Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Devir yükselirken motordan gelen voltajın düştügünü görmesem sorun aküden diyebilirdim evet ama malesef öyle degil. Devir 6000 civarına geldiginde motordan gelen voltaj 8-9 volt'a kadar düşüyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER6-N
    merhaba arkadaşlar ,
    kafama takılan bir konu ile ilgili sizin fikirleriniz öğrenmek istiyorum. 2009 yazından beri kawawaki er6-n kullanıyorum. nedense hep ön kısım sanki yolu iyi tutmuyor gibi hissediyorum. böyle hissedenleriniz var mı? bu hafta servise götürüp danışacam sadece fikirlerinizi ve olası çözümleriniz öğrenebilmek için soruyorum.
    kawasaki er6-n 2006 siyah

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de öyle hissediyorum düşük hızlarda parke taslı yollarda özellikle

Ama öyle değil, asfaltta belli ediyorr kendini
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    ön panelden titreşim sesi gelen varsa bantlar ile cözülebiliyor titreyen yere bant yapıştırırsanız benim motor 2008 model bantlı gelenlerden ama yinede biraz ses vardı şu anda sıfıra indi camın altındakii paneli ve gidonun sag sol taraflardaki siyah parcaları cıkartıp bantladım sorunu olanlar varsa bu şekilde geciyor yapabilirsiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 ----------

orginal lastikleride pek iyi degil eskimişte olabilir o yüzden böyle bir his verebilir birde ön amortisörler biraz yumusak sertleşme ayarı yok ondanda olabilir ama virajlarda vs kayma yaşamadım sadece ön 2 disk oldugundan 20 30 la giderken saga cevirip sert frende kitlediginde kayabiliyor kesiinlikle michelan pilo vs ayarında bir lastik almak lazım ama

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Alıntı kedius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ,
    kafama takılan bir konu ile ilgili sizin fikirleriniz öğrenmek istiyorum. 2009 yazından beri kawawaki er6-n kullanıyorum. nedense hep ön kısım sanki yolu iyi tutmuyor gibi hissediyorum. böyle hissedenleriniz var mı? bu hafta servise götürüp danışacam sadece fikirlerinizi ve olası çözümleriniz öğrenebilmek için soruyorum.
    Ben hiç böyle bir şey hissetmedim. Sana böyle düşündüren ne? Ön tarafta savrulma kayma yaşadın mı? Yoksa bir tarafa çekme falan mı var? Gidonu bırakınca motor düz gidemiyor mu?

Motosikleti
    Kawasaki ER6-N
    lastiklerim yeni ,michelin pilot power 2ct ,taktırdığım yer balans ayarı yapmadı ama çok ilgisi olmaz herhalde. Allaha şükür çekme felan yaşamadım ama düz giderken sanki tam yere oturmuyormuş hissi geliyor. gidonu bırakınca düz gidiyormu diye bakıcam. eğer gidonu bırakınca düz gitmiyor olma ihtimali var ise nasıl giderilir?

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Gidonu bırakınca düz gitmemesinin bir cok nedeni olabilir.. Özellikle en büyük etken yolların durumudur.Hafif ve gözükmeyen bir engebe bile motoru sağa sola savurur buna dikkat edelim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    balans ayarı olmadan olurmu alla alla git bi yaptır bence balans ayarı önemli

bbezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 310 GS
    selam arkadaşlar
    er6n aldım bende aranıza yenı katıldım. beyaz koruma takozu varmıdır. ve birde bu takozlar illa mantar şeklindemidir. bileniniz varmı
    teşekkürler.

Velox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6N
    Alıntı bbezgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar
    er6n aldım bende aranıza yenı katıldım. beyaz koruma takozu varmıdır. ve birde bu takozlar illa mantar şeklindemidir. bileniniz varmı
    teşekkürler.
    Hosgeldin. Bende rizoma var siyah. Internetten bulursun, fiyatları 150 euroyu gecmedigi icin gumruk sorunun olmaz (100 eurodan 150 cikti sinir). Kawasaki Ninja 650 veya er6n kelimeleri ile ile birlikte "slider" "crash pad" veya "crash protector" kelimelerini gir, internette ara. Asagidaki web-sitelerine de bak, hosuna giden birsey olabilir. LSL'in her rengi var, 60-85$ arasi. Fransız Top Block var sekli degisik.

http://lsl.eu/pdf/LSL%20Katalog%202010_Pads.pdf
    http://www.protekk.com
    http://www.top-block.com/index.php

Motosikleti
    Kawasaki ER6-N
    motor düz gidiyor ama elleri bırakma konusunda tereddütlerim oldu,yollar cidden bozuk.
    azıcık düzgün yolda kullandığında insan inanılmaz keyif alıyor. bizim şirkette er6-n si olan 2 kişiyiz. arkadaşımda da gümüş var. istanbulda ki diğer er6 sı olanların buluştuğu organizasyonlar oluyor mu? haır sezon açılmışken gezmek çok keyifli olur.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bi azcık foto koysak

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Güzel fotolar

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    N'i çok severek aldım ve severek de kullanıyorum ama şu F lere fena imrenmeye başladım 160 km sonrası ah o ön grenajdan üstü camlı siperli olsa da rahat etsek diye düşünmedim değil geçen gün.N i ile F arasında kalan varsa ve yüksek sürati tasvip etmemekle beraber 1-2 yoklarım müsait yerde diyen varsa çok ciddi faktör.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    @cakalaz

Bu fotoğraf alışkanlığı Hyo topiğinden kalma galiba
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    He yaa Ordaya da cok yüklerdik ; ama burda kimse yüklemiyor nedense
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Güzel fotoğraflar çakalaz.

Bu arada fotoğraf eklemek konuyu hareketlendirmenin en kolay ve etkili yoludur.Ara sıra eklemek lazım

Motosikleti
    Kawasaki ER6-N
    RİZE Mİ benim memleketim.liseye kadar orada okumu ailem hala orada. yeni sahil yolunda motoru kullanmakta ne keyifli olur

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Rize yaa Bu Fotolar da yeni yollarda cekildi dün

Gercekten cok zevk veriyor bu kaymak gibi yollar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    He yaa Ordaya da cok yüklerdik ; ama burda kimse yüklemiyor nedense
    Senin motorun bir kaç fotoğrafı vardı bende format atmadan önce.

Ben pek fotoğraf taraftarı değilim, çok yer kaplıyor ve aradığım bir bilgiyi bulmamı baya geciktiriyor. Ama ayrı bir başlık açıp orayı bombardımana tutsak fena olmaz. Hatta evet evet bence yapalım. Yapalım diyenler el kaldırsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:04 ----------

Alıntı Countdown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N'i çok severek aldım ve severek de kullanıyorum ama şu F lere fena imrenmeye başladım 160 km sonrası ah o ön grenajdan üstü camlı siperli olsa da rahat etsek diye düşünmedim değil geçen gün.N i ile F arasında kalan varsa ve yüksek sürati tasvip etmemekle beraber 1-2 yoklarım müsait yerde diyen varsa çok ciddi faktör.
    1 N 1 de F okula çıkarken ve dönüşte hemen hemen iki günde bir drag kapışırdık. Bu dediğini her seferinde söylene söylene tekrarlardı arkadaşım, ama ben de n'in duruşuna hastayım işte... Sanki vücut geliştirmeye yeni başlamış hafif kaslı br vücudu var.

Bir de hızlanmada da fark var çünkü her seferinde 160-170e kadar kafa kafaya gidip sonrasında ben ufak ufak uzamaya başlıyordum.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler