Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 650R
    biara benim makinada yakıodu yağmurlu havalarda oluyodu genellikle kapatıp açında düzeliyodu uzun zamandır yanmadı önemli bişey değil diyolar bazen yapıyomuş böyle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bi soru sormuştuk ama sağolsun pek cevap yazmak isteyen olmamış..

kullanıcılar kendi aralarında sohbet ediyor

eroldayı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi bayramlar

110 km ile giderken devir kaç oluyor son viteste.

5500 mü acep? 4800 galiba
    Alıntı eroldayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5bin devirde;113

6bin devirde;134

7bin devirde;154

bozcada dan yeni geldim resimler yetişirse atarın

bir arkadaşda sormuştu geri sayfalarda buldum bizzat kendi motorumda gözlemlediğimdir
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    ninja ER

bir ninjacı olarak benım motorda 6.viteste 110km de 7500 devir oluyor.. yan bilgi olarak vermek istedim ama arkadaşlar er-6 ların hangi devirde oldugunu yazarlar büyük ıhtımal..
    erol dayı şimdi gördüm mesajını ok..
    ..uçuyoruzz DEDE

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı ninja_omer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir ninjacı olarak benım motorda 6.viteste 110km de 7500 devir oluyor.. yan bilgi olarak vermek istedim ama arkadaşlar er-6 ların hangi devirde oldugunu yazarlar büyük ıhtımal..
    erol dayı şimdi gördüm mesajını ok..
    ömer senin motorda 650 lik gibi gidiyor maşaallah ;)
    SADAKAT NEDİR BİLMEM KİMSENİN GÖLGESİNDEN GEÇİNMEM HİÇ KİMSEYEDE EYVALLAHIM YOKTUR BU CANI ALLAH VERDİ ANCAK ALLAH ALIR EMİR OLUNDUĞUNDA VAKTİ GELDİĞİNDE KOŞA KOŞA GİTMEK NASİP OLUR İNŞAALLAH

Motosikleti
    ninja ER
    ömer senin motorda 650 lik gibi gidiyor maşaallah ;)
    sağol abi ) er-6 ların izinden gidiyoz : çok şükür daha ceza felan gözükmüyor bakıyorum hergün
    ..uçuyoruzz DEDE

cevabı kacırmısım... Teşekkür.

1600cc bir araba 110 la giderken 3300 devir civarında oluyor. Uzun yol normal seyir hızında 5000 devir çevirmek pek normal değil. Motorun bu hızda sabit gidebilmesi için 15-20 nm tork yetip artıyor bile. Son vites overdrive olmuş olsa uzun yolda 4.0 literenin altına güle oynaya düşer.

Bu motorun 6 vitesininde performans için tasarlanması ne derece gerekli? All-Rounder Sports-Tourer değilmi bu. ve ya naked da kim 200 km/s nın üstünde sürüyor? 5. vitesde 100 le giderken roll yapınca 200 e kesintisiz çok esnek çıkıyor motor. yakın oranlı 6 vites pek gerekli değil. 6. vitesde 100 km le giderken deviri 3000 e çekicek bi 6 vites dişlisi bu motoru çok iyi tamamlıcak bi unsur bence

Dizel bir araba 4.0-4.2 mozot yakarken Bu motorla 4.5-4.6 benzin yakmak koyar uzun yolda sadece vites oranından dolayı. 3.7-3.8 gayet mümkün. Top speed varsın 200 olsun

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    cevabı kacırmısım... Teşekkür.

1600cc bir araba 110 la giderken 3300 devir civarında oluyor. Uzun yol normal seyir hızında 5000 devir çevirmek pek normal değil. Motorun bu hızda sabit gidebilmesi için 15-20 nm tork yetip artıyor bile. Son vites overdrive olmuş olsa uzun yolda 4.0 literenin altına güle oynaya düşer.

Bu motorun 6 vitesininde performans için tasarlanması ne derece gerekli? All-Rounder Sports-Tourer değilmi bu. ve ya naked da kim 200 km/s nın üstünde sürüyor? 5. vitesde 100 le giderken roll yapınca 200 e kesintisiz çok esnek çıkıyor motor. yakın oranlı 6 vites pek gerekli değil. 6. vitesde 100 km le giderken deviri 3000 e çekicek bi 6 vites dişlisi bu motoru çok iyi tamamlıcak bi unsur bence

Dizel bir araba 4.0-4.2 mozot yakarken Bu motorla 4.5-4.6 benzin yakmak koyar uzun yolda sadece vites oranından dolayı. 3.7-3.8 gayet mümkün. Top speed varsın 200 olsun
    arkadaşım güzel yazmışsın bilgili olduğun anlaşılıyorda bu kadar teknik dili anlayan kaç kişi var? açıkçası ben anlamadım yazdığın çoğu şeyi.

Overdrive: Son vitesin son sürete göre değil sadece devri düşürüp 120 üstü süratlerde daha konforlu gürültüsüz ve az ekonomi için ayrılması.

Amerikan spor arabalarında var bu genelde. 5.000-6.000cc V8 motor güçlü geldiği için koyuyolar. Araba 160 la gideken 5. vitesde 3000 devir ceviriyor 6 ya bi atıyosun devir 2000 e düşüyor Son hızda 5 den 6 ya atınca gaz yemiyo haliyle araba 5. vitesdede 6. vitesdede 300km/s yapıyor.

Cbr 125 de koymuşlar üfürük gibi motoruna ragmen gayet güzel işlevsel olmuş Uzun yolda kulakları zırıltıdan cebi devletten totoşu titremekten koruyor...

Roll: dururken değilde belli bi süratte tam gaz hızlanmak.

Başkada bişey yok abi. Kawasaki ninja 650 ye All-Rounder diyo her yola her türlü gider istersen pisste bile yarışılır çok amaçlı diyor

Uzun yolda minimum 5000-6000 devirde gitmek biraz saçma değilmi?

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motorda ara sıra seyahat sırasında F1 ışığı yanıyor, kenara çekip motoru kapatıp tekrar çalıştırıyorum düzeliyor. Sizde de böyle birşey varmı sebebi ne olabilir? bakımları yeni yapıldı eksiği yok ama neden o lambayı yakıyor bilmiyorum.
    soğuk havalarda yapıyorsa ise, oksijen sensöründen dolayı yakma ihtimali yüksektir. bir zararı varmidir, hayır yok, yakıtı biraz daha fazla yakar derler ama ben rastlamamıştım kullandığım zamanlar. eğer tam olarak ne olduğunu öğrenmek istersen, self testi vardır. bugune kadar kaç tane ışık yakmış be sorunu nedir fi ışığı ile sana bildirir. mesajları ararsan nasıl yapıldığını ve hata kodlarının ne olduğunu zamanında yazmıştım. ama ne zaman yazmıştım hatırlamıyorum, ararsan bulursun. kolay gelsin.
    habe habe

Motosikleti
    Yoktur
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soğuk havalarda yapıyorsa ise, oksijen sensöründen dolayı yakma ihtimali yüksektir. bir zararı varmidir, hayır yok, yakıtı biraz daha fazla yakar derler ama ben rastlamamıştım kullandığım zamanlar. eğer tam olarak ne olduğunu öğrenmek istersen, self testi vardır. bugune kadar kaç tane ışık yakmış be sorunu nedir fi ışığı ile sana bildirir. mesajları ararsan nasıl yapıldığını ve hata kodlarının ne olduğunu zamanında yazmıştım. ama ne zaman yazmıştım hatırlamıyorum, ararsan bulursun. kolay gelsin.

Üstad sayfayı boş bırakma tecrübelerinden faydalanalım dimi ;)

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    İyi bayramlar

110 km ile giderken devir kaç oluyor son viteste.

5500 mü acep? 4800 galiba
    daha önceki sayfalarda mevcut, yaklaşık 20 sayfa önde falandır
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Üstad sayfayı boş bırakma tecrübelerinden faydalanalım dimi ;)
    motoru satmış olabilirim ama hala buralardayım sürekli kontrol ediyorum. çok seviyorum er6 yı ne yapalım
    habe habe

moto_yunus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER-6N
    sevilmeyecek gibi değilki meret
    YUNUS EMRE KARAN
    www.facebook.com/yunusemrekaran
    https://www.youtube.com/channel/UCPdXVxbgO4Pwi0IZqVxcUDw

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı ER6iNbay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli cevabınızdan dolayı çok teşekkürler, motoru zaten yaklaşık 1.5 ay önce aldığımdan dolayı soğuklarda biniyorum doğrudur.
    hemen forumu arama işlemine geçiyorum çok merak ettim dediğiniz olayı.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Sonunda ebaydan 0.01 $ aldığım branda geldi. Artık motorumu garajıma koyduktan sonra battal boy çöp posetıyle ortmeye son .
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda ebaydan 0.01 $ aldığım branda geldi. Artık motorumu garajıma koyduktan sonra battal boy çöp posetıyle ortmeye son .
    nasıl yani o paraya nasıl aldın ki? çalıntıdır o
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Yamaha MT-09 TRACER
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebay orası herşey her fiyata olabilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli cevabınızdan dolayı çok teşekkürler, motoru zaten yaklaşık 1.5 ay önce aldığımdan dolayı soğuklarda biniyorum doğrudur.
    hemen forumu arama işlemine geçiyorum çok merak ettim dediğiniz olayı.
    eğer ingilizceniz var ise nasıl yapıldığını anlatan sayfanın linkini ekliyorum buraya. hata kodlarını da görebilirsiniz burda. mesela ben kontrol ettiğimde hata olarak oksijen sensörü hatası vermişti. parça burda biraz pahalı idi yurtdışına baktım, amerikadaki modelinde o sensör yok mesela, madem amerikada yok bende değiştirmedim

http://homepages.slingshot.co.nz/~sh...FI%20Light.pdf
    habe habe

Motosikleti
    Alıntı ozgurakman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Branda açık arttırmaya 0.01$ başlangıç fiyatı olarak konulmuştu . bende 5 dolar ile açık arttırmaya girdim. Fakat benden başka kimse açık arttırmaya girmeyince bedavaya branda sahibi oldum :D

Motosikleti
    Er6 cılar kış geldı dıye foruma da mı ugramıyorlar :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler