Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı 2move adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yakin arladasima 2012 ve uzeri er6f bakıyoruz. Kronik sorun varmi veya tavsiyeniz? not: 4 sene er6n kullandim, iyi yönlerini saymakla bitmez..
    2013 model kullanıyorum şuana kadar bir sıkıntı yada kronik sorunla karşılaşmadım. Bilinen tek kusuru ekran göstergesi içten sallanıyor.
    2move bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba arkadaşlar , abim motorunu bana kısa süreliğine bıraktı acaba teker havası ne kadar olmalı yardımcı olur musunuz?

omertsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cross, XJ6 DİVERSİON F
    Merhaba ER6 kardeşleri,

Sonunda bende sizing gibi ER6F sevdasına düştüm ve kafamdaki soruların en doğru cevabı yine Mt.net sayfasında bulacağıma inanıyorum.

6-7 yıldır yazları bazende kışın motor kullanmaktayım, zaman zaman motokurye olarakta km tecrübem epey oldu 11. motorum şuan cross öncesindede cbr250 vardı henüz istediğim kriterlere cvp verebilecek tatmin edici modele ulaşamadım.
    Aradığım kriterler,
    - Hanımla şehirlerarası tura çıktığımızda konforu ön planda olması
    - Yalnızken hırçın yüreği özgür bırakması
    - Şehir içi yakıt önemli değil sonuçta şuan zevki kullanıcıyım ama yola gittiğimde de düzgün kullanımda üzmemesi
    - Egzoz sesini duyma isteği
    - Tamirci ile fazla yüzgöz olmakta istemiyorum o yüzden 3-5 yaşın altında düşünmüyorum
    - 2. eli ise en önemli konu satışı sorunsuz olsun ister insan çokta pazarlık yapabilen biri değilim.

Bi çok insan gibi bende 2012 üzeri XJ6F - ER6F - MT07 - VERSYS arasında kaldım siz bu kriterlere gore değerlendirecek olsanız ne yapardınız ? ilanlarda bugün incelediğim aşağıda linki olan bi motor var belki sahibi de bu forumdadır fiyat uygun görünüyor ne gibi sorunu olabilir ? Ayrıca böyle bi motor aldığımda 3lü çanta seti takmak isteyeceğim bu aksesuarların fiyata bana ne kadar maal olur .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-acil-acil-son-fiyat-3-subata-kadar-193327359/detay

Yardımlarınız için teşekkür eder, aranızda bulunmaktan mutluluk duyarım...

Bu kriterlerde

Palakadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X10 350 Executive
    Alıntı omertsen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ER6 kardeşleri,

Sonunda bende sizing gibi ER6F sevdasına düştüm ve kafamdaki soruların en doğru cevabı yine Mt.net sayfasında bulacağıma inanıyorum.

6-7 yıldır yazları bazende kışın motor kullanmaktayım, zaman zaman motokurye olarakta km tecrübem epey oldu 11. motorum şuan cross öncesindede cbr250 vardı henüz istediğim kriterlere cvp verebilecek tatmin edici modele ulaşamadım.
    Aradığım kriterler,
    - Hanımla şehirlerarası tura çıktığımızda konforu ön planda olması
    - Yalnızken hırçın yüreği özgür bırakması
    - Şehir içi yakıt önemli değil sonuçta şuan zevki kullanıcıyım ama yola gittiğimde de düzgün kullanımda üzmemesi
    - Egzoz sesini duyma isteği
    - Tamirci ile fazla yüzgöz olmakta istemiyorum o yüzden 3-5 yaşın altında düşünmüyorum
    - 2. eli ise en önemli konu satışı sorunsuz olsun ister insan çokta pazarlık yapabilen biri değilim.

Bi çok insan gibi bende 2012 üzeri XJ6F - ER6F - MT07 - VERSYS arasında kaldım siz bu kriterlere gore değerlendirecek olsanız ne yapardınız ? ilanlarda bugün incelediğim aşağıda linki olan bi motor var belki sahibi de bu forumdadır fiyat uygun görünüyor ne gibi sorunu olabilir ? Ayrıca böyle bi motor aldığımda 3lü çanta seti takmak isteyeceğim bu aksesuarların fiyata bana ne kadar maal olur .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-acil-acil-son-fiyat-3-subata-kadar-193327359/detay

Yardımlarınız için teşekkür eder, aranızda bulunmaktan mutluluk duyarım...

Bu kriterlerde
    Ses dışında tüm dediklerini tatmin edecektir . Ses içinde 2000 TL gibi bir yatırım ile 2 silindir için tatmin edici boyutta olacaktır.
    halilom bunu beğendi.
    Son ağaç kesildiğinde, son nehir kirlendiğinde,son balık avlandığında; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak

selamın aleyküm arkadaşlar 2006 model 60000 üzerinde kmdeyken aldığım bir süredir sinirden binmediğim binemediğim er6n im var dertlerim saymakla bitmez 7-8 ay önce aldığım bu motorla aslında motorun suçu yok yanlış usta kötü kader taş çatlasın 1 ay dolu dolu binebilmişimdir ki yaz kış demeden kar harici motor tepesindeyimdir. Vel hasıl kelam 9 ay yatmış bir motoru aldım hemen cbf 150 ime bakan memnun olduğum ustama götürdüm baktı çok iyi makina dedi daha sonra 3 haftada 2 ltye yakın bir yağ eksiltme ve yakma sorunu çıktı götürdüm bıraktım tam 2 ay orda kaldı bugün yarın derken senkron ayarı yok sekman atılacak sonra piston değiştirdik falan filan bir nane anlayamadan aldım geri oldu diye fakat bu seferde sürekli bir hararet sorunu başgösterdi istanbul içi nişantaşı beylikdüzü arası malum trafikte 15dk kullanımda sürekli hararet 140 km üzeri yada 6-7 bin devir dolaylarında 10 dakikada hararet lambası çek kenara bekle 10 dakika gibi cebelleşmeler sonra yine bıraktım falan uzun lafın kısası motora toplamda 4700 gibi bir rakam harcamama rağmen benzin döküp yakasım var. işin teferruatından mekaniğindende pek anlamadığım için ustama gidip küfür de edemiyorum bu şekildede kimseye satmak istemiyorum şimdi motorada ihtiyacım olduğu bir döneme giriyorum bu motora bir sefer kontrol ettiğinde a-z ye eksiği gediği ihtiyacı yapılacak işlemi söyleyecek iyi bir usta arıyorum artık masraf yapacak takatim kalmadı maddi olarak pek bütçemde kalmadı işin özü gönlümden geçmiyor tek seferde neyse yapılacak garantisini verip daha sonrasında başımı ağrıtmayacak bir işçilik istiyorum varsa böyle bir bildiğiniz yönlendirirse sevinirim ekspertiz yaptırmayı düşündüm canım yandığı için güvenilir bir yerde bulamadım açıkçası yardımlarınızı bekliyorum saygılar...
    UNdocab bunu beğendi.

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    selamın aleyküm arkadaşlar r6-f almayı düşünüyorum 2014 model sıfır.xmax 400 den geçeceğim sizce nasıl olur ? pişman olurmuyum çok karasız kaldım.

Motosikleti
    ER6N
    Merhabalar herkese, aranızda bu motor hakkında bilgi sahibi olan var mı acaba ? Konya'da ikamet ediyorum ve bir er6f veya er6n almak istiyorum . Motoruna güvenen dürüst insanlardan mesaj bekliyorum. Saygılarımla...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Sahibinden ilan no : 200442578

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    merhabalar;
    2006 model er6 mı satmış bulunuyorum. üzerindeki 3lü çanta seti ve demirlerini söktüm de verdim. ilgilenen olursa benimle iletişime geçebilirsiniz. çantalar givi markadır ve sağlam durumdadırlar. 533 5220403 akın

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı ridvanuzman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamın aleyküm arkadaşlar 2006 model 60000 üzerinde kmdeyken aldığım bir süredir sinirden binmediğim binemediğim er6n im var dertlerim saymakla bitmez 7-8 ay önce aldığım bu motorla aslında motorun suçu yok yanlış usta kötü kader taş çatlasın 1 ay dolu dolu binebilmişimdir ki yaz kış demeden kar harici motor tepesindeyimdir. Vel hasıl kelam 9 ay yatmış bir motoru aldım hemen cbf 150 ime bakan memnun olduğum ustama götürdüm baktı çok iyi makina dedi daha sonra 3 haftada 2 ltye yakın bir yağ eksiltme ve yakma sorunu çıktı götürdüm bıraktım tam 2 ay orda kaldı bugün yarın derken senkron ayarı yok sekman atılacak sonra piston değiştirdik falan filan bir nane anlayamadan aldım geri oldu diye fakat bu seferde sürekli bir hararet sorunu başgösterdi istanbul içi nişantaşı beylikdüzü arası malum trafikte 15dk kullanımda sürekli hararet 140 km üzeri yada 6-7 bin devir dolaylarında 10 dakikada hararet lambası çek kenara bekle 10 dakika gibi cebelleşmeler sonra yine bıraktım falan uzun lafın kısası motora toplamda 4700 gibi bir rakam harcamama rağmen benzin döküp yakasım var. işin teferruatından mekaniğindende pek anlamadığım için ustama gidip küfür de edemiyorum bu şekildede kimseye satmak istemiyorum şimdi motorada ihtiyacım olduğu bir döneme giriyorum bu motora bir sefer kontrol ettiğinde a-z ye eksiği gediği ihtiyacı yapılacak işlemi söyleyecek iyi bir usta arıyorum artık masraf yapacak takatim kalmadı maddi olarak pek bütçemde kalmadı işin özü gönlümden geçmiyor tek seferde neyse yapılacak garantisini verip daha sonrasında başımı ağrıtmayacak bir işçilik istiyorum varsa böyle bir bildiğiniz yönlendirirse sevinirim ekspertiz yaptırmayı düşündüm canım yandığı için güvenilir bir yerde bulamadım açıkçası yardımlarınızı bekliyorum saygılar...
    Geçmiş olsun.
    Bu forumdan da tanınan Gökhan'a uğrarsan sorunlarını çözmek için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Dürüst bi hemşerimdir.
    Şimdiye kadar yönlendirdiğim kişiler memnun ayrıldı. Umarım seninde sorununu çözer

GKN Motor İletişim

Telefon: 0 (216) 550 55 25
    Gsm : 0 533 02 456 00
    Mail : gkn@gknmotors.com
    http://www.gknmotors.com
    ver gazı... ver çoşkuyu

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Kardeşim anlaşılan bu motorun tadını çıkaran birtek benim

ake, RuzgarSA ve TAYFUNBORA bunu beğendiler.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Havan bozulmasın tadını çıkar işte
    halilom bunu beğendi.

2010 uzeri temiz absli er6 ariyorum, n de f de olur, ilgilenenler lutfen htolgatuglu@hotmail.com dan ulassin, hayirli sürüşler

merhaba arkadaşlar 11.000 tl civarı bütçem var uzun süre 250 cc civarı motosiklet kullandım ve 5 yıldır motosiklet kullanmadım şuara trafikten bi hayli bunalmış bir şekilde tekrar iki tekere geçmeyi düşünüyorum bir kaç gündür sahibinden.com da 11.000 tl ye kadar 600 cc civarı torklu güçlü bir motosiklet arıyorum malum bütçe az olduğu için seçenekler kısıtlı 2006 kawasaki R 6 N buldum 60.000 km de üzerinde akropoviç egzos var siz ne düşünüyorsunuz bütçeme göre bu motosiklet iyi bir seçenek mi veya farklı öneri ve tavsiyeniz olursa öğrenmek isterim şimdiden teşekkürler

xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Selamlar 15 modeli fuarda gördüm müthiş olmuş.. Alan arkadaşlar varmı fotoğraf ve bilgi paylaşımı yapabilirler mi? özellikle f modeli aklımı aldı...

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar 15 modeli fuarda gördüm müthiş olmuş.. Alan arkadaşlar varmı fotoğraf ve bilgi paylaşımı yapabilirler mi? özellikle f modeli aklımı aldı...
    Er6f benimde çok hoşuma gitti ninjayı satıyorum en kısa zamanda almayı düşünüyorum kullanma şansım olaydı iyidi:(
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

Motosikleti
    ninja 250
    Buralar biraz haraketsiz kalmıs :D

RuzgarSA, halilom ve gezgin41 bunu beğendiler.

halilom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Kuba XR 125 - 2019 Hero Xpulse 200T
    Er6 süren birileri olduğuna sevindim doğrusu. Yoksa bütün er6 cılar tatlı su motorcusu mu yazı mı bekliyorlar?

Motosikleti
    cbf 150
    Merhaba arkadaşlar bilen birileri cevaplar umarım.motor silindiri catlamis ve karter kaynakli krank arızası olan 2006 model bir er 6 n nasıl adam olur.tahmini ne kadar bir masraf cikarir ve parçalarını bulmak kolay olur mu.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı mesahin02 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bilen birileri cevaplar umarım.motor silindiri catlamis ve karter kaynakli krank arızası olan 2006 model bir er 6 n nasıl adam olur.tahmini ne kadar bir masraf cikarir ve parçalarını bulmak kolay olur mu.
    Bu işe senin yerinde olsam girmem, bu işten anlayan sağlam ustam olsa bile. Karter kaynagı motoru sıkıstırınca sızdırabilir belki, ya da ufak bi kaldırımdan inerken sürtersen çatlayabilir bundan hiçbizaman emin olamazsın. Silindir piston falan işine giriceksen zaten geçmiş olsun motoru yarı fiyatına alsan bile sana pahalıya gelebilir.

Haa ne yapabilirsin, ben zamanında er6 yedek parça fiyatlarına bakarken sahibinden de komple motor görmüştim mesela, kazalı bir aletten çıkan. Böyle bir şansın olursa ve de iyi bir ustan varsa yaptırabilirsin tabii ki ama parçaları sıfır almayı düşünüyosan hiç girme o işe derim.

Tabii bunu o patlak motorlu aletin motoru dışında diğer herşeyinin sağlam olduğunu düşünerek yazıyorum, motoru öyle patlatan adam, aletı de çok düzgün kullanmamıştır bence.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    cbf 150
    Teşekkürler haklısınız sanırım en iyisi hiç bulasmamak
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu işe senin yerinde olsam girmem, bu işten anlayan sağlam ustam olsa bile. Karter kaynagı motoru sıkıstırınca sızdırabilir belki, ya da ufak bi kaldırımdan inerken sürtersen çatlayabilir bundan hiçbizaman emin olamazsın. Silindir piston falan işine giriceksen zaten geçmiş olsun motoru yarı fiyatına alsan bile sana pahalıya gelebilir.

Haa ne yapabilirsin, ben zamanında er6 yedek parça fiyatlarına bakarken sahibinden de komple motor görmüştim mesela, kazalı bir aletten çıkan. Böyle bir şansın olursa ve de iyi bir ustan varsa yaptırabilirsin tabii ki ama parçaları sıfır almayı düşünüyosan hiç girme o işe derim.

Tabii bunu o patlak motorlu aletin motoru dışında diğer herşeyinin sağlam olduğunu düşünerek yazıyorum, motoru öyle patlatan adam, aletı de çok düzgün kullanmamıştır bence.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler