Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Yamaha Virago XV 535

Motovento
    REKLAM ALANI
    EmreAksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Virago 535
    Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaya almaz olaydım diye orta yapmasan da ne sıkıntı yaşadın söylersen ona göre yardımcı olmaya çalışsak
    Hocam sıkıntılarını saymaya çalışayım.

Motorun alt ortadan yağ kaçakları
    Eksantrik zinciri sesi
    Karbüratör boğazları
    Debriyajın sıyırması

İstanbul'da Levent ustayı bilir misiniz ?
    Motoru götürdüm elinden geleni yaptı karbüratör ayarı vs.
    Biran önce satmamı söyleyerek beni oradan uğurladı haklı da bu konuda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 25 yillik bir tane xv250 var. Hala saglikli. 90'larda uretilen Yamaha'lar epey kaliteli malzemeyle yapilmis anlasilan.

http://oi64.tinypic.com/10ynhcp.jpg
    bu gidon cok yakismis

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hocam ben ankara'da yım geçen yaz aldım bende ilk başta ankara yamaha da yaptırdım bakımını ama alt yağ filtresi inin oradan yağ akıtmasını çözemediler bir türlü. Daha sonra metin usta var ankara'da araştırdım ona yönlendirdiler adam yarım günde tüm sorunları çözdü. Eski motorlar düzgün ve iyi bir ustada sağlam bir bakım yapılınca kendine geliyor. Benim de emme manifold ları değişti senkron ayarı yapıldı. Mesele arka süspansiyonlar çok sert diye kaç kere gittim yamaha servisine böyle bunlar dediler. Metin usta daha motora binmeden sol süspansiyonun kilitli kalmış dedi, sesinden egzoz boğazdan kaçırıyor dedi işinin ehli usta çok önemli. Ben bakımlardan sonra çok memnunum illaki İstanbulda da vardır sağlam bir usta. Biraz eski sayfalara bakarsan vardır usta tavsiyeleri
    jackonbir bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    iyi usta zor özellikle bu tip eski çokçana ayar isteyen motorlarda ne yazık ki .. biz arkadaşın motora bir karbiratör ayarı yaptıralım dedik 3 usta gezdik gene tam olmadı ..

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Sarf malzemeleri ve yedek parcalarin bir kismi icin tavsiyem :

Wemoto.com

sipermikus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LAMBRETTA TV 175
    Arkadaşlar Merhaba
    1997 model Virago 535 im var
    Kullanıcı manuelinde sinyaller hareket halinde iken 100 metre veya 10 saniye içersinde kendisi söner diyor.
    Benim motorda sönmüyor.
    Sizin motorlar nasıl ?
    Ya da bilginiz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarf malzemeleri ve yedek parcalarin bir kismi icin tavsiyem :

Wemoto.com
    Teşekkürler

mv400 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750
    Alıntı sipermikus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Merhaba
    1997 model Virago 535 im var
    Kullanıcı manuelinde sinyaller hareket halinde iken 100 metre veya 10 saniye içersinde kendisi söner diyor.
    Benim motorda sönmüyor.
    Sizin motorlar nasıl ?
    Ya da bilginiz var mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Teşekkürler
    Çok ilginç hiç öyle bir şey olmadı bende. Bir kaç kez açık unutmuşluğum vardır sönmediler kendiliğinden.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı EmreAksoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sıkıntılarını saymaya çalışayım.

Motorun alt ortadan yağ kaçakları
    Eksantrik zinciri sesi
    Karbüratör boğazları
    Debriyajın sıyırması

İstanbul'da Levent ustayı bilir misiniz ?
    Motoru götürdüm elinden geleni yaptı karbüratör ayarı vs.
    Biran önce satmamı söyleyerek beni oradan uğurladı haklı da bu konuda.
    Selamlar. Alt ortadan kaçırdığını düşünüyorsunuz ama muhtemelen oradan kaçırmıyor olabilir. Benzeri bende de oldu. O sebeple önce yağ boşaltma tapasındaki contayı değiştirdik. Sonra vites değiştirme solda yağ haznesi sağda ya, alttan vites değişimini aktaran çubuk sola geçişte sızdırmazlığı sağlayan contalar var o diye düşündük ki onlar da ömrü olan malzemeler. Kara kara düşünürken yağ filtresi için açılan kapağın vidasının geçtiği yerin dişli sıyırmış olduğunu bulduk helicoil yaptık. Aşırı sıkılabiliyor o kapak bu sebeple zamanla sıyırma yapabiliyor. Bir de o kapaktaki contayı değiştirdik ve voila halloldu. Meğerse kapaktan sızdırıyormuş o da motor destekte dururken sola yatık olduğundan alttan akıp o tarafa birikim yapım soldan ya da ortadan damlatıyormuş/alttan kaçırıyor gibi oluyormuş.

Karbüratör boğazları ömrü olan malzemeler plastik olduklarından. Aldığımda zaten değişim zamanı gelmişti bile bile aldım, sonra da aliexpresten sipariş verdim ve değiştirdik ustamla birlikte.

Egzantirik zinciri sesi geliyorsa değişmesi gerekiyordur ya da gerdirilmesi gerekiyor. Basit iş. Ha belki de zincir değişimi gerekebilir. 2 viragomda da böyle bir sıkıntı yaşamamıştım.

Debriyaj sıyırıyorsa balatalar değişimi gelmiştir. O da basit iş.

Demek ki sizden önce bu motoru kullanan ve size satan arkadaş parçaların değişim zamanı geldiğinden satmış buradan o çıkıyor. Belki de biraz hor kullanmış motoru.

Viragolar yurtdışında faithful virago olarak anılır, bir chopper olarak (535 cc olduğu da düşünüldüğünde) atiktir. Bakımları düzgün bir şekilde yapıldığında sizi uzun yıllar sıkıntısız taşır.
    EmreAksoy bunu beğendi.
    Türk Chopper Kutahya

Motosikleti
    Virago 535
    Bahsettiğiniz sinyallerin otomatik sönmesi amerikan viragolar da mevcut. Km saatleri de doğal olarak mil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Yanlış anlaşılma olmaması açısından önce ki mesajım da ki kastım Amerika da satışa sunulan viragolar

Motosikleti
    Yamaha virago535
    Merhaba arkadaşlar.Çıkma virago 535 yedekleri mevcuttur elimde.parça ihtiyacı olan olursa

slowdrop - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    herkese merhaba,
    ben de aranıza yeni katıldım. bursa'da virago 535'e bakabilecek deneyimli ve iyi bir usta arıyorum. yardım edebilecek birileri olursa sevinirim.

Motosikleti
    Honda CB 250R
    Selam dostum karbüratör var mi elinde? Varsa fiyati nedir özelden yazabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:18 ----------

Alıntı emregul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Çıkma virago 535 yedekleri mevcuttur elimde.parça ihtiyacı olan olursa
    Selam dostum karbüratör var mi elinde? Varsa fiyati nedir özelden yazabilirsin

Motosikleti
    Keeway Supershadow 250
    Merhaba, elinde debriyaj lövyesi var mıdır acaba?
    "Debriyaj teli ile debriyaj çubuğu arasında hareketi sağlayan para"

sipermikus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LAMBRETTA TV 175
    Bahsettiğiniz sinyallerin otomatik sönmesi amerikan viragolar da mevcut. Km saatleri de doğal olarak mil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:58 ----------

Yanlış anlaşılma olmaması açısından önce ki mesajım da ki kastım Amerika da satışa sunulan viragolar
    Teşekkürler..

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    91 model XV1100 de sinyaller bir süre sonra kendiliğinden sönerdi, zamana bağlı. 535'i bilmiyorum.
    Benimki USA versiyonu değildi.

Owlam kardeşim wp den ulaşırmısın bana sana sorum olacaktı 05545535757

Motosikleti
    Virago 535
    Kusura bakma hocam çok uzun süredir giriş yapmadım yeni gördüm mesajını

Alıntı mtbiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhabalar öncelikle. Motorumla ilgili başıma gelen bir sıkıntı ve şimdilik başvurduğum çözümü paylaşmak istedim benim gibi bu konudan başı ağrıyan varsa aşırı yardımcı olacaktı.
    Bildiğiniz gibi viragolar çift karbüratör ve bu karbüratörlerin içinde diyafram (gaz pistonu vs. de diyorlar) denen plastik parçalar mevcut. Bu kauçuk parçalarda bir delik yırtık yada aşırı esneme meydana geldıgınde motor gaz yemıyor ve 80 90 km sürati gecmıyor hatta bazen onu bile görmüyor benımkıde uzun zamandır öyleydi. Türkiyede bu parçaları bulmak biraz sıkıntılı ve cok pahalılar tanesi 250 tl gibi bi fiyat var oda bulabilirseniz. Yurt dışından kauçuk kısımları bulupp getırttım ıkısını 40 dolara taktım ve gayet guzeldi ama bu motor orjınal olmayan parçaları gercekten sevmıyor kısa sürede deforme oldu tekrar kauçuklar. Yenilerinede para vermek istemiyordum naparım ne ederim diye düşünürken birden garajıma attıgım eskı bir bisiklet iç lastıgı çarptı gözüme ve ondan kesip biçerek uygun şekilde yerleştirdim karbüratöre ve 2 gundur kullanıyorum. Motoru aldıgımdan bu yana görmediğim bir performansla çalışıyor su an motorum ne zaman deforme olur bilmiyorum ama sonucta patlak bi iç lastikten yenısın yapıp takmak 5 dakkanızı almaz kısacası diyaframlar konusunda sıkıntı yaşayan ve bu çözumu denemek ısteyen arkadaşllara tavisye edebilirim ve yapmaktada yardımcı olabilirim =)
    Benim diyaframlar caciga bağladı iyicene nasıl yapıyoruz yardımcı olabilirmisin 😁

erdemözdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Yamaha Virago 535

aliexpressten sipariş verebilirsin. Benimkiler 15-20 günde geldi 25 lira gibi bir rakam. türkiyede 250-300 liralar isteyen fırsatçılardan alma diye söylüyorum. acelen yoksa.https://hizliresim.com/anQjXg

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Elimde evrakli sahibi olduğum Virago 535 motosikletimin yedek parçaları mevcuttur. Neredeyse tüm parçalar mevcuttur. Lazım olan parça varsa özelden ulasiniz.

Motosikleti
    XT660Z Tenere 2014 ve XRV750 Africa Twin 1998
    Elinde virago 535 evrak olan varsa bana ulasabilir mi lütfen. evrak lazım da

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 5678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler