Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Kymco XCITING 250i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    benim xciting 250i satılık, ilgilenen olursa yardımcı olurum, 125 cc. ile takas da yaparım.

sitenin ilanlarım kısmında. Şehir Denizli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kymco Xciting 250
    xciting 250i de ayak marşı yok mu?

Motosikleti
    Kymco Xciting 250
    Evet bu gün itibari ile 2011 model 22.000 km kymco xciting imle aranızdayım arkadaşlar o kadar araştırmadan sonra bu nasip oldu....
    hasanrs bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Merhaba arkadaşlar,

2012 model 12500 km de bir xciting 250 sahibiyim.
    500 km kadar önce motoru bakıma götürdüğümde kayışını ve debriyaj tasını da değiştirdiler. Şu an gaza bastığımda aşağıdan bir yerden bir süre şıngırtı sesi geliyor. Biraz hızlanınca ses kesiliyor. Sebebi ne olabilir? Bir de arka frenin sertliğini ayarlayayım derken bozdum sanırım. Çok yumuşadı arka fren. Ne yaparsam düzelmedi. Balatalardan olabilir diye düşünüyorum. Başka fikri olan var mı?
    Son sorum: Anadolu yakasında yetkili servisler harici bu motorlardan anlayan tanıdığınız bir usta var mıdır? Yetkili servisler öpmeye doyamıyor

Teşekkürler

Motosikleti
    kymco downtown300i - Honda Silverwing600 ABS
    merhaba arkadaşlar.motorsikletsiz geçen uzun bir aradan sonra (2,5 yıl) maxiscooter almaya karar verdim. 2011 model 3. kullanıcısından görünüşte temiz bir xciting 250 buldum.görünüşte diyorum çünkü ciğerini henüz bilemiyorum. gidip bakmadım, sadece telefonda konuşuldu. en son kullandığım vitesli motorlardı ve şimdi almak istediğim bu scooter hakkında hiç bir bilgim yok. satın alırken özellikle nelere dikkat etmeliyim? hani olur ya başımı ağrıtacak olan noktalar nelerdir mesela? teşekkürler.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı boudberg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar.motorsikletsiz geçen uzun bir aradan sonra (2,5 yıl) maxiscooter almaya karar verdim. 2011 model 3. kullanıcısından görünüşte temiz bir xciting 250 buldum.görünüşte diyorum çünkü ciğerini henüz bilemiyorum. gidip bakmadım, sadece telefonda konuşuldu. en son kullandığım vitesli motorlardı ve şimdi almak istediğim bu scooter hakkında hiç bir bilgim yok. satın alırken özellikle nelere dikkat etmeliyim? hani olur ya başımı ağrıtacak olan noktalar nelerdir mesela? teşekkürler.
    nerde oturduğunu bilmiyorum ama motoru almadan önce topkapı tarafında hüner motor güneşli tarafında oktay motora baktırmanı tavsiye ederim
    motoru kendin bakacaksan eğer çalıştırdığında teklemeden normal bi sesle çalışmasına bakabilirsin kalkış devirine bakabilirsin ki 3500-4000 devirde kalkış yapması lazım 4000 ve üstü devirde kalkış oluyorsa yakında kayış ister
    benden şimdilik bu kadar ;)
    boudberg ve meminurk bunu beğendiler.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerde oturduğunu bilmiyorum ama motoru almadan önce topkapı tarafında hüner motor güneşli tarafında oktay motora baktırmanı tavsiye ederim
    motoru kendin bakacaksan eğer çalıştırdığında teklemeden normal bi sesle çalışmasına bakabilirsin kalkış devirine bakabilirsin ki 3500-4000 devirde kalkış yapması lazım 4000 ve üstü devirde kalkış oluyorsa yakında kayış ister
    teşekkürler bilgi için. anadolu yakasındayım. topkapı- güneşli gibi yerler, motora baktırmak için biraz uzak benim ve satıcı için
    kadıköy ataşehir üsküdar v.b. semtlere daha yakınım...
    açıkcası kendim bakmak istemiyorum çünkü ilk defa bu tarz bir scooter kullanacağım ve hiçbir bilgiye sahip değilim bu modeller hakkında,
    tercih sebebim de trafikte ve uzun yolda biraz daha rahat ilerleyebilmek. 4 tekerden bıktım açıkcası
    anadolu yakası servis tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Artık araba var
    teşekkürler bilgi için. anadolu yakasındayım. topkapı- güneşli gibi yerler, motora baktırmak için biraz uzak benim ve satıcı için
    kadıköy ataşehir üsküdar v.b. semtlere daha yakınım...
    açıkcası kendim bakmak istemiyorum çünkü ilk defa bu tarz bir scooter kullanacağım ve hiçbir bilgiye sahip değilim bu modeller hakkında,
    tercih sebebim de trafikte ve uzun yolda biraz daha rahat ilerleyebilmek. 4 tekerden bıktım açıkcası
    anadolu yakası servis tavsiyeleriniz olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
    karşıdaki servisleri çok bilmemekle beraber bu sayfayı buldum belki yardımcı olur
    http://www.kymco.com.tr/html/servisler.php
    boudberg bunu beğendi.
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Motosikleti
    HONDA PCX
    Arkadaşlar merhaba. cuma günü xcıtıng250i buldum. 2007 model 10.550km de yaşlı bir amca sahibi garaj motoru ama kapalı tutuyor bakımları falan hep aynı serviste yaptırmış.

kullandım bir sıkıntı hissetmedim freni sıktığımda ötmesi haricinde. servise götürdüğü yeri aradım nedir durumu diye. çok iyi bakldı o motor size bir sorun çkartmaz uzun vadede dedi. çelişkide kaldım. pazartesi noterde buluşucaz adamla ama hala bi acaba taşıyorum. fikirlerinizi alabilir miyim ?

Motosikleti
    dün akşam üstü 2011 model 16bin km de beyaz bir kymco xciting250i sahibi oldum kalkışta vibrasyon haricinde kusuru yok motorun. fotoğrafları paylaşırım.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Arkadaşlar motorum satılıktır.

Kymco Xciting 250 Ri 2013 2000 KM Givi 47LT çantalı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1702419/detay/

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    Merhaba;

2013 model yeni kasa bir xciting aldım.Konuları okudum ama bir sorun kronik problem denk gelmedim.İnşallah iyi bir seçim yapmışımdır.
    Forum da fazla bilgi bulamadım.Kullandıkça paylaşmaya çalışacağım.

Motosikleti
    mt 09 Tracer
    Arkadaslar merhaba. Hayatimda hiç motor kullanmamistim. Fakat bisiklette iyiyimdir. 50 yaşimda ilk defa motor aldım kmyco 250 ve bindim gittim. Motoru satan arkadas nasil çalışır nerden acilir. Ayak açık iken marş basmaz gibi bilgileri aldıktan sonra bindim sürdüm. 2 ay oldu sanki motorun üstünde dogmuşum gibi geliyor. 250 x citing 50 tl lik benzinle antalya şehir icinde 270 km yapıyor. Hızlanması da cok iyi servisteki usta cok güzel yorumlar yapıyor bu araç için. Fakat boyu kısa olanlara ve güçsüzlere tavsiye etmem ilk motor için. Selesi yüksek ve 200 kg agır bir motor. En önemli özelliği verdiğiniz paranın karşılığı bir araç. Ön maskesi ve yandan arkadan cok yakışıklı bir motor. Aylarca araştırdım sınıfında en yakışıklı motor bu. Allah c.c herkesi kazadan korusun. Kazasiz belasiz suruşler dilerim.
    Sokollu, Alper_tim ve meminurk bunu beğendiler.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Hüner Motor Kymco'yu bırakıp, Sym'nin yetkili servisi oldu. Yine de 9bin bakımı için gitmek istiyorum. Oktay Motor çok uzak kalıyor bana. Garanti kapsamında olsun olmasın, Avrupa yakasında "tam anlamıyla" motorumun bakımını yapacak bir servis önerebilir misiniz ? Teşekkürler.

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar. Hüner Motor Kymco'yu bırakıp, Sym'nin yetkili servisi oldu. Yine de 9bin bakımı için gitmek istiyorum. Oktay Motor çok uzak kalıyor bana. Garanti kapsamında olsun olmasın, Avrupa yakasında "tam anlamıyla" motorumun bakımını yapacak bir servis önerebilir misiniz ? Teşekkürler.
    avrupa yakasında bildiğim tek yer oktay motor başka yerde hangi servisler var açıkcası bilgim yok
    Sokollu bunu beğendi.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Sanırım Bostancı Motostar yetkili servis. Araştır.
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    dün akşam üstü 2011 model 16bin km de beyaz bir kymco xciting250i sahibi oldum kalkışta vibrasyon haricinde kusuru yok motorun. fotoğrafları paylaşırım.
    HAyırlı olsun..Kalkıştaki titreyerek kavrama sorunu varyatör şanzımanlarda normal bir durumdur.Vites sayıları ve geçişleri sonsuz olduğundan kasnak ile arada buluna kayış aşınma eğiliminde bulunur. zamanla arada tozlanma birikir.Ayrıca ağırlık bagalarındaki aşınmada buna neden olur.
    muhtemelen motorun bu bagaları ve kayışı değişmemiş olabilir.
    vatyatörü söküp veya söktürüp hava tutarak temizletirseniz,ilgili parçalarda benzinde yıkanırsa en az 5 bin km şikayetiniz olmaz.
    Kayışıda görmüş kontrol etmiş olursunuz..
    Güvenli sürüşler..
    boudberg ve meminurk bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAyırlı olsun..Kalkıştaki titreyerek kavrama sorunu varyatör şanzımanlarda normal bir durumdur.Vites sayıları ve geçişleri sonsuz olduğundan kasnak ile arada buluna kayış aşınma eğiliminde bulunur. zamanla arada tozlanma birikir.Ayrıca ağırlık bagalarındaki aşınmada buna neden olur.
    muhtemelen motorun bu bagaları ve kayışı değişmemiş olabilir.
    vatyatörü söküp veya söktürüp hava tutarak temizletirseniz,ilgili parçalarda benzinde yıkanırsa en az 5 bin km şikayetiniz olmaz.
    Kayışıda görmüş kontrol etmiş olursunuz..
    Güvenli sürüşler..
    merhaba. teşekkürler 4.5 ay oldu xciting'i satın alalı. 15bin km'de satın almıştım. şuan 22bin km yi geçiyor. aldığımda sadece hava filtresi, yağ, buji değişimi yeni yapılmıştı (faturası var)
    şuan üzerindeki kayış ,bagalar, lastikler v.s. hepsi orjinal hala. bugünlerde öncelikle kayış bagalar ve hava filtresi mutlaka değişecek. titreşim var hala, ama çok rahatsız etmiyor (yoğun dur kalklarda artıyor sadece) 2bin km de bir yağ değişimi yapılırken varyatör de açılıp komple temizliği yapılıyor rutin olarak. genel anlamda memnunum, 2011 22bin km'de ve bakımları hariç (yağ, temizlik v.s.) hiç bir arızası olmadı. belki titreşimden dolayı oktaymotorda balata değişimi yaptırabilirim. ama öncelikle kayış ve bagaları değiştirip bir bakalım
    memnunum açıkcası. öneriler içinde teşekkür ederim.
    daha çok kymcoclubturkey forum ve facebook sayfasında paylaşımlar yapıp bilgi alışverişi yapıyoruz.iyi forumlar.
    meminurk bunu beğendi.

Merhaba bir sorum olacak xciting 250 maxi scooter almayı düşünüyorum bir tane buldum motor 35.000 de 2010 model 6000 tl isteniyor gorunuste temız gorunyor gidip bakmadım daha bakımları sahıbının dedğine göre zamanında ve tam yapılmış sizde bu motorun nesıne dıkkat etmeleyım alırken çok bir bilgim yok motor konusunda saygılar kazasız sürüşler

Maxi Hakko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i (2012-12.800 KM)
    bence biraz daha araştır acele etme derim... ilanları takip edersen 1.000 TL üzerine 2012 yada 2.000 TL üzerine 2013 model Xciting bulunuyor 2010 model almanın manası yok aslında...
    Akıllıca olmalı her şey... Her bir hamleyi öncesinden hesaplayamayabilirsin ama bir sonrakinin ne olabileceğini iyi düşünmelisin... Unutma ki hayat olasılık hesaplarında ibarettir... Belkide ölüm bile...

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler