsa sen gerideki sayfaları biraz karıştır. Defalarca paylaşıldı bu bilgiler.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Güzel Şale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zahmet olmazsa sen gerideki sayfaları biraz karıştır. Defalarca paylaşıldı bu bilgiler.
    Haklısın paylaşıldı. Formun tamamını okudum. farklı sitelere de baktım. Birisi 100 - 120km arası 6-8lt gibi yaktığını söylüyor. Az önce baktığım başka bir sitede 80km hızla 3,7lt, 100-120km arası 5-6lt arası yaktığını söylüyor. Bir diğeri 6lt altına her koşulda inemediğini söylüyor. Özcan1980 arkadaşın aldığı 2005 kle birde onun sonuçlarını öğrenmek istiyorum. Şüphesiz farklılıkların çeşitli nedenleri olabilir. Detaylara girmeye gerek yok. Amacım tüketim konusunda kafamda oluşan karmaşayı gidermek. Saygılarımla...

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    yakıtı az değil lakin gidişi yol tutuşu güzel daha üst segmente paran yetmiyorsa alınacak motor. dl alıcak gücü olan tabiki almasın ))
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    2005 kle 500 ilk motorum sayılabilir..hatta ilk motorum .. tam net olarak bişi söyleyemem ama, (80 km.nin üstüne daha çıkamadım..) 250 km.falan yaptım.. yakıt tüketimi şimdilik 4lt. olarak gözüküyor.. tabi daha deneyimli kullanıcılar bunu daha düşürebilir.. kullanıdıkça daha net bilgiler verebilirim..

bir de balatalarımı değiştirmem lazım, işte burada tecrübe ve yardıma ihtiyacım var..

nereden?nasıl? hangi balata?

---------- Post added at 10:15 ---------- Previous post was at 10:09 ----------

özc<n1980 hayırlı olsun... ben de daha 5 günlük 2005 kle 500 sahibiyim..uzun araştırmalar , fiyat ve sağlamlık bakımından bu moturu tercih etmiştim ..şu anda da bu tercihimden çok memnunum.
    gerçi bu ilk vitesli moturum. ama kullanıdığım burgmandan daha eğlenceli ve güven veriyor diyebilirim. tecrübeleri paylaşalım..

delicoban08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX 250
    Selam KLE ciler söyle şehir içi veya düz bir memlekette yaşayıp benim ne işim var dağda bayırda diyen ve ER 5 le değiştirmek isteyen var mı?

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Dün kle 500 kullandım ve hayatımda kullandığım ilk büyük cc motor olmasına ramen performansı beklediğim kadar iyi değildi, alt devirler gůçsüz geldi. Yanlış anlaşılmasın cbr dan sonra çok güzel hızlanıyor ama yinede beni çok heyecanlandırmadı. Yada ben sanırım daha çok beklenti içindeymişim. Birde frenleri yetersiz buldum, gerçi amortisörlerin çok yumuşak olmasıda frenlemede negatif etki yaratıyor sanırım

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Amortisör havaları asfaltta 35,arazide 28 psi olmali.Buna dikkat edilmeli.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün kle 500 kullandım ve hayatımda kullandığım ilk büyük cc motor olmasına ramen performansı beklediğim kadar iyi değildi, alt devirler gůçsüz geldi. Yanlış anlaşılmasın cbr dan sonra çok güzel hızlanıyor ama yinede beni çok heyecanlandırmadı. Yada ben sanırım daha çok beklenti içindeymişim. Birde frenleri yetersiz buldum, gerçi amortisörlerin çok yumuşak olmasıda frenlemede negatif etki yaratıyor sanırım

sayın s.e.c....
    cbr ve kle ... biri elma , biri armut....
    çeşitli daha büyük cc motorsiklet kullanmadan, performans farkını anlayamazsınız zaten.. Erken olmuş bu yorum bence.. kle nin amortisörleri ayarlanabilir olduğundan gireceğiniz yola göre hava basıncını değiştirip fren sistemini daha güvenli yapabilirsiniz. Yalnızca asfaltta kullanacaksınız kle de aradığınızı bulamazsınız zaten.. fakat işin içine biraz bozuk yol ve patika girdiğinde bu paraya daha iyisi varsa, bize de haber verirseniz bu önerinizi bir çok kişinin değerlendireceğinden eminim... Saygılarımla...
    özcan1980 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kagen00 hocam cc farkının haricinde tarz olarakta kle 500 ile cbr 125 in çok farklı kulvarda olduğunu karşılaştırılması çok saçma 2 model olduğunu biliyorum. Yorumumu iyi okursanız iki modeli karşılaştırmaktan ziyade küçük cc kullanan birinin, ilk defa 500 cc motor kullandıktan sonra performans olarak beklentilerini karşılamamasından bahsettim. Ve ben kle kötüdür parasını hakketmiyor gibi yorumlarda bulunmadığım için o paraya daha iyi alternatif bulabilirseniz haber verin lafını üzerime alınmıyorum.
    Ayrıca kle yi kullandıktan sonra hislerimde yanılıyormuyum acaba diye bu topiği baştan aşağı okudum, iki teker dergisinin karşılaştırma testinude buldum ve frenlerinin iyi olmadığı, motorununda biraz zayıf kaldığı konusunda haklı olduğumu gördüm.
    En ilginç olanı ise 125 ve 250 cc motorlarda tecrübe edinen biri olarak 3 km lik kle testiyle dahi bunları tespit edebilmem. Boş olmadığımın bir göstergesi, eğer varadero, tenere yada daha iyi bir enduroya sahip olan biri olarak burda yorum yapsaydım, o zaman yine akıl verici konuşurmuydunuz ? Burda önnemli olan benim doğru yorumu yapabilmem ve böylede oldu. Başka bir 125 cc kullanıcısı kle yi kullansaydı muhtemelen saçmalayabilirsi, çok iy gidiyor falan derdi ve haklı olarak başkada yorum yapamazdı.
    Ama ben 3 km kullandığım için sadece frenleme ve ivmelenmesine bakabildim ve iki teker dergisnin yorumlarıda bu iki konuda benimle aynı.
    Bu arada bence parasını sonuna kadar hakkeden bi motosiklet kle, çünkü fiayatı çok uygun

Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    sayın s.e.c ...
    öncelikle kesinlikle akıl verme, ukalalık, bilgiçlik taslamak gibi bir niyetim yoktur...zaten buna ne kişiliğim el verir ne de bilgim..
    ben bakımları zamanın da yapılmış bir kle 500 ün çok farklı olacağından yanayım...
    ben de daha önce arkadaşlarımın çeşitli motorsikletlerini kullandım..V-Strom,gs 650 gibi.....sadece kle ile karşılaştırmak gerekirse , bmw 1150 rt de fren farkını hissettim..belki benden de kaynaklanıyordur aradaki farkı hissetmeme...netice de kullanıcı çok önemli ... ben nacizane yazdım düşüncelerimi..kullandığınız kle nin bakımlarının tam olarak yapıldığından şüpheliyim , bu kadar performans düşüklüğü normal değil... benim motorumla aradasında çok fark var o zaman.. eğer bir yerler de karşılaşırsak benim kle mi test etmenizi isterim....ben de sizin bu kullanım tecrübenizden sonra tavsiyelerinizi dinlemek isterim..
    ikiteker dergisini de şöyle düşünün: kral tv gibi.... kim daha çok para verirse onun klibi top 10 da dır ve en çok o yayınlanır...

saygılarımla;

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:06 ----------

bu haftasonu yaklaşık 1200 km yol yapmak zorunda kaldım..100 -110 km/h ortalamada 4.2 lt. de sabit kıldım.. tek kişi ve arka çantayla..fakat yaklaşık 200 km.de bir çay molası vermek de pek hoşuma gitmedi. malum sele meselesi...ama yine olsa, yine giderim demekten de kendimi alamıyorum...
    kullandıkça yazarım tekrardan...

Motosikleti
    Yok hocam kle kesinlikle zayıf demedim yanlış anlaşılmasın. Ama gazı açtığınız an hemen tepki vermiyor, hem gaz tepkileri biraz geç, hemde alt devirleri biraz cansız gibi geldi. Fakat devir yükseldikçe oldukça iyi hızlanıyor. İki teker dergisinin testi bana çok reel geldi ama haklı olabilirsiniz.
    Bu arada motorun sahibi titiz birisi.
    Neyse hocam, genelde büyük cc kullanıcıları küçük motor kullanıcılarını çok kaideye almadıkları için ister istemez ön yargıyla yaklašmış olabilirim. Eğer birgün tanışırsak sizin kle yi de kullanmak isterim kendinize iyi bakın

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    2 yıl Kle 500 kullanmış titiz biri olarak birkaçşey söylemek isterim.

2 yıl 250 cc hyo gv ve gt kullandıktan sonra kle 500 aldım.

Yakıt sakın kullanımda 250 cc kadar.
    Alt devirler tamamen ekonomi için performans düşük.
    Üst devirlerde motor canlanıyor ben burdayım diyor fakat max.hız 170 km/h 150 den sonra kafa sallamaya başlıyor ve konfor denen şey ortadan kalkıyor.
    Sele cok rahatsız
    Yerden yuksek olusu cok ruzgar almasına neden oluyor.
    Motorun bakım aralığı çok uzun bu nedenle ekonomik.
    Motoru cok sağlam kolay kolay arıza vermıyor.
    Kronik arızaları var marş rublesi her an bozulabılır.
    Önde 21" jant oluşu çukrları hıssetmeden yolalmanızı sağlıyor.
    Arazi performansı harika ama şehirde yaşıyorsanız bundan faydalanamazsınız.
    Genel olarak değerlendirdiğimde gereksiz bir icat diyebilirim.
    Hyosung 250cc Comet kullandım 1 yıl daha memnun kaldım. Performansları neredeyse aynı. Ayrıca Comet daha rahat ve masrafsız.
    Kle500 den sonra Sym gts 250i evo aldım çok mutlu oldum. Daha kullanışlı ve rahattı.

Genel olarak kle 500 her segmentten biraz birşeyler taşısada hiçbirine hitabetmediği gibi sizi her an motordan soğutabilir.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Selenin rahatsız oluşuda dergide yazıyordu. Ve alt devirler güçsüz olduğu için arazide ani güç isteklerinde biraz geç kalıp keyif bozabiliyormuş ama genel olarak arazide iyi olduğunu söylemişler.
    Bende düşük bütçeyle büyük cc birşeyler alma niyetine giriyorum ara ara. Sırf bu yüzden kle yide baya bir araştırdım ama bakalım nolcak
    özcan1980 bunu beğendi.

Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    s.e.c. hocam gel sen beni dinle..al bir kle gezelim dağ bayır... gerisini sonra tartışırız..
    özcan1980 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kagen00 eğer temmuz ayı gibi alabilirsem mutlaka haber veririm hocam saol

Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kagen00 eğer temmuz ayı gibi alabilirsem mutlaka haber veririm hocam saol
    biz buralardayız bekleriz...

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 910111213 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler