Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Canasil07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER6N -YAMAHA BWS 125
    Merhaba arkadaslar nasilsiniz Gecenlerde kawasaki bayinde tanismis oldugum er6n baya hosuma gitti aklimda ki fz6 fazeri bile rafa kaldirdi. Sehir ici kullanimi seriligini goz onune alirsam bana uygun oldugunu dusunuyorum. Sadece sehir ici deil uzun yolculuklarda da bana ve artcima sıkıntı yaratmayacagini dusunuyorum tabi sizler kullanici olarak daha iyisini bilirsiniz bana bu motoru tavsiye edermisiniz. Kullanim amacim dedigim gibi sehir ici ev iş arasi hafta sonlari arada sirada eşimle beraber dolasmaya cikacagim. Kisaca arkadaslar surerken keyif alacagim bir motormu er6 n ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    ocakta aldım bu sene tamı tamına 9bin km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım çok keyf alırsınız artçı için koltuk pek rahat değil
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ocakta aldım bu sene tamı tamına 9bin km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım çok keyf alırsınız artçı için koltuk pek rahat değil
    maşşallah abı nazar degmesın.

ben nisanda aldım 8500 km yı devırdım ,maşşallah bende bir sıkıntı yaşamadım... yazın artçımla çanakkaleye gittik (yalova uzerınden 450 km) sıcaktan terlemek dışında bir sıkıntım olmadı zaten artçının çok rahat etmesı ıcın ya goldwing yada europan almak lazım
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Motosikleti
    Bayide baya bi inceledim sifirini cok hosuma gitti 20.000 tl fiyat cekti benim motoru da aliyor piyasa degerine ustede kredi veririz dedi az kalsin bu vasat durumumda aliyodum motoru adam oyle bi kanima girdiki acaba gidip alsam mi diye arada kendime soruyom

Motosikleti
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bayide baya bi inceledim sifirini cok hosuma gitti 20.000 tl fiyat cekti benim motoru da aliyor piyasa degerine ustede kredi veririz dedi az kalsin bu vasat durumumda aliyodum motoru adam oyle bi kanima girdiki acaba gidip alsam mi diye arada kendime soruyom
    N lerden bahsediyorsunuz heralde ama onlarda € üzerinden satıldığı için 20,800 civarı olması gerekiyor.

Motosikleti
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    N lerden bahsediyorsunuz heralde ama onlarda € üzerinden satıldığı için 20,800 civarı olması gerekiyor.

Evet N ler 8.200 € fiyati, yanlız yamaha ya gittim servise orda xj6n verelim dediler kafamı karıştırdılar. Kawasaki servisi yok burda servis yerine suzuki ile kawasakiye bakan biyer var servis tarzi onlarıda tavsiye etmiyolar yanı er6n alırsan servis ve parça konusun da sıkıntı yaşarsın dediler kafam karıştı yamaha xj6 alsam 30 yada 45 günde gelir dediler yani şuan da kafam iyice karıştı.

Motosikleti
    Alıntı Canasil07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet N ler 8.200 € fiyati, yanlız yamaha ya gittim servise orda xj6n verelim dediler kafamı karıştırdılar. Kawasaki servisi yok burda servis yerine suzuki ile kawasakiye bakan biyer var servis tarzi onlarıda tavsiye etmiyolar yanı er6n alırsan servis ve parça konusun da sıkıntı yaşarsın dediler kafam karıştı yamaha xj6 alsam 30 yada 45 günde gelir dediler yani şuan da kafam iyice karıştı.
    ben er6 nın F modelını nisanda aldım ve almadan 1-2 hafta öncesine kadar aynı senın gibi xj6 ve er6 F arasında kararsızdım. Ama iyki bunu almışım dedim çünkü xj6 lar pek tutulmadıgı gibi değeride düştü. 2 motorda aynı fiyatken şuan xj6 daha aşağıda. ikisinin de kalkışları, hızlanmaları aynı tek farkları ise xj6 son hızda er6 dan biraz daha fazla sürat yapması 220-240 kms bana yetmez dersen xj6 al ama oda en fazla 250-260 fln yapar ayrıca er6 nın yakıtıda çok iyi. Uzun yolda 140 km/s nin altına düşmeme ragmen bir depo ile 350 km yol gittim.Biraz sıkıntım olmasa satmayı bile düşünmüyordum.

Motosikleti
    Anladım usta açıkca benimde düşüncem er6n den yana daha ekonomik xj6 ya karşı hız okadar da sorun deil bana şehir içinde seri olsun kıvrak olsun yeter kısmet olur alırsam şayet arkaya çanta düşünüyorum artçım eşim olacağindan onun güvenliği ve rahatliği benden de önemli er6n öncelikte benim için ama bugün parça sorunu servis sorunu yaşarsın dediler ona kafam takıldı

Motosikleti
    ozaman er6 sizin işinizi görecektir . Az yakar çok kaçar yedek parça sorun olmaz bir şekilde halledilir. Allah korusun kaza bela olmadıkca ve siz bakımlarını eksik bırakmadıktan sonra sıfır motor kolay kolay sorun çıkarmaz. yetkili servis özellikle sıfır motor alacaksan garanti bakımından sana lazım olacaktır.

Motosikleti
    henüz yok
    arkadaşlar merhaba.bikaç senedir araba almak için para biriktiriyordum ama sonra anladımki aslında benim gönlümde yatan araba değilde motormuş şimdi biraz birikmişim var. ama henüz motoruma karar vermiş değilim.ninja 250r yada honda cbr 125 bu iki motoru beğeniyorum.konuyla ilgili şuan bikaç küçük bilgiye sahibim yani yeterli değilim.yardımcı olursanız sevinirim.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    xj6n 4 silindir hocam, er6ya göre yağ gibi akıyor, kullandım öneririm. Ayrıca yakıt tüketimi de iyi.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xj6n 4 silindir hocam, er6ya göre yağ gibi akıyor, kullandım öneririm. Ayrıca yakıt tüketimi de iyi.
    Valla elimde imkan olsada her ikisinide denesem onu cok isterim. Tercihim hangisi olursa olsun pisman olacagimi sanmiyorum sonucta ikiside harika motor

Motosikleti
    Alıntı forewer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,8 sn de 100 km /s çıkıyor. xj6 ile değil ama cbr 600 f ile denedık kalkıslarında bir fark goremedık tek farkları dah aönceden de dediğim gibi son hızları. yakıt tuketımı tam ne kadardır bilmıyorum ama 4 silidir oldugundan daha fazla oldugu kesındır.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    test test test test

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    test test test
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    test test test

Motosikleti
    Honda NC 750X
    test test test test
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    test test test test

Motosikleti
    Honda NC 750X
    test test test test test test

Motosikleti
    MT-09 Tracer
    test test test test test test test

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

test test test test test test test test test test

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:30 ----------

test test test test test test test test test test test test test test test

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler