Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    merhaba arkadaşlar,

2015 er6f sahibiyim. 2 adet sorum olacak sizlere :

1 - trafikte ve de performanslı kullanımlarda sağ ayağımda bayağı yüksek sıcaklık hissediyorum. sizlerde de durum aynı mı ?

2 - 2400-2600 devir bandında titreşim ile birlikte cızırtı gibi ses geliyor motordan/grenajdan. koruma takozu var , ondan şüpheleniyorum ama fikri veya tecrübesi olan var ise dinlerim..

bu arada motor daha 4000 km de. tüm bakımları güncel ve tam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı MT00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,

1 - trafikte ve de performanslı kullanımlarda sağ ayağımda bayağı yüksek sıcaklık hissediyorum. sizlerde de durum aynı mı ?

2 - 2400-2600 devir bandında titreşim ile birlikte cızırtı gibi ses geliyor motordan/grenajdan. koruma takozu var , ondan şüpheleniyorum ama fikri veya tecrübesi olan var ise dinlerim..

1) Isı benimkinde de var, muhtemelen 2'mizin de yaşadığı normal.
    2) Elinle kontrol ederek cızırtının nereden geldiğini bulursun. Baskı yaptığında cızırtı kesilecektir. O yerin civatasını tekrar sık yine düzelmiyorsa araya pencere contası gibi bir malzeme koyabilirsin. Benimkinde ön sol panel taraflarında bir yerden cızırtı gelirdi, söktürüp tekrar taktırıp sıktırdım, düzeldi.
    MT00 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    merhaba arkadaşlar,

bende de versys 650 var. motor blokları aynı
    tavsiyem 3000 devir altında sürme. ama sürecem dersende en azından shell v-power al her zaman.

petrol ofisinden benzin alırken 3 bin alıtnda titreme yapıyordu ama v-powere geçince 2500 de daha az titriyor motor
    MT00 bunu beğendi.
    since 1987

MT00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6F
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) Isı benimkinde de var, muhtemelen 2'mizin de yaşadığı normal.
    2) Elinle kontrol ederek cızırtının nereden geldiğini bulursun. Baskı yaptığında cızırtı kesilecektir. O yerin civatasını tekrar sık yine düzelmiyorsa araya pencere contası gibi bir malzeme koyabilirsin. Benimkinde ön sol panel taraflarında bir yerden cızırtı gelirdi, söktürüp tekrar taktırıp sıktırdım, düzeldi.
    ısı yüksek ama hararet lambası yanmıyor ve fan açmıyor. sizde de durum böyleyse motorun çalışma karakteri böyle sanırım.. takılmayayım o zaman

cızırtı için de dediğinizi deneyeceğim hocam. teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de versys 650 var. motor blokları aynı
    tavsiyem 3000 devir altında sürme. ama sürecem dersende en azından shell v-power al her zaman.

petrol ofisinden benzin alırken 3 bin alıtnda titreme yapıyordu ama v-powere geçince 2500 de daha az titriyor motor
    trafikte sürüşüm tam da o devirlere denk geliyor maalesef, alışkanlık.. ama shell i bir deneyeyim. teşekkürler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    ısı yüksek ama hararet lambası yanmıyor ve fan açmıyor. sizde de durum böyleyse motorun çalışma karakteri böyle sanırım.. takılmayayım o zaman

cızırtı için de dediğinizi deneyeceğim hocam. teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

trafikte sürüşüm tam da o devirlere denk geliyor maalesef, alışkanlık.. ama shell i bir deneyeyim. teşekkürler.
    Hararet lambası bende de hiç yanmadı bugüne kadar ama düşük devirde çok sık fan açıyor benimki.
    MT00 bunu beğendi.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    hararet lambası bende zaten yok :D
    MT00 bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER
    Merhaba, 2013 model er6f için, arka çanta demiri, yada komple 3 lü çanta seti arıyorum. Can't ile ilgili herhangi aparat demir vs satan varsa iletişime geçebilir mi?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı BURAK1706 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, 2013 model er6f için, arka çanta demiri, yada komple 3 lü çanta seti arıyorum. Can't ile ilgili herhangi aparat demir vs satan varsa iletişime geçebilir mi?
    FB grubunda İzmir'den bir arkadaş 2015 kasa için (2012-2016 model uyumlu) Givi 4140Fz modeli arka çanta demiri/taşıyıcı satıyordu. 300 TL olarak ilan girmişti. Eğer ilgini çekerse resim ya da kullanıcının irtibat bilgilerini sana bulabilirim.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    ER6F uzaktan çok beğendiğim bir model, hiç kullanma şansım olmadı, ama iki silindir oluşu beni çok cezbediyor, dört silindir makineleri pek sevmiyorum daha hassas ve işletmesi(bakım arıza vb), sürüşü, yoğun trafikte motorum hararet yapması yüzünden benim için zor makineler.

İyi bayramlar.
    CBR250R dan geçiş yapacam. Kawasaki er 6 f ile xj6 diversion f hangisini güzel temiz bulursam alma niyetindeyim. Ağırlıklı olarak Şehir içi, şehir dışı karma kullanım. Ancak sarı sitede abartı fiyatlar görüyorum.

Asıl gönlüm xj6 diversion f, 4 silindir olması sebebiyle.

satmayı düşünen varsa irtibata geçebiliriz.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Er6F, alt devirleri dolu, eğlenceli bir makine. 80-90 ile 4.000 devir fıtı fıtı gitmene olanak sağlarken gazı açtın mı anında 180-190 gibi hızlara çok seri çıkabilmekte. Xj6'dan daha torklu ve bu torku daha alt devirde vermektedir. Yamaha'nın servis ve yedek parça avantajı Kawasaki'nin fersah fersah önünde. Er6f alacaksanız da yeni model tercih edin, eskilerinin birçoğu krank kırmış ve blok kilitlenmiştir.

Teşekkürler. 2014 model civarına bütçe var. Bakalım gerçekten güzel bi motorcu arkadaşımızdan bulabilirsem artık. Yoksa dediğiniz gibi motor açılmış yapılmış bir sürü var. Ancak sorunsuz makina demelerine rağmen kullanıma bağlı olarak haşat etmeleri de düşündürücü.

Vay arkadaş, bu motor 1 ay olmadı 35binde ilanda idi, bu zat aldığı fiyat pazarlık payını da eklersek. 1000km de binmiş motora. Şimdi istediği fiyat 52bin. Noluyoruz ya bu fırsatçılık niye? Yazık çok yazık.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...48109272/detay

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında adam bir konuda doğru söylemiş; 2011 model olup da Türkiye'de bu temizlikte Er6F bulmak bence imkansıza yakın. Ancak daha yeni modellerinin daha alt fiyatlardan satılmakta olduğu da bir gerçek. Fiyat bence de epey abartılı.

Doğrudur, temiz motosiklet. O konuda bişey dediğim yok. Ancak daha 1 ay bile olmamışken 35bin tl ye aldığı motosikleti noldu da 52bin tl ye satışa çıkardı anlam veremiyorum. Zincirini sanırım sarrafta altın taktırdı malum altın fiyatı arttı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Size danışmak isterim;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...46727926/detay

Bu motoru da düşünüyorum sizce eder fiyatı bu mudur? Elimdeki tek birikimi kullanacağım için, Allah ihtiyaç etmesin satarken zarar etmek istemem. Birde istanbul dan hataya nasıl getiririm diye düşünüyorum. (1100 küsür km) sürerek getirmek konusunda endişelerim var. Uzun yol tecrübem yok. Konaklama rotalarını bilmiyorum. Topcase yok, en azından lastik tamir kiti alyan takımı vb şeyleri taşımak için ekstra masrafım da olcak. Nakliye desem 1 günde halledebilir miyim bilmiyorum. Masrafı nedir hiç bilmiyorum.

Velhasıl düşünceleriniz önemli. Satıcı ile irtibata geçcem ama endişelerimi yenemiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Not: ilan sahibi acaba buralarda mı okuyor mu

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Al sat yapıyor ama yanlış motor seçmiş.

Son paylaştığınız ilan linkindeki motor temiz duruyor ama yine de Kartal Z-Moto ya da Maltepe Moto Triple'da bir ekspertiz yaptırmanızı tavsiye ederim. Bu 2 yeri seçmemin sebebi de Pendik'e yakın konumda olmaları ve servis anlamında kaliteli iş çıkarmalarıdır.

Teşekkürler. Yarın ilan sahibiyle bi görüşeyim. fiyatta ve ekspertizde anlaşırsak dönüş tercihini o zaman daha net belirlerim sanırım. İlginiz için samimi olarak teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Rica ederim ne demek. İlandaki motor tertemiz duruyor, km.si de fazla değil ama bu motorlarda siz de bilirsiniz görünen yerler değil de görünmeyen yerlerden, karenaj altından gol yiyoruz. Almadan önce aman iyi baktırın.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün çalışmıyordum. Öğlene kadar hava yağışlıydı. Yağmurun kesilmesinin ardından Darlık'a gittim. Dolandım oralarda, 2 kere tilki, 1 kere kaplumbağa, bol bol da sığır (mecaz değil, gerçekten inek,öküz,buzağı) gördüm. Velhasıl yalandan gezdik öyle, maksat forumda Er6F-N bölümü ölmesin.

engin_deniz ve levend84 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar geçenlerde 2008 Er6f'in depo ile sağ karenaj arasındaki pandozit denen parçanın kaybolduğunu yazmıştım. Maalesef Türkiye'de parça bulamadım. Ben de aşağıda link verdiğim siteyi keşfettim ve oradan sipariş verdim. 2 haftada elime ulaştı. Satıcı firma da sürekli bilgilendirme yaptı. 37,58 Euro bu küçük parçaya, 13,33 Euro kargoya, 83 TL de gümrük vergisine ödedim. Fiyatlar bize göre tuzlu lakin hani olur da motorunuzun bir parçaya ihtiyacı olur, servis servis koşturmayın, ilanları taramayın diye bilgilendireyim istedim. Her marka ve model Kawasaki için iğneden ipliğe hemen hemen her parça var. (NOT: Siteyle doğrudan ya da dolaylı hiçbir bağım yoktur.)

https://www.pieces-kawa.com

Ezio41 ve levend84 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler