Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Marauder VZ 800 kullanicisi var midir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaslar, baslikta yazdigim motora sahip olan var mi aramizda? bir kac birsey sormak isterim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    selam,
    ben varım

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Selamlar haji, sagolasin ses ettigin icin...

Ya kafa karisik benim feci bir sekilde, naked falan diyodum ama, buyuk bi sey almaya (1000`lik falan) para yetmiyo, kafada 500`luk vardi, onlara da sigmayacagima kanaat getirdim... son motorum virago 250 idi... yeniden bi cruiser bakmaya basladim. Kafa da gayet netlesti sonunda. videolar falan izledim, okudum ettim... herhangi bir aksilik olmaz ise, bu canavardan alicam bi tane (bunlari niye yazdim, daha onceki notlari okuyan, lan sen er5 ile cbf 500 arasinda tercih yapmaya calisiyordun, hasta misin? diye sorabilir.. o bakimdan.)

Neyse hajim, kisaca sorum su, bu makinayi nasil anlatirsin bana.. nesi iyidir nesi kotudur? en cok ne gibi arizalar verir, yakit tuketimi nasildir vs vs.. kisaca bir anlatabilirsen bu makinayi bana.. cok sevinirim...

bunun karsisinda da tek bir aday duruyor, 650 Dragstar... ama %80`e %20 demeliyim bu karsilastirmaya... 1 mart gibi almis olucam sanirim ben bu guzellikten bir tane...

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haji...

ilginç valla ne anlama gelir bu???

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Universitedeyken ogrendigimiz bir kelime o bizim, egenin koylerinden birinde gezerken, bir haCI amcaya rastlamistik, ancak kendisinin promil degerleri cok yuksekti.. ben HAJIYIM, HAJIYIIIM beeen diye bagiriyordu bize sohbet ederken.. ordan yer etti herkese haji diyoruz artik

Motosikleti
    hacı

abicim şöle söleyim yani benim motor ve motorcu tecrübem henüz bu motorun üzerinde başladı, 2009 nisan ayında aldım,ilk defa hayatımda motor sürmeye bununla başladım.Dolayısı ile diğer motorlarla kıyaslama şansım yok benim için motor benimki yani iyimidir kötümüdür bilemiyorum.ama şunu söleyim içinde cruiser ruhu varsa ve seviyosan kesinlikle tavsiye ederim.bi kere üzerindeyken ben burdayım diosun,sesi gayet hoş tok ve torklu denebilir.benim motor kısmında biraz sorun vardı yağ yakıyodu şimdi yapıldı henüz motoru almadım daha ama bana sölendiğine göre sen motorunun %50 performansını alıyomuşun dedi arkadaşlar,eğer %50 si benim kullandığım gibiyse full performansını sabırsızlıkla bekliyorum o zaman tadından yenmez.yani benim kullandığım zaman içinde 1.vites rahatlıkla 60 km anında hızlanma flan sağlıyo,mesela 100 le giderken canını öndeki sıkıyoda hemen gaz açıp zıplıyabiliyosun 140-150 ye , son hız görmeye uğraşmadım ama ben 160 flan yaptığımda daha gideri vardı yani gazda.
    yakıtı konusunda şöle söleyim,iyi yakarsa 1 depo (13lt) ile 200 km ortalama,
    kullanıma bağlı olarak 170-180 de olur 230-240 da hepsi tecrübe edilmiştir ,
    uzun yolda gayet keyifli ve güçlü,işte virajlara diğer tarz motorlar gibi yatamıyosun,gayet yavas ve dikkatli girmen gerekiyor.temizini bulursan kesinlikle tavsiye ederim öle söleyim.çokmu uzun yazdım ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:42 ----------

http://www.akilli.tv/video/461387/agva-gezisi.aspx

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:46 ----------

bu linkten bakarsan daha önce sesini duymak isteyen arkadaşlar için bi kısa video koymuştum bakabilirsin.2 tane ayrıca susturucu takılmış halidir.normal egzostla biraz yıkıyo da ortalığı

Motosikleti
    BMW F650 ST
    Yok haji uzun falan degil, ne kadar uzun o kadar makbul
    Tesekkur ederim bilgiler icin... tahmin ettigim gibi bir canavar cikacak sanirim zaten bu arkadas... benim esas derdim hani genel olarak ariza ve sorun durumlariydi, ama anladigim kadariyla da su ana kadar pek bi problemin olmamis..

bu arada viraj konusunda haklisin bir noktaya kadar, evet kivrak olmuyo cruiserlar... ss veya nakedlar kadar guzel yatmaz bunlar, ama emin ol agirlik dagilimi, yola basmasi, ve rake acisi sayesinde, super donusler yapabiliyorlar arkadaslar.. ha bi de korkma, yatir sen.. SS kadar yatirma ama.. yatirmaya basla.. tamam daha fazla yatmaz artik dedigin, motorun seni iyice zorladigi noktada kontra basmaya biraz daha devam at.. vahsi bir at gibi asi direncli olacak ama biraz daha yatmaya devam edecek.. sonra sen hafifce gaz vermeye devam edeceksin.. of of.. goreceksin 250 virago ile ne virajlar donuyordum ben.. buna binmeye sabirsizlaniyorum.. ruyalarima girmeye basladi bi tanesi hatta.. dur vereyim ilanini...

http://www.sahibinden.com/custom_diz...XQQdisplayitem

NOT: bak bakalim bi ilana, eger gozune takilan bi sey olursa, ozelden yazarsin bana

Motosikleti
    bu motoru biliyorum bende bakıyorum hep marauder ve intruder lere
    bende motoru aldıktan sonra 1-2 sene binip satmayı düşünüyorum.
    2007 model intruder m800 alıcam,gene benimki gibi sport-cruiser 800 lük gene çok tatlı bişi ama motorum sıfır yapıldı herseyi bakımdan geçti biraz tadına bakmadan da satılmaz canım

Motosikleti
    Şimdilik yok :(
    merhaba arkadaslar bende suzuki marauder almayi planliyorum ancak kronik problemi var mi bu tur konular hakk1nda internette arama yaptim pek bir bilgi bulamadim.. Yardimci olursaniz sevinirim.

Motosikleti
    suzuki marauder 1998
    merhaba arkadaşlar. bende 1998 model VZ800 Marauder var. çok memnunum. çok dengeli motor. şehir içi sıkışık trafikte manevra kabiliyeti süper. cbf 150 kullanıyormuşsunuz kadar rahat. uzun yolda da çok rahat. torku iyi. artçı ile bile çekişi süper.dragstar 650 de kullandım. dragstar daha dengesiz, kuvvetsiz ve manevrasız bir motor geldi bana. marauder i kesinlikle değişmem. uzun yolda yakışı ise bende artçı olamasına rağmen dragstar kullanan arkadaştan daha az yaktım. yedek parça konusunda ise hiç sorun yok. her parçası var. o anda parça serviste olmasa dahi japonyadan 20 günde geliyor. suzuki nin servis hizmeti çok iyi ve hesaplı. marauder i kesinlikle tavsiye ederim.

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    uzun zamandır girdiğim arayışa maruder ile son verme niyetindeyim.
    bakalım, nasip olursa 800 cc bir maruder im olacak allah nasip ederse..
    What goes around, Comes back arround...

metallermaison - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Merhaba Arkadaşlar 2. motorum suzuki marauder almak üzereyim suzuki marauder 800 kullanıcılarp bu motor hakkında biraz bilgi verebilirmi ?
    Teşekkürler.
    Hepinize rock yolculuğunda sonsuz uçuşlar

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    ne lazım? bilgi verelim.

bence marauderın en güzel yanı kendine özgü tasarımı. gözlerin alışık olmadığı bir profili var.

otobanda 110 üzeri hızlarda gs 500 den daha iyi hızlanıyor. bunun nedeni cruiserlara özgü tork değerleri. Makinede çift hava filtresi ve çift karbüratör var. performansı oldukça iyi.

T gidonu biraz kısa olduğundan dururken çevirmek biraz güç gerektiriyor o kadar.

parça konusunda sıkıntı yok ama erken sipariş verip japonyadan gelmesini beklemeniz gerekiyor.

benim motorum ayarsız olduğundan 185te yedeğe düşüyor. 5-5,5 lt falan yakıyorum. aynı sınıftaki cruiserlara göre yüksek bu değer. diğerleri 4,5 yakıyor. belki ayarlayınca azalır.

shadow ve vn 800 ile yapmış olduğum fotoğraf çalışmasına göre sınıfının en iri motoru. (3 modeli alıp aynı resime alt alta-yan yana yapıştırdım. teknik verilerdeki gerçek boyutlara göre ölçekledim)
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Teşekkürler jr. arkadaşım Suzuki marauder aldım ve makineden çok memnunum performansına diyecek hiçbir söz bulamadım chopper katagorisinde oldukça tatimin edici gücü var.
    Ancak yakıt tüketiminin bi hayli fazla olduğunu gördüm oda o motora göre yakarda zaten.
    Motorun eksikliği dedğiniz gibi gidon kısa o yüzden yavaş sürerken virajlarda biraz zorluyor.
    Yalnız çift karbüratörlü olduğunu biliyordum ama 2. inci hava filitresini göremedim. nerde oluyor 2. hava filtresi?

Merhabalar herkese suziki marauder nasıl bir motordur uzun yolculuk için iyimidir yani bir problem yaşarmıyım kronik problemleri varmıdır? bir ilan buldum bir bakarsanız ve yorumda bulunursanız çok sevinirim 2 gün sonra almayı düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80899518/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Herkese merhaba 2 gün sonra suziki marauder almayı düşünüyoruz yalnız tatmin olamadığım şeyler var bu motorun kronik problemleri varmıdır? parçası pahlımıdır? cevap verirseneiz sevinirim ilanıda vereyim görün. şimdiden teşekkürler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...80899518/detay

hava filtrelerinden biri deponun altında görebilmek için depoyu sökmen gerek diğeri de sağ kapağın altında. Ya bende de bu yakıt sorunu var acayip dengesiz ankaraya gittitm 100km de 27 tl yaktı hava filtresini değiştirdim karbüratörü temizlettim sonra geziye gittim 100 km de 21 tl benzin yaktı, şehir içinde hesapladım 100 km de 30 tl yaktı. benden başka hesaplayan varmı ya acaba benımkınde bi gariplik falanmı var

Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Yakıt olayında bir tuhaflık var benim depo 13 lt alıyor ve 13 lt benzinle uzun yolda 230km yol alıyor gene full depo ile şehir içi günlük kullanım da 170 km gidiyor bu değerleri kendi deneyimimle kazandım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

[IMG][IMG]468217_3746524575806_659241027_o[/IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Alıntı metallermaison adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt olayında bir tuhaflık var benim depo 13 lt alıyor ve 13 lt benzinle uzun yolda 230km yol alıyor gene full depo ile şehir içi günlük kullanım da 170 km gidiyor bu değerleri kendi deneyimimle kazandım.

http://www.facebook.com/photo.php?fb...type=1&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:00 ----------

http://<a href="http://468217_374652...59241027_o</a>

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...nb.jpg</a></a>
    Bu yakıt gayet tutarlı,hatta daha ekonomik ve sabırlı kullanımda biraz daha fazla yol yapabiliyorsun,
    Ancak 30 tl yaktı 21 tl yaktı diyen arkadaşlarda kuruş olarakmı demek istiyorlar,benzin fiyatlarının sürekli değiştiği ülkemizde para bazında yakıt ölçümü yapmak mantıksız,
    100 km de 6-7 ltrelerde karışık kullanımda yakıt marauder için normaldir diyorum.
    agresif klullanımda 8 lt sakin kullanımda 5 litreleri görmek mümkün.

Ancak diğer cruiserlar ile karıştırmamakta fayda var,bu azman resmen canavardır
    viraj kabiliyeti ve dengesi diğerlerinden öndedir,kalkış hızı sportif görüntüsü ki zaten sport-cruiser modeldir ciddi artıları.

---------- Post added at 14:54 ---------- Previous post was at 14:43 ----------

Daha evvelki yazımı şimdi okudumda motorda daha da tecrübelendikten sonra motorun artılarının armaya başladığını başlarda zayıf bulduğum yönlerinin aslında benim motosiklet tecrübesizliğimden kaynaklandığı fark ettim.

Bu arada son hız olarak kadrandaki 190 ı sonra dayayıp bir miktarda üzerine ilave gaz açma tecrübem oldu,yani en sonundan daha da sonuna kadar giden bir makinaydı,ama bakımlı olacak,
    Bakmassanız sizi üzer,bakarsanız keyfinden geçilmez.
    Şimdiki naked tarz olarak tabiki farklı,heycanı,tadı,herseyi farklı,ama bazen özlüyorum azmanı

dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Motosikleti
    suzuki marauder 800
    Hocam bu suzuki marauderlerin drag modeli varmış bu doğrumudur ? doğruysa drag olduğunu nasıl anlayabiliriz...

Chopperların arasında en yükseği ve en çok basanı diyebilrim ...

Bu arada son hız olarak kadrandaki 190 ı sonra dayayıp bir miktarda üzerine ilave gaz açma tecrübem oldu,yani en sonundan daha da sonuna kadar giden bir makinaydı,ama bakımlı olacak, bu ilave gaz açma nasıl olur merak ettim ? Sayın tombo arkadaşım.

Motosikleti
    Kadranım sonra dayandığında gaz sona dayanmamıştı ve ben üzerine dahada gaz verip dahada hızlandım.
    Olay bundan ibarettir.
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler