Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Nc700x
    herkese merhaba bu motordan almayıdüşünüyorum artıları eksileri nelerdir acaba yakıtı nasıldır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Merhaba bende bu motoru hiç düşünmeden aldım şuanda 1000 km kadar kullandım. Kullanmaya pek vaktim olmuyor ama ilk izlenimlerim gayet olumlu ilk defa adam gibi bir motora bildiğimi hissettim. Yakıt konusunda daha öyle ölçüm yapamadım. Yakın bir zamanda bir tane tanıtım videosu atmayı düşünüyorum. Kawasaki gerçekten binilmeyi hak ediyor. Türkiye'de nasıl oluyor da bu kadar az kullanıcısı var hala anlamış değilim. Eğer gerçek manada motor kullanmak istiyorsan en azından dene bi derim

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı 4hmetuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... Kawasaki gerçekten binilmeyi hak ediyor. Türkiye'de nasıl oluyor da bu kadar az kullanıcısı var hala anlamış değilim. ...
    Cevap veriyorum: Kendi sınıflarındakilere göre Daha Pahalı, ve yetkili servis sayısı da çok az.
    Ha,gerçi artık hepsi pahalı.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Aslında haklısın servis ağı konusunda fiyat olarak 650 cc almak istiyorsan kafadan artık 25 bin çıkman lazım. Ben Kawasaki kullanan çoğu kişi ile görüştüm hepsi internet üzerinden parşasını alıp serviste ona göre bakım yaptırdıkları için pek problem oluyor dedi. İnternet üzerinde fiyatlara da bakarsan diğer marka ve modellerde aynı zaten.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Merhaba arkadaşlar motorun bakımını yaptırmak istiyorum. Motorun garantisi bitmiş fakat ben serviste yaptırmak istiyorum. Km : 16000 sizce ne kadar maliyet olur neler değişir tavsiye edebileceğiniz güzel ve uygun servis var mıdır ? şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki
    İyi Günler Kawasaki Servisi Olarak Kawasaki Kullanıcıları İle Daha Yakından Görüşmek Sıkıntıları Çözmek Tamir Parça Sorularını Daha Hızlı Yanıtlamak İçin Facebook Üzerinden Yaptıgımız Gibi Forumlarda Kendimizi Gösterecegiz Bundan Sonra Kullanıcılar Servis Servis Dolasmak Yerine İnternet Üzerinden Biz Sizin Ayagınıza Gelecegiz Herhangi Bir Sıkıntıda Parça Ve Servis Hizmetleri İçin Lütfen 0531 367 46 51 Numarasını Arayınız.
    Alfa Motoral Kawasaki Yetkili Servisi
    sparrow07 bunu beğendi.

DENİZ ER. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6F ABS
    Herkese Selam, motosikletimi hayırlı bir iş için satıyorum. Tanıyanlar zaten motorumu biliyor, bilmeyenler için detaylar aşağıda. Kazasız belasız keyifli sürüşler dostlar..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-kazasiz-temiz-bakimli-er6f-abs-2015-507844721/detay

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Merhaba sizce kawasaki alsak yedek parça konusunda bizi üzer mi fiyat konusunda ya da rahat bulabilir miyiz

ewrico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs jupiter kawasaki er6n
    15 litre depo ile 220 250 km arası yol yapıyor. Tapagaz gidersen 200 ve üzeri 170 180 kmde biter depo. Artısı çok yol tutuş çok iyi 0-100 4 saniye civarında. 200 e kadar soluksuz hızlanıyor. Bakımları kolay filtreler yağı falan netten temin edilir ama kaza yaparsan yedek parçaları çok pahalı ve piyasada yok dikkatli olmak lazım.

Motosikleti
    ER6N
    Arkadaşlar Merhaba
    2006 model abs li Er6n sahibiyim motorumun abs ünitesi alırken arızalı idi tamir etmek için bira uğraştım fakat tamir edilecek gibi değil sanirim eski sahibi içine su kaçırmış muhtemel basınçlı su ile yıkadılar benim şimdi yeni abs modülü bulmam gerekiyor sizden yardım bekliyorum nereden bulabilirim yaptığım araştırmalar bosch abs 8.0 gibi bir sonuç verdi. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Motosikletimi dyno testine soktum ve sonuçlar
    68charger bunu beğendi.

mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    merhabalar bende yaza inşallah er6n almayı düşünüyorum temiz 2006-2007 alınırmı sizce herhangibi sorun çıkartırmı kronik arzası varmı parça sıkıntısı çekermiyim beni bi 5 yıl götürürmü temiz titiz bi kullanıcıyım.bilgilendirirseniz sevinirim

Motosikleti
    JOYMAX250İ
    selam arkadaşlar

aşağıdaki motor için düşünceleriniz nedir? değermi ilgilenmeye

https://www.sahibinden.com/motosiklet-kawasaki-er-6-n?sorting=price_asc

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mehmetGHOST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhabalar bende yaza inşallah er6n almayı düşünüyorum temiz 2006-2007 alınırmı sizce herhangibi sorun çıkartırmı kronik arzası varmı parça sıkıntısı çekermiyim beni bi 5 yıl götürürmü temiz titiz bi kullanıcıyım.bilgilendirirseniz sevinirim
    ER6 larda kronik yağ yakma sıkıntısı var, 12 yaşına gelmiş 100k'yi devirmiş Japonla baş ederken Allah yardımcın olsun.
    The Power of The Dreams.

sven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    32-34 bin civarına 2016 model km'si düşük er6n almayı düşünüyorum. Tavsiye ediyor musunuz? Yakıtı, yedek parçası ıvırı zıvır umrumda değil. mt-25 sonrası aşırı agresif olmayan bir geçiş motoru olarak bakıyorum.

Motosikleti
    CBF150/PCX125/Kawasaki ER6F
    Merhaba 2 gün evvel 2010 model 19750 km de Er6F aldım ve aranıza katıldım,lastikler bitik ürke ürke kullanıp garaja anca geldim.

Lastik tavsiyesi olan varsa fikrini paylaşabilir mi?

Alıntı ekremcelik00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2 gün evvel 2010 model 19750 km de Er6F aldım ve aranıza katıldım,lastikler bitik ürke ürke kullanıp garaja anca geldim.

Lastik tavsiyesi olan varsa fikrini paylaşabilir mi?
    https://www.google.com.tr/url?sa=t&s...XPp15XyVs6knWO

Araştırın tavsiye ederim.

Motosikleti
    ER6N
    Bende 2006 modeli var yalnız bu motor hiç de öyle az agresif değil , önce bir deneme sürüsü yapmanı tavsiye ederim onun dışında kesinlikle tavsiye ederim

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşlar bu motorların fiyatları makul oldu diye çok cezbediyor özellikle maddi imkanları kısıtlı insanları ama unutmayın bu motorların ucuz olmasının bir sebebi var.. bu motorların artık hepsinin yaşı geldi km si geldi büyük bakım istiyor.. parça sağlam olsun olmasın bir motorun büyük bakımında pek çok parçası sıfırlanır..

Allah düşmanıma vermesin tank slapper falan olursanız sonra kurtuluşunuz olmaz.. sonra dersiniz ya bu nasıl oldu bütün ön takımı ustaya gösterdim gayet iyi sağlamdı..

o yüzden bu motorların büyük bakım vakitleri geldi ve motorun parçaları çok pahalı hatta motoru inceden bir revize etmeye kalksanız motorun yarı fiyatı tutuyor ... birde yaşı geldi bu motorlarda avrupada belli periyodlarda abs beyni değişir değişmesse arıza vermeye başlar yani aldığınız motorda saatli bomba gibi beklersiniz bozulmasını değiştirmesseniz.. abs yoksada ön disk , ön rulmanlar ,lastikler ,motor üst contası bunlar değişim ister yaşından km sinden ötürü..

bunlarında fiyatları kawada çok pahalı yani şu yukarda yazdıklarımın bırakın hepsini yarısını değiştirseniz 5-6 bin tl paranız gider.. sadece parça olarak düşünmeyin işin içinde işçiliğide var.. tabii birde bunlar çoğu yan sanayi..

ben kimseye eski motor alma demem tam aksine bilakis çin malı motorlarla her hafta orası burası arızalanıp uğraşıcağınıza bu tip motor alın uğraşın uğraşdığınıza değsin ama bu tür motor alırsanız motoru bir revize parası koyun bir köşeye ..

Bu motorun yan sanayi ebc marka ön diski 1000 TL (Bin tl) dir ... bakın orjinal bile değil yan sanayi diyorum.. ebc de kötü marka değildir o ayrı ama neticede orjinal tedarik parçasıda değil. Sade üstcontası 250 tl dir..

şu anda piyasada satılan 2006-2007 er6n yada f lerin çoğunun arka amortisör sönümlemesi bitikdir sürücüler farkında değil ustalarda bir şey yok sağlam deyip yolluyorlar.. halbuki amortisör stress testine makinaya bağlansa %20-%30 verimlilik ile çalışdığı ortaya çıkıcak.. arabada bile 60-70 bin km ortalama ömür veriliyor sürüşüne bağlı tabiki..

biz 2 sene önce arkadaşın 2007 er6f ine ebay dan almışdık kargosu dahil 400 dolara gelmişdi.. makinanın kaderi gidişi değişdi usta üstündeki eski amortisöre tertemiz kaya gibi bir şeyi yok falan demişdi gerçekden amortisör dışardan tertemiz duruyordu giriş çıkışında sorun yokdu ama her parça işte kendini öyle belli etmez..

bazı parçalar km si yada yaşı geldimi ne kadar sağlam olursa olsun verimliliğini yitirir ve sıfırlanması gerekir..

özellikle japon grubunda kawa ve suzuki bukonularda hassas makinalar üretiyor.. iyi bakımı yapılmassa bir zaman sonra sahiplerini çok üzebilirler..

o yüzdendirki bu er6, er6f lerin fiyatları makul rakamlara satılıyor.. er6f lerde birde grenaj mevzusu varki hiç girmiyorum evlat gibi bakın o grenajlara bir hasar görürse er6f verdiğiniz rakam kadar ona yakın bir şeyler ön grenaj takımına komple verirsiniz.. çünkü türkiyede bildiğim stoklarda kalmadı özel sipariş üzerine getirtiliyor burda yeni kur üstünden yani dolar şu anda 4.85 .. 4.85 üstünden türkiyeye girmesi demek...

Logaritma eski motor alınır ama herkes den alınmaz ,
    Çok el degiştirmemiş olcak atıyorum 2006 model ama son sahibinde 2010 dan beri duruyor olmalı gibi .
    İki tamirci tayfasından alınmaz
    Az da bakımlı olursa dadından yenmez hem ucuz olur hem iyi mal olur .
    Bu şartlar yok ise eski araç yeni araçtan pahalıya gelir .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler