Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Merhaba arkadaşlar;
    Aşagıda linkini verdiğim ilan tanıdıkmıdır acaba yapılan yorumları fazlasıyla okudum sayfalarca kullanıcı gözüyle yardımınızı rica edebilirmiyim. Saygılar.

İlan No: 278927745
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78927745/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Güle güle kullanın, foto bekleriz. Ben de sıfır ve ABS li arayışındayım. Bayilerde ve z-moto da absli modelin olmadığı bilgisini aldım. Sizin motor ABS' li mi? Liste fiyatında indirim yapabildiniz mi?
    teşekkürler, fuarın olacağı hafta pazartesi günü zmoto yu arayıp sormuştum fuar için belki 2016 model getirmişlerdir diye, bende füme rengini özellikle istiyordum ve abs li olanmış fuardan önce parasını ödedim ama evrak işleri fuardan sonraya kaldı. indirim isticektim 100 euro direk onlar indirim yapalım diyerek lafı ağzıma tıktılar. 50 euro daha indirmeye yüzüm olmadı.

resim linkte ne kadar süre kalır bilmiyorum.

tekerimiz düz bassın.
    RuzgarSA, zenon ve Thracian bunu beğendiler.

Jrspawn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250rr - CRF250L - Duke 390
    Alıntı Jrspawn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    Aşagıda linkini verdiğim ilan tanıdıkmıdır acaba yapılan yorumları fazlasıyla okudum sayfalarca kullanıcı gözüyle yardımınızı rica edebilirmiyim. Saygılar.

İlan No: 278927745
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...78927745/detay
    yokmu yardımcı olacak kimse ?

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Alıntı dioniss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler, fuarın olacağı hafta pazartesi günü zmoto yu arayıp sormuştum fuar için belki 2016 model getirmişlerdir diye, bende füme rengini özellikle istiyordum ve abs li olanmış fuardan önce parasını ödedim ama evrak işleri fuardan sonraya kaldı. indirim isticektim 100 euro direk onlar indirim yapalım diyerek lafı ağzıma tıktılar. 50 euro daha indirmeye yüzüm olmadı.

http://i.hizliresim.com/JAaXPJ.jpg

resim linkte ne kadar süre kalır bilmiyorum.

tekerimiz düz bassın.
    Amma yakışıklıymış. Maşallah diyelimBenim de sorduğum bayiler fiyatta ancak o civarlarda indirim yapıyorlar, kar marjı düşük diyorlar. Euronun durumu da belirsiz. Bakalım kısmet abs'li beklemedeyim.

dioniss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amma yakışıklıymış. Maşallah diyelimBenim de sorduğum bayiler fiyatta ancak o civarlarda indirim yapıyorlar, kar marjı düşük diyorlar. Euronun durumu da belirsiz. Bakalım kısmet abs'li beklemedeyim.
    bu rengin canlısını görmeden aldım, kötü çıkarsa diye korkuyordum. aslında motoru da hiç test etmeden aldım zaten test edeyim desem nerde bulcam, başkasından da bi bineyim diye motor istenmez. genel kullanıcı yorumları motor çok iyi, bende buna güvenip aldım. nisan gibi gelir bence abs li ve renk çeşitleri. fuarda tanıtmak için verilen siparişe bikaç bayinin daha siparişi eklenerek gelmiştir bunlar. euro 3.24 kuru üzerinden aldım. şu an euro daha düşük. yeni motorlar geldiğinde artmazsa benden daha uyguna alabilirsin.

https://www.youtube.com/user/harunmn

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Sıfırdan Otuz Bine Sıfır Sorun

Günün Anısına

karakan68, zenon, Sokollu ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    ninja ER
    maşallah @RuzgarSA Allah böyle sorunsuz 30bin ler daha nasip etsin
    RuzgarSA bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maşallah @RuzgarSA Allah böyle sorunsuz 30bin ler daha nasip etsin
    teşekkür ederim , hepimize nasip etsin.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni alan arkadaslara hayirli olsun.

RuzgarSA onceki sayfadaki fotograf favorim Yeni kasa 600f deneme sansin oldu mu ? Er6f`nin viraj , frenaj ve amortisor performansini cok merak ediyorum. Ne yazik ki herhangi bir inceleme videosu veya yazisi(bir motovlog veya motosiklet dergisinden 4 silindirlik rakipleri ile karsilastirarak) bulamadim.

Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah böyle sorunsuz 30bin ler daha nasip etsin
    Aynen katiliyorum
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alan arkadaslara hayirli olsun.

RuzgarSA onceki sayfadaki fotograf favorim Yeni kasa 600f deneme sansin oldu mu ? Er6f`nin viraj , frenaj ve amortisor performansini cok merak ediyorum. Ne yazik ki herhangi bir inceleme videosu veya yazisi(bir motovlog veya motosiklet dergisinden 4 silindirlik rakipleri ile karsilastirarak) bulamadim.

Aynen katiliyorum
    teşekkürler hepinize ;) hem bi önceki resimdeki 600fa yı hemde siyah olan başka bir arkadaşın motorunu kullandım; Er6f den daha fazla öne eğik spor bir sürüş tarzı var , sesi dört silindir sesi çalışması çok harika rolanti sesi bile güzel frenleri test etme şansın olmadı ama kombine olması bile bir artı zaten siyah motorun sahibi kombine diye kızıyordu ama neyse virajı mutlaka gazı iyi ayarlayan için bizden iyidir ama dört silindire yabancı ve bir anda fazla açacak arkadaşlar için tehlikeli olabilir . Amortisörleri de ayarlanabilir ve bizden kaliteli sonuçta Er6f mi 600fa mı derseniz parası olan 600fa alsın bir eksi yönü bana göre Er6f de ki motora rahat tutunma hissi yok bizde ki gibi ayakları koyduğumuz yerde topuğa destek olan peg uzantıları olsa süper olacakmış.
    ozwizard ve Sokollu bunu beğendiler.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba,

Hayırlı olsun Bende yaklaşık 2.5 haftadır kullanıyorum, 2014 model benim ki. F700 GS den sonra bisiklet gibi geldi Şahane bir motor. Tek sıkıntım şu lanet olası Grenaj zırıltısı. Onu da çözücem bi ara ama vakit bulamadım. Bir de sanki biraz benzin yiyo gibi geldi. Misal, 53TL lik yakıt en fazla 280KM civarı gidebiliyorum. Yane ortalama 5lt yakıyor gibi ama belkide depo GS e göre daha küçük olduğundan benzin alma sıklığı beni yanıltıyor da olabilir. Benzinden ziyade grenaj da ki ses en büyük dezavantaj. Sizde böyle bir sorun oldu mu acaba?
    RuzgarSA bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Hayırlı olsun Bende yaklaşık 2.5 haftadır kullanıyorum, 2014 model benim ki. F700 GS den sonra bisiklet gibi geldi Şahane bir motor. Tek sıkıntım şu lanet olası Grenaj zırıltısı. Onu da çözücem bi ara ama vakit bulamadım. Bir de sanki biraz benzin yiyo gibi geldi. Misal, 53TL lik yakıt en fazla 280KM civarı gidebiliyorum. Yane ortalama 5lt yakıyor gibi ama belkide depo GS e göre daha küçük olduğundan benzin alma sıklığı beni yanıltıyor da olabilir. Benzinden ziyade grenaj da ki ses en büyük dezavantaj. Sizde böyle bir sorun oldu mu acaba?
    Evet bu zırıltı işi var ama mesleğim gereği kulaklık kullanarak çalışıyorum ve kulaklarım o kadar hassas değil ben umursamıyorum ama çift taraflı bantla bu sesi kesenler varmış. Yakıt işine gelince 5 lt yi normal bir kullanımda Er6f de görmen imkansız yani 130 km hızı sürüş esnasında geçmeyip ani gaz açmalar yapmazsanız bu mümkün değil sanırım yanlış hesaplama yapıyorsunuz yada motorda sorun var. Minimum uzun yolda 3,8 lt yi gördüm izmir gidiş dönüş tamamladım ve ortalama 3,8lt idi. Şuan da yol bilgisayarında ise toplam 30 bin km de ki yakıt ortalamasını 4,4 lt gösteriyor.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu zırıltı işi var ama mesleğim gereği kulaklık kullanarak çalışıyorum ve kulaklarım o kadar hassas değil ben umursamıyorum ama çift taraflı bantla bu sesi kesenler varmış. Yakıt işine gelince 5 lt yi normal bir kullanımda Er6f de görmen imkansız yani 130 km hızı sürüş esnasında geçmeyip ani gaz açmalar yapmazsanız bu mümkün değil sanırım yanlış hesaplama yapıyorsunuz yada motorda sorun var. Minimum uzun yolda 3,8 lt yi gördüm izmir gidiş dönüş tamamladım ve ortalama 3,8lt idi. Şuan da yol bilgisayarında ise toplam 30 bin km de ki yakıt ortalamasını 4,4 lt gösteriyor.
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sesin kaynağını tespit ettim. Depo yanlarında ki grenajlar vınlıyor. Benzin azalınca daha kuvvetli duyuluyor. Elimle bastırdığımda kesiliyor. Onu hallederim bantla. Yol bilgisayarında ortalama yakıtı göremedim. Range de bir depo ile yaklaşık yapabileceğim km yi gösteriyor. Full depoda bende 260Km yazdı. Ortalama günlük km yi gösteren avarage diye ayrı bir mod var fakat ortlama litreyi göremedim. Belki de model yılı farkıdır. Hesaplmayı ordan yola çıkarak yaptım. Gaz fazla açıyorum dersem yalan olur, arada sırada açıyorum ama abartı değil. Ben hergün maltepe - ümraniye arasında kullanıyorum ve yer yer trafiğe denk geliyorum. Oldukça sık diyebilirim. Belki trafikte fazla kalmam yakıt tüketimimi etkiliyor. Uzun yolda test edemedim henüz. Ancak 300km lik günü birlik bir planım var. Motoru uzun yolda test etmek ve bana vereceği konfor veya konforsuzlukları anlamak için. İlk izlenimim amortisörler hiçbir zaman bir enduru rahatlığı vermiyecek orası kesin, bozuk yolda özellikle ( Şile-Ağva ) test edip deniyeceğim ama üç aşşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum. Fakat otoban veya daha düzgün asfaltta kesinlikle beklediğimin çok üstünde konforu. Yane GS i aratmadı bana. Genel anlamda memnunum.

Yan çanta takmak istiyorum uzun yolda ama yeşil çantalardan bulamadım. Fikri olan var mı?
    RuzgarSA bunu beğendi.

DENİZ ER. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6F ABS
    😉😎

burakcvck, RuzgarSA, Sokollu ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Selamlar, yağ değişim zamanı geliyor benim motorda. Daha önce castrol power 1 racing 10w/50 kullanan oldu mu ? yorumlarınız nedir ?

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    Alıntı ozwizard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Şehiriçi kullanım ise normal hatta gayet güzel bir değer. Ben her seferinde 50 tl'lik benzin alıyorum,sert-yumuşak kullanıma göre 240-290 km arası değişiyor. Geçen gün gidiş dönüş kocaeli-istanbul yaptım (6 bin devir 125-130 kmh ortalama) ara ara 170 kmh lere cıktım 280 km de 55 tl yaktı. Motorun verdiği performansa göre bana çok gelmedi. Kıyaslamada daha önce kullandığınız motora göre yaparsanız sonuc sizi yanıltabilir. Kıyaslamayı aynı segmentte muadillerine göre yapmalısınız. Mesela daha önce kullandığım 3 litre yaktırdığım 250 cc lere göre fazla yakıyor,4-4,5 litre yakan 250 cc lerle kıyasladığınızda karşınıza cok komik denklem cıkıyor. Valla bana göre yakıtı,konforu,performansı tam kararında bir motor. Ben cok memnunum. Nc ler ile kıyaslayanlar var Nc750x dct kullandım,o motoru hiçbir koşulda er6 ile kıyaslanacak motor değil. Skoterden bozma,gitmeyen,durmayan,yakmayan,takoz gibi birşey :D Görüntüsüne heybetine aldanıp honda yapmış diye alanlara cok acıyorum çook :D Versys kenarda duruken...

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçi kullanım ise normal hatta gayet güzel bir değer. Ben her seferinde 50 tl'lik benzin alıyorum,sert-yumuşak kullanıma göre 240-290 km arası değişiyor. Geçen gün gidiş dönüş kocaeli-istanbul yaptım (6 bin devir 125-130 kmh ortalama) ara ara 170 kmh lere cıktım 280 km de 55 tl yaktı. Motorun verdiği performansa göre bana çok gelmedi. Kıyaslamada daha önce kullandığınız motora göre yaparsanız sonuc sizi yanıltabilir. Kıyaslamayı aynı segmentte muadillerine göre yapmalısınız. Mesela daha önce kullandığım 3 litre yaktırdığım 250 cc lere göre fazla yakıyor,4-4,5 litre yakan 250 cc lerle kıyasladığınızda karşınıza cok komik denklem cıkıyor. Valla bana göre yakıtı,konforu,performansı tam kararında bir motor. Ben cok memnunum. Nc ler ile kıyaslayanlar var Nc750x dct kullandım,o motoru hiçbir koşulda er6 ile kıyaslanacak motor değil. Skoterden bozma,gitmeyen,durmayan,yakmayan,takoz gibi birşey :D Görüntüsüne heybetine aldanıp honda yapmış diye alanlara cok acıyorum çook :D Versys kenarda duruken...
    O 4-4.5 yakan benimkidir
    Çok güzel motorunuz var arkadaşlar sonraki hedeflerimden birisi.
    Allah kaza bela vermesin
    Coorai bunu beğendi.

Arkadaşlar merhaba, er6 larda 2016 modellerinde kaydırmalı debriyaj var mı ?

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Merhaba Arkadaşlar
    2016 er6n aldım pazartesi teslim edecekler
    Rodaj için önerilerinizi rica ediyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Merhaba Arkadaşlar,
    2006 model bir ER6F sahibi oldum geçtiğimiz günlerde sizlere sıkıntılarımdan bahsedeceğim, kullanıcılar olarak yorumlarınız benim için çok değerlidir.
    1- Aküm bitik durumda yeni akü sipariş ettim, sipariş ettiğim akü http://www.motomaxonlineshop.com/bs-battery-12v-10ah-180cca…
    Uymasında bir sıkıntı olucağını düşünmüyorum.
    2- Motosikletim tek marşta çalışmıyor, ikincisinde hafif uzun basmam gerekiyor. Sizce aküden midir ?
    3- Motosikletimde anahtar ile alarm sistemi var ve bu alarm sistemi aküye direkt olarak bağlı. Bu yeni aldığım akü de problem çıkartır mı ? Aküyü yer mi ? Çıkartmalı mıyım ?
    4- Farların ikisine de 2000 Lumen power led takmak istiyorum, şuan üstünde beyaz ampullerden var. Aydınlatma farkeder mi ?
    5- Motor ilk çalıştırdığımda devir düşük kalıyor ve debriyaj çekince devir düşüp istop ediyor. Ne yapmam gerek ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler