Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    burdizo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw f 650 GS
    sevgili er6 kullanıcıları motorunuzda ara sıra eksozdan patlama sesi oluyor mu? sanırım tek ve çift silindirlilerde ani gaz kesmelerde bu durum normal..kullanıcılardan yoru bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bende de oluyo ayni sorun ani gaz verip kesince yapiyo bi patlama...
    usta normal dedi bende bisi demedim daha...

L.SAHİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    ya bu motor 7bin devirden sonra sanki dahada güçleniyo gibi geliyo motor 7binden sonra coğuyo özellkle 1-2-3 de yoksa banamı öyle geliyor

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    arkadaşlar dün bir gezi sonrasında motorun engs bölümüden duman cıktığını farkettim,sanırım egsozun üstünde bulunan ağzı acık hortumdan yağ akıtmış oda duman yapmış acaba bunun nedeni neolabilir,motor 1-2 kere sıkıştırdım 210 falan basmıştım bundanmı kaynaklanabilir acaba,servisi aradığmda durumun normal olabileceğini belirttiler

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    L.Sahin o hortumlar yanlıs hatırlamıyosam ayaklıgın ordan yere sarkıyo yani en azından oyle olması lazim yani egzos a gelme sansı yok. Bi kontrol et senin hortum ordanmı sarkıyo acep oyleyse duzeltmeni tavsiye ederim...

Yuklu er6 fotolari gordum bendeki fotolar daha guzel =)

Bu silenta nin motoru

Buda benim motorun cantasız hali

Bunlarda soft çantalı hali...

HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer

taktım osram nightbraker leri güzel oldu kanımca...

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    scrop,egsozun tam üstünde ağzı acık bir tahliye hortumu daha var yan motorun sol köşesnden bakarsan daha iyi görebilirsin yağı ordan atmış

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    ben şu yan çantaları alayım ondan sonra bi foto koyarım buraya

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aaa o motor seninmiydi?ben başka bir topluluktan birinin zannettim.benim er6f te ordaydı
    üzerinde ölüm tehlikesi yazan motor seninkiyse bende gördüm.
    Şu er6 cı arkadaşların tanışma olayını bir düzenlesek diyorum, kısa bir gezi falan yapsak?

Bir de ayna uzatma aparatı netten başka bir ortamda bulamazmıyız illa siparişlemi gelir?

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı Mikrop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üzerinde ölüm tehlikesi yazan motor seninkiyse bende gördüm.
    Şu er6 cı arkadaşların tanışma olayını bir düzenlesek diyorum, kısa bir gezi falan yapsak?

Bir de ayna uzatma aparatı netten başka bir ortamda bulamazmıyız illa siparişlemi gelir?
    türkiye de yok bildiğim kadarıyla , internetden almak mantıklı , eğer yurtdışında tanıdık varsa o daha güzel olur , erginbay bi ara sanayide yaptırmayı düşünüyodu ama noldu bilmiyorum...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Her yıl bu mevsimler firmaların yeni modelleri ile ilgili söylentiler dolaşmaya başlar, bununla ilgili fotoğraflar yayınlanır, yorumlar yapılır. Son bir kaç konumuzda bu tarz pek çok modele yer verdik sırada ki modelimiz ise Visordown sitesinde fotoğrafı yayınlanan yeni Kawasaki ER-6n.

Eğer söylentiler doğru çıkar ve araç bu şekilde üretilirse, yeni modelde göze çarpan ilk unsurlar Versys modelinin maşa (salıncak kolu) sistemi ile Z750 modelinin çatallarının kullanılmış olması olacak gibi.

Kaynak : Moto Aktuel
    Bunun için ayrı bir başlık açılmış ama ben buraya da taşımak istedim.
    Açıkçası ben çok beğendim motorun keskin hatları, agresif bir duruş sergilemiş.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    bencede canavar olmuş. bu yenisi, ama artık 2 kişi için biraz daha da zahmetli olmuş gibi duruyo arka sele

bide mikrop, ayna aparatları için en uygunu yurtdışı dan sipariş evine kadar geliyo, ben aynı yerden hem ayna aparatı hemde peg sipariş ettim hiç sorun yaşamadım direk geldi,
    burdan almaktan çok çok ucuza geliyor onu söyliyeyim, hele bide 2 3 kişi beraber sipariş ederseniz daha da ucuza gelir...,
    ben aldığımda 14 dolar aparat 7 dolar da kargo ödedim scorp ie beraber aldık daha doğrusu zorla aldırdım ona sonra iyiki aldırdın dedi
    adreside budur
    http://www.luckybike.com/10mm-motorc...ers-p-263.html

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı L.SAHİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün bir gezi sonrasında motorun engs bölümüden duman cıktığını farkettim,sanırım egsozun üstünde bulunan ağzı acık hortumdan yağ akıtmış oda duman yapmış acaba bunun nedeni neolabilir,motor 1-2 kere sıkıştırdım 210 falan basmıştım bundanmı kaynaklanabilir acaba,servisi aradığmda durumun normal olabileceğini belirttiler
    slm dostum, aşagıya sarkan o boruları hiç elleme. onların yonu orjınaldır hıc oynanmamıştır.
    duman deyince aklıma ilk olarak gelen şeyi soyliyim. son zamanlarda motora özel bakım yaptın mı? kastım şu., eksozu parlatmak için krom parlatıcı, veya cila. aynı sekılde manifolt borularınada herhangi bişey sürdün mü?
    aşırı ısınmadan dolayı yanmış olabilir, kimyasalı.
    veya dedıgın gıbı hortumlarını bı kontrol et belkı bozuk zemınden dolayı gevşemiş olabilir ve ekzosun uzerıne damlatmış olabilir.
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    selam erman;bahsettiğim boru egsozun tam üstünde kafasıda yukarı bakıyor ordanda yağ attığı zaten borunun renginden belli tahminim yağı egsozn üzerine atmış zaten yağ izide vardı oda duman yapmış,dışardan her hangi bir şey sürmedim,ama egzosun üstüne zift gelmiş zift parcaları var.ayrıca motor ısındığında egsozun o bölgeden cok ağır olmasada bi koku gliyo sıcaklık kokusuna benzer bir koku sizde de böle bişey oluyormuydu yoksa ziftlermi kokuyo hepsini cıkaramadm yapışmışlar iyice zaten egsoza tamamen yanaşmak mümkün değil

canavar_hk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok YaKıNDa GeliYooo !!!
    MRB arkadaşlar...Uzun zaman önce motosikletimi sattım...bidaha almak kısmet olmadı..aslında benım amacım DR 650 almaktı...ama yol motorumu enduro mu kafamda hep soru işareti vardı...bi aralar şu Z750'ye çok baktım ama benzin sarfiyatının benı kasacağını düşündüm...bu ER-6N'ide internette fotoğraflarını cok gormustum ama pekte dikkatimi çekmemişti...
    Geçenlerde arabayla giderken aynada bi motosiklet ışığı belirdi...yanıma geldiğinde bi baktım KAVASAKİ ER-6N ve içimden işte bu motor dedim..fotoğrafta görmeyle gerçekte görmenin arasında çok fark var ve şuan tek idealim ER-6N...
    Enezdeki yazlığımızı sattığım gibi bu makinadan bitane alıcam...benzin sarfiyatı olarak 600 cc bi yol motoruna göre bence çok çok iyi...ve benı tatmin edebileceğine inanıyorum..
    forumun nerdeyse çoğunu okudum ancak bu motordan kimsenin bi şikateyini görmedim..
    yani herhangi bi teknik sorunu yada ya şurası pek iyi olmamış yada şurası çabuk arızalanıyo diyebilecek biri var mı ?
    bu motor 0-100 km kaç saniyede çıkıyo
    birde titreşimi nasıl bu motorun...
    şimdiden teşekkür ediyorum
    saygılar...:
    rendeer:
    [B][COLOR="Red"]ENEZ'de 2 Katlı Yazlık Satılıktır..İlgilenenlere Acil Duyrulur..Çok Ucuza Gidicek (Alıcaklı Olan Hemen Msj Atsın Çunkü Yazlık Satılınca MOTOSİKLET Alcam :))[/COLOR][/B]

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    yabancı bir ninja 650 (kawasaki er6-f'in amerikadaki adı) forumunda bir çocuk bu motorla draglara katılıyordu. V4'lere kafa tutuyordu. google ile o foruma ulaşarak 0-100'ünü öğrenebilirsiniz.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

resmı rakamlara göre 0-100 3.9 sn. şahsen denedim, kronometre tutmadım ama 4-5 den fazla değil.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Rüzgar ve oturuş pozisyonu bakımından uzun yolda rahat bir motor mu peki ER-6N?

Motosikleti
    Kymco Agility
    ER-6F'in uzun yolda daha rahat olduğunu düşünüyorum.
    ::139:: [I][B][COLOR="DarkRed"]Burak Murat[/COLOR][/B][/I]

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar ve oturuş pozisyonu bakımından uzun yolda rahat bir motor mu peki ER-6N?
    uzun yolda rahat ama ruzgar basta sıkıntı yaratbilir. sonra alışırsın. full koruma olursan sıkıntı çekmezsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler