Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Honda CG 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    adem ben 1 yıldır titreşimi unuttum çünkü benim motor yağ gibi akıyor
    nede olsa yamaha
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    benimkide honda. Kapışakmı? ulen biri yamaha biri honda. Şu yaptığımıza bak yav. Bizim aletler 10 numara. Gerisini boşver.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    aynen dostum
    ama benim motor senin motoru döver

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    o işi geşcen hacı harbiden motörün güzel

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    saol adem
    senin motor ihtiyar benim ki genç benim motor bi tosladığı zaman senin motoru yere yıkar

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bak öyle deme. Bodrumda bikaç yıl önce bi titanla ybr kafa kafaya girdiler. Ybr nin motoru komple fırlamış gitmiş. Ybr nin motorunu bulamadılar. Ya biyere girdi yada indiregandi oldu. Deneyelimmi

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam gördüm. Bendeki 2005 titanın aynısı kadro olarak. Maşaallah çok temiz. Bu kadar temiz bulmak mucize gibi bişey. Bendeki 2005 tekinden farkları şunlar:ayak marşı, cg 125 ler standart 11 hp dir. 2003 - 2007 modeller arası. Depoda kocaman titan yazanların,yani cg lerin titan modellerinin gücü 12.5 hp dir. Gene 2003-2007 modeller arası. Cg 125 ile honda titan arasındaki fark budur. Honda titanlarda cg serisidir. Ama ne hikmetse cg ile titan arasında 1.5 hp oynar.
    Mümkünse şu 12.5 hp olan modelin resimlerini koyma ihtimalin varmıdır?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bak dostum işin sırrı şudur. 2005 model 2 tane cg 125 var. Birinin depoda kocamaan titan yazıyor,biri düz cg 125. Yani sadece cg 125 yazısı var,tıtan yazısı yok. Bu düz cg ler standart 11 hp. Depoda kocaman titan yazılı olanlar, yani orjinalinde yazanların orjinal hp si 12.5 bg dir. Bunu merak ettin galiba. 2002 delüx titanlarda 12.5 hp dir. 2003, 2004,2005,2006 titan yazılı brezilya malı hondalar 12.5 hp, düz birebir görüntü aynı olmasına rağmen, düz cg 125 ler 11 hp dir standart. Bendeki 2005 titan modeli. Foto atamıyom cepten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

dur şunuda ekleyeyim. 2001 model altı honda cg 125 ler ve titanlar aynıdır. 11 hp, 9.8 tork.

Motosikleti
    Yamaha
    bak dostum işin sırrı şudur. 2005 model 2 tane cg 125 var. Birinin depoda kocamaan titan yazıyor,biri düz cg 125. Yani sadece cg 125 yazısı var,tıtan yazısı yok. Bu düz cg ler standart 11 hp. Depoda kocaman titan yazılı olanlar, yani orjinalinde yazanların orjinal hp si 12.5 bg dir. Bunu merak ettin galiba. 2002 delüx titanlarda 12.5 hp dir. 2003, 2004,2005,2006 titan yazılı brezilya malı hondalar 12.5 hp, düz birebir görüntü aynı olmasına rağmen, düz cg 125 ler 11 hp dir standart. Bendeki 2005 titan modeli. Foto atamıyom cepten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

dur şunuda ekleyeyim. 2001 model altı honda cg 125 ler ve titanlar aynıdır. 11 hp, 9.8 tork.
    Peki yolda gidişi nasıl bu motorların? Max kaç km yapar? Vibrasyon nasıldır? Yolculuk yapmaya kalksam gidiş 300 dönüş 300 km'den yorar mı beni?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    şöyle diyeyim 2005 titana 160 kg artçıyla beraber bindiğimde ybr tek tutamıyor. Düzde,rampada,rampa aşa. Ama ben biraz dürtüklemiştim. Orjinal sele biraz sert. 96 modele göre daha kalıplı. 200,250 cc hissi veriyor üstüne oturunca. Orjinal oynanmamış larının 120, 125 e düzde çıktığını gördüm. Bendeki 20 binde ikinci el bi ressamdan alındı. Tamamen sağır dı. Sağır kalmış sebebi ile rektefeye verdik. 150 cc civarında çıkarttık. Oynanmış cbf 150 ve ybr yle denendi, düzde,rampada,rampa aşa hertürlü yani. Üzmüyor. Sağibi kayınçom. Arkerde. 1 yıl daha bende motor. Haa dur aklıma geldı. Gezi bölümünde adem80 üyenin köyceğiz,çiçekbaba dağı gezisı başlıklı gezi fotolarında 2 motorunda fotoları var ordan bak. 440,450 km geziler çok yaptık. Hiç problem çıkarmadı. Titreşim beni rahatsız etmedi hiç. Pek yok gibi ama artçı ayaklığında baya hissediliyor. Bi sür dene bakalım. Bu ara gezi fotolarım bikaç sayfa arkaya kaymış olabilir. Bi bak bana yaz ne soracaksan

Motosikleti
    Yamaha
    şöyle diyeyim 2005 titana 160 kg artçıyla beraber bindiğimde ybr tek tutamıyor. Düzde,rampada,rampa aşa. Ama ben biraz dürtüklemiştim. Orjinal sele biraz sert. 96 modele göre daha kalıplı. 200,250 cc hissi veriyor üstüne oturunca. Orjinal oynanmamış larının 120, 125 e düzde çıktığını gördüm. Bendeki 20 binde ikinci el bi ressamdan alındı. Tamamen sağır dı. Sağır kalmış sebebi ile rektefeye verdik. 150 cc civarında çıkarttık. Oynanmış cbf 150 ve ybr yle denendi, düzde,rampada,rampa aşa hertürlü yani. Üzmüyor. Sağibi kayınçom. Arkerde. 1 yıl daha bende motor. Haa dur aklıma geldı. Gezi bölümünde adem80 üyenin köyceğiz,çiçekbaba dağı gezisı başlıklı gezi fotolarında 2 motorunda fotoları var ordan bak. 440,450 km geziler çok yaptık. Hiç problem çıkarmadı. Titreşim beni rahatsız etmedi hiç. Pek yok gibi ama artçı ayaklığında baya hissediliyor. Bi sür dene bakalım. Bu ara gezi fotolarım bikaç sayfa arkaya kaymış olabilir. Bi bak bana yaz ne soracaksan
    Özelden bir msj gönderdim. Bakabilirsen iyi olur.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    bende özelden cvp gönderdim ama dün 2 tane yollamıştım gitmemiş
    özelden yazdığımı burayada yazayım belki msj gelmez. O model 2002 model titan delüx modeli. 12.5 hp. Fotoları gördüm. Motor çok temiz. Evraklarda eksik yoksa pazarlıkla alınabilir. Gördüğüm 2 tane ufak hata var. 1 cisi hondanın cg ve titan modellerinin tümünün ön orjinal dişli sayısı 15 tir, 14 demiş. İkincisi göstergede delüx modellerin 5 ci vites sınırlandırması 110 km dedir,bununki 105 kmde. Bi ihtimal km sayacı değişmiş. Başka bişey göremedim. Eğerki alırsan ön dişliyi 15 e düşür. 3 te 135 km fazla. 4 ve 5 te çekmez.

Motosikleti
    Yamaha
    bende özelden cvp gönderdim ama dün 2 tane yollamıştım gitmemiş
    özelden yazdığımı burayada yazayım belki msj gelmez. O model 2002 model titan delüx modeli. 12.5 hp. Fotoları gördüm. Motor çok temiz. Evraklarda eksik yoksa pazarlıkla alınabilir. Gördüğüm 2 tane ufak hata var. 1 cisi hondanın cg ve titan modellerinin tümünün ön orjinal dişli sayısı 15 tir, 14 demiş. İkincisi göstergede delüx modellerin 5 ci vites sınırlandırması 110 km dedir,bununki 105 kmde. Bi ihtimal km sayacı değişmiş. Başka bişey göremedim. Eğerki alırsan ön dişliyi 15 e düşür. 3 te 135 km fazla. 4 ve 5 te çekmez.
    O benmde aklıma geldi. Dişli konusu saçma bence de ne o öyle? Amacı neymiş yani? Bence bunu kullanan genç biri. Belkide çocuk. Hakikatten dikkat ettim de, diğer delüx'lerde 110'da sınırlı. Bunda neden böyle acaba? Bir problem olabilir mi? Km'si sence orjinalmidir?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    km sınırı tutmuyo dedim gibi. 110 dur delüx sınırı 5 ci viteste. İbre büyük ihtimal değişmiş. Veya karanlıkta başka bi titanın km si çekilmiş km si düşük olan. Eğer bakmaya gidersen ilk ibreye bak. 5 vites 110 demiyosa direk şunu sor. Km sayacını kaç km de değiştirdin? O anlar.

Motosikleti
    Yamaha
    km sınırı tutmuyo dedim gibi. 110 dur delüx sınırı 5 ci viteste. İbre büyük ihtimal değişmiş. Veya karanlıkta başka bi titanın km si çekilmiş km si düşük olan. Eğer bakmaya gidersen ilk ibreye bak. 5 vites 110 demiyosa direk şunu sor. Km sayacını kaç km de değiştirdin? O anlar.
    Tamam saolasın. Yine aklıma takılan birşey olursa sorarım sana. Zahmet olmazsa sende bir bakı ver titanlar mümkünse 12.5 hp olanlara. Buraya ilan numarası yada link atarsan benimde bakma ihtimalim olur. Hemde fikirlerimi karşılaştırmış olurum.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sen beğen link at ben inceleyip değerlendirme yapayım

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    dostum msj kutumda 55 tane msj olmuş ondan özel msj gitmiyomuş. Temizledim şimdi.

Motosikleti
    Yamaha
    Sana gösterdiğim motoru 3.000 liraya satmış. Abisinin varmış bir tanede. Abi kardeş 2 tane titan almışlar. Abisinin motoruda 2002 delüx 10.000 km'de dedi bana. Ama ilan verilmemiş daha. Dedim ilan verdiğin zaman bana ilan numarasını gönderirsin dedim.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    tamam ilanı buraya veya özelden farketmez,gönder inceleyelim. Bide ben yılda 10 bin km yaparken bu motor 10 yıldamı 10 bin km yapmış? yılda bin km yani?

Motosikleti
    Yamaha
    Bende anlamadım ama belki motor yatmıştır. Yada 2. bir motor olarak kullanılmıştır. Bakıcaz artık. Benimde içime sinmedi zaten o km durumu.

Beyler kusuruma bakmayın. Belki bu forumla alakası olmayabilir ama belki bu konu hakkında bilgili olan görmüş, duymuş olan birini bulma umuduyla sorucam bu sorularımı. Lütfen kızmayın. Buradan hariç 1-2 foruma daha soracağım bu soruyu. Özellikle 2. resimdeki sorum hakkında inşallah bilgili birilerini bulabilirim.

Resimlere tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz. İlk defa resim ekliyorum. Yanlışım olduysa kusuruma bakmayın.

Arkadaşlar bu direksiyonu bu hale nasıl getiriyorlar? Direksiyon M direksiyon o tamam ama uzun demirler çıkmış o nasıl oluyor? Direksiyonu aşağımı kaydırıyorlar? Yapıcak değilim sadece merakımdan soruyorum. Bu direksiyonla zaten ne trafikte gezilir ne boş arazide.

Ama bu jantlara bayıldım. Bu jantlardan nerden bulabilirim. Nikelaj olup olmaması önemli değil. Sadece bu jantların aynısından yada daha sık telli olanından. Keçe ile nikelaj işi halledilir. Lastiklerin duruşu bile bir hoş
    EverHarD* bunu beğendi.

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 31112131415 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler