Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı nothingelse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları bilmiyordum dolayısıyla işin bayağı bir zahmetli kısmı mevcut anlaşılan araştırmaya devam. Bir soru daha sol tarafta bulunan PASS diye bir buton var onun ne işe yaradığını biliyor musunuz ?
    o selektör tuşu kardeşim.yani basılı tuttuğun kadar uzun farların yanıyor.bırakınca sönüyor ) umarım aynı tuştan bahsediyoruzdur )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Michelin pilot lastiklerim var motorumda 160/60/17 120/60/17 hava degerii ne olmali havayı kaç vumam lazim

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arka maşada yazar zincirin orda. Ben 32 36 yapıyordum.

Alıntı bhdr5335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o selektör tuşu kardeşim.yani basılı tuttuğun kadar uzun farların yanıyor.bırakınca sönüyor ) umarım aynı tuştan bahsediyoruzdur )
    Teşekkür ederim arkadaşım. Aynı buton evet gidonda sol tarafta far düğmelerinin hemen arkasındaki buton. Kitapçıktan bakmıştım ama bir anlam veremedim. Hergün yeni sorularla geliyorum. Mesela bir soru daha. Hareket halindeyken bazen göstergede eco diye bir yazı çıkıyor. Bunun manasını biliyor musunuz peki ?

benim motorum 2006 bende öyle bir yazı yok.uzun yolda, gazı aç çevirince, yokuş aşağıya inerken falan yazıyosa yakıt ekonomisinden bahsediyor olabilir.

Motosikleti
    kawasaki er 6n
    Merhaba arkadaşlar er 6n ve f modeli için kappa marka yan ve arka çanta bağlantı demirlerim var, motorumu sattığım için kullanmıyorum, ilgilenen arkadaşlar arayabilirler mesaj atabilirler, herkese iyi hafta sonları.... 0541 908 04 00

öğrendim onu araştırıp. motorun yakıtı en ekonomik kullandığı dönemlerde çıkmaktaymış bu ibare. dolayısıyla eco yazısı önemliymiş yakıt açısından. öğrenmiş olduk birşey daha
    Alıntı bhdr5335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorum 2006 bende öyle bir yazı yok.uzun yolda, gazı aç çevirince, yokuş aşağıya inerken falan yazıyosa yakıt ekonomisinden bahsediyor olabilir.

simbion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6n
    Merhaba arkadaşlar 2006 er6n kullanıcısıyım motorumun zincirini değiştiricem benim motor ne tür zincir kullanır, zincir türleri nelerdir, Ankara' da veya İstanbul' da nerden zincir satın alabilirim beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

Dederuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Zincir ve dişli setini direkt distribütöründen almanızı tavsiye ederim. DID markalı zincirlerin sahtesi çok çok fazla. Distribütörü www.k-ma.com.tr dir. Ustanızın almasına izin vermeyin, kendiniz götürün o taksın. motorun marka model ve yılını söyleyince onlar size söyler zaten.

simbion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er6n
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim, Dederuhi

Bu arada internette araştırma yapmaktayım, 520 lik zincirden bahsediliyor onuda amerikan sitesinde gördüm amerikada satılan kawasaki ninja ex650r modeli kullanıyormuş bide zinciri değiştirirken aynı zamanda zincir dişlilerinide değiştirmek gerekir mi?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    genelde değişir, ama bakmak lazım. belki de zinciriniz iyi dişlilerinizin değişmesi lazım. ama ikisi birbirini etkiliyor. bi baksın ustanız. evet amerikada ninja650r dır adı. cod adı mı fabrika adı mı ne o da ex650r dır. dediğim gibi amerikada da sahtesi olabilir. zincir olayı malesef para verilmesi gereken bir şey seve seve. işte dezavantajları da çabuk eskimesi olabiliyor sahte zincirin. zincir çok da önemli, tekere gücü aktarıyor, sürüş konforunu gidişini doğrudan etkiliyor. çok aman aman bir fark değil de işte, zincirden biraz, lastikten biraz, şanjımandan biraz, yağdan biraz, benzinden biraz derken yağ gibi yolda giden motor tad vermemeye başlıyor.

zincir, yağ, benzin, fren balatası ve lastik en çok önem verilmesi gereken şey. en kalitelileri olmalıdır. insanın canı bunlara emanet.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Direk ithalatçısı buradan gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ustayla konuştuktan sonra , site üzerinden de alışveriş yapabiliyorsunuz.
    http://www.entelenerji.com/did-motosiklet-zincirleri/#

Merhaba arkadaşlar er 6n ve f modeli için kappa marka yan ve arka çanta bağlantı demirlerim var, motorumu sattığım için kullanmıyorum, ilgilenen arkadaşlar arayabilirler mesaj atabilirler, herkese iyi hafta sonları.... 0541 908 04 00
    arkadaşlar merhabalar. geçen haftadan itibaren aranıza katışmış bulunmaktayım. buradaki değerli paylaşımlarınız için öncelikle hepinize teşekkürler. savgat arkadaşın bağlantı demirleri ile ilgileniyorum. kendisi ile mesajlaştık. 2006 modelden çıkma imiş demirler. benim motorum 2013 er 6n. uyar mı bu bağlantı demirleri diye ikimiz de bilemedik bilen var mıdır acaba ?

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    Motorumun egzantrik zincirinin degismesi lazım kaca degistirirler z motoda ben kendim yapma sansim varmidir nerededir bu egzantrik zinciri motoru calistirir calitirmaz basliyor ses gelmiyor sik şık şık diye depo altindan

Motosikleti
    KAWASAKİ ER6F
    MERHABA ARK.LAR 2006 ER6F İÇİN GRENAJ NERDEN BULURUM?

hangi grenajı lazım bildiğim kadarıyla fiyat söyleyim araştırmam olmuştu bu konu ile ilgili.

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun egzantrik zincirinin degismesi lazım kaca degistirirler z motoda ben kendim yapma sansim varmidir nerededir bu egzantrik zinciri motoru calistirir calitirmaz basliyor ses gelmiyor sik şık şık diye depo altindan
    Geçen sene 200 lira civarı bir fiyatı vardı egzantrik zincirinin. İşçiliği için de 100 civarı iyidir, daha fazla olursa fiyat fazla istiyorlardır bana göre. Z motonun bundan fazla isteyeceğine eminim. Siz istanbuldaki arkadaşlardan iyi bir usta tavsiyesi alın, ona götürün, belki o daha uygun fiyatlı bulabilir zinciri, işçiliği de Z motodan daha hesaplı olur, en kötü ihtimalle zinciri Zmoto dan alırsınız, dışarda bir ustaya taktirirsınız. Yani yaptırmadan önce mutlaka fiyat alın bir iki yerden, referanslı bir ustaya gitmeniz sizin için daha uygun olur, yoksa saçma sapan bir usta bozmasının elinde daha fazla masraf çıkaracak hale gelebilir motorunuz. Sizin değiştirmeniz biraz zor, eğer egzantrik zinciri değişecekse egzantrik gergisinin de kontrol edilmesi lazım, otomatik gergidir er6 lar, gergi fiyatı da 250 lira civarındaydı geçen sene. Ben sadece zincir ile kurtarmıştım durumu.

Uzun lafın kısası iyi bir ustaya yaptırın içiniz rahat olsun, zmotodan da fiyat alın ama yuhhh beeeee demeye de hazırlıklı olun
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    KAWASAKİ ER6F
    motor er6f miş ama grenajı ya bulamamışlar ya da pahalı gelmiş. er6n e çevirmeye çalışmışlar ama orjinal er6n far takmamışlar. gösterge farklı olduğu için N den far olur mu bilmiyorum. ben de orjinaline çevireyim diyorum komple f grenaj ve far lazım.

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benim motorda da ufak bi ses var "şık şık şık" ince ve az geliyo ses metal sürtmesi gibi. egzantirik midir acaba.
    https://www.facebook.com/pages/Kawasaki-ER6-FN/502408279842381?ref=hl

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    bence servise gösterin. diagnose için para alırlar belki ama sonraki değişimler ve tamirler için ne kadar tutacağını söylerler istemezseniz yaptırmazsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler