Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    merhaba henüz yeni er-6 ya alışıyorum motor çalışırken dikkatimi birşey çekti motosikletin ön tarafından beyaz bir duman ve ardından birşeyler yanmış gibi bir koku geliyor bu normal midir ? normal değilse ne olabilir ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Er 6'nın İstanbul'da fazla parça sorunu oluyor mu acaba?Mesela bakımlarda değişecek parçaları hemen bulabiliyor muyuz ve de parça fiyatları ne durumda? Şimdiye kadar İstanbul'da bakım yaptıran arkadaşlardan yaptırdıkları bakım km'sini ve verdikleri ücreti öğrenebilir miyim?
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba henüz yeni er-6 ya alışıyorum motor çalışırken dikkatimi birşey çekti motosikletin ön tarafından beyaz bir duman ve ardından birşeyler yanmış gibi bir koku geliyor bu normal midir ? normal değilse ne olabilir ?
    samet öncelikle motorun hayırlı olsun. Başka bi başlıkta görmüştüm aldığını. Sarı renk sahiden çok yakışıyo 'n' e.

duman ön tarafından mı geliyo? son zamanlarda egzoz borularına parlatıcı vs gibi temizleyici maddeler sürdün mü?. Bu bana olmuştu.iki gün boyunca egzoz ısınınca, üstündeki maddeleri yaktı. Hem koku hem duman yapıyor bu durum

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artı bide kışın radyatörün üstündeki sular da buharlaşıyor, onlarda yanık gibi kokuyor, hiç endişelenme normaldir, bende ilk aldığımda noluyo la yaktık mı motoru diyodum

Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler sanırım bende yakında bir kawasaki alıcam.Niyetim sıfır bir er6f almak.

Özelikle şu resimdeki kawasakiye hasta oldum.Yalnız merak ettiğim bu yan çantalarla birlikte bir artçı arkaya oturabilir mi?Biraz Artçıyı rahatsız edecekmiş gibi geldi bana.

Er 6n ile er 6f arasında görüntü dışında bir farklılık var mı?Bana naked pek hoş gözükmedi.Zaten yüksek hızlarda rüzgar rahatsız eder gibi geliyo.Gerçi ön cam takanlar da var ancak siz hangisini tavsiye edersiniz?Oturuş pozisyonu olarak uzun yol için uygun mu?Gidon yüksekliği sanki bana sporla touring arasındaymış gibi geldi.

Birde anlamadığım bir konu var.Bu kadar 600 cc'lik motor arasında diğerlerine göre sıfırında 5.000 Ytl gibi daha uygun fiyatı var.Hem de yakıt tüketimi konusunda diğerlerinden daha uygun galiba.Videolarını izlediğimde rahatlıkla 200 km hızın üzerine çıkabildiğini gördüm.Yine bir videosunda virajlı yollarda yüksek hızlarda virajlara çok iyi yattığını gördüm.Diğer 600 cc'lerden bir eksiği yok gibi görünüyo.Bu fiyata bu kalite ortalık er6'lardan geçilmemesi lazım.Ancak piyasada pek fazla göremiyorum.Daha çok v-Strom,Fazer,cbf 600'ler geziniyo ortalıklarda.Ya da bana denk gelmedi.Heralde 4 silindir sevdası ağır basıyo.Yoksa diğer 600 cc'lere göre bilmediğimiz bir dezavantajı mı vardır anlayamadım doğrusu.
    o çantalarla hiç bi sorun yaşamıyor artçı merak etmeyin,

Demirgursel ilgilenirsen http://www.sahibinden.com/2006_model...XQQdisplayitem
    habe habe

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bakımlarla ilgili sorduğum soruya cevap verebilecek kimse yok mu
    Hayırlı olsun Erginbay.Senin ilana da baktım.Ben de şöyle şubat-mart gibi İstanbul içi uygun bir N-F düşünüyorum bakalım
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

selam

uzun yol göz önüne alındığında er-6 f ile n arasında kayda değer bir fark oluyor mu grenajlardan dolayı?
    teşekkürler.
    bu arada yukarda fotosu bulunan gri er-6f yan çantaları ile oldukça şık duruyor..sürekli bakıp duruyorum birkaç gündür..hatta ktoprağa gidip z motoda yakından da baktım bugün kawa lara gerçekten güzel aletler.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samet öncelikle motorun hayırlı olsun. Başka bi başlıkta görmüştüm aldığını. Sarı renk sahiden çok yakışıyo 'n' e.

duman ön tarafından mı geliyo? son zamanlarda egzoz borularına parlatıcı vs gibi temizleyici maddeler sürdün mü?. Bu bana olmuştu.iki gün boyunca egzoz ısınınca, üstündeki maddeleri yaktı. Hem koku hem duman yapıyor bu durum
    teşekkürler hiç bişey sürmedim radyatörün altından geliyo büyük ihtimalle

Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artı bide kışın radyatörün üstündeki sular da buharlaşıyor, onlarda yanık gibi kokuyor, hiç endişelenme normaldir, bende ilk aldığımda noluyo la yaktık mı motoru diyodum
    duman çok yoğun ve kokulu olunca endişlendim biraz motoruda tanımıyorum pek ama şu an geçti bida olur mu bilmem bu arada daha önce bahsetmişsiniz ama isim vermemişsiniz motorun bakımlarını istanbulda hangi ustaya yaptırmalıyım bu konuda öneriniz var mı ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ilgin için teşekkür ederim.ben ybr yi verip takas istiyorum ve o fiyat bana fazla.sen takas istemediğini yazmışsın

Motosikleti
    er6
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakımlarla ilgili sorduğum soruya cevap verebilecek kimse yok mu
    Hayırlı olsun Erginbay.Senin ilana da baktım.Ben de şöyle şubat-mart gibi İstanbul içi uygun bir N-F düşünüyorum bakalım

geçen hafta 10 bin bakımı yapıldı. buji değiştii yağ filitresi değişti, hava filitresi temizlendi, yağ değişti toplam 180 ytl tuttu

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yüksek bi miktar diilmi ya 180 ytl?
    gerçi kaç litre yag alıyo onu bilmiyorum ama..
    bakım aralıgı nası?
    10000 de 1 se iyi
    ve kabul edilebilir miktar
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    er6
    yok praetorian
    maalesef 5 binde bir yapılıyo bakım. Bundan sonra servis falan yok benim motora. sadece yağını değiştircem artık

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    2 buji değişiyo,yağdı filtresiydi derken hop 180 ytl..
    gerçi diğerlerini bilemiyorum o da var en nihayetinde..garanti muhabbeti bozulmasın diye insan 2 yıl servise gidiyor mecburen..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    er6
    ya aslında benimkinde garantide yoktu ama servise gittim. Bundan sonra bi daha anca sübap avans vs ayarlarının yapılacağı 20 bin bakımına giderim servise 15 binde bi usta bulucam oraya gidicem. Nihayetinde bi yağ bi buji değişecek..

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben cidden bu motordan düşünüyorum.N-F farketmiyor hangisi olursa iyi olur ama gönlüm N'nin olmasından yana.Abs'li modellerdeki fark sadece ön çamurluk üzerinde abs yazısı var o mudur?Göstergelerde veya motorun herhangi bir yerinde abs ile ilgili başka bir düğme, gösterge var mı?
    Ayrıca 1saat içinde şu ilandaki motora bakmaya gideceğim.Genel olarak bakmamı tavsiye ettiğiniz yerler var mıdır?
    http://www.sahibinden.com/_sok_kawas...XQQdisplayitem

Yukarıdaki linkini verdiğim motora gidip baktım.Beğendiğimi söyleyebilirim.
    Kazası, belası yok gibi gözüküyor.Tek kafama takılan noktası bu motorda lastikler ne kadar gidiyor ve de zincir kaç binde değişim ister?
    Ayrıca debriyaj-fren balatalarının değişimi gibi bakımlar kaç bin km'de yapılıyor?
    Son olaraktan da çok atak bir motor olduğunu söyleyebilirim.Ben hyosung'tan bir nebze fazladır diye düşünüyordum ama ufacık bir gaz açtığımda bile beni aldı götürdü.Fiyatı biraz çok gibi ama bakalım ne oluyor

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    o baktığın motora o kadar aksesuara ve abs ye o fiyat hiç de fazla değil bence, hatta az bile, bence kazası falan yoksa çok güzel bir fiyat, tek yapacağın işlem lastiklerini değiştirmek olacaktır, üzerindeki orjinal dunloplar her viteste patinaja kalıyo nerdeyse ...

enginer6 : bakımları kendi kitapçığında 6000km de bir, normal de orjinal bujileri ngk iridium buji hava filtresi de temizlenebilir cinsten, yani her bakımda bunlar değişmiyor diye biliyorum...benim mesela 15 bin bakımında bujiler değişmedi hava filtresi temizlendi o kadar, bujiler tertemizdi bide normal yağ yağ filtresi değişimi yapıldı
    habe habe

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Motoru cidden beğendim ve fiyatına göre iyi de işte maddiyat yok o kadar...
    Hem nedense bana biraz sert geldi.Şimdiye kadar en yüksek 29 beygirli hyo kullanmıştım.Bu bambaşka

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hem nedense bana biraz sert geldi.Şimdiye kadar en yüksek 29 beygirli hyo kullanmıştım.Bu bambaşka
    er6f denedim tek kelimeyle süper.gücü hızlanması çok tatmin edici, n de aynı motor.yani ikiside süper

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Aynen öyle abi.Benim bünyeye biraz fazla gibi de geldi

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Aynen öyle abi.Benim bünyeye biraz fazla gibi de geldi
    sen gene 29 beygirden geçmişsin, ben 20 likten geçmiştim, ama arada 140 beygirlik vardı, sonra buna geçtik iyi oldu, hiç bir sorun yaşamassın, kullanımı rahat kontrolu rahat, bir sorun yaşatmaz sana
    habe habe

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    İlk bakışta hırçın gözüküyo ama hemen alışıyosun, bende 27hp den gecmiştim ilk günler dikkat edilmesi gereken en önemli sey dönüşlerde gazı seviyeli açmak yoksa bi bakiyosun arka teker yanına kdr gelmiş =) =)

Bu arada ilandaki gri motor cidden uygunmuş... temizde gözüküyo ama kazası belası varmı bakmak lazim...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler