Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Di Daktır46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6n
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında bahsedilen durum yağ yakma değil. Aşırı yüklemelerde şanzımanlar sıçratmalı yağlama olduğu için yağın cüzi bir miktarı buharlaşır. Bütün olay bundan ibaret aslında. Mesela BMW lerde bu durum daha da fazladır ( GS 1150-1200). Ne de olsa boyum kadar makina var üzerinde.

Service manualde bundan da bahsediliyor. Belirli bir miktar olması normal. ( Yanlış hatırlamıyorsam 1000 km de 100-110 ml gibi bir şeydi.
    bu ufak miktarlar devede kulak..yağına suyuna sürekli bakılınca hiç birşey olmaz normalde 5-6 binde yağ değişimi yapılır ama o km lere kadar ülkemiz sıcaklıklarında gerek yok 3 bin ideal..yağ yakma sorunu 1000 rr larda var hatalı makinalar hondaların genelinde bu durum mevcut

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:04 ----------

er 6 için lastik havaları 32 36 yağda 10 40 castrol trizone seri
    er6 demek hayat demek!..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ufak miktarlar devede kulak..yağına suyuna sürekli bakılınca hiç birşey olmaz normalde 5-6 binde yağ değişimi yapılır ama o km lere kadar ülkemiz sıcaklıklarında gerek yok 3 bin ideal..yağ yakma sorunu 1000 rr larda var hatalı makinalar hondaların genelinde bu durum mevcut[COLOR="Silver"]

Normal?

Bu ülkede normal motor kullanan sayılı kullanıcı var .

Özellikle biz iki ER6 dolandığımız için sürekli, nerde bir viraj, orda yanla, nerde bir düzlü kaldır kafayı devam et, nerde bir 600rr yol kısaysa tokatla geç (otoban demiyorum bak orda öttürüyorlar bizi ) nerde bir motorize zabıta ver gazı geç, ner polis yapıştır geç... Hele son zamanlarda yanlama olayını abartmış bulunmaktayız 6000'de Michelin lastik mi ölür ya? Yavaşlamamız lazım galiba

E öyle olunca yağını da sık değiştirmek gerekiyor. En fazla 2000-2500 de değiştiriyorum. Hatta 2500 yapmıyorum bile. 3 kuruş yağdan kaçıp bir dünya masrafa girmek istemiyorum. Her yağ değişiminde filtreyi de değiştiriyorum. Ben ona bakayım ki o da beni güldürsün.

Oynaşa oynaşa dolaşıyoruz işte.

En son eve bir Yunus ekibi geldi. Motorları yan yana görünce " Bunlardı işte falan dedi amirine." Sonra yırttık tabi ama ucuz atlattık. Fazla yanlamışız önlerinden geçerken ve şansa bizim sitede oturuyormuş polis. E her zaman gördüğü için motorları yan yana eliyle koymuş gibi buldu bizi.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    10-40 Denen yağ bu yağ.. Castrolun baska 10-40 yağı yokki Büyük motorlar için Varsa fotoğrafını yükleyiniz Lütfen ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:49 ----------

Bu arada Lastik basıncı olarak da 36-33 doğru karar sanırım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Merhaba,

yokmu arka çanta arayan ?

http://www.sahibinden.com/er_6_er6_3...XQQdisplayitem
    CHOPPER "V" OLMALI

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Alıntı PANDERMOS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

yokmu arka çanta arayan ?

http://www.sahibinden.com/er_6_er6_3...XQQdisplayitem
    fiyatta iyi bi indirim yapar mısın dostum??

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    LAstik hava basıncımı arka 36 ön 33 ayarladım İyi oldu sanki
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Di Daktır46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ufak miktarlar devede kulak..yağına suyuna sürekli bakılınca hiç birşey olmaz normalde 5-6 binde yağ değişimi yapılır ama o km lere kadar ülkemiz sıcaklıklarında gerek yok 3 bin ideal..yağ yakma sorunu 1000 rr larda var hatalı makinalar hondaların genelinde bu durum mevcut

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:07 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:04 ----------

er 6 için lastik havaları 32 36 yağda 10 40 castrol trizone seri

2008 model 1000rr ların ilk serilerinde kronik bir hata vardı ve makineler yağ eksilttiği için servislerde gerekli müdahaleler yapıldı ama diğer honda modellerinde kronik bir yağ eksiltme sorunu olduğuna katılmıyorum.
    13 bin kilometre kadar 600f kullandım her 4binde bir yağ değiştirdim ve her yağ değişiminde 100 gr bile yağ eksiltmediğini gördüğümde şaşırdım. hiçbir zaman 50cc bile yağ ilave etmedim. kaldı ki yüksek devirlerde otoyol ve yaz sıcakların şehir içi yoğun trafikte 100 derece üzeri hararet seviyesinde de çok kullandım.
    Tekrar honda almak istememin en büyük sebebidir yağ eksiltme sıkıntısı ve kontrol etme derdi olmaması...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Zaten bahsettiğiniz olay yağın yanmasından kaynaklanmıyor. Tek bir seride hata olmuş olabilir ama genel olarak zaten yağın bir miktarının azalması normal. Hatta belki azalmaması anormaldir.
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Mogli ;

Dostum; bizim kullanacağımız yağ bu mu ?
    Ve kaç Litre yağ alıyor bizim ufaklıklar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    http://www.sahibinden.com/cok_cok_te...XQQdisplayitem

arkadaşlar yakın zamanda er6n düşünüyorum , linkteki ilanla epey görüştüm ama motor yer olarak bana uzak biraz ne dersiniz bu motoru bana tavsiye edebilir misiniz , aşağı yukarı 500 tl bi indirimi oldu , sizce çok mu bu fiyat , sahibinden.com da tanıdık tavsiye edebileceğiniz er-6n satan tanıdıklarınız varsada irtibata geçebilirim; birde arkadaşlar givi çanta , motor koruma topuzu , rüzgar için ön cam bu saydıklarım ortalama kaç paraya gelir bana ; son bi sorum daha olacak aslında en büyük korkum parça ihtiyacı olduğunda tedariğinde sıkıntı cekiyor musunuz? Bide motora bakarken Abs olup olmadığını nasıl anlarız er6 larda belli bi yıldan sonra motosikletler abs li mi yoksa hala opsiyonel olarak mı kullanılmakta , Teşekkürler.

Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    ABS hala opsiyonel, saydığın parçalar sıfır almaya kalkarsan 1000 lirayı geçer. Parça tedariğinde şöyle bir sorun var; sürekli değiştirilen parçalarda ( ya da kazada ilk hasar görenler diyelim) tedarik sıkıntısı hiç yok. Ama kırk yılda bir hasar görecek ya da arızalanacak parçalarda var. Ben 1 aydan fazla sağ alt sakal grenajı bekledim mesela.

Bir de her şey iyi güzel de fiyatı çok bence. Tamam motor sıfır gibi ama fiyat çok fazla gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:00 ----------

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Mogli ;

Dostum; bizim kullanacağımız yağ bu mu ?
    Ve kaç Litre yağ alıyor bizim ufaklıklar
    Bu yağı da kullanabilirsin. Ama makinayı çok sıkıştırıyorsan aynı serinin racing olanını tavsiye ederim. Bu yarı sentetik diğeri tam sentetik. Ufaklığın ne kadar yağ aldığı karterin yanındaki seviye kontrol camında yazıyor. Yanlı hatırlamıyorsam filtre değişimi yapıldığında 1.8-1.9 gibi bir şeydi. Ama orjinali dışında filtre kullanırsan 200 - 300 ml kadar daha fazla alıyor.
    Her şeyin Aslı Güzeldir!

PANDERMOS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MARAUDER 800
    Alıntı ercankarakus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyatta iyi bi indirim yapar mısın dostum??
    Diğer ilanlarım ile birlikte toplu alım yaparsan tabiki yardımcı olurum. Telefonum ilanımda mevcut ordan haberleşebiliriz, burayı meşkul etmeyelim.
    CHOPPER "V" OLMALI

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ Mogli ;

Racing dediğiniz castrolün 10-50 si oluyor

Yani bu

[/QUOTE]
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    er6n
    Alıntı tutku1982 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/cok_cok_te...XQQdisplayitem

arkadaşlar yakın zamanda er6n düşünüyorum , linkteki ilanla epey görüştüm ama motor yer olarak bana uzak biraz ne dersiniz bu motoru bana tavsiye edebilir misiniz , aşağı yukarı 500 tl bi indirimi oldu , sizce çok mu bu fiyat , sahibinden.com da tanıdık tavsiye edebileceğiniz er-6n satan tanıdıklarınız varsada irtibata geçebilirim; birde arkadaşlar givi çanta , motor koruma topuzu , rüzgar için ön cam bu saydıklarım ortalama kaç paraya gelir bana ; son bi sorum daha olacak aslında en büyük korkum parça ihtiyacı olduğunda tedariğinde sıkıntı cekiyor musunuz? Bide motora bakarken Abs olup olmadığını nasıl anlarız er6 larda belli bi yıldan sonra motosikletler abs li mi yoksa hala opsiyonel olarak mı kullanılmakta , Teşekkürler.
    abs olayı opsiyonel nasıl istersen o şekilde satılıyor ister abs li ister abs siz genelde bu motorlarda abs ye gerek yok zaten hafif motor 300 kg bi cruser olsa neyse bu kişiden kişiye değişir tabi çanta vs aparatlarına gelince kolay tedarik edebilirsiniz yedek parça vs olaylarıda periyodik şeyler zaten mevcut fazla bi sıkıntı yok..link teki motora baktım 34 plakalı motor muğlaya kadar gitmiş sanırım siz istanbul muğla uzak tabi nasıl olduğuda belirsiz bi garantisi yok daha yakınlardaki az km de motorlara bakın derim..
    er6 demek hayat demek!..

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Yahu bir yağ konusuna acıklık getiremedik gitti

Bi de yağ filtresi nerde ben baktım göremedim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    bilgilerınız ıcın cok tesekurler artık er6 n tamamen ılımlı bakıyorum mugludakı makınadan vazcaydım

Motosikleti
    er6n
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ Mogli ;

Racing dediğiniz castrolün 10-50 si oluyor

Yani bu

[/QUOTE]

dostum buda olur yağ oranı kitapta 10-40 yazıyor ama 10-50 de olur yaz ayında havalar sıcak nitekim..
    er6 demek hayat demek!..

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Haah Tamam işte; yazın da kesin bilşeyler bilelim

Alayım 2 Litre 10-50 racing de; değiştireyim bari
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Arkadaşlar İzmir de bildiğiniz Karşıyaka-Bornova tarafında yetkili Kawasaki Servisi var mı? Resmi web sitesinde ki yetkili servis numarasını aradığımda; artık Kawasaki servisi olmadıklarını söylediler. Diğer servislerde çok uzak. Yada gitmemi tavsiye ettiğiniz iyi bir yer var mı?

20 bin km bakımı yaptıracağım. Vites geçişleri çok sert, muhtemel yağ değişim zamanı geldiği için. Ön tekerde de sanırım hafif diske sürtme mevcut. Ara ara çok ince bir ses duyuyorum.
    Everything goes the way it should...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler