Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Erudite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön tekerde de sanırım hafif diske sürtme mevcut. Ara ara çok ince bir ses duyuyorum.
    bence o duyduğun ses diskin tozlandığındandır
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Herhangi iyi bir usta yağını ve filtreni değiştirebilir...

Diskteci ses bende de oluyor; sprey ile geciyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    http://www.sahibinden.com/2500_kmde_...XQQdisplayitem selam arkadslar bu ılana kafayı taktım ama yerım uzak daha önce bu ilanla ilgenen arkadaslar olduysa yardımlarını beklıyorum tesekurler...

Motosikleti
    Ninja 650R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Mogli ;

Racing dediğiniz castrolün 10-50 si oluyor

Yani bu

[/QUOTE]

Yahu bir yağ konusuna acıklık getiremedik gitti

Bi de yağ filtresi nerde ben baktım göremedim

Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin bu yağı. Castrol'ün racing sersinde 10-40, 10-50 ve 10-35 i var yanlış hatırlamıyorsam. Yağ filtresi manifoltun oraya bakarsan aşağıda görürsün. Orjinali siyah renkte ama ben her filtre değişiminde şasi rengine boyuyorum, neden bilmem daha güzel görünüyor gözüme.

LeoVince egzoz.

Sırf trafikte daha rahat duyulayım diye bir hevesle taktırdığım LeoVince egzozu abartılı sesi beni ve komşularımı rahatsız ettiği için satmaya karar verdim. İlgilenen arkadaşlar olursa ilan bu linktedir:

http://www.sahibinden.com/leovince_s...XQQdisplayitem

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yağ ve filtremizi değiştirmek için grenajları sökmek gerekiyor mu ?
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/2500_kmde_...XQQdisplayitem selam arkadslar bu ılana kafayı taktım ama yerım uzak daha önce bu ilanla ilgenen arkadaslar olduysa yardımlarını beklıyorum tesekurler...
    dostum sen istanbuldasın motor sivasta insanı biraz çelişkide bırakır doğrusu durumu nedir ne değildir yol mesafesi yinede iyi araştır derim..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 ----------

Yağ ve filtremizi değiştirmek için grenajları sökmek gerekiyor mu ?
    hayır dostum yağ filtesi için sadece alt sakal sökülüyor..hava filtresi içinse deponun gidona bakan kısmında vidasını aç depoyu geriye doğru kaldır race lerdeki gibi olay tamam..biraz zahmetli ama büyük makinaların hepsi böyle..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 ----------

Alıntı Erudite adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar İzmir de bildiğiniz Karşıyaka-Bornova tarafında yetkili Kawasaki Servisi var mı? Resmi web sitesinde ki yetkili servis numarasını aradığımda; artık Kawasaki servisi olmadıklarını söylediler. Diğer servislerde çok uzak. Yada gitmemi tavsiye ettiğiniz iyi bir yer var mı?

20 bin km bakımı yaptıracağım. Vites geçişleri çok sert, muhtemel yağ değişim zamanı geldiği için. Ön tekerde de sanırım hafif diske sürtme mevcut. Ara ara çok ince bir ses duyuyorum.
    motorda kaza vs.. yoksa disk zaten yamuk değildir hafif ses se her motorda vardır bi miktar disk ve balatalar tozlanmıştır balata temizleme spreyi kullanırsan olayı çözersin..
    er6 demek hayat demek!..

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    fiatta anlastık buayın 25 almaya gıtcem 600cc ılk tecrubem olucak nelere dıkkat etmem gerekır yola cıkmadan yagınıda degıstırcem yag fıltresını degıstırmem gerekırmı yag tapasınında degısmesı gerekırmı devırsıs kullanımda cabuk hareret yaparmı yag kac lıtre alıyo yag olarak ne tavsıye edersınız tesekurler

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    *Her yağ değişiminde Filtrenin de değişmesi motor için daha sağlıklıdır. Fakat büyük motorlarda genellikle 2 yağ değişiminde bir yağ filtresi değiştiriliyor. Benim Yağ yağ filtresi 1000 km önce değişti; 1000 km sonra yine değiştireceğim
    *Yağ tapasının değişmesine gerek yoktur.
    *Sıvı soğutmalı motor olduğu için hararet olayı olmaz kolay kolay; fakat ısındığı durumlarda fan acıyor özellikle sehir içerisinde. Bu durumda anlaman gerekiyor ki rüzgar lazım
    *Üzerinde; filtre değişirse 2 litre; değişmezse1.7 Litre yağ alıyor diye yazıyor
    *Yağ olarak da ; Tavsiye ediliyor
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    merhaba tekrar,

bir süredir balatalarımı değiştirmem gerekiyor ama bir türlü temin edemedim.internetten nerde bulduysam önler var arka yok.ulusan 'da getiricez randevu vericez vs. sarkıttıkça sarkıtıyor.duyan gören bilen var mı uygun balata ? özellikle arka. Ankara'dayım.

Alıntı Countdown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tekrar,

bir süredir balatalarımı değiştirmem gerekiyor ama bir türlü temin edemedim.internetten nerde bulduysam önler var arka yok.ulusan 'da getiricez randevu vericez vs. sarkıttıkça sarkıtıyor.duyan gören bilen var mı uygun balata ? özellikle arka. Ankara'dayım.
    Merhabalar Countdown;
    Aşağıdaki linkte ön ve arka balata seti mevcut. Kawasaki kullanıcısı için Ebay gibi siteler mükemmel bir seçenek. Eğer yurtiçi parça sıkıntısını bile bile kawa er6 almayı planlıyorsam bunun tek sebebi ebayde kolay bulunabilir yedek parçalarıdır

Önde 2 set, arka fren için 1 set toplam 3 set balata takımı kargo dahil 92 TL civarına geliyor. Fiyat 100 usd altında olacağı içinde ortalama 1-2 haftada kapına kadar gelecektir.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KAWAS...Q5fAccessories

Galfer, EBC gibi kaliteli markaların balatalarıda var siteden araştırabilirsin.
    (ER6-F'in Amerika'daki satılan model ismi Ninja 650R.)
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Countdown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xt 600
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Countdown;
    Aşağıdaki linkte ön ve arka balata seti mevcut. Kawasaki kullanıcısı için Ebay gibi siteler mükemmel bir seçenek. Eğer yurtiçi parça sıkıntısını bile bile kawa er6 almayı planlıyorsam bunun tek sebebi ebayde kolay bulunabilir yedek parçalarıdır

Önde 2 set, arka fren için 1 set toplam 3 set balata takımı kargo dahil 92 TL civarına geliyor. Fiyat 100 usd altında olacağı içinde ortalama 1-2 haftada kapına kadar gelecektir.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/KAWAS...Q5fAccessories

Galfer, EBC gibi kaliteli markaların balatalarıda var siteden araştırabilirsin.
    (ER6-F'in Amerika'daki satılan model ismi Ninja 650R.)
    Teşekkürler Aydoğan değerlendirilebilir fiyat açısından ama araba için de ebaydan alıyorum hadi onun modeli eski ırt zırt da şunu da gidip bir servisten altı üstü fren balatasını hop diye değiştirememek canımı sıkmadı değil.Ankara gibi bir yerde fren balatası gibi basit bir elemanın bulunamaması (veya benim bulamamış olmam ) hiç hoş değil. Biraz daha zorlayıp ulusana motorla gidip yoklayacağım önce eğer burdan başka şehir içi tavsiye olmazsa o da yoksa artık dediğin gibi ebay yine yeniden : )).

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    ön lastigi 120 / 70 / 17 yerine ince yanak 120 /60 / 17 alsak sorun olurmu sizce daha iyi olmazmı arkası zaten 160 / 60 / 17 ?

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı Gprbilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön lastigi 120 / 70 / 17 yerine ince yanak 120 /60 / 17 alsak sorun olurmu sizce daha iyi olmazmı arkası zaten 160 / 60 / 17 ?
    teknik konulardan çok fazla anlamam ama yurdumun bozuk yollarında ince yanaklı lastiğin daha kullanışsız olacağını düşünüyorum

Motosikleti
    Ninja 650R
    Lastiğin yanak payının az olması lastik sırtının eğimini etkiler unutma.

Kaldı ki yolların durumu malum.

Alkolica - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vz 800 marauder oldu :)
    iyi geceler arkadaşlar,yeni bir iş okulun bitmesi gibi dünyevi bazı problemlerden dolayı yaklaşık bir senendir hem asfaltdan hemde forumlardan uzak kalmış bulunmakdayım,sezonda şöle yavaş yavaş kıpırdanmaya başlamışken,bende sahilyolundan geçen motorlara sulusepkin gözlerle bakarken artık canıma kanıma yetti değil iki teker tek tekere bile razıyım mahalle delisi misali . Forumu bir haftada zor bitirdim maşallah burdaki tanıdık tanımadık herkes motoruna aşık,inşallah nazar değmez. Yanlız kaç yazar kaç basar gibi klasik sorulardan ziyade burda bulamadığım yada gözden kaçırdığım nacizane bir kaç sorum olacak. Yanıt alırsam ne mutlu bana .
    1-Birikmiş bir miktar param var söylemesi ayıp(3000) 6000 lira gibi; bi kredi mevzusu var kafamda,şimdi sıfır alıp kendimi borç ödemek için parçalasammı? ama içimmi rahat etse,yoksa ikinci elinimi koşturalım.
    2-sahibinden.com da piyasası sanki sezonla beraber +1000 lira gibi oynamış cici makinamız yoksa yanlışımmı var?
    3-Bakımlarda,yedek parçada masraflarını merak ediyorum(yedek parçada eksiklik değil,her motorda parça sıkıntısı yaşıyoruz malum marka çok önemli değil)
    4-yetkili servis ustaları yeterlimi
    5-İşte kafamı en çok kurcalayan yer! ben motora dört mevsim binerim hiç abartı değil. Beni yorarmı,üzermi kışın yağmurda full ekipmanla neleri eksi neleri artıdır.

rahatsızlık için özür dilerim hayırlı geceler
    zavallı şeytan..bana ne verebilirsinki?-faust

Motosikleti
    Ninja 650R
    Alıntı Alkolica adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar,yeni bir iş okulun bitmesi gibi dünyevi bazı problemlerden dolayı yaklaşık bir senendir hem asfaltdan hemde forumlardan uzak kalmış bulunmakdayım,sezonda şöle yavaş yavaş kıpırdanmaya başlamışken,bende sahilyolundan geçen motorlara sulusepkin gözlerle bakarken artık canıma kanıma yetti değil iki teker tek tekere bile razıyım mahalle delisi misali . Forumu bir haftada zor bitirdim maşallah burdaki tanıdık tanımadık herkes motoruna aşık,inşallah nazar değmez. Yanlız kaç yazar kaç basar gibi klasik sorulardan ziyade burda bulamadığım yada gözden kaçırdığım nacizane bir kaç sorum olacak. Yanıt alırsam ne mutlu bana .
    1-Birikmiş bir miktar param var söylemesi ayıp(3000) 6000 lira gibi; bi kredi mevzusu var kafamda,şimdi sıfır alıp kendimi borç ödemek için parçalasammı? ama içimmi rahat etse,yoksa ikinci elinimi koşturalım.
    2-sahibinden.com da piyasası sanki sezonla beraber +1000 lira gibi oynamış cici makinamız yoksa yanlışımmı var?
    3-Bakımlarda,yedek parçada masraflarını merak ediyorum(yedek parçada eksiklik değil,her motorda parça sıkıntısı yaşıyoruz malum marka çok önemli değil)
    4-yetkili servis ustaları yeterlimi
    5-İşte kafamı en çok kurcalayan yer! ben motora dört mevsim binerim hiç abartı değil. Beni yorarmı,üzermi kışın yağmurda full ekipmanla neleri eksi neleri artıdır.

rahatsızlık için özür dilerim hayırlı geceler
    Daimi bir ER6-F artçısı, bu motorla 2 kez kaza yapmışi uzun kmler tepmiş hemen her tarzda motora binmiş, Kawasaki'ye ilk başlarda sempatiyle birlikte korkuyla bakan biri olarak, ( aynı zamanda kısa mesafeli sürücüsü olarak ) şunları söyleyebilirim;

1- Bu makinalar genelde çok hırpalanmamış sınırları çok zorlanmamış makinalardır. ( Dikkat genelde ! Canından bezmişleri de mevcut) O yüzden temizini bulursan sıfırından çok farklı olacağını sanmam. Gerçi hepi tpon 20.000 km yaptık bu motorla ama arka fren müşürünün arızalanması dışında bir şey çıkarmadı.

2- Evet piyasası hava durumuna göre değişiyor ülkemizde. Ama hemen her makina için geçerli değil mi bu durum?

3- Yedek parça masrafları diğer Japonlarla aynı ortalamada. İtalyanlara göre ucuz sayılabilir. Ama zaten kolay kolay parça değiştirmek de gerekmiyor. Yağ filtresi Nissan'ın orjinal filtresiyle aynı 35 lira gibi bir şey.

4- Bu soruda Pas demek istiyorum, yanlış yönlendirmek istemem. Yetkili servise hiç gitmedim. Ama Z - Moto'nun servisinin iyi olduğunu duydum.

5- Biz de yaz kış aralıksız kullanıyoruz, kışın tek derdi kendini gazı çevirmemek için zaptedebilmekte. Torku fazla hiç şakalaşmaya gelmiyor.

( Bir de yakın arkadaşımızın ER6-N'inde de olan bir sorun var bilmem kronik midir, bazen yağmurda soketlerden biri ıslanıyor ( hangisi olduğunu bilmiyorum) arıza ışığı yanıyor, servis önemli bir şey olmadığını söylemişti. )

Oturuş pozisyonu herhalde spor bir makinadan alabileceklerinin arasında en konforlularındandır.

Başka soru?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı Koulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daimi bir ER6-F artçısı, bu motorla 2 kez kaza yapmışi uzun kmler tepmiş hemen her tarzda motora binmiş, Kawasaki'ye ilk başlarda sempatiyle birlikte korkuyla bakan biri olarak, ( aynı zamanda kısa mesafeli sürücüsü olarak ) şunları söyleyebilirim;

1- Bu makinalar genelde çok hırpalanmamış sınırları çok zorlanmamış makinalardır. ( Dikkat genelde ! Canından bezmişleri de mevcut) O yüzden temizini bulursan sıfırından çok farklı olacağını sanmam. Gerçi hepi tpon 20.000 km yaptık bu motorla ama arka fren müşürünün arızalanması dışında bir şey çıkarmadı.

2- Evet piyasası hava durumuna göre değişiyor ülkemizde. Ama hemen her makina için geçerli değil mi bu durum?

3- Yedek parça masrafları diğer Japonlarla aynı ortalamada. İtalyanlara göre ucuz sayılabilir. Ama zaten kolay kolay parça değiştirmek de gerekmiyor. Yağ filtresi Nissan'ın orjinal filtresiyle aynı 35 lira gibi bir şey.

4- Bu soruda Pas demek istiyorum, yanlış yönlendirmek istemem. Yetkili servise hiç gitmedim. Ama Z - Moto'nun servisinin iyi olduğunu duydum.

5- Biz de yaz kış aralıksız kullanıyoruz, kışın tek derdi kendini gazı çevirmemek için zaptedebilmekte. Torku fazla hiç şakalaşmaya gelmiyor.

( Bir de yakın arkadaşımızın ER6-N'inde de olan bir sorun var bilmem kronik midir, bazen yağmurda soketlerden biri ıslanıyor ( hangisi olduğunu bilmiyorum) arıza ışığı yanıyor, servis önemli bir şey olmadığını söylemişti. )

Oturuş pozisyonu herhalde spor bir makinadan alabileceklerinin arasında en konforlularındandır.

Başka soru?
    o arıza ışığı bende de yanıyordu özellikle ıslar ve de soğuk havalarda, bendeki oksijen sensörü idi, eğer hata kodunu okumayı biliyorsanız size kendisi söyliyecektir arızanın ne olduğunu. kolay gelsin.
    habe habe

Motosikleti
    ER6-f

Selamlar

Herkese selamlar,

2006 model bir ER 6F almak istiyorum. Sahibinden de bi tane ilan ile ilgileniyorum ancak yan grenajlarından bir tanesi kırık diğeri ise çok kötü çizik içerisinde. Bu iki grenajın fiyatı hakkında bilgisi olan var mı? Yada bu grenajlardan kırık olanını yapıştırtıp her ikisini de boyatsam sağlam olurmu ve bana ne kadara mal olur? Nerde yaptırabilirim.

Teşekkür ederim. Herkese kazasız sürüşler.

hombre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tiger 800
    Alıntı esitfirat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar,

2006 model bir ER 6F almak istiyorum. Sahibinden de bi tane ilan ile ilgileniyorum ancak yan grenajlarından bir tanesi kırık diğeri ise çok kötü çizik içerisinde. Bu iki grenajın fiyatı hakkında bilgisi olan var mı? Yada bu grenajlardan kırık olanını yapıştırtıp her ikisini de boyatsam sağlam olurmu ve bana ne kadara mal olur? Nerde yaptırabilirim.

Teşekkür ederim. Herkese kazasız sürüşler.
    grenajlar 700 lira civarında olacak, almaya değmez, 5-10 lira masrafla onarılabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler