Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fuardan bakıcam bişiler. alana kadar arabayla idare edicem.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2009-11 modellerde e isigi yanip sonmeye baslayinca kac km kalmis oluyor depoda?

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı Dederuhi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuar yaklaşıyor, orada da buluşabiliriz belki. Havalar çok can sıkıcı, oturabilecek bir yer önerisi olan var mı? Kendi grubumuzla genelde bebek cafe neroda buluşuruz, o kadar kalabalığı ancak orası alıyor. Çok kalabalık olmayız sanırım, beşiktaş iskeledeki çaycı var 4 kişi olursa, daha fazla olursa masa birleşir. ama 8 kişiden fazla olmaz orası da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:53 ----------

Bu arada gördüğüm en temiz er6f bu sanırım. Fren yağını değiştirmeyi ihmal etme.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:56 ----------

Bu arada facebook grubu yoksa türkiyede er6 için kuracağım ben. buluşmalarda falan kolaylık olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Şöyle bir grup kurdum, https://www.facebook.com/groups/er6turkiye/
    sağolun hocam elimden geldiği kadar temiz bakıyorum. Fuarda buluşalım iyi olur.
    https://www.facebook.com/pages/Kawasaki-ER6-FN/502408279842381?ref=hl

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009-11 modellerde e isigi yanip sonmeye baslayinca kac km kalmis oluyor depoda?
    yanlıs hatırlamıyorsam yedek depo yaklaşık olarak 2 lt. 25-30 km gider diye düşünüyorum.

Markopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Gts 250İ Evo
    Merhaba arkadaşlar kısmetse 2006 model bir er6-f alıcam. Alırken motorda nelere dikkat etmem gerekiyor.Yardımcı olursanız sevinirim.
    Kötümser yanlız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte ışığı ve de gelecek treni görür
    GARAJ Müdavimi

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı petra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlıs hatırlamıyorsam yedek depo yaklaşık olarak 2 lt. 25-30 km gider diye düşünüyorum.
    Yedek depo yok son 5lt kalınca ışık yanıyor ve ortalama 100km yol alıyor.

MelikGazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 650r
    Aranıza katılmaktan çok mutluyum, Yaklaşık 2 haftadır Kawasaki ninja 650r 2006 model aranızdayım. Namı değer Türkiye adı er-6f Yıllardır içimde motor sevdası vardı. Yaş 30 oldu, Bugün yarın derken kuzeniminde etkisiyle başladım. Kuzenim uzun yıllardır motor sürüyor ve yaklaşık 10 motor değiştirdi. Bilinçli bir sürücü desem yeridir. Ben Acemi (usta) bir motor sürücüsü oldum sayenizde. Ne yalan söylim 1 haftada tüm mesajları konuyu forumu okudum, tam olarak 4606 mesajı okudum. Çok bilgi sahibi oldum. Gerçekten okumanın faydası var. Sizlere yani soru sormiyacağım öyle sürekli ( Lastik havası nedir, kaç litre deposu, hangi yağ, kaç numara vs. vs. vs ) bakımları nasıl gibi gibi...

ilk motorum Honda cbf 150, yaklaşık 2 ay sürekli sürdüm. Arkadaşlarımın hepsinde 600 cc ve yukarı motorlar var. Ben direk 600 istedim hepsi dövdü beni ) ölme bize lazımsın dediler. iki ayda yaklaşık 3500 km yol yaptık grub halinde, trafik içi şehirler arası vs. Sağolsunlar aralarında eşlik ettiler bana. Ben olsam etmezdim 150 cc bir motorla sanırım )

Şimdiki motorumuda takasla aldık, aklımda olan bir motor değildi aslında, aklımda cbr 600f vardı. Motorumu taksa cıkarttım, mersinde bir arkadaşda motoru küçültmek için takas ufak motor ararken tesadüf iyi oldu. yaklaşık 15 dk içinde motoru gördüm pazarlık yaptık aldık )

Motorun kullanıcısı hiç hiçhiç bakmamış, dışını görseniz ciizkler pis berbat. Bok götürüyor anliyacağınız.
    Motorun rengi siyah dı ) grenajları okadar berbattıki her alan biryerini rütüj boya yapa yapa ala bula birşey olmuş. Otomobil tutkunu birisi ve modifiyesiz bir araça binmeyen garip biriyim. Bu yüzden olsa gerek motoru beyaz simli sedef boyattım Bence çok güüzel oldu. Önemli olan benim beğenmem olsada motoru gören herkes beğendi eski haline göre çok daha iyi olduğunu söylediler.

Motorun zincir dişli artık ölmüştü; 375 tl
    Motor yağını mobil istedim fakat shell 15-50 biranda içinde buldu kendini 2 lt den biraz fazla aldı, mecburen 3 lt almak zorunda kaldım ; 75 Tl
    Buji değişti ; 60 Tl
    Yağ filtresi ; 50 Tl
    Boya ; 400 Tl
    Hava filtresi yağ ile yıkandı temizlendi
    Grenaj takım vidası ve cam vidalar ; 70 TL
    Koruma yan takozlar torna işçilik dahil 170 TL

Aklımdaki masraflar bunlar, ön disk biraz eğri, tornacı bunu yapamayız dedi :( ön frene basınca hafif bir ileri geri gibi yapıyor, nasıl desem sanki abs var gibi oldu ) Rahatsız ediyor ama param kalmadı bu aralar. ilk fırsatta ön diskleri ve lastikleri değişecem. Lastik de michelin power3 almaya karar verdim. Mersinde bir bayi lastik takım 900 tl dedi. direk ithal ediyor.

Ve sabırsızlıkla beklediğiniz fotolar. Onlarıda atacam. şuan iş yerindeyim. Aksilik olmazsa eve varınca sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacağım.
    Güne; Hayatının En Güzel Günü Olması İçin Şans Ver...

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar temiz uygun fiyatlı abs tercihim er6n arıyorum sahibinden.com da olan istemiyorum sadece fiyat abartan insanlar var orda.Temiz adam gibi adam insaniyetli, motorun değeri neyse onu isteyen kişiler tercihimdir teşekkürler.

MelikGazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 650r
    Arkadaşlar fotoğrafları koydum. El emeği,göz nuru oldu benim için. Deponun tamamını boyatmadım, üzerinde etiketi yazısı felan var. Satarken sorun olmasın diye, Pazar günü otoyol birazcık inişli bir yer vardı 220 son kadranı biraz geçti, sanırım 230 gibi bir hız oldu Ortalama 5 lt yakıt kullanıyorum. Sanırım ben sakin kullanamıyorum, Hakkını vereceksin gillerdenim Normal düz yolda 215 km yapıyor. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. Umarım fotoğraflar çok demezsiniz

scooboy, çelikatlı, zenon ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Süper olmuş güle güle kullan ��

arkadaşlar aşağıdaki kör anahtarı alsam, yedek anahtar olarak buna kopyalama yapabilirler mi ?

http://goo.gl/Dfhwkx

arkadaşlar ben de aranıza yeni katılmama rağmen tarz değişikliği nedeniyle motosikletimi satışa sundum.
    alıcısının bana dua etceğine eminim.dosta gitcek kusursuz diyebileceğim bir motor.abs'li kazasız boyasız.detaylar ilanda mevcut.teşekkür ederim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kazasiz-boyasiz-aksesuarli-ve-abs-li-154759035/detay/

Motosikleti
    Xmax 250
    arkadaşlar ilandaki motosiklet hakkında bilgisi olan var mı? fiyatı uygun mu yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca bir sorum daha var yamaha xj6 diversion f ile karşılaştırırsak neden kawasaki er6f tercih etmeliyim sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30271106/detay

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı DRagon38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilandaki motosiklet hakkında bilgisi olan var mı? fiyatı uygun mu yardımcı olursanız sevinirim.ayrıca bir sorum daha var yamaha xj6 diversion f ile karşılaştırırsak neden kawasaki er6f tercih etmeliyim sizce?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30271106/detay
    3-4 gün önce Km si yalan olmasın 10-12000 ancaydı, çoğu avrupa turunda geçmiş fotoğrafları ve tanıyanlardan aldığım bilgiye göre, Kawa yeşili...

2013 model ve ABS lisini bir abimiz 21.500 liraya sattı ( belki pazalıkta olmuştur ) + uzun yol için kappa yan çantaları falan bişeyler de vardı.

Ucuz pahalı diyemem ama kıyaslaman için bildirmek istedim
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Xmax 250
    teşekkürler ferdinandd.

motor güzel gözüküyor.motor alırken kimseden fiyat almamanı tavsiye ederim.kendin internetten araştır ve al.zaten ikinci el piyasası belli sıfır fiyatı belli.kaça alırsan al herkes(özellikle ustalar) daha ucuza ben bulurdum, geçen biz şu paraya sattık, bekle biraz buluruz bir motor tarzı konuşacaktır.içini bulandırma hiç fiyatını beğendiysen motoru da ustasına gösterip al.
    ilandaki motora gelince sıfır sayılır 1000-1500 tl ekstrası da var.ama bence en büyük eksisi abs olmayışı.birçok motora bindim abs'nin önemini absli er6 kullandıktan sonra anladım ben bundan sonra 3'e 5'e bakmam güvenliğim için absli modeli varsa alacağım motorun kesinlikle absli modelini alırım.çünkü kayıp düşmeyeceğimden emin olmak, rahat bir şekilde frene sonuna kadar basabilmek çok büyük bir keyif.

merhaba arkadaşlar şöyle bir far uygulaması için nelerin gerekli olduğunu çevirebilecek ingilizcesi iyi bir arkadaşa ihtiyacım var.

Burada nasıl uygulandığı anlatılmış ancak iyi ingilizce bilen bir arkadaş aranıyor Ciddi ciddi bu fardan yaptırmak istiyorum. Teşekkürler ..

http://www.riderforums.com/ninja-650...inja-650r.html

Alıntı nothingelse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar şöyle bir far uygulaması için nelerin gerekli olduğunu çevirebilecek ingilizcesi iyi bir arkadaşa ihtiyacım var.
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...50900439_n.jpg

Burada nasıl uygulandığı anlatılmış ancak iyi ingilizce bilen bir arkadaş aranıyor Ciddi ciddi bu fardan yaptırmak istiyorum. Teşekkürler ..

http://www.riderforums.com/ninja-650...inja-650r.html
    uygulama güzel olmuş ama bu farı güzel gösteren angel değil farın etrafındaki siyah boya bence.orjinal renkteki bir motora bu kadar çok yakışacağını düşünmüyorum ben.bu uygulamayı farı kesmeden de yapmanız mümkün değil.farın arkası kesilip yapılıyor.aksesuarcılar arabalara uyguluyorlar.bu uygulama sonrasında farın arkasını silikonla kapatsanız bile büyük ihtimalle su alacaktır.yağmur ve yıkama sonrasında far içinde buğu oluşacaktır.bunları bilerek mi yapmak istiyosunuz bu uygulamayı?

Linkte adam farı kesmiyor yalnız. Fırında 107C dereceye getirip yapışkandan ayırıyor.

Sonuç güzel olmasına güzel de zahmetli iş.

Alıntı bhdr5335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uygulama güzel olmuş ama bu farı güzel gösteren angel değil farın etrafındaki siyah boya bence.orjinal renkteki bir motora bu kadar çok yakışacağını düşünmüyorum ben.bu uygulamayı farı kesmeden de yapmanız mümkün değil.farın arkası kesilip yapılıyor.aksesuarcılar arabalara uyguluyorlar.bu uygulama sonrasında farın arkasını silikonla kapatsanız bile büyük ihtimalle su alacaktır.yağmur ve yıkama sonrasında far içinde buğu oluşacaktır.bunları bilerek mi yapmak istiyosunuz bu uygulamayı?
    Bunları bilmiyordum dolayısıyla işin bayağı bir zahmetli kısmı mevcut anlaşılan araştırmaya devam. Bir soru daha sol tarafta bulunan PASS diye bir buton var onun ne işe yaradığını biliyor musunuz ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler