Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

BMW R 1150 R

Motovento
    REKLAM ALANI
    emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ ateserol,
    kardeşim hemen konuya girmek istiyorum. Rockster modelinin bi farklılığı olduğunu düşünmüyorum. Bildiğim kadarıyla tasarımında farklılıklar var. Sizinde dediğiniz gibi ön car ve boyası daha farklı. Genellikle çift renk yapmışlar. Bu sebeple tip olarak hangisi hoşuna gidiyorsa ona yönelmelisin.Yada şöyle yapabilirsin motorları araştır gez hangisini en temiz bulursan onu al. Şahsi fikrim benim kullandığım tarz benim daha çok hoşuma gidiyor çünkü 3lü çantayı taktığın zaman daha bi uyumlu geliyor bana. Rockster ların eksi yönlerinin olacağını sanmıyorum. zaten teknoloji ve özellik olarak aynı. Zaten ben benim motoru almadan önce almanca bildiğim için internetteki tüm testlerini okudum ve videolarını izledim. Bi ayrım yapılmamıştı rockster ile. RT serisini ise hiç bilmiyorum.
    Ustanın dediği gibi bende bu motorların düzgün periodik bakımla 350bin km rahat yaptığını duymuştum. çünkü vw kaplumbağ motorları gibi yada otomobil motoru gibi düşün. Japon motorları 11bin devirlerde kesiciye girerken bu makina 7400de kesiyor. Yani yüksek devir çevirmiyor. Zaten gerekte yok çünkü alt devirlerde güçünü veriyor.
    Ama yazdıklarını okurken dikkatimi bi konu çekti. İstanbul trafiğinde kullanacağını söylüyorsun. Şahsi fikrimi sorarsan GS olsun RT olsun yada R olsun eğer bu makinaları istanbul şehir trafiğine sokarsan yazık edersin. Çünkü bildiğin üzere hava/yağ soğutmalı ve yazın istanbul trafiğinde bu motoru trafikte sıkışıp beklersen yazık olur. Ayrıca bunları şaftlı olduğunu unutma. sürekli debriyaj yapman hem balatayı hemde diferansiyel dişlileri için tam bir ölüm. Bu konuyu ustana bi danış 400bin km yapar demiş ama bu şartlarda 200bin km yaparsan öpte başına koy derim. Ayrıca şehir içi trafiğinde tüketim 7-7,5lt lere çıkıyor. GS lerin fiyatının yüksel olmasının sebebi sadece arz talep meselesinden dolayı. İlk başlarda benimde gözüm GS lerdeydi ama bu motoru kullandıktan sonra ve grubumuzdakilerle mukayese etme fırsatım olduktan sonra gözüm GS görmüyor. İmkanım olsa R 1200 R alırım.
    Merak ettiğin daha başka konular varsa kardeşim sorabilirsin.

---------- Post added at 23:24 ---------- Previous post was at 23:20 ----------

https://www.facebook.com/media/set/?...6699666&type=3
    o istanbul trafiği yok mu ahh ahh.. valla şuan motor konusunda tüm hayallerimi öldürdün hocam şehir içi şehirlerarası kullanabilirmişim gibi geldi benimde çok hoşuma gitti anes balmumcuda gördüm fiyatı uygun görüntüsü güzel benim aklımada far konusu geldi ilk neden farklı kasalar diye onu da açıklamışsınız sağolun. bu gidişle zaten 2. motor alacağım istanbul içi ve şehirlerarası diye. yoksa büyük motorlara cidden yazık ediyoruz istanbul trafiğinde dur kalk araya gir düşük devir döndürüp.

bu arada facebooktan fotoları gördüm gerçekten çok yakışıklı bir motor. keşke videosuda olsa sesini duysaydık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    @ emresilin, sesini bi duysan şehir içi trafiği falan dinlemez alırsın bi R serisi.. ) Benimkinde Sebring egzost var gerçi sesi o yüzden iyi. ilk firsatta sesini de çekerim..

Kardeş, motor yürüdüğü sürece yada kısa süreli beklemelerde sorun olmaz ama uzun süre şehir içinde bekle bekle hele yazın olmaz yani. yazık günah bu motora. Diyoruz ya 350-400bin km sorunsuz gider diye işte o durumda şehir içinde gitmekten bahsetmiyoruz. Dünya turuna çık sorun olmaz Motor yürüsün yani
    only god can judge me

Motosikleti
    Arkadaşlar, bazı yanlış anlaşılmalar oldu herhalde mesaj atıp tepki gösterenler oldu, hararet konusuyla ilgili olarak. Unutulmamalıdır ki bu makinalarla çölleri geçiyorlar kolay kolay hararet yapma olayı olmuyor benim demek istediğim uzun süreli durduğu yerde çalıştırılmamalı sağlıklı olması bakımından. anti parantez belirtmek zorunda kaldım.
    only god can judge me

Motosikleti
    Sattıklarından sonra şu an yok
    Arkadaşlar, bazı yanlış anlaşılmalar oldu herhalde mesaj atıp tepki gösterenler oldu, hararet konusuyla ilgili olarak. Unutulmamalıdır ki bu makinalarla çölleri geçiyorlar kolay kolay hararet yapma olayı olmuyor benim demek istediğim uzun süreli durduğu yerde çalıştırılmamalı sağlıklı olması bakımından. anti parantez belirtmek zorunda kaldım.
    Atilla bey ;
    akatardığınız bilgilerde yanlış anlaşılacak ve ya hayellerimiz yıkacak birşey olduğunu düşünmüyorum zaten genel olarak yazdıklarınızın içinde sadece bir cümlede geçiyor bu koca metinden tek cümle üzerine konuşmak hatalıben offrood'cuyum birçok forumda aktifim bizde sizin verdiğiniz örnekleri veriyoruz benim aracım 5.900 cc almak istiyenlerede şehir içinde bu araçlara yazık ve çok büyükler diye tavsiyelerde bulunup bilgi veriyoruz bizede abi sorunlumu diyorlar evet sorunlu cebini benzin konusunda çok fena yakar 35 inç bir lastikle sürekli 4x4 bir araçla 30 litre 100 km de yakarsın bu yazdığımı siz araç sorunlu diye algılarsanız o sizin anlayışınızdır ,
    size şöyle bir örnek veriym dün istanbulda caddebostanda r1200r kullanan birisiyle sohbet ettim ve genel olarak konuştum sıkıntıları ve sorunları hakkında sizin söylediklerinizden farklı birşey duymadım internette bilgi yok dedim abi neyi yazalımki yazsan yazsan bu motorlarda borusanı yazarsın dedi güldük geçtik ayrıca BMW R 1150 R markasınla alakalı en kapsamlı başlık bu konuda,gidenler muhakkak görmüşlerdir fuarda BMW stantında fuar başlıyalı daha 1 saat olmasına rağmen üzerinde satılmıştır yazısı olan tek motor vardı oda r1200r dı )
    atiturhan bunu beğendi.

Motosikleti
    @ateserol, kardeş ben sana ithafen yazmadım en son yazdığım yazıyı. Daha çok yazan oldu. Bu arada yeni R 1200 R hayalim. Su soğutmalı yapmışlar sağolsunlar sesimi duydular herhalde ))))))
    only god can judge me

Motosikleti
    Sattıklarından sonra şu an yok
    @ateserol, kardeş ben sana ithafen yazmadım en son yazdığım yazıyı. Daha çok yazan oldu. Bu arada yeni R 1200 R hayalim. Su soğutmalı yapmışlar sağolsunlar sesimi duydular herhalde ))))))
    Ben benim için yazdınız demedim zaten genelleme yaptım
    atiturhan bunu beğendi.

Naci63 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Yaklaşık 3.5 yıl ve 18.000 km kullanmış biri olarak bu motosikletin rüzgar alması hariç özellikle uzun yol/turing amaçlı olarak oldukça iyi olduğunu düşünüyorum. Rockster ile arasındaki tek fark tasarım. Ben roadster'i tercih ettim, bugün de olsa ikisi arasındaki tercihim roadster olurdu. Zevk meselesi. Bunun klasik görüntüsü, tekli ve yuvarlak ön far bana daha çekici geliyor. Ancak turing amaçlı kullandığım ve şehir içi hemen hemen hiç binmediğimden dolayı, R yerine RT bana daha cazip geliyor. Göstergeler, müzik sistemi, cruise kontrol uygulaması ve en önemlisi de rüzgar almaması RT'yi bence öne çıkarıyor. Gelecekte, ömrüm olursa, RT almayı düşünüyorum. Tabiki fiyat RT'de çok daha pahalı. Sıfırı da ikinci eli de.

Ancak yeni su/hava soğutmalı BMW'ler sanki (bence) yarım su soğutma. Dolayısıyla ben tam yağ soğutmayı tercih ederim. Bakınız:

http://www.youtube.com/watch?v=h1hMpgtE9aA

Bu arada kendi motorumla ilgili geçmiş yıllardaki bazı resimleri ben de aşağıda yayınlayayım.

Selamlar.
    atiturhan bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

Motosikleti
    @ Naci63 bey, söze ilk roadsterınıza iyi bakın demekle başlayacağım. Çünkü gerçekten çok özel bir motor (benim gözümde). Eski bi Roadster kullanıcısı olarak sattığıma pişmanım. Dediğiniz gibi yüksek hızlarda rüzgar geriye doğru itsede motorun karızması bu özrünü kapatıyor bence. Çüssesine göre çok az tüketimi ise kullanıcının yüzünü güldüren diğer tarafı.
    Rockster dan farklı yünü rocksterların silindir başına çift buji olması sebebiyle daha pürüzsüz çalışmakta. Fakat 2004 ve sonrası Roadster larda çift bujili.
    Rocksterlar tahminimce gidon açıklığının daha fazla olması sebebiyle kullanımı daha rahat fakat tipten tamamen kaybediyor. Bi handikapı da BMW motorda (rockster) boya yerine mat bi kaplama kullanmış ve en ufak bi çizik hem göze çok batıyor hemde telafisi neredeyse mümkün değil.
    Roadster'ımdan sonra GS kullanmayı denemek istediğim için ve BMW den kopamadığım için 1150GS sahibi oldum. Konfor, oturuş pozisyonu rahatlığı, benzin ve yağ göstergesinin oluşu ve büyük ön camı sayesinde çok rahat ettiğimi söylemek isterim. Fakat aynı motor ve aynı güçte olmalarına rağmen şanzuman farklılığından dolayı R serisinin seriliğini çok arıyorum. Fazladan 2lt yakıt tüketimide işin cabası ilerleyen dönemde GS i satıp tekrardan bi 2004 ve üstü öncelikli tercihim olarak Roadster en olmadı bi Rockster almayı düşünüyorum. Ben araziye fazla çıkan bi kullanıcı değilim bu sebeple GS bana gereksiz bi motor
    Kazasız ve keyifli sürüşler... Haaa R serisinin frenleri de daha iyi idi

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

R 1200 R da bu işin son noktası benim için :D
    Naci63 bunu beğendi.
    only god can judge me

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    @ Naci63 bey, söze ilk roadsterınıza iyi bakın demekle başlayacağım. Çünkü gerçekten çok özel bir motor (benim gözümde). Eski bi Roadster kullanıcısı olarak sattığıma pişmanım. Dediğiniz gibi yüksek hızlarda rüzgar geriye doğru itsede motorun karızması bu özrünü kapatıyor bence. Çüssesine göre çok az tüketimi ise kullanıcının yüzünü güldüren diğer tarafı.
    Rockster dan farklı yünü rocksterların silindir başına çift buji olması sebebiyle daha pürüzsüz çalışmakta. Fakat 2004 ve sonrası Roadster larda çift bujili.
    Rocksterlar tahminimce gidon açıklığının daha fazla olması sebebiyle kullanımı daha rahat fakat tipten tamamen kaybediyor. Bi handikapı da BMW motorda (rockster) boya yerine mat bi kaplama kullanmış ve en ufak bi çizik hem göze çok batıyor hemde telafisi neredeyse mümkün değil.
    Roadster'ımdan sonra GS kullanmayı denemek istediğim için ve BMW den kopamadığım için 1150GS sahibi oldum. Konfor, oturuş pozisyonu rahatlığı, benzin ve yağ göstergesinin oluşu ve büyük ön camı sayesinde çok rahat ettiğimi söylemek isterim. Fakat aynı motor ve aynı güçte olmalarına rağmen şanzuman farklılığından dolayı R serisinin seriliğini çok arıyorum. Fazladan 2lt yakıt tüketimide işin cabası ilerleyen dönemde GS i satıp tekrardan bi 2004 ve üstü öncelikli tercihim olarak Roadster en olmadı bi Rockster almayı düşünüyorum. Ben araziye fazla çıkan bi kullanıcı değilim bu sebeple GS bana gereksiz bi motor
    Kazasız ve keyifli sürüşler... Haaa R serisinin frenleri de daha iyi idi

---------- Post added at 21:38 ---------- Previous post was at 21:32 ----------

R 1200 R da bu işin son noktası benim için :D
    Merhaba, öncelikle teşekkür ederim. Sizin de GS'iniz hayırlı olsun. Fren, hızlanma ve yakıt gibi aradaki farkı gösteren bilgilendirici kıyaslamalarınız için teşekkür ederim.
    Yalnız benim motosiklet 2003 model olmasına rağmen silindir başına çift buji var. Çift buji uygulaması bildiğim kadarıyla 2002 yılının ikinci yarısından itibaren üretilen R, RT ve GS serilerinde mevcut. Selamlar.
    atiturhan bunu beğendi.
    2012 Bmw F800gs; 2016 Mondial RX3i (2016-18); 2003 Bmw R 1150R (2009-17); 2006 Honda Shadow VT 750 C (2009-10); 2006 Ramzey QM 250 Cruiser (2006-10); 2006 Ramzey QM 200 Enduro (2006-9); 1990 350 cc çift silindir Jawa (1990-93); 1979 vitessiz Puch (1979+).

yokum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 R
    Merhabalar. Bende yaklaşık 2 aydır 2001 model r1150r sahibiyim. Eğer forumumuz aktif ise eski kullanıcılara çok fazla sorum olacak. Kazasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Bende yaklaşık 2 aydır 2001 model r1150r sahibiyim. Eğer forumumuz aktif ise eski kullanıcılara çok fazla sorum olacak. Kazasız sürüşler dilerim.
    Buralardayız...
    Naci63 bunu beğendi.
    only god can judge me

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı yokum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, sizin de motosikletiniz hayırlı olsun. Atiturhan arkadaşımızın dediği gibi buralardayız. Selamlar.
    atiturhan bunu beğendi.

Merhaba,bende yaz başından beri R 1100R kullanıyorum,çokta memnunum makina 2000 model.Elimden geldiği kadar bakımlarını kendim yapmaya çalışıyorum.yağ yağ filitresi,hava flitresini kendim değiştirdim (hava flitresinin orjinalini hesaplı bir yerden buldum).Bu aralar makinaya lpg taktırayımmı diye düşünüyorum.Almanyada bu makinalara lpg taktırıp binenlar var.görüşmek üzere kazasız sürüşler.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Alıntı tulumbake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,bende yaz başından beri R 1100R kullanıyorum,çokta memnunum makina 2000 model.Elimden geldiği kadar bakımlarını kendim yapmaya çalışıyorum.yağ yağ filitresi,hava flitresini kendim değiştirdim (hava flitresinin orjinalini hesaplı bir yerden buldum).Bu aralar makinaya lpg taktırayımmı diye düşünüyorum.Almanyada bu makinalara lpg taktırıp binenlar var.görüşmek üzere kazasız sürüşler.
    Hayırlı olsun. Allah kaza bela vermesin. LPG konusu sanırım motosikletlerde henüz yasal bir çerçeve kazanmadı. Ayrıca lpg kısıtlı bagaj hacmini de etkileyecek ve bu motosikleti bir keyf aracı olmaktan çıkaracaktır diye düşünüyorum. Bu nedenle ben şahsen motosiklette lpg kullanımına taraftar değilim. Selamlar.

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Borusan'ın iki takımına yaklaşık 250 TL istediği kaplinleri ebaydan verdiğim siparişle posta dahil 59 TL'ye getirttim. 1 haftada elime ulaştı. Motosikletin üzerindekinin birebir aynısı. Kaplin nedir? bilmeyenler için anlatayım: depodan çıkan benzin hortumlarının aşağıdan (enjektörden) gelenler ile hızlı bağlantısının yapıldığı soketlerdir. Bunlar erkek ve dişi olmak üzere 2 parçadan oluşur. Birbirinden ayrı iken benzin akışını keser. Zamanla kırıldığı için değiştirmek gerekir. Bende bir tanesi kırıldı ama ikisini birden değiştim. İhtiyacı olanlar için adres aşağıda:

http://www.ebay.com/itm/motorcycle-q...item2a2f011d1b

Naci bey paylaşım için teşekkürler.Bu hafta sonu bende motorun marş motorunu söküp güzelce temizledim ve bakımını yaptım.
    İlk aldığımda marşa basınca volan ı hemen bırakmıyordu ufak bir ses yapıyordu temizleyip yağladıktan sonra marşta en ufak bir ses kalmadı.Resimleri yüklemeye çalışacağım.
    You tube den videolara izledim ve kendi başıma gayet iyi bir çalışmaya imza attım diyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:47 ----------

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/10/Bqvzy.th.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/10/YgKyX.th.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/10/PGrMN.th.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/10/ZdFjP.th.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/10/9VOy.th.jpg
    http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/10/fE4iq.th.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/11/10/YgKyX.th.jpg

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Elinize sağlık. resimler de güzel olmuş. Muhtemel arıza oto elektrikçilerin "taşak" dedikleri bölümden kaynaklanmış sanırım. Yağlayınca da düzelmiştir. Bence burada dikkat etmeniz gereken şey, ilk resimde görülen kalın siyah kablo doğrudan aküden geliyor. Bu tür işlemler sırasında o kablonun ucunu (halkalı yer) iyice bantlamalı, takarken bantı geri sökmelisiniz. Yoksa kısa devre yaparsa motronik ünitesi (beyin) zarar görebilir. Selamlar.

Teşekkür ederim.Sökme işlemi sırasında aynen sizin dediğiniz gibi kısa bir ark yaptı zaten ,ama sizin söylediğiniz kablodan değil açıkta duran pembe kablodaki bir kopuktan dolayı ark yaptı, hemen akünün ( + ) kutup başını söktüm işleme o şekilde devam ettim.İlk resimdeki açıkta duran pembe renkli kabloyu da ,ısınınca sertleşip kalıplaşan bantla iyice bantladım .

Motosikleti
    BMW F800GS, TRIPLE BLACK
    Tabi en güzeli +kutup başını sökmek ama bizim motorlarda akü deponun altında ve depoyu sökmeden aküye ulaşmak çok zor. 1150R'lerde depoyu sökmek ise bir azap. Çünkü yağ radyatörleri sağ ve sol tarafında deponun ve bunları sökmeden depo çıkmıyor. 1100 lerde daha pratik sanırım. Her neyse sorunsuz hallettiğiniz için ne mutlu size. Kazasız sürüşler dilerim.

Naci Bey sizin motordaki ön cam orjinal mi ? Memnun musunuz,yüksek hızlarda rüzgar dan etkilenmeniz nasıl ? Benim r 1100 r 'a takilabilirmi sizce,bu konularda bilgi verebilirseniz sevinirim,şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler