Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dederuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    Alıntı petra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam sayın er6 kullanıcıları. bugun itibariyle motoruma yoshimura trc egzoz taktırdım. fakat o2 sensörü olmadığından FI arıza ışığı yanıyor. aynı sorunu yaşayıp da çözümünü bilen buradan iletirse sevinirim. yorumlarınızı bekliyorum .
    MErhaba, sorunu çözebildiniz mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Arkadasin versys de leovince var, er6 yi satmadan once yanyana koyup dinlemistik, temelde ayni ses, sadece leovince daha bas agirlikli veriyor, gayet guzeldi, rahatsiz edici degildi. Yirtik ses verenlerden uzak durmak lazim, insani cok rahatsiz ediyor.

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı Dederuhi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MErhaba, sorunu çözebildiniz mi?
    maalesef hocam. aynı şekil binmeye devam :D ışık yanıyor alıştım artık :D tek sorun var. eğer olur da başka bir arıza verirse onun sinyalini farketmem pek olası değil. ama uygun bir fiş bulup boş soketi doldurursam ışık sönecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadasin versys de leovince var, er6 yi satmadan once yanyana koyup dinlemistik, temelde ayni ses, sadece leovince daha bas agirlikli veriyor, gayet guzeldi, rahatsiz edici degildi. Yirtik ses verenlerden uzak durmak lazim, insani cok rahatsiz ediyor.
    bende yoshimura var. cayır cayırr

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

bence muzzy egzozların tasarımı çok kötü

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    in cin top oynuyo kimse yok
    kimler kendi motorunun bakımlarını kendisi yapıyo? varmı kendi işini kendi gören?

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Arkadaşlar Ön fren balatalarını değiştircem , sizin kullandığınız balatalar nedir.hangisini önerirsiniz Brenta,goldfren ve EBC arasında kaldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:00 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    in cin top oynuyo kimse yok
    kimler kendi motorunun bakımlarını kendisi yapıyo? varmı kendi işini kendi gören?
    ben başladım ufaktan parçaları almaya.

arkadaşlar bende aranıza katıldım ve bir 2006 model er6-f abs sahibi oldum.bi sorum olucak bu ön taraftan gelen zırıltı sesine nasıl çözüm buldunuz?

witman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı bhdr5335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende aranıza katıldım ve bir 2006 model er6-f abs sahibi oldum.bi sorum olucak bu ön taraftan gelen zırıltı
    sesine nasıl çözüm buldunuz?
    ben bi çözüm bulamadım.

hmm bir kaç şey daha sormam gerek
    1.motorun vites geçişleri ses yapıyo sert geçiyo yani.özellikle 1. ve 2. vitese atarken.bu normal midir herkesde mi böyle?
    2.yağını değiştirmek istiyorum ama marka ve fiyatlarını yazıp yardımcı olursanız çok sevinirim.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    arkadaşlar bende aranıza katıldım ve bir 2006 model er6-f abs sahibi oldum.bi sorum olucak bu ön taraftan gelen zırıltı sesine nasıl çözüm buldunuz?
    Kardeş genelde kafa grenajın solundan gelir o zırıltı 3-4 bin devirde ve rölantide.
    grenajın arasına silikon veya yumuşak plastik bir parça koyabilirsin.

tam olarak hangi grenajlarin arasina koymam gerekiyo acaba?

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    tam olarak hangi grenajlarin arasina koymam gerekiyo acaba?

Dederuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F (2006)
    hırdavatçılarda içi boş beyaz pencere contası satılır, yumuşak bir şey. serçe parmağından ince biraz. ikili şeklinde. onu ayırıp ortadan kullanacaksınız.

öncelikle sizin motor üzerindeyken gördüğünüz, söktüğünüzde su deposuna ulaştığınız siyah kısımları sökeceksiniz. o contanın bir tarafı yapışkanlı zaten, yan karenajın iç tarafına, o siyah plastiklerin geldiği yerlere 10cm de bir 2cm lik bir parçasını çekin.

kesilmezse eğer yan karenajların geçme yerleri kırıktır. 2006 er6 mutlaka düşmüştür ve mutlaka o geçme yerleri kırıktır. imkanı yok sağlam olmasının. onlar tam geçmemiş olabilir, kırılmış olabilir, onun için ise tüm karenajı sökmeniz oraları bir şekilde sabitlemeniz lazım.

istanbuldaysanız ben beşiktaştayım beraber yaparız, gelin bir gün. ama dediğim gibi kolay bir işlem. alyan takımı lazım. bence o sicimden de olacaktı fazla.

tamamen çözebilmiştim benim zırıltıyı.

Velox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Selamlar,

Benim turuncu ER6-N (2007 model - 18,000 km'de) satılık. Forum üyesi birine gitsin isterim. Üzerinde Givi cam, rizoma koruma topuzu, tankped, arka maşa topuzu, yükseltilmiş aynalar var. Daha önce motor satmadım, umarım yanlış yerde sözetmedim. Kusur eylediysem affola

Motosikleti
    ninja ER
    arkadaşlar kullanmış olduğum Gopro Hero 1 i satıyorum sadece yanında vantuz aparatı yok.eğer düşünen olursa istanbul içine elden verilir.

Velox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Şimdi farkettim. İlan için bit pazarı varmış Defalarca denedim ama ilanı bir türlü koyamadım. 0532 611 0645'den arayan olursa bilgi verebilirim.

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam imkanım olsa mutlaka sizin motorunuzu alırım ama malesef öğrencilikle olmuyo.
    Alıntı Velox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Benim turuncu ER6-N (2007 model - 18,000 km'de) satılık. Forum üyesi birine gitsin isterim. Üzerinde Givi cam, rizoma koruma topuzu, tankped, arka maşa topuzu, yükseltilmiş aynalar var. Daha önce motor satmadım, umarım yanlış yerde sözetmedim. Kusur eylediysem affola

tesekkurler en kisa zamanda yapicam ben de.cunku sinir bozucu bi ses.su vites gecisi olayini da bi aydinlatalim bence

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kullanmış olduğum Gopro Hero 1 i satıyorum sadece yanında vantuz aparatı yok.eğer düşünen olursa istanbul içine elden verilir.
    hocam fiyat vs yazmamıssınız?

Motosikleti
    ninja ER
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam fiyat vs yazmamıssınız?
    aslında satılık ilanlar bölümünde de var ama burdada belirteyim dedim. ayrıca sahıbınden link http://www.sahibinden.com/ilan/alisv...6467186/detay/
    kullandıkça kasası biraz soyuluyor ama herhangi bir sorunu yoktur.
    GaCCaLL bunu beğendi.

asi_gececi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-f
    tesekkurler en kisa zamanda yapicam ben de.cunku sinir bozucu bi ses.su vites gecisi olayini da bi aydinlatalim bence
    Evet özellikle 1. Viteste yüksek bir şak sesi çıkar ben memnunum açıkçası canavar kopmaya hazırım diyor adeta

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler