Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun motorun resimlerinide bekliyoruz istanbul trafiği için ve haftasonları istanbuldan kaçmak için en uygun motorlardan birisi er6 heryere geliyor maşallah bizde bayadır bu topicde buluşalım diyoruz ama bi türlü ayarlayamadık ama havalar artık güzel haftaiçi akşam bir deniz kenarı mekan belirleyip er6 ları toplayabiliriz
    bi aksilik olmaz ise istanbula geliyorum motorilen, o zaman bişiler yapalım olmassa kesinleşince haber ederim sizi de
    habe habe

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    hayırlı olsun motorun resimlerinide bekliyoruz istanbul trafiği için ve haftasonları istanbuldan kaçmak için en uygun motorlardan birisi er6 heryere geliyor maşallah bizde bayadır bu topicde buluşalım diyoruz ama bi türlü ayarlayamadık ama havalar artık güzel haftaiçi akşam bir deniz kenarı mekan belirleyip er6 ları toplayabiliriz
    Teşekkürler,

Bu pazar günü Polonez yapmayı planlıyorum, eğer müsait olan arkadaşlar varsa görüşebiliriz.

Saygılar
    CHOPPER "V" OLMALI

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    hoşgeldin pandermos... hayırlı uğurlu olsun motorun, dikkatli kullan

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar selamlar.
    bi dostuma 2008 sıfır km yeşil er6-f ABS aldık. acil olarak bi tank padle çıkardı makineyi bayiden. ama ilk iş olarak koruma takozu düşünüyorum. f lerde grenaja işlem gerekir mi takoz için ayrıca tavsiye edeceğiniz marka vs. var mı acele almayı düşünüyoruz. şimdiden tşk.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    er6
    ilk hayırlı olsun benden gelsin kazasız belasız güle güle kullanın... Takoz işini sakın es geçmeyin, bence çok önemli. Diğer takozları bilmiyorum ama ben de kawasaki takozları var ve bir işlem gerektirmiyor. Ama fiyatı gereksiz yere biraz uçuk; 220 Euro civarı.
    Ben size powerbronze marka takozları önerebilirim. sahibinden.com'da bulabilirsiniz...

Motosikleti
    er6
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o baktığın motora o kadar aksesuara ve abs ye o fiyat hiç de fazla değil bence, hatta az bile, bence kazası falan yoksa çok güzel bir fiyat, tek yapacağın işlem lastiklerini değiştirmek olacaktır, üzerindeki orjinal dunloplar her viteste patinaja kalıyo nerdeyse ...

enginer6 : bakımları kendi kitapçığında 6000km de bir, normal de orjinal bujileri ngk iridium buji hava filtresi de temizlenebilir cinsten, yani her bakımda bunlar değişmiyor diye biliyorum...benim mesela 15 bin bakımında bujiler değişmedi hava filtresi temizlendi o kadar, bujiler tertemizdi bide normal yağ yağ filtresi değişimi yapıldı

er6inbay eskileri araştırıken buldum yazını üzerinize afiyet 15 bin bakımı yaklaştı da. Bakımları şu ana kadar hep z- moto'da yaptırdım. Yani yetkili serviste. Hep bu ikileme düşüyorum bakım zamanı yaklaştıkça; yetkili servis mi, tanıdık bir usta mı..? Siz nerde yaptırıyorsunuz?
    15 bin bakımında sübap avans ayarı falan istemiyorsa bi usta bulup yaptırıyım diyorum bu sefer. Nasıl olur sizce.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bende 15 bin km ye geldim eğer değişcek parça yoksa bende ustaya gitmeyi düşünüyorum bu konuda birisi 15 binde neler yapıldıgını yazarsa gerçekten çok faydalı olacak
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti
    er6
    bende 15 bin km ye geldim eğer değişcek parça yoksa bende ustaya gitmeyi düşünüyorum bu konuda birisi 15 binde neler yapıldıgını yazarsa gerçekten çok faydalı olacak
    samet haberleşelim o zaman. en azından malzemeleri beraber alırız. Neler yapılıyor bi öğrenelim de...

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    samet haberleşelim o zaman. en azından malzemeleri beraber alırız. Neler yapılıyor bi öğrenelim de...
    tamamdır ben yarın z-motoyu arayıp bi yoklayım bakalım ne diyolar benim gidon da bi boşluk var onada baktırıcam içimden bi ses aradabir z-motoyada götürmek gerekir diyor sonuçta diğer ustaların bilemeyecegi birtakım ayrıntılarıda biliyoarlar.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ilk hayırlı olsun benden gelsin kazasız belasız güle güle kullanın... Takoz işini sakın es geçmeyin, bence çok önemli. Diğer takozları bilmiyorum ama ben de kawasaki takozları var ve bir işlem gerektirmiyor. Ama fiyatı gereksiz yere biraz uçuk; 220 Euro civarı.
    Ben size powerbronze marka takozları önerebilirim. sahibinden.com'da bulabilirsiniz...
    çok teşekkür ederim powerbronze ları araştırmaya başladım.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    yok
    arkadaşlar er6f nin son sürati nedir

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı explosion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar er6f nin son sürati nedir
    düz yolda 310. hafif meyilde 340..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 PM ----------

hehehe =) ben en son 219 gördüm. sanki iki üç km daha hızlanır gibi geliyodu ama TEM bile olsa yollar çok kötü.. Zaten hızla aram pek yok. Aldığım kaskı denemek için basmıştım. Bi de benim motor ER 6N. Naked olduğu için ayrodinamiği F'ten daha kötüdür. F üç beş kms daha fazla sürat yapabilir bence. Yıllar önce bu başlıkta kıvrandım "son hızda fark olur mu? ikisini de kullanan var mı?" diye ama kimse cevap vermedi =P
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Benide katarmısınız aranıza gezi yaptığınız zaman yoksa sadece er 6 cılarmı katılacak.
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar.
    bi dostuma 2008 sıfır km yeşil er6-f ABS aldık. acil olarak bi tank padle çıkardı makineyi bayiden. ama ilk iş olarak koruma takozu düşünüyorum. f lerde grenaja işlem gerekir mi takoz için ayrıca tavsiye edeceğiniz marka vs. var mı acele almayı düşünüyoruz. şimdiden tşk.
    Hayırlı olsun ALLAH cc güle güle binmeyi nasip etsin.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benide katarmısınız aranıza gezi yaptığınız zaman yoksa sadece er 6 cılarmı katılacak.
    gelmessen küseriz ama hep er6 konuşcaz ona göre bu haftaiçi akşam anadolu yakasında sahil hattında bi yerlerde moda olabilir caddebostan bostancı yada maltepe civarında biraraya gelip denize karşı bi çay içelim yer farketmez saat 18 den sonra her türlü uyarım.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    gelmessen küseriz ama hep er6 konuşcaz ona göre bu haftaiçi akşam anadolu yakasında sahil hattında bi yerlerde moda olabilir caddebostan bostancı yada maltepe civarında biraraya gelip denize karşı bi çay içelim yer farketmez saat 18 den sonra her türlü uyarım.
    Bencede olur. siz ayarlarsınız aranızda ben sizin topiği takip ediyorum topicten öğrenirim.Aaaa konuşun tabi Fazerdan bir konu çıkarsa devreye girerim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    arkadaşlar koruma takozu ile ilgili bi soru daha. f ler için takozu grenajı deldirip mi takıyoruz yoksa şaseye aparat ilave ederek mi ? şu an arkadaşıma aldığımız motor aksarayda inceleyemiyorum...

Motosikleti
    er6
    tamamdır ben yarın z-motoyu arayıp bi yoklayım bakalım ne diyolar benim gidon da bi boşluk var onada baktırıcam içimden bi ses aradabir z-motoyada götürmek gerekir diyor sonuçta diğer ustaların bilemeyecegi birtakım ayrıntılarıda biliyoarlar.
    samet tesadüf bu kadar olur benim direksiyonda da boşluk var ve ben de onun için z-moto iyi olur düşüncesindeyim. İstersen bu önümüzdeki hafta beraber götürelim z-moto'ya. Aslında pek de tesadüf denemez. Bozuk yollardan kaynaklanan sıradan bir durummuş bu.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:20 PM ----------

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar koruma takozu ile ilgili bi soru daha. f ler için takozu grenajı deldirip mi takıyoruz yoksa şaseye aparat ilave ederek mi ? şu an arkadaşıma aldığımız motor aksarayda inceleyemiyorum...
    galiba o takozdan takoza değişir. Dediğim gibi orjinalinde grenaja her hangi bir işlem istemiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:30 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 PM ----------

Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düz yolda 310. hafif meyilde 340..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:59 PM ----------

hehehe =) ben en son 219 gördüm. sanki iki üç km daha hızlanır gibi geliyodu ama TEM bile olsa yollar çok kötü.. Zaten hızla aram pek yok. Aldığım kaskı denemek için basmıştım. Bi de benim motor ER 6N. Naked olduğu için ayrodinamiği F'ten daha kötüdür. F üç beş kms daha fazla sürat yapabilir bence. Yıllar önce bu başlıkta kıvrandım "son hızda fark olur mu? ikisini de kullanan var mı?" diye ama kimse cevap vermedi =P
    ketchup hakkatten hızı hiç sevmiyormuşsun. Aman 219'u geçme. 220 falan çok tehlikeli süratler sen usul usul kullan 219'la
    yaww şaka maka nası çıkıyosunuz bu hızlara. Ben bi kere 160'a çıktım o yetti bana.

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800

er6n arka balata

Merhaba

Er6n için arka balata tavsiyeniz ve fiyat bilgisi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    samet tesadüf bu kadar olur benim direksiyonda da boşluk var ve ben de onun için z-moto iyi olur düşüncesindeyim. İstersen bu önümüzdeki hafta beraber götürelim z-moto'ya. Aslında pek de tesadüf denemez. Bozuk yollardan kaynaklanan sıradan bir durummuş bu.
    gidon ayarı için kafayı indirmek gerkiyor demişlerdi bu işlemi kawasaki servisi dışındaki bi ustaya götürürsek büyük ihtimal ilk defa yapmış olacak bu yüzden güvenemedim maliyetini göze alıp z-moto ya gitmek bencede mantıklı uyarsa c.tesi sabahtan gidebiliriz hatta gelcek başka arkadaşlarda varsa 4 motor toptan indirim yaparlar belki

Motosikleti
    er6
    içimden bi ses bu işin bize pahalıya patlayacağını söylüyo,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler