Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Gsr 600 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı umut_gsr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar ,
    Forumda kış dolayısı ile kimse yok sanırım. 25 ocak yani bu gün itibarı ile bende 2007 model kırmızı bir gsr600 sahibiyim.etkinliklerde görüşmek üzere
    güle güle kullan hocam allah kaza bela vermesin eminim çok begeniceksin ben yeteri kadar binip sattım şimdi ss zamanı onuda anlatıcam aldığım günden bu yana hava şartları bırakmadı peşimi pek binemedim ama tek kelime söylicem yakıt konusunda şu anda aldığım motor gsr den çok daha iyi 136 beygir olmasına ragmen .
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umut_gsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle güle kullan hocam allah kaza bela vermesin eminim çok begeniceksin ben yeteri kadar binip sattım şimdi ss zamanı onuda anlatıcam aldığım günden bu yana hava şartları bırakmadı peşimi pek binemedim ama tek kelime söylicem yakıt konusunda şu anda aldığım motor gsr den çok daha iyi 136 beygir olmasına ragmen .
    Slm kardeşim iyi dileklerin için teşekkür ederim. hepimize kaza bela vermesin rabbim.
    Motosiklete gelince ben bundan önce hep maxi kullandım. vitesli tecrübem ise yok denecek kadar az. Sadece bir arkadaşımda 600f bir arkadaşımdada 600 RR var onların motosiklerine bindim ama akan trafikte veya şehir trafiğinde değil. motosiklet konusunda kabiliyetim var inanıyorumki bir hafta sonunda olayı çözerim. ama tabi bol bol pratilk lazım.
    havalar buradada kötü sen az bnmişsi ben daha hiç binemedim .
    sadece akşamları yemeği yedikten sonra sigaramı yakıp karşısına geçip seyretmekle idare ediyorum. Ama bu akşam hava iyi mahallede bir tur atacağım dayanamıyorum çünkü .
    Neyse zaman içinde bizde deneyimlerimizi anlatırız.
    Gsr tecrübelerinden faydalanmak isterim. neye dikkat etmek lazım ne nedir ne değildir. Ayrıca yakıt tüketimi konusunda forumlarda çeşitli rivayetler var. Gerçi ben yakıtı düşünmüyorum sonuçta 4 silindirli ve devirli makina varsın yaksın. hakkını veriyor sonuçta. Benzin olayına giren scooter bakmalı bence.

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Slm arkadaşlar,
    Gerçi forumda kimse yok ama ben kezdim yazıp kendim okuyorum artık sizde geldiğinizde foruma okursunuz.
    Salı günü aldığım motoruma ilk defa dün akşam 5km binerek ilk hevesimi giderdim. Daha önce profosyonel olarak vitesli büyük cc motosiklet kullanmamış olsamda ( amatörce 600rr ve 600f dışında ) ilk defa büyük cc bir motosiklete bu akşam dayanamayıp bineye karar verdim kartaldan maltepeye gidip geldim sıkışık trafiğede girdim ve 40 yıldır bu motorun sahibi ve 40 yıldır vitesli büyük cc motosiklet kulanan biri gibi rahatça gidip geldim. Motosikette eğitim şart ama eğitimle birlikte kabiliyetin çok önemli bir faktör olduğunu anladım. Birde sevgi kabiliyet varsa ve bu işe gönül koyduysanız olaylar kendiliğinden geliyor zaten. Birde başka bir gerçek gsr600 ün gerçekten rahat konforlu vve çok dengeli bir motosiklet olduğu. Artık havaların düzelip yazın gelmesini bekleyeceğiz.
    Herkeze sevgiler

Motosikleti
    SYM GTS 250i EVO
    Benim motoru ilk aldığım zamanlarda yaşadıklarımı anlatıyor gibisin kullanıcı dostu bir motordur. Hayırlı olsun.
    Yakıt konusunu baslarda ben de pek düşünmezdim ama iyiden iyiye iciyor resmen bir de deviller var çekiyorlar meretler benzini. Zaten 4 tl olmuş litresi. gerçi 2 gaza basınca o sesi duyunca ici bir hoş olmuyor değil. Yine de helal olsun tosunuma
    *** Motosiklet aldığımı öğrenen birisi "Bu paraya araba alırdın" dediğinde, kendisinden tiksindim ***

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı Maximilyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoru ilk aldığım zamanlarda yaşadıklarımı anlatıyor gibisin kullanıcı dostu bir motordur. Hayırlı olsun.
    Yakıt konusunu baslarda ben de pek düşünmezdim ama iyiden iyiye iciyor resmen bir de deviller var çekiyorlar meretler benzini. Zaten 4 tl olmuş litresi. gerçi 2 gaza basınca o sesi duyunca ici bir hoş olmuyor değil. Yine de helal olsun tosunuma
    Walla ben bundan önce suzuki burgman 400 kullandım onun yakıtı mükemmeldi 100km/4lt sehiriçi sonra takasla symfııdle 125 cc aldım o zaten 2,5 lt / 100km yakıyordu ama burgman tamam 160 kadran vardı hepsini görüyordu ama gsr nin 160 km si ile onun 160 km si aynı değil küçük tekerler o km lerde insanı dehşete düşürüyordu. sym ise 100 km hıza çıkamıyordu ama yakmıyorduda .
    Ama bu motor öyle değil biri sıkıştırsa birşey olsa aç gazı uza ayrıca 150-160 lı km li hızlarda gayet güven verici eeee bu kadar iyi tarafınada yakmamazlık olmaz sakin kullanalım az yaksın diyeceğim ama üstüne binene kadar insan sakin kalabiliyor o kompresöre verdiğindeki egzost uğultusu gazı açtığında ciğerinin yırtıcı sesi ve insanı mest eden ivmelenmesine karşı koyamıyor insan bunların sonucundada yakıyor tosun
    Varsın yaksın 100km 7lt okuyorum forumlarda aslında çok değil ama malesef memleketimde benzin pahalı sebebi olanlar utansın makinalar napsın ???

Motosikleti
    Suzuki GSR 600 07''

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Slm arkadaşlar,
    Gerçi forumda kimse yok ama ben kezdim yazıp kendim okuyorum artık sizde geldiğinizde foruma okursunuz.
    Salı günü aldığım motoruma ilk defa dün akşam 5km binerek ilk hevesimi giderdim. Daha önce profosyonel olarak vitesli büyük cc motosiklet kullanmamış olsamda ( amatörce 600rr ve 600f dışında ) ilk defa büyük cc bir motosiklete bu akşam dayanamayıp bineye karar verdim kartaldan maltepeye gidip geldim sıkışık trafiğede girdim ve 40 yıldır bu motorun sahibi ve 40 yıldır vitesli büyük cc motosiklet kulanan biri gibi rahatça gidip geldim. Motosikette eğitim şart ama eğitimle birlikte kabiliyetin çok önemli bir faktör olduğunu anladım. Birde sevgi kabiliyet varsa ve bu işe gönül koyduysanız olaylar kendiliğinden geliyor zaten. Birde başka bir gerçek gsr600 ün gerçekten rahat konforlu vve çok dengeli bir motosiklet olduğu. Artık havaların düzelip yazın gelmesini bekleyeceğiz.
    Herkeze sevgiler
    Motorun hayırlı olsun. Öncelikle altındaki makina gerçekten hafife alınmayacak bir makina ve doğru kullandığında seni üzmez. Evcilleştirilmiş yabani bir ata benzer. Sürekli beni koştur diye seni düerter ama doğru yerde koşturmazsan durmak istemez senle dalga geçer. BEnde motoru aldığımda içim içimi yiyodu duramıyodum ama lütfen motorla bol bol boş alanlarda pratik yapın. Hemen trafiğe çıkmayın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:27 ----------

Walla ben bundan önce suzuki burgman 400 kullandım onun yakıtı mükemmeldi 100km/4lt sehiriçi sonra takasla symfııdle 125 cc aldım o zaten 2,5 lt / 100km yakıyordu ama burgman tamam 160 kadran vardı hepsini görüyordu ama gsr nin 160 km si ile onun 160 km si aynı değil küçük tekerler o km lerde insanı dehşete düşürüyordu. sym ise 100 km hıza çıkamıyordu ama yakmıyorduda .
    Ama bu motor öyle değil biri sıkıştırsa birşey olsa aç gazı uza ayrıca 150-160 lı km li hızlarda gayet güven verici eeee bu kadar iyi tarafınada yakmamazlık olmaz sakin kullanalım az yaksın diyeceğim ama üstüne binene kadar insan sakin kalabiliyor o kompresöre verdiğindeki egzost uğultusu gazı açtığında ciğerinin yırtıcı sesi ve insanı mest eden ivmelenmesine karşı koyamıyor insan bunların sonucundada yakıyor tosun
    Varsın yaksın 100km 7lt okuyorum forumlarda aslında çok değil ama malesef memleketimde benzin pahalı sebebi olanlar utansın makinalar napsın ???

100 km 7 lt de yakıyorum dıyende va 10 lt de kullanımına bağlı o sınır. Ama ben 1 depoda 220 km gormütum ıyanıp sonmeye baslamıstı normal kullanımda ve 20 30 km daha gıderdım. Benzin almış başını gidiyo 60 tl ye doluyo depo nerdeyse.

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı VoLaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:21 ----------

Motorun hayırlı olsun. Öncelikle altındaki makina gerçekten hafife alınmayacak bir makina ve doğru kullandığında seni üzmez. Evcilleştirilmiş yabani bir ata benzer. Sürekli beni koştur diye seni düerter ama doğru yerde koşturmazsan durmak istemez senle dalga geçer. BEnde motoru aldığımda içim içimi yiyodu duramıyodum ama lütfen motorla bol bol boş alanlarda pratik yapın. Hemen trafiğe çıkmayın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:27 ----------

100 km 7 lt de yakıyorum dıyende va 10 lt de kullanımına bağlı o sınır. Ama ben 1 depoda 220 km gormütum ıyanıp sonmeye baslamıstı normal kullanımda ve 20 30 km daha gıderdım. Benzin almış başını gidiyo 60 tl ye doluyo depo nerdeyse.

İyi dileklerin için teşekkür ederim. Motorun karakteristiği hakkındaki yorumlarına katılıyorum. Malesef hava müsade etmiyor binmeye havalar düzelsede bol bol binsek havalar düzeldiğinde depoyu doldurup tüketim hesabını yapacağım. hazır motora alışma evresindeyken sakin kullanımda ne yakıyor görmüş oluruz. Gerçşi bu motor sakin kullanıolmıyor dediğin gibi o sesi vsrya devamlı gazı aç diyo

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    umut bir kac deneyimimi anlatim sana ilk önce elinin ayarı olcak bildiğin ayar kacırırsan 3 cü vites bile olsa sağa sola çıldırıyor cok guclu bir motor . bizim ev antalyada ama ben iş nedeniyle ıspartadayım vakit buldukca antalyaya kacıyordum ama ne zaman ev gitsem uyku bastırıyor yani anlayacagın ruzgar cok yoruyor en azından cam oldugundan biraz kesiyor ama yinede ruzgarı yemeden olmuyor. diceksinki motora binicem rüzgarsız olurmu git bakalım 150 km ev taşımıs kadar yoruluyorsun en azından bana öyle oluyor =) ama yol tutusu özellikle ikinci kişi için mükemmel sehir icinde 27 kurus yakıyor sen rivayetlere bakma ben yakılabilecek en alt seviyede yakıyordum ama uzun yolsa sabit 110 160 arası gidersen 19 kurusa kadar yakıyorduki bende yoshi eksoz vardı . şimdi 4 silindir yakıcak tabi anlayısı oluscak sende başlarda ama ilerleyen zamanlarda bu fikrin değişcek ama bir şekilde önüne gecebilirsin alırsın benim gibi bir tanede scootır daha az benzin istasyonuna ugrarsın =) son olarak ilerde yine naked alırsam alacagım tek motor Z750 =)

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    umut bir kac deneyimimi anlatim sana ilk önce elinin ayarı olcak bildiğin ayar kacırırsan 3 cü vites bile olsa sağa sola çıldırıyor cok guclu bir motor . bizim ev antalyada ama ben iş nedeniyle ıspartadayım vakit buldukca antalyaya kacıyordum ama ne zaman ev gitsem uyku bastırıyor yani anlayacagın ruzgar cok yoruyor en azından cam oldugundan biraz kesiyor ama yinede ruzgarı yemeden olmuyor. diceksinki motora binicem rüzgarsız olurmu git bakalım 150 km ev taşımıs kadar yoruluyorsun en azından bana öyle oluyor =) ama yol tutusu özellikle ikinci kişi için mükemmel sehir icinde 27 kurus yakıyor sen rivayetlere bakma ben yakılabilecek en alt seviyede yakıyordum ama uzun yolsa sabit 110 160 arası gidersen 19 kurusa kadar yakıyorduki bende yoshi eksoz vardı . şimdi 4 silindir yakıcak tabi anlayısı oluscak sende başlarda ama ilerleyen zamanlarda bu fikrin değişcek ama bir şekilde önüne gecebilirsin alırsın benim gibi bir tanede scootır daha az benzin istasyonuna ugrarsın =) son olarak ilerde yine naked alırsam alacagım tek motor Z750 =)
    Kardeşim öncelikle verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Benimki ukelalık değil sakın yanlış anlama sadece görüşlerimi belirtiyorum ve bu konuda kabiliyetli olduğumu düşünüyorum ama bu demek değildirki ben iyiyim elbetteki havalar düzeldimi pratikte yapacağız ben sadece ilk defa binmeme rağmen hiç acemilik ve yabancılık çekmeden gayet rahat kullandığımı anlatmaktı. Sonra 600rr ve 600f te azda olsa kullanmışlığım var sadece trafiğe çıkmadım onlarla.
    Ayar konusunda haklısın nakedte olsa gerçekten deli makina. İki kişi olayına gelince gerçektende arkadaş kullandı ben artçı oldum çok konforlu bir makina suzuki burgman400 kullandım onun kadar konforlu bir makina bozuk yolda ondan dahada konforlu diyebilirim. rüzgar konusu ise bütün motosikletlerde genel sorun taki bir scooter alıp uzun cam takana kadar. Bizim motrada uzun tur camı yakışmaz zaten fazla süratte kaç zaman yapılırki ? kısa gaz açmaları hariç 120 km ile seyirde pek rahatsız edeceğini zannetmiyorum.
    Yakıt konusundada haklısın aslında arabadada bu böyle ilk hevesle adama harcadığı hiç para koymuyor sonradan bu ne ya araba gibi yakıyor diye yakınacağımız zamanlarda elbette olacak Ama yinede bu zevk işi sineye çekmek lazım nedeni en kaliteli spor arabaları bile kalkışta yolda yiyebilen güçte ir makinaya biniyoruz. verdiği zevk te cabası görsel göz zevki ise zaten anlatılamaz.
    Neyse allah kazasız belasız herkeze kullanmak nasip etsin. Gönlünde motor sevgisi olupta alamayanlarada allah gönlüne göre versin. Bende öyle bir motor sevgisi varki bu motoru almak için 2 çocuk sahibi biri olarak arabamı sattım aldım. Araba ile motoru bir türlü bir araya getiremedim çünkü

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı VoLaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selamlar bu gün motorumla biraz gezdim 110 km bir yol yaptım sıkışık trafiğede girdik uzun yolda gazda açtım 110 km toplam yolda 4.9 lt yakıt tükettim lt fiyatı 3.94 tl yani kısaca 100 km de 4.5 lt gsr için söylenen 6-7 lt biraz fazla geldi gerçi aynı yolda ben kutucuk düşürdüm ibreyi başka bir gsr 3 kutucuk onda egzost vardı ama sanırım egzostun gaza getirmesinden kaynaklandı biraz da motorların bakımlılık durumları ve sürücü faktörüde var tabi yani kısaca mükemmel bir tüketim 600 cc 98 hp bir makina için gayet makul bence

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400

Suzuki gsr 600 yakıt tüketimi

Arkadaşlar öncelikle selamlar,

Belki araştırma yapan arkadaşlara yardımcı olmak adına bu gün yeni aldığım motorumla yaptığım kısa bir gezi sonrası yakıt tüketiminden bahsetmek istiyorum. Bende motosiklet almadan önce herkes gibi araştırma yaparak alıyorum. Belki fikir edinmek isteyen birileri vardır diye güncellik adına bu topik altında bu gün ve bundan sonraki gezilerimdeki yaptığım tüketimlerden bahsetmek istiyorum. Ben gsr için araştırma yaparken devamlı 6-7 hatta 10 lt 100 km de yakıt tükettiği bahsediliyordu. en az okuduğum sehir içi 5.5 lt uzun yolda 3.8 lt olaraktı. Ben bu gün kartaldan bostancı ordan 2ci köprü yolu üzerinden çekmeköy ve şileye doğru yapılan yeryer sıkışık trafiğede girilen yeryer 150-160 km hızlarada çıkılan zaman zaman ani hızlanmalarda içeren tabi sakin kullanımda içeren bir gezi sonucundaki 110 km lik etapta 4.9 lt tüketim elde ettimki bu 100 km de 4.5 lt yapar. Bundan önce suzuki burgman 400 kullanıyordum onla tükettiğim ölçümlerde 100 km de 4.1 lt civarıydı aynı tarz ve aynı yapılan yolda yani 600 cc ve 98 hp bir motosiklet için tüketilen miktar bence gayet makul kmdeki tl hesabı yapmak isteyen arkadaşlar için 100km 4.5 lt lt fiyatı 3.94 tl
    Herkeze sevgiler saygılar.
    Enes Bakır bunu beğendi.

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    teşekkürler

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    öncelikle yeni motorun hayırlı olsun gsr mükemmel bir motordur 10 bin km gibi bir rakam kullandım şehir içinde 27 kuruş şehir dışında ise 18 kuruşa kadar düşüyordu bundan daha az yakanı görmedim 27 kuruşda bir motor için bana göre fazla motor markaları arasında bu etapta sanırım en fazla gsr yakıyor bu yaz 1200 km uzun yola çıktım 200 lira harcadım sen hesapla işte =) sana örnek 133 beygirlik (gsr dan sonra aldığım) r6 gsr dan az yakıyor desem nedersin ?

esmercan59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum motorun hayırlı olsun 4 ay sonra askere gidicem 4 senedir erteletiyorum gelincede ilk işim gsr almak olcak gsr ailesine katılmayı çok istiyorum ama yakıt konusunda korkularım var böle baskası ne dese kendim benzinini koyup gezmeden inanamıorum :D

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    öncelikle yeni motorun hayırlı olsun gsr mükemmel bir motordur 10 bin km gibi bir rakam kullandım şehir içinde 27 kuruş şehir dışında ise 18 kuruşa kadar düşüyordu bundan daha az yakanı görmedim 27 kuruşda bir motor için bana göre fazla motor markaları arasında bu etapta sanırım en fazla gsr yakıyor bu yaz 1200 km uzun yola çıktım 200 lira harcadım sen hesapla işte =) sana örnek 133 beygirlik (gsr dan sonra aldığım) r6 gsr dan az yakıyor desem nedersin ?
    Hercul gsr türkiye sitesinede üyeyim sende oraya üyesin sanırım. o sitede ozan var ozanlarla gittim geldim. 100 km 4.5 lt 98 beygir makina gayette hakkını vererek kullandım. Buna rağmen 4.5 bence gayet mükemmelki bu 178 kuruş gibi bir rakama denk geliyor. Bir maxi scooter kadar ekonomik bence aynı anda depo doldurup aynı yolu kat ettik ben 110 km bir bakla söndürdüm diğer gsr 3 bakla birazda motorların bakımlı olması o motorda yasmihura vardı devamlı aragaz vites büyüt küçült olayı yaptı plotaj ve motorun durumuda bu konuda farkı ortaya koyuyor bence gayet makul buna ne şehir içi ne sehir dışı diyebiliriz tdiğer bir tabirle karışık bir tüketim yani ortalama 4.5 lt şehir içindede5.5 falan yakacağını tahmin ediyorum onuda ölçüp burada paylaşacağım. daha sonrada hep devirli kullanım yapıp gaz açık deneyeceğim ve onuda paylaşacağım ama benim duyumlarım gsr ın hararet konusunda bu sınıfta ez az hararete sahip motor olduğı gayet rahat süspansiyon konusunda mesela gayet konforlu olduğu ayrıcada gayet performanslı bir makina olduğu bu duyumlarıda bu gün yaşayarak onaylamış bulunuyorum. bence 600 cc 98 hp makina için kendi motorumun verileri ve tamamen objektif bir paylaşımdır bu benzim fişleri duruyor ayrıcada istanbulda olupta gözleri ile görmek isteyenede bu tüketim ıspatlanır. Benim bunları yazma amacım motorumu methetmek değil sadece bu konuda korkuları olupta araştırma yapan arkadaşlara nacizane deneyimlerimi paylaşmaktır. r6 dan daha fazla yakacağını tahmin etmiyorum. Arkadaşımda 600 rr vardı su g,b, benzin harcıyordu. v.sv.s neyse benim deneyimlerim ve paylaşımlarım böyle yazdıklarıma bakarak araştırmalarında yön verecek arkadaşlarada bundan sonra inanup yada inanmamak düşüyor. Ben almadan çok araştırdım 8-10 lt yakıyor diyorlardı dehşete kapılmıştım çok istiyordum bu motoru acaba almasammı diyordum ama iyiki o motoru kullanmayıpta yorum yapanlara inanmayıpta almışım iyiki almışım bir daha olsa yine gsr 600 gözüm kapalı alırım. yakıt konusu için konuşuyorum. neyse arkadaşlar diğer tüketimlerimide buradan paylaşacağım.
    HERKESE SEVGİLER SAYGILAR.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:24 ----------

Alıntı esmercan59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum motorun hayırlı olsun 4 ay sonra askere gidicem 4 senedir erteletiyorum gelincede ilk işim gsr almak olcak gsr ailesine katılmayı çok istiyorum ama yakıt konusunda korkularım var böle baskası ne dese kendim benzinini koyup gezmeden inanamıorum :D
    Esmercan selamlar ,
    Öncelikle vatani görevini şimdiden hayırlısı ile tamamlar gelirsin. Annem ve babamda Tekirdağ kumbağa yerleştiler yazın çok sık gelirim Eğer özelden mesaj atarsan msn ve telefonlarımı bırakırım yazın izine falan gelirsen ve tekirdağda görüşürsek birlikte yakıt tüketimini test ederiz kendi gözlerinle görürsün o zaman inanırsın ve gsr alma konusundaki korkuların son. bulur.
    Eğer bana ulaşmak istersen özelden mesaj at telefonumu bırakayım yazın görüşürüz. Ben gsr a binmeyip te atıp tutanlardan değilim. Bir çok siteye girdip çeşitli modelleri aratırdım fazer fz 6 alacaktım mesela arka fren çabuk kilitlenme olayı var diyorlardı mesela yok diyende vardı bu gün grupta bir arkadaşım vardı bu olayı doğruladı mesela ben olayları durumla değil bizzat yaşadıktan sonra paylaşmayı seven biriyimm hiç korkun olmasın bakımlı bir motor aldıktan sonra hiçbir problemin olacağını zannetmiyorum.

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    200 tl / 1200 km = 0,166 krş 0,166 x 100 = 16,6 tl / 3,94 lt şimdiki fiyata göre 4,2 lt yaparki harika yazın benzin ucuzdu yani 4,2 lt daha yüksek çıkacak birde öyle hesaplayalım. 16,6 tl / 3,75 tl desek = 4,4 lt yaparki yine mükemmel bu yakıt tüketiminin neresi yüksek anlamadım

Ayrıca ben bu motrun hepsi az yakar demiyorum dün aynı dolu yaptık başka gsr 8 lt yaktı ben 4,5 lt adamda egzost var habire aragaz durmadan vites küçültüyor büyütüyor kardeşim at 6 ya 120-130 -150 km hızla git öyle olmadık yere gaz verip durursan yakar tabi adam gibi kullanınca scoter gibi ekonomik ben bu motoru deli hareketler için değilde uzun yolculuklar ve keyif almak için satın aldım düşündüğüm şeylerede hizmetini veriyor yakıt konusundada üzmüyor.
    Bu 4 cü motorum bütün motosikletlerimde tüketimlerim hep düşük olmuştu. Ama araba konusunda bu kadar şanslı değilim hep kendi sınıfındaki arabalardan fazla yakmışlardır. Şansmıdır nedir motorda az yakanlar arabalarda çok yakanlar denk geliyor

Motosikleti
    SYM GTS 250i EVO
    Senin hesapta mı yanlışlık var yoksa gerçekten çok mu ekonomik kullanıyorsun anlayamadım. Ama ben benzinlikten çıkamıyorum :D
    Gerçi dediğine göre 6 ya atıp sabit hızda gidiyorsun eğer öyleyse doğru olabilir ama yine de benim yakıta göre çok fark var. Aslında temelde olay çok basit eğer agresif kullanmaktan hoşlanıyorsan yakıt tüketimi artıyor ama efendi efendi gidersen fazla yakmıyor. Dediğin gibi motorun donanımı bakımı çok etkili;

örneğin bende:

K&N Hava filtresi
    iridyum buji
    devil egzost

gibi performansı arttıracak bir o kadar da yakıt tüketimini arttıracak donanım var. Bir de kış olduğu için 5-6 psi lastik basınçlarını düşürdüm yolu tutsun diye bunları toplayınca neden benim 7-8 lt /100km yakıt tüketimim olduğu açıklanmış oluyor.
    *** Motosiklet aldığımı öğrenen birisi "Bu paraya araba alırdın" dediğinde, kendisinden tiksindim ***

Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    200 tl / 1200 km = 0,166 krş 0,166 x 100 = 16,6 tl / 3,94 lt şimdiki fiyata göre 4,2 lt yaparki harika yazın benzin ucuzdu yani 4,2 lt daha yüksek çıkacak birde öyle hesaplayalım. 16,6 tl / 3,75 tl desek = 4,4 lt yaparki yine mükemmel bu yakıt tüketiminin neresi yüksek anlamadım

Ayrıca ben bu motrun hepsi az yakar demiyorum dün aynı dolu yaptık başka gsr 8 lt yaktı ben 4,5 lt adamda egzost var habire aragaz durmadan vites küçültüyor büyütüyor kardeşim at 6 ya 120-130 -150 km hızla git öyle olmadık yere gaz verip durursan yakar tabi adam gibi kullanınca scoter gibi ekonomik ben bu motoru deli hareketler için değilde uzun yolculuklar ve keyif almak için satın aldım düşündüğüm şeylerede hizmetini veriyor yakıt konusundada üzmüyor.
    Bu 4 cü motorum bütün motosikletlerimde tüketimlerim hep düşük olmuştu. Ama araba konusunda bu kadar şanslı değilim hep kendi sınıfındaki arabalardan fazla yakmışlardır. Şansmıdır nedir motorda az yakanlar arabalarda çok yakanlar denk geliyor
    benim yakıt tüketimi sorunum şehir dışı değil şehir içi ve biz o 1200 km lik yolu iki kişi gittik geldik şehir dışı 6 cı vites 110 160 arası bu rakamlar ekseri gaz açmalarda dahil yani şehir içi biraz sorunlu onun dısında harika bir makina hakkını sonuna kadar veriyor .

Motosikleti
    Yamaha Majesty 400
    Alıntı Maximilyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin hesapta mı yanlışlık var yoksa gerçekten çok mu ekonomik kullanıyorsun anlayamadım. Ama ben benzinlikten çıkamıyorum :D
    Gerçi dediğine göre 6 ya atıp sabit hızda gidiyorsun eğer öyleyse doğru olabilir ama yine de benim yakıta göre çok fark var. Aslında temelde olay çok basit eğer agresif kullanmaktan hoşlanıyorsan yakıt tüketimi artıyor ama efendi efendi gidersen fazla yakmıyor. Dediğin gibi motorun donanımı bakımı çok etkili;

örneğin bende:

K&N Hava filtresi
    iridyum buji
    devil egzost

gibi performansı arttıracak bir o kadar da yakıt tüketimini arttıracak donanım var. Bir de kış olduğu için 5-6 psi lastik basınçlarını düşürdüm yolu tutsun diye bunları toplayınca neden benim 7-8 lt /100km yakıt tüketimim olduğu açıklanmış oluyor.
    Walla ekonomik kullandık şile yolu otoban gibi sıkışık trafiğede girdik giderken ama 10 km civarı gerisi açık düz yol ama yeri geldi devir yapıp gazda açtım. Neyse herşeye rağmen 4,5 lt gerçekten banada şaşırtıcı geldi giderken fulledim 15,8 lt aldı 62,25 tl 108 gezdim geldim 4,9 lt aldı 19,31 tl 108 km 100 km hesabına vurunca 4,53 lt yapar.
    Yani 5,5-6 lt sakin kullanımda yakmasını beklerken 4,5 lt çıkması gerçekten beni şok etti iyi yönde .
    Havayı güzel görüp motora bindim işe geldim e-5 te gidiyorum yol boş ve açık havada serin üşümemek için 6 ya atıp düşük devirde gideyim dedim hem üşümiyeyim hemde ekonomi olsun ama 6 yerine 4 le gittimki devri yüksek tutup motorun sesini duymak istedim 6 bin devirden sonra sesi gerçekten çok etkileyici oluyor
    Tabi önüme araba gelince veya sıkışık trafikte aralardan giderken korna yerine aragaz yapmakta takıntı oldu bu aralar. Bu gidişle 4,5 lt tüketimi bu depo ile zor göreceğim
    Eeeee birazda acemilik gidip birazda motora alışkanlık artınca haliyle agresif hareketlerde başlamaya başladı böyle oluncada yakıtta bununla orantılı artacaktır.
    Bu yakıt tüketimi arabadada motordada tamamen kişi ile alakalı olduğu çok açık ve nettir. Bakım lastik basıncı hava filtresi temizliği kullanılan trafikte etken ama bende en büyük etken tamamen plotajdır. Gazı açarken cüzdanıda düşünürseniz yakıtta o derece düşecekdir.
    Lafın özüne gelirsek 600 cc bir motor için bence adam gibi kullandığında gayet ekonomik olduğu. Arkadaşımda 600 RR vardı yeni sattı sabahları ilk çalıştırdığında bile motor acayip hızlı çalışıyordu sanki jiklelide jikleyi çekmişsin gibi. bEN GSR da buna hiç rastlamadım sabah çalıştırdığımda gayet sakin çalışıp çok çabukda ısınan bir makina. Ayrıca arkadaşımdaki 600 RR da tam benzin düşmanıydı gsr için gsxr motorunun ehlileştirilmiş hali densede gsr 600 ün tork oranı şanzıman vites aralıkları dolayısı ile racing tipi motorladan az yaktığıda açık ve nettir.

REKLAM ALANI
32. sayfa BirinciBirinci ... 22303132333442 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler