Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yamaha Virago XV 535

Motovento
    REKLAM ALANI
    Baytril - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW 750 C4
    Arkadaşlar aranızda bu motoru kullanan yok mu?

Konularda göremedim ekledim. Bu motoru kullananlar buraya lütfen..

Saygılar
    HONDA SHADOW 2007- (TURUNCU SİYAH) SAHİBİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kulpi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650 - 2005
    Bende Virago xv 535 almayı düşünüyorum.6000-7000 tl arası alınacak en iyi chopperların başında geliyo sanırım.Bilenler,kullananlar bişeyler yazarsa çok iyi olur.

Bende virago 535 var 6.000-7.000 tl aralığında alabileceğin en kral motordur

bende bir virago 535 düşünüyordum ama iyi bir motor olmadığını gördüm testde ettim. motor chooper olarak orta derecede ama eğer 7.000 tlden fazla paran varsa ben sana chooper olarak Dragstar'ı tavsiye ederim.

DeaD_Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    Alıntı yalovalıdrag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir virago 535 düşünüyordum ama iyi bir motor olmadığını gördüm testde ettim. motor chooper olarak orta derecede ama eğer 7.000 tlden fazla paran varsa ben sana chooper olarak Dragstar'ı tavsiye ederim.
    nası gördün iyi bi motor olmadığını

Geçen gün Kadıköy de 535 i tam sahibi kullanmaya başladığında gördüm hemen yanaştım Kim olduğunu bilmiyorum ama sahibi de gayet mütevazi bir insandı ki sorularımı yanıtladı. Gerçi pek vaktimde yoktu kısa kestim ama sizinle paylaşmak istedim.

Görmüş olduğum motor çok temiz kullanılmış ve 1994 modeldi. 100 küsür bin km yapmış ve hiç büyük bir arızası olmamış. tek canını sıkan şey arka çamurluğun kırılmasıymış

Ek olarak da sorduğum 535 in motoru Hollanda üretimiymiş.

Benim de sahip olmak istediğim bir motor, ds yerine 535 alırdım daha bir klasik bir havası var fakat dragstar ın yedek parçası daha boldur muhtemelen.

merhaba arkadaşlar oylesine dolaşiyordum ve buraya denk geldim yaklaşık 5 senedir 98 virago 535 kullaniyom bilmek istedikleriniz varsa açıklayabilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:22 ----------

motorum 265 bin de hava soğutmalı ama şehir içinde hiç hararet yada vb birşey yapmamıştır ne debreyaj teli kopartiyor ne bir şey motoru her 70 bin de servise goturuyom yağ ivir ziviri değişiyor şimdiye dek hiç sorun yapmadı izmirden trabzona gittim tık demedi fakat tek kötü yani biraz fazla yakıyor ama rahat 80-90 gittiniz mi o sorun etmiyor seri sürücüler için ideal değil 5 vites dir. 38 beygir max hız 182 2 kişi ile 163-170 arasi çift kalbulatördür zamanında alirken honda shadow 600 mu alsam dedim ama viragoyu ilk gördüğümde bu dedim başka bir şey olmasin yedek parça konusu sorun değil her yetkili serviste vardir sorunsuz temin ediliyor ama ybr le karşilaştirsak olursaniz pahalıya kaçiyor yedek parça hatta şöyle diyim ön far takimi 300 TL arka stop takim 220 TL 2 yan grenaj 170 TL ama parçalar evladiyelik ben hiç değiştirmedim hala orjinaller duruyo 12 sene oldu motor hala orjinal parçalari ile gidiyor bir tek debreyaj balatasi bir kaç conta yedi toplam maliyeti 30 tl orjinal tabiki yan sanayi takmayin derim motor iyi geçinemiyor o parçalarla. 1.78-1.80 beyler için konforlu motor daha büyükseniz shadow derim yoksa rahat edemezsiniz 5-7 bin tl civarinda süper motor bence ama herkezin zewki farklidir shadow un su soğutmali olmasi hiç bir şey farkettirmiyor 4 vitesli olup viragoya göre %7 daha fazla benzin tüketiyor (arkadaşım kullaniyor) illa biraz daha akliteli olmasini istiyorsaniz suzuki intruder derim yada marauder sinifi virago ile shadow un karışımı bir şey

herhangi bir sorunuz varsa cvpliyabilirim
    solmyr bunu beğendi.

Virago 535

Merhaba arkadaşlar,
    Benim 1997 model Virago 535 motorum var. 2007 yılında satın aldım. Alırken sadece motorun sesine ve görüntüsünde bir kusur olup olmadığına baktım. Sonrası pek de iyi gelişmedi. Karbüratörden motora hava aktaran kauçuk boğazlarda çatlak vardı. Bu da motorun çabucak ısınıp, devrinin artmasına sebep oluyordu. Bunlar zaten kauçuk olduğu için sorunlu parçalarmış. Zamanla sertleşip çatlıyorlar. Bunları Beldeyama'dan sipariş ettirdim. Böylece öğrenmiş oldum ki parçaları bulunmuyor. Tam 40 gün sürdü. 40 gün sonunda da iki parça yerine yanlışlıkla bir tane sipariş ettiklerini söyleyip özür dilediler. Sonraki parça için de 40 gün. Yaz bitti bu arada. Sonra kontak anahtarının girdiği yerde bozulma oldu. Anahtarı çevirdiğim halde araca elektrik gelmiyordu. Bunu da değiştirdik. Bu parçayı beklemedim. Çünkü dediklerine göre Yünanistan'dan getirtildi. Böyle de bir geyik var Neyse tamirciye güvenerek bu parçayı da değiştirdik. Bilmiyorum sorun ondan mıydı değil miydi. Sonra yağ akıtmaya başladı. Artık ne oldu bilemiyorum. Şu seneye kadar 3-4 usta gördü hala akıtıyor malesef. En son kilometre saati bozuldu. Kablosundan dediler. Kablo getirtip denedik. Değilmiş Sonra kabloyla tekerlek arasındaki parça dediler. Bunun için de 1,5 ay ve 150 tl istediler. Bu arada debriyaj sorunları da vardı. Vites atarken bazen diş sesleri geliyordu. Bu sonun da aynen devam ediyor. Bu sorunları ucuz ve çabuk çözebileceğinize inandığınız "artık benim hepsinden bıktığım" bir motor ustanız varsa tasiyelerinize açığım. Artık yapılırken başında durmayı düşünüyorum. Hepinize iyi günler.

merhaba arkadaşlar
    bende yamaha virego 535 kullanıyorum farklı motorlara bindim ama şehir içinde kullanılacak en güzel motor yakıtta öyle çok değil tavsiye ederim

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı ensar yapı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar
    bende yamaha virego 535 kullanıyorum farklı motorlara bindim ama şehir içinde kullanılacak en güzel motor yakıtta öyle çok değil tavsiye ederim
    100km de kaç litre yakıyor sehir icinde _?
    whatever doesn't kill me, makes me stronger.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    6 civarı yakar ama 650 dragstardan daha hızlıdır
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Honda cbr 125
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 civarı yakar ama 650 dragstardan daha hızlıdır
    virago 250 veya 535 düsünüyordum ama ögrenci halimle 535 bana fazlaymıs. sanırım 250 benim icin daha uygun 6litre bana cok fazla suan ki motorumun en fazla 2.5litre yaktıgını dusunursek baya fazla
    whatever doesn't kill me, makes me stronger.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    1997 modelini kullandım..yapı itibariyle efendi gibi yavaşça kullanılacaksa alınsın..çok ani hızlanmalar yüksek süratler isteniyorsa ss alınmalı...

yolda iki silindirin tek tek vuruşlarını duyabilmek için benim gibi düşünenler için harikadır...parça konusunda eğer çok şanssızsanız tabiki uğraşırsınız..ama genel anlamda amacına uygun kullanılacaksa alınabilir tabi neden olmasın???
    http://img710.imageshack.us/i/grnt229.jpg/
    gerçi artık ben de değil ama benim makina buydu...üstündeki de oğlum
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Virago XV535
    Arkadaşlar merhaba,

Benim forumdaki ilk mesajım.

Eğer bir aksilik olmazsa yarın ben de bir Virago XV535 alıyorum. Motor 2002 model ve 38000 km'de.

Eşimle birlikte keyfe keder kullanmayı düşünüyorz, ikimizin de ilk motoru olacak. Umarım bizi üzmez

6 litre mi oha ....
    benim 535 70 le sabit git güp güp ses yapiyo 4,2-4,5 lt / 100 le git 4,9-5,3 LT /
    120 le git 5,6 LT kesin / 140 gitme zaten 6 Lt üstü max hız 175 gördüm ama benzini affetmiyor 140 üstü gitceksen zaten chopper alma git racing al chopperin amaci hizli gitmek değil altındaki motorun sesini duymak ve keyifini çikarmak!

kısacasi şu deviri nekadar düşük tutarsan okadar az yakiyor vitesi erken at fazla devir yapma 4 lt ye kadar düşürebilirsin belki ama hiç sanmiyorum 4.3 lt yi zor gördüm ama 500 cc lik bir motor için çok ekonomik bir motor ve eski olduğunuda düşünürseniz A++++ kalite demedi deme kaçirmayin ama 6300 den daha fazla vermeyin

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Denedikte söyledik canım neden celallendin Virago torkunu yüksek torkte veriyor buda düşük devirde tork veren makinalardan daha fazla yakmasına neden oluyor
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Virago XV535
    Arkadaşlar selamlar,

Son mesajıma güncelleme olarak yazıyorum.

Yaklaşık 3 hafta önce XV535'imi aldım. 2002 model, 36000 km de. BU benim ilk motorum. 3 haftada yaklaşık 300 km yaptım. Şimdilik çok memnunum motordan.

Bir kaç sorum olacak:

-Makine iyice ısınınca (takribi 30 dakika dur kalk yapınca), birince vitese geçmekte sıkıntı yaşıyor - özellikle hareket halind değilken (örneğin kırmızı ışıkta). Neden olabilir bu?

-Aleti yüksek devirde mi yoksa düşük devirde mi kullanmalıyım çözemedim. Kullanma kılavuzunda 2. vitese saatte 16, 3. vitese 24, 4. vitese 32 ve 5. vitese 40 km hıszda geçmeyi öneriyor. Fakat bu durumda motoru çok düşük devirde kullanıyor hissine kapılıyorum. Bir fikri olan varmı?

-İzmir'de yaşayan arkadaşlar varsa onlara soruyorum: motorunuzu güvenerek götürdüğünüz bir usta varmı (mesela viragocu olarak bilinen falan)?

-Bir de bu motor için aksesuar nereden bulurum (tercihan izmirde) - çanta, elcik, çn cam falan.

VE SON BİR SORU, NASIL FOTOĞRAF YÜKLENİYEOR MESAJA

Şimdiden teşekkürler,

G.

Dostum; (bence) izmir de en iyi motosiklet ustası urla da. Urla Sanayi ye git orada Murat Usta ve ağabeyini sor herkes gösterir. Ötesi yok. O motorda ne var ne yok sana söyler. Gayet efendi insanlar ve güzel esnaflardır. Zaten dükkandaki motorların çeşitliliğini gördüğünde (Vstorm dan tut, Dragstar a, Goldwing den Harley e kadar ) ustalık yelpazesinin genişliğini anlayacaksın.

VİRAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson XL 1200
    Slmlar Artık benımde bir viragom var...

VİRAGON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson XL 1200
    Benim Virago 535 (2002) in var yeni aldım uzun yolda süratimin 90-95 olmasına rağmen bir tam depo benzin ile (14 lt) sadece 160 km ilerleye bildim 161. km benzin bitti ve makina durdu.

İki adet ustaya gösterdim sıkıntıyok dediler aldığım arkadaşa sordum hava filitresini yeni değiştirdim dedi.

Forumdan muadillerinin yakıt durumuna bakınca arada ucurum olduğunu gördüm sizce sorunumu nasıl normal rakamlara çekebilirim.

Teşekkur ederim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler