Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Mondial 150RF

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı deadline adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergesi çok su alıyordu. Ben de plastik saydam kısımları silikonladım ancak yine de terleme yapıyor. Ortadaki ufak vidalar da paslandı. Bu gösterge tablosu başka motorlarda da aynen kullanılmış. Ucuz birşey anlaşılan. Buji tırnak aralığı nasıl olmalı bu motor için? NGK CR7HSA önerdiler üstünden çıkan C7HSA yerine. Ellerinde olmadığından son derece ucuz bir buji taktılar (cdy midir cody midir nedir dandik birşey gerçekten) ama soğukta motor zor çalışmaya başlayınca ben Bosch aldım (o da çin üretimi gerçi ) ama tırnak aralığını sentil çakım da olmadığından öylece taktım. Soğukta zorlanmadan çalışıyor artık ama çok az da olsa performans düştü gibi gibi.

buji aralığı önemli, 1,2 ile 1,5 milim olucak şekilde ayarlarsan kasma ortadan kalkacaktır. çok kapalı ise yanmayı iyi yapamaz o yüzden kasar motoru, göstergelerin üzeri mattı ben kırıp cam kestirdim silikonladım, süper oldu, 2 nci amortisör aldım sağ tarafa monte edicem bu hafta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı silverhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji aralığı önemli, 1,2 ile 1,5 milim olucak şekilde ayarlarsan kasma ortadan kalkacaktır. çok kapalı ise yanmayı iyi yapamaz o yüzden kasar motoru, göstergelerin üzeri mattı ben kırıp cam kestirdim silikonladım, süper oldu, 2 nci amortisör aldım sağ tarafa monte edicem bu hafta
    Sağ tarafta nereye takacaksınız? Ben uygun bir yer göremedim de Yaptıktan sonra fotoğraflayabilirseniz sevinirim.

Sağ tarafta nereye takacaksınız? Ben uygun bir yer göremedim de Yaptıktan sonra fotoğraflayabilirseniz sevinirim.

çift amortisör yapılmıştır

Elinize sağlık, gayet güzel gözüküyor fotoğrafta.

Elinize sağlık, gayet güzel gözüküyor fotoğrafta.

süper oldu, sağa sola kayma yapmıyor artık, fren sıkınca arka teker bi tarafa doğru kayması gitti. virajlara bile yatırarak girebiliyorum, iyi oldu tek eksiği o imiş

Motosikleti
    MONDİAL 150 RF

Çift amortisör çok orjinal olmuş eline sağlık...

orjinal gibi süper...

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı silverhawk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çift amortisör yapılmıştır
    cok basarılı olmus cidden, acaba ne kadara mal oldu size. Ve baska arkadaslar yaptırmak ısterse yardımcı olabilme ihtimaliniz var mıdır?

Motosikleti
    MONDİAL 150 RF
    150rf hava filtresinin oradan hafif gaz yapınca zangır zangır ses geliyor gaza yüklenince ses seda yok neden olabilir acaba?
    servis ilk 500 km de tüm vidalar sökülecek zaten ses çok normal dedi! 250 km deyim daha bi 250 km bu sesi duymak zorundamıyım?
    bugün hava filtresi dış kapağı söküp baktım ama görünürde ses yapacak birşey yok bulamadım.bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim...Teşekkürler.

aynı sorun bndede oldu.. hava filitresinin baglantı yerındeki vida gibi bşi var o kırılıyor demirde debriajin oraya çarparak ses yapiyor oraya bi cırt cırt taktır geçiyor bn öle yaptirdm

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok basarılı olmus cidden, acaba ne kadara mal oldu size. Ve baska arkadaslar yaptırmak ısterse yardımcı olabilme ihtimaliniz var mıdır?

Sıfır amortisör aldım 19 TL ye orijinal amortisörü. tornacıya alt ve üstüne 2 parça yaptırdım, tanıdık olduğu için para vermedim, sizde yaptırmak isterseniz size 30-50 tl arası bir maliyeti olur, yapacağınız zaman tarif edebilirim...

Motosikleti
    MONDİAL 150 RF
    Cırt olayını deneyeceğim umarım ses kesilir yoksa söküp tekrar takacağım ses olan kısmı.
    Teşekkürler (brkerkc)

Motosikleti
    Mondial 150 rf
    mrb arkadaslar, ben aranıza yeni katıldım kocaelidenim, bende bir 150 rf kullanıcısıyım, 3.800 kmde 2.el aldım 10 gündür kullanıorm , ilk izlenimlerim şunlar , öncelikle motor tamamen tek kişilik kullanım için dizayn edilmiş buna karar verdim , 2 kişi binilince aşırı decerede rahatsız edici oluyor özellikle arkada topcase varken, boyum 1.85 cm ve 2 kişi binince dizlerim gidona iyice yaklaşıor , 2 kişi kalkışlardada dengesizlik hakim, bunların dışında tek kişilik kullanımlarda performans gayet iyi fakat son hız konusunda çeşitli söylemler var , 135-140 yapan arkadaslar nasıl beceriyolar merak ediorm dorusu , en fazla 100-105 km gördüm ve 90 kmden sonra kontrol zorlaşmaya başlıyor , bence en ideal seyir hızı 80-90 km arası , tekerler arası mesafe kısa olduğu için ve kasa ufak olduğu için yüksek hızlarda güven vermiyor biraz savruluyor gibi , tek amörtisör oluşunun henüz bi olumsuz yönünü görmedim şuana kadar , bi arkadaşımız egzoztan gelen sesten bahsetmiş, 500 km den sonra ses sorununun ortadan kalkması gibi bişe söz konusu deil , şuan 3.870 km de motorum ve hala tangır tungur ötüyor , ben buna sebeb olan şeyin hava filtresi deil egzoz üzerindeki çapaklar olduğunu düşünüorm, egzoz değişirse ses ancak o şekilde kesilir bence, yakıt konusunda ise herkez gibi benimde ortak görüşüm fazla yakması , bence eksi yönleri artı yönlerinden daha fazla alınıcak bi motor deil , kullanıcısının az olmasının sebebinide buna bağlıyorum , bence bunun yerine mondial 100 cc cup daha mantıklı , yada başka bir geniş kasa scooter

yorumlara karşılık

selam motor hakkında yapılan yorumlara sinir olduğum için aranıza katıldım. 150 RF KULLANICISIYIM ALALI BİR YIL OLDU 5700 KM DE. Arkadaşlar bundan önceki motorlarımdada hiç sorun yaşamadım bunda da. Eğer ayda bir kez 2-3 saatini motoruna ayırırsan asla sorun yaşamazsın
    1. motorun çekişi çok güzel bir depo ile 120 km rahat yol alabiliyorum
    2. ilk aldığımda motor 15 dk çalışmıyodu sebep: motor 1 yıldır denizlinin sıcağında depoda bekliyomuş ee doğal olarak akü asidi buharlaşmış bizim acemi serviste aküye hiç bakmamış aküyü değiştirdim sorun kalmadı yerler buz tutacak kadar soğuk da olsa tek marşta çalışıyo.
    3. bu motorla 120-130 görenlere helal olsun düz yolda bn hiç 120 yapamadım ama motorum 2 kişide olsa 110 tek de olsa 110 yapıyo bunuda çözemedim
    4. güçlü bir motor yokuşlarda iyi çekiyor bayılma yok
    5. servisteki çin malı yağı kullanmayın yağını ve bujiyi kendiniz değiştirin ben hr 600 km de değiştiririm
    6. yaptığım 5700 km çoğu denizli -çivril arasındadır gidiş geliş 200 km yol yapıyorum ve arıza verir diye hiiçç korkmadım çünkü motoruma bakıyorum
    7.motorun hava filitresine su sızması doğru bunun çözümüde filitre kapağına mondialin diğer ürünlerinde bulunan kapak contası takmak nereden bulurum derseniz dooğğru servise para vermeden eski bi motordan bulursunuz
    8.motorun aynaları değiştirilmeli şık duruyo fakat kullanışsız
    9. motora bakarsan o da sana bakar yemin ederim 2 gün önce zamanı geldiği için motor contasını değiştirdim usta 5700 km de olduğuna inanamadı. çünkü çok temiz
    10. motor tek amartisör ama adam buna göre yapmış eğilme bükülme yok
    11. akü ile akü kapagı arasına bi sünger koyarsanız akünüz sallanıp ses çıkarmaz
    12.motor 6 ila 7 bin km yi görünce 50 tllik masrafı var o da zincir değişimi
    13. bu sitede övülen çoğu motorlarıda tokatlar bizzaaat denedim
    not. olumsuz yorumlar yapılan bu motorla antalyaya 3 saat 45 dk gittim duyrulur ( denizli-antalya)

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    uygun fiyatlı bir rf denk geldi bugn..bir arkadaşımın babası işe gider gelirim diye almış,fakat scooter da dengeyi kuramadığı için beceremem deyip satılığa çıkartmış.motor 800 km bile yapmamış,geçen yaz sonlarına doğru alınmıştı hatırlıyorum 2010 model..rodaj olayını da az buçuk biliyorum 60km nin üzerini görmüş,hırpalanmış bir motor değil..tek eksi yanı burada deniz sebebi ile eksoz pas yapmış,bunun dışında pırıl pırıl bir motor..benimde ev iş arası fazlası ile işimi gorur..dolmuş otobüs parası vermektense daha uygun geliyor hesaplayınca alacağım benzin..günlük ortalama gisiş gelişim 15 km..ne dersiniz alayım mı tavsiye edermisiniz..

isg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan xplore 200 CROS
    #45444391 numaralı sahibinden.com da ilandaki motorum satılıktır. detaylar yazıyor ilgilenen olursa fiyatta ikramım olur.
    DÖRT TEKER BEDENİMİ İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR...!!!

astral09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    EGZOSDAN GELEN ZIRILTI SESİN nedeni egzosun dış koruması alüminyum ve perçinli olduğundan motorun aşırı ısınması ve soğuması perçinleri gevşetiyor.Egzosun çevresini metal kelepçe ile sarıp vidalarsanız ses kesilir.
    HAVA FİLİTRESİNİN ORADAN GELEN ZIRILTI SESİ ise ayak marşının dişlisinin marş dişlisine hafiften dokunması nedeniyle oluyormuş.Özellikle hızınız 30-40 km arasındayken ses çıkmaya başlar ve hızınız artınca ses kesilir.Bunun için ayak marş koluna içeriden lastik conta takılıyor ve ses kesiliyor.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yokmu satan beyler
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler