Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Kymco XCITING 250i Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kaç model? Yeni modellerde farklı bir sistem kullanılmış diyorlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı bsongoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba;

daha önce bahsettiğim üzere, pazartesi günü itibariyle bir kymco xciting 250i edindim. performansından gayet memnunum. rahat bir sürüş pozisyonu var (boyum 1.78), çok şık ve kullanışlı detaylar düşünülmüş. ayrıca tekerleklerin çapı da tatmin edecek büyüklükte.

olumsuz yanları ise sele altı çok küçük, ve kalkışta vibrasyon mevcut.

ayrıca benim bir sorum var;

mode tuşuna basmama rağmen sıfırlanabilir km sayacına geçiş yapmıyor. daha önce başına gelen veya bir püf noktasını bilen var mıdır acaba? yoksa bize servisin yolu mu göründü
    öncelikle hayırlı olsun motorun kazasız belasız inşallah
    kalkışta vibrasyon sorununu serviste baskı balata ve varyatör içindeki misketlerin temizlenip bakımları yapılınca geçer
    mode tuşu mu hatırlamıyorum ama göstergenin sol tarafındaki tuşa tek tek basarsan sıfırlanır km ve mil kısımlarına geçiyor sıfırlamak içinde sol daki tuşa 3-4 sn basılı tutuyorsun
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle hayırlı olsun motorun kazasız belasız inşallah
    kalkışta vibrasyon sorununu serviste baskı balata ve varyatör içindeki misketlerin temizlenip bakımları yapılınca geçer
    mode tuşu mu hatırlamıyorum ama göstergenin sol tarafındaki tuşa tek tek basarsan sıfırlanır km ve mil kısımlarına geçiyor sıfırlamak içinde sol daki tuşa 3-4 sn basılı tutuyorsun

amin, çok teşekkür ederim. hepimize inş.
    evet sen de kullanma kılavuzuyla aynı şeyi söylüyorsun

sanırım servise gidicem ben

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç model? Yeni modellerde farklı bir sistem kullanılmış diyorlar.
    2011 model ama öndeki etiketinde model year:2012 yazıyor

Motosikleti
    xcıtıng 250i
    arkadaşlar aşağıdaki linkte uygun fiyata kayış var. alan kullanan var mı? performansı hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

http://merkezyedekparca.com/agrup.asp?cesid=63&altid=321&p=KYMCO%20|%20XCITING %20250

Motosikleti
    Artık araba var
    Alıntı megavolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar aşağıdaki linkte uygun fiyata kayış var. alan kullanan var mı? performansı hakkında bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

http://merkezyedekparca.com/agrup.asp?cesid=63&altid=321&p=KYMCO%20|%20XCITING %20250
    hiç bilgim yok
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

Alıntı megavolt adlı üyeden alıntı Mesajı göster

amerika üretimi bir kayış diye biliyorum

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS

Yetkili Servis Tavsiye

Arkadaşlar merhaba;

Daha önce de belirttiğim gibi 20-25 gün önce ilk motorumu almış bulunmaktayım. Ancak varyatörden gelen ses, ilk kalkışta vibrasyon (tekleme tarzında) ve kilometre saatini sıfırlanabilir konuma alamamam gibi bir takım sorunlarım var. (ah şu sorunlar da olmasa)

Bu sorunlardan da kurtulup kafam rahat bir şekilde binmek istiyorum artık.

Sizden ricam ise işçiliğine ve dürüstlüğüne güvendiğiniz bir Kymco servisi tavsiyesi olacak. Kymco'nun internet sitesinden baktım İstanbul'da baya bir yerde var.

İstanbul / Sefaköy bölgesinde ikamet ediyorum ancak Avrupa - Anadolu farketmez. Heryere gidebilirim, yeter ki işinin ehli olsun. Herkese çok teşekkür eder, güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.

NighTurks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150 Black
    Arkadaşlar merhaba;

Daha önce de belirttiğim gibi 20-25 gün önce ilk motorumu almış bulunmaktayım. Ancak varyatörden gelen ses, ilk kalkışta vibrasyon (tekleme tarzında) ve kilometre saatini sıfırlanabilir konuma alamamam gibi bir takım sorunlarım var. (ah şu sorunlar da olmasa)

Sizden ricam ise işçiliğine ve dürüstlüğüne güvendiğiniz bir Kymco servisi tavsiyesi olacak. Kymco'nun internet sitesinden baktım İstanbul'da baya bir yerde var.

İstanbul / Sefaköy bölgesinde ikamet ediyorum ancak Avrupa - Anadolu farketmez. Heryere gidebilirim, yeter ki işinin ehli olsun. Herkese çok teşekkür eder, güvenli ve keyifli sürüşler dilerim.
    Varyatördeki ses ve titreme sorunun çözümünü kısa süre önce bulduk. arka varyatör aşırı ısındığından dolayi ve debriyaj balatalarının yayları çok sıkı olmasından dolayı oluşuyor bu problemler. arka varyatör tasınıza 3-4 tane delik açtırırsanız ses ve tıtreme sorununu büyük ölçude ortadan kaldırabilirsiniz. ayrıca debriyaş balatalarına biraz daha hassas yaylar takarak motorunuzu çok rahat bi konuma getirebilirsiniz. Denemenizi tavsiye ederim.
    meminurk bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık araba var
    Arkadaşlar merhaba;

güneşlide oktay motor var ben oranın servisinden ve işçiliğinden memnunum
    designer79 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Tavsiyeler için teşekkürler arkadaşlar.

Ben de cuma günü yeni motoruma biniyorum ama 2012 model alabildim 2013 e param yetmedi bakalım nasıl bir 250. sym kullanmıstım ama kymco 250 nin durusu ve fren sıstemı bıraz daha ilgimi cekti

Alıntı Alper_tim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güneşlide oktay motor var ben oranın servisinden ve işçiliğinden memnunum
    Bende servis olarak Oktay motoru kullanıyorum.
    Ayrıca ses ve titreme şikayetini kendisine bildirin yardımcı olup sorunu çözecektir.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Selamlar;
    Bugün motorumun kayışını ve ağırlık setini ve varyatörü sökmüşken hava filtresinide değiştirdim.yalnız hava filtresini yerinden çıkarmak için sele altı bagaj bölmesinide komple sökmek zorunda kaldım. hava filresi haznesinin motora giriş bağlantısı bagajı yerinden sökmeden ayrılmıyordu.Komple sele altını dışarıya almak daha iyide oldu. Eletrik tertibatında bulunan bir kaç soketin dış muhafazası sıcak ortamdan etkilendiğinden çürümeye yüz tutmuştu.bu dış izalasyon plastikleri komple ayıklayıp yerine araç şamriyel lastiklerinden parça kesip iyice sıkı sıkı sardım.üzerindende bir kaç plastik cırt kelepçelerle sabitledim.En azından bundan sonra yıkatırken veya sıcak ortamdan etkilenip biçimsiz bir yer ve zamanda oksitlenip yolda sıkıntı yaratmaz.

ayrıca yine motor bölümünü ortaya çıkarmışken sol ayak müşürü soketinden ayırdım.Yalnız burada buradaki sokette köprüleme yapmak gerekiyordu.Kısa süreli duruşlarda motoru stop etmeden sol ayağı açıp inmek daha pratik olur diye düşündüm. gereksiz marş yapmamış olurum en azından.

Varyatör kayışı olarak belt ve dayko marka kayışlardan tercihimi daykodan yana kullandım.üzerinde çıkan kayış orijinal ekipman olarak mıtsobıshı marka çıktı.ve 15000 kmde oldukçada iyi durumda olduğunu gördüm.ama bir daha sökme takma ile uğraşmamak için değiştirdim. çıkan kayışıda yedek olarak muhafaza ederim.
    kymco xcting 250 ve 500 kullanıcılarına faydalı olması bakımından dayko ürün kodunu gösterir fotosunu ve dayko fiyat listesini ekledim. fiyatlar eurodur.

Ağırlıksetinin değişiminden sonra kalkış ve yürümesi oldukça değişti.üzerinde çıkan kayış orijinal ekipman olarak mıtsobıshı marka çıktı.ve 15000 kmde oldukçada iyi durumda olduğunu gördüm.ama bir daha sökme takma ile uğraşmamak için değiştirdim. çıkan kayışıda yedek olarak muhafaza ederim.
    ağrlık seti:39 lira (orijinal)
    hava filtresi:35 lira(orijinal)
    kayış: 100 lira dayko (kdv siz fiyat)
    Vesselam..

Yanagisawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC gitti Hayabusa Alma Arifesinde
    Hepinize merhaba bende bugün xciting 500 ile aranıza katıldım gerçekten çok güzel bir maxiscooter ama ön rüzgarlıkla alakalı çok citti bir sıkıntım var komple siyaha boyamışlar önümü göremiyorum o sıkıntıyı hallettimmi motor mükemmel

merhaba arkadaşlar KymcoXciting 250i almak istiyorum 2el tavsiye edermisiniz performansı nasıldır 2elde hızlımıdır
    birde kafamda daelim s3 var ama kararsız kaldım

Motosikleti
    Artık araba var
    2. Eli bilmem ama motor sağlam ;)

Motosikleti
    kymco süper 8
    herkese merhaba öncelikle bende kymco süper8 var 11000 bakımı yaptırıcamda kymco yedek parça alabileceğim istanbulda düzgün bi yer varmıdır anadolu yakası tercihimdir

cemsultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    Merhaba
    xciting kullanıcılarına bir sorum olacak;
    Dün park halinde bir xciting 250 gördüm, muhtemelen 2013 modeldi, biraz inceledim, çok da beğendim.
    Ön disklerde ABS sensörü gördüm fakat Kymco'nun sitesinde ABS olduğuna dair birşey bulamadım, bu modellerde ABS var mıdır, yok mudur?

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Yok,CBS var, ön-arka birlikte tutuyor. O sensör hız sensörü diyenler var, doğrusunu bilmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha x city 250
    kymco xciting 250

Arkadaş lar Merhaba ben bir şey danışmak istiyorum sizlere yardim ci olan arkadaşlara simdiden Teşekkürler ben kymco xciting 250 ile 300 luk olan tgb xmotion 300 efi arasinda kaldim ama tgb hakinda pek bisey bilmiyorum ama grunumu çok guzel sizce hangisi bana yardimci olup bilgilerinizi paylasirmiziniz

---------- Post added at 19:30 ---------- Previous post was at 18:18 ----------

kymco xciting 250

Arkadaş lar Merhaba ben bir şey danışmak istiyorum sizlere yardim ci olan arkadaşlara simdiden Teşekkürler ben kymco xciting 250 ile 300 luk olan tgb xmotion 300 efi arasinda kaldim ama tgb hakinda pek bisey bilmiyorum ama grunumu çok guzel sizce hangisi bana yardimci olup bilgilerinizi paylasirmiziniz

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler