Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Kuba XY250-5A Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba cg 100 dik motor sport ve moblette bionik
    Alıntı coolsoul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 lira haram bu motora ya! nede olsa çinli titreşim manyağı xD
    yaa bişi bilmiyonuz kullandınızmı kuba motor türk malı honda fabrikası ile anlaşması var sıfır titreşim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:54 ----------

beyler bu motorları bilmeden kötülemeyin motorlar türk malı yani çin yokk honda yuyang ile anlaşmaları var vibrasyon yok adamlar özene özene yapmışlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bu gösterge paneli RXZ 135 in aynısı tek farkı rxz 180 e kadar bu çinoko 140 a kadar. bu motorlar tam bir japon kopyası yaramaz işte orijinal rxz nin km saati resim:

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Alıntı zenbora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim iki tane farklı km saatim oldu ilki son hız 200 gösteriyordu onda 160 km ye kadar çıktım

şimdiki 140 km son hız gosteriyor 130a kadar çıktım.

Belki daha fazlada gider normalde ama ben ağır oldugum için gitmemiş olabilir.

ben ama genelde 100-110 kullanıyorum 120den sonra çok titriyor

motoru sıfır aldın ve rodaj bitmeden son hız denemesi yapıyosun hım tamam...
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

http://shinerayforum.com/index.php?topic=88.0 Mondi nin croslarının nerden geldigi belli oldu

Arkadaşlar kim nederse desin bu motoru alacaktım... lakın kafam karıstı... İstanbulda defalarca çeşit çeşit bayısine gidip motoru inceledim duruşuna diyecek yok mazemede dandik durmuyor yanlız önyargı cok diye biraz inceleyim dedim sora antepte uygun oldugubu duydum bayramdada antebe geldim almayı kafaya koydum ist den daha uygun antepde diye burdan alıp ist e gelecektim ve kubanın 10 katlı plazasına gittim motoru sordum aldığım cevap "Motoru pıyasadan çektik artık satılmayacak o motor dediler..." ve şimdi bunun yedekparca sorunu çıktı ortaya :-(( Ve plazadakılerindediğine göre dökiliyomuş kuba adını zedelememek için geri çekmiş gelecek sezona daha iyi motorlar getireceklermiş biraz daha kalıteli ve 600cc ye kadar seceneklerle anlaşilan biraz daha bekleyecez ama şuan güvenim sarsıldı gelen motoru aldık busefer onuda kaldırırlarsa piyasada alsana başlı başına sorun..... Ama doğruyu solemek gerekirse motor cok hoştu ve türkiyeden kalkmamiş olsaydı %100 alacaktim her türlü yoruma rağmen....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    Alıntı cagdas007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kim nederse desin bu motoru alacaktım... lakın kafam karıstı... İstanbulda defalarca çeşit çeşit bayısine gidip motoru inceledim duruşuna diyecek yok mazemede dandik durmuyor yanlız önyargı cok diye biraz inceleyim dedim sora antepte uygun oldugubu duydum bayramdada antebe geldim almayı kafaya koydum ist den daha uygun antepde diye burdan alıp ist e gelecektim ve kubanın 10 katlı plazasına gittim motoru sordum aldığım cevap "Motoru pıyasadan çektik artık satılmayacak o motor dediler..." ve şimdi bunun yedekparca sorunu çıktı ortaya :-(( Ve plazadakılerindediğine göre dökiliyomuş kuba adını zedelememek için geri çekmiş gelecek sezona daha iyi motorlar getireceklermiş biraz daha kalıteli ve 600cc ye kadar seceneklerle anlaşilan biraz daha bekleyecez ama şuan güvenim sarsıldı gelen motoru aldık busefer onuda kaldırırlarsa piyasada alsana başlı başına sorun..... Ama doğruyu solemek gerekirse motor cok hoştu ve türkiyeden kalkmamiş olsaydı %100 alacaktim her türlü yoruma rağmen....

şimdi bu motorun imali durduruldumu yani?

Yok motorum imalatı değil italatı durduruldu yanı bu motor anavatanında hala üretilen bi motor ama türkiyeye getiren kuba firması artık getirmeyecek....

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı FlexMan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende hysoung düşünüyordum ama araya kanuninin girmesi ve motor üzerinde oynaması nedeniyle vazgeçtim.Kanuni dokunmuşsa mutlaka bi yerden bişey çıkar.
    Kanuni'nin motor üzerinde oynadığını da nereden çıkardın????
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    bu motorun üretimi yokmu artık beyler?yani 2. el satanlar var alsak sorun yaşarmıyız?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    esas alanların durumu ne olacak orası ayrı bir soru bilmem kaç sene güya yedek parça temin edilmesi lazım ama firmalar stoklarında parçaları tutmuyorlar, yurt dışından ithal ediyorlar, ithalat ise size özel tek parça için olmuyor, topluca yapılıyor, öyle olunca aylarca parça beklemek zorunda kalıyorsunuz, şansınız varsa başka motorların parçalarını uydururum diyorsanız bu motor çok yakışıklı...

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Görüntüsü güzel ama diğer şeyler için kesin bir şey söylenemez. 140 km/s hız göstergesi olan bir motora son hızı 150 yazmaları komik olmuş zaten 16 beygir güç için fazla beklenemez 120 km yapar sanırım, fiyat olarak 9500 TL civarı olan Hyosung GT 250 R ile karşılaştırılınca uygun duruyor ama kalite konusunu bilemiyorum. Benim gibi ilerde büyük motor kullanmak isteyenler için pek uygun değil gibi duruyor. Kaliteli de olsun istiyorlarsa alternatifi Honda CBR 125 R olabilir. Asıl önemli olan kullanmış olan kullanıcıların objektif yorumlardır. Objektif olması çok önemli tabi. Yoksa bununla 180-200 km/s hız yaptıklarını iddaa edenler çok duyarız

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Zenbora arkadaşında dediği gibi 200 olan kadranı kaza yapınca 140 olanla değiştirmiş, önceden 160 yaptığını sonra 120 yi geçtiğini söylemiş. Yurtdışındaki motorlarda normalde 140 kadran var. Buradan anlaşılıyor ki (zeki birileri) 200 kadran koyarak hızlı gittiğini zannettirmek istemişler sanırım

Motosikleti
    Artık Yok...
    bir tane satılıkda vardı sahibindende motor daha 9000km öyle bir şeydeydi adam debrijay benzin teli balata zincir regülator marş rublesi takoz v.b o kadar çok parça değişmişki sanırsın motor 9000 de değil 90000 e gelmiş

zenbora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Street Triple
    Selamlar,

daha onceden yaptigim kazadan ve gecenlerde tekrar ufak capli bir olay yasamamdan dolayi catlak olan taraflari komple degistirmeye karar verdim nede olsa yaz geliyo

Simdi ilk basta yazmak istedigim cuma goturdum servisine degisicek parcalari siparis ettik. Parcalar kargoya verildi yarin serviste olucakmis(Anladigim kadariyla parcalari tutuyorlar )

Gelelim parca fiyatlarina ben komple degistirmek istedim ufak catlak olsa bile dedim degistirin.

Simdi yaziyorum neler degisicegine,

Komple Arka granaj
    Komple sag granaj
    Komple On granaj
    On granajin kulak seti (sag sol)
    Sag ayaklik (Fren icin ayak koyulan yer dahil)
    Sag arka Egzost baglantisi (Yolcu ayakligi dahil)

Bu parcalar arti degisim icin iscilik kargo vs. vs. hepsi 650 TL tutuyor. Bu benim ilk motorum ve bu tur aksakliklar olacagini dusunerek almistim, baska bir marka olsa bu yukarda yazdigim parcalarin toplam fiyati ne kadar olur bilmiyorum ama bana hesapli geldi.
    Nerdeyse 3000 Kmde devirdim, bakimlarini yaptiriyorum sukur baska bir soruna rastlamadim. Rastlarsam zaten inanin yazarim buraya

Kolay gelsin

Arkadaşlar arabadan motora geçmeyi düşünüyorum ve kesin kararlıyım. Alacagım ilk motor hatta A2 ehliyetimle birlikte alıcam allah izin verirse. Detaylı olarak araştırma yaptım. Kubanın XY250-5A modeli olan bu yavru cok cazip geldi. Adana'da oturuyorum Antep'ten geliyor dediğiniz gibi ve plaka ruhsat anahtar teslim fiyatı 4200 Yada 4800 TL 2 sinden biri tam hatırlamıyorum. Honda hastası olarak konuşuyorum CBR 125 biraz ince duruyor ama bu yavruda tam 600 lük havası var. Ben daha acemiyim fazla tecrübem yok ama ben bu yavrudan yanayım. Parçaları hemen bulunuyor. Çinli diye ön yargıya düşmeyelim Artık her araç kaliteli, dandini dundini değil yani.. Hyosung tavsiye ettiler ögrenci olarak ona fazla açılamicam ha varsa 2. el uygun fiyata veren hemen alayım. ama üstadların tavsiyeleri ' motor alıcaksan sıfır al kafan rahat olsun ' du. O yüz den bu yavru diyorum. allah kısmet ederse 2-3 ay sonra altımda Haa yukarda bi üstad yazmış ayaklık felan :D üstad 600 lük park etmiyosn yada hayabusa felan değil yani bildiğin cücük 250 ne bekliosn ki ?

Gaziantep'deki kuba bayisini aradıgımda motorun üretiminin durduruldugunu söyledi ve biraz muhabbetten sonra adamın dediği şey " kardes bunu tavsiye etmiyorduk zaten dökülüyo dedi racing alıcaksan parana kıyıcaksın. çinli sonuçta ben tavsiye etmiyorum " dedi. ve teşekkürleriimi sunarak kapattım. Haberiniz olsun. Yukarıdaki yorumumda bu yavrudan yanayım demiştim ama biraz daha araştırmadan sonra öyle olmadıgını anladım. Teşekkür ederim

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sayın arkadaşlar malesef bu motorun üretimi durduruldu piyasada hala sıfırını bulmak mümkün bayiler ellerindeki stokları eritiyorlar sıfır alamayı düşünen arkadaşlar başka markalara yönelsin yakında parçası bulunmaz bu modelin
    malesef bir Çinli modelin daha üretimi hüsranla son buldu gerek parça kalitesi gerek vibrasyon sorunu ve motorun çabuk dökülmesi sonunu getirdi.ama suç Çinlilerde değil tamamen bizim firmalarda daha çok para kazanma hırsıyla gidiyorlar Çine en kalitesiz malı alıyorlar sonra hem kendileri zarar ediyor hemde bunu alan tüketiciler halbuki biraz daha kaliteli yapsalar şu motorları bak o zaman satışlar nasıl artıyor
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bu makine ben Kanuni servisinde çalışırken bize gelmişti. Deneme fırsatım oldu. Titreşim var. Oturuş pozisyonu tam racing değil. Pek yola oturmuyor. İvmelenmesi de pek iyi değil. Ben beğenmedim.

Alan kişi pek çok sorun yaşadı. Göstergeler bozuktu. Garantiden değişti. Egzoz'da kaçak vardı o değişti. Saplama kırdı . Akü şarj etme sorunu da yaşadı sanırım emin değilim. Yani sorunlu bir makinaydı. Fiyatıda az buz değildi. Benim önerim 2.el hyosung bunu her türlü cebinden çıkartır.

Alınacak makina değil.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

ömer bektaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    zenbora kardeş nasıldır şimdi motosikletinin durumu .

3-4 güne bende almayı planlıyorumda 2.el 800 km fln . nedersin

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu nasıl bir motormuş böyle ;

Uygun Fiyat

Uygun Fiyatlı Büyük motor...
    #sürenadam

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 6789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler