Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mv agusta f4 1078

Motovento
    REKLAM ALANI
    il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Arkadaşlar geçen hafta bağdat caddesinde gezinirken yepyeni gıcır gıcır MV AGUSTA F4 1078'e göztepe civarında bi cafe önünde park halinde rastladım dikkatimi çekti ve gidip yakından inceledim...
    600 rr'ı satıp yazın belki alabilirim diye düşündüm,eve gelip bir araştırma yaptım ve benim açımdan sonuç hüsrankorlasta bu motosiklet 35000€ gibi az bir paraya satılıyor
    Agusta dünyanın en güzel motosikletlerini yapan firmaların arasında yeralır biliyorum ama ona rağmen japon rakiplerini düşününce bu motor için bu fiyat farkı değermi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    prestijiyle birlikte eder..

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    güzel motor fiyatıda güzel

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    rakiplerinden hiç bir fazlasıda yok .. o paraya motosiklet garajı yapar keyfime bakarım ....

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    zaten sayıyla üretiliyo,en son 200 tane falan üretilmişti,atıyorum sen aldın ve motor 101 incisi
    Her asker yeşil bereli olamaz

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Tasarım olarakbi GSXR k10 un tadını hiç vermedi bana
    beyaz bi 848 in tasarımı yada benelli nin tasarımı
    Agusta yıllardıraynı agusta
    GKN MOTORS

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    iste bu ve bunun gibi türkiyede tuhaf karsilanabilecek fiyatlarla satilan motorlari, anca motorun m sinden bile anlamayan zengin kesim alir, en fazla gider lüks bi cafenin önüne park eder havasini atar ceker gider. ben onlara starbucks motorculari diyorum. öyle prestiji yiyim ben.
    http://difm :cat:

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    2010 modeli için bu ayki dergide yazılanlardan bir kısmı. (hata eksik varsa affola)

MV Agusta 2010 F4
    Öncekinden 4 cm daha dar olan bu modelin V2 motor kadar ön alanının olduğu iddaa ediliyor.
    Yenilenen far tasarımı led aydınlatmalarla kullanılıyor.
    1078 cc lik motor hacmi bu versiyonda 998 cc. (Superbike yarışlarına uygun hale getirilmiş)
    186 bg 192 kg
    Yeniden tasarlanmış krank mili,daha kısa emme yolları ve değişken gaz emme monifoldu.
    Teknoloji ürünü malzemelerle birlikte silindir başına iki enjektör,kayma kontrol sistemi ve güç yönetim ayarı.
    Önceden olduğu gibi Japonların "yığma" sisteminden kaçınmayı sağlayan yarış tipi kaset şanszıman.
    Yenilen sele altı 4 egzoz çıkışı kare çıkışlara çevrilmiş ve eskiden daha karmaşık olan 4-24 sistem 4-1 çevirilerek basitleştirilmiş.
    Daha az esneyen,daha hafif ve ağırlığı daha fazla öne veren yeni şase.
    1,2 kg hafifletilmiş tek kollu salıncak.
    50 mm çapında dayanıklılık yarışlarına özgü kolay çıkarılabilien ön jant tasarımı. vs vs.

Detayli resimler için Tıklayınız...
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    abii paran olacak nimetlerden faydalanacaksın derim başkada bişey demem
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    Honda 1000 RR
    Agusta prestij olarak düşünürseniz Ferrari gibidir..... Sanırım fazla söze gerek yok...Parası olan alır biner...
    [B]AnıL DOĞRU[/B]
    anildogru@mynet.com

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Alıntı GSXRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agusta prestij olarak düşünürseniz Ferrari gibidir..... Sanırım fazla söze gerek yok...Parası olan alır biner...
    ben farklı biliyorum
    ducati-ferrari
    agusta-porche
    aprilla-mercedes
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Asagida gordugunuz modeli saatte 300 km hizi geçebilen tek binlik yaris motorudur.

Her ne kadar tasarimcisi 312 km/h hiz yaptigini iddia etsede, test pilotlarinin su ana kadar ulasabildikleri en yuksek hiz 307km/h civarindadir.
    Belki labaratuar sartlarinda 312 km/h gorur,bilemeyecegim.

Fakat bu hiz bile diger rakiplerini aglatmak için yeterli bence.

Aslinda italyan akranlarindan daha pahali bir motosiklet degildir.
    Yukarida gordugunuz modeli 22bin euro civarindadir.
    Ducati 1098R'nin 35bin euroluk fiyat etiketini dusununce sudan ucuz demek bile mumkun.

Yine Aprilia RSV4 Factory 20bin euro civarinda satilmaktadir.

Mv Agusta'nin normal binlik modelleri de asagi yukari 20-22bin fiyat araligindadir.
    Spesyal bir model olan F4 M Tamburini ise 45bin euro civarindadir ve yanina gittiginizde gozlerinizi kamastiracak kadar sahane bir isçilik ve durusa sahiptir.
    Tabi aslinda hepsi birbirine benzer.
    Farki detaylarda gorebilirsiniz.
    Tum italyanlar gibi abarti modellerde yapmis ve satmislardir tabi.
    Ornegin geçtigimiz yil 312 RR nin sinirli sayida uretilmis bir modelini 114.500€ fiyat etiketiyle piyasaya surmuslerdi.
    Kapis kapis satildi.

Ha unutmadan!!
    Bu yil model yenilediler.
    2010 modeli ile ilgili,detayli bilgi forumumuzda mevcuttur.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    MV Agusta Brutale gitti.... :(
    Kullanan nasıl bişey olduğunu bilir! bu kadar pahalı olması lazımmıdır orası tartışılabilinir ancak ayrı bir duygudur orası kesindir.

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    agusta (yanılmıyorsam) 3 nesildir motor üreten bir ailenin sahibi olduğu ayrıca helikopter motoru üreten bir firmadır. Kont Agusta 1900 ların başında kurmuştur. discovery channelda belgeselini verdiler markanın orada şimdiki yöneticisinin dediği gibi :

"japonlar 30 bant çalıştırıp 1 saat 1 motor çıkartıyorlar buda saat başına 30 motor ediyor, biz burada 2 bant çalıştırıyoruz ve 3-4 saat arasında bir motor üretiyoruz... acelemiz yok..."

çok ententeresan şekilde tüm üretimde rol alan kişiler motorun her parçasının yerleştirilmesinden sorumlu, her ay yer değiştiriyorlar böylece tüm motoru tanıyorlar. bunun yanında motor bitince en son üretimde hiç rol almamış birisi test yapıyor ve parçaları gözden geçiriyor onay vermezse baştan sökülüyor motor.

F4 modeli ilk çıktığında 130 bg ken şu anda verilen değerler 185 bg civarında olduğu ve buna 8-9 senelik bir dönemde motor değiştirilmeden üstünde oynamalar yapılarak gelinmiş. senelik 6 bg eder buda ki çok büyük rakkam. japon veya genel olarak seri üretim yapan firmalarda bir motor zorlanır son noktasına kadar 2-3 sene sonra komple değiştirilir, agustada bu yok... iyi kötü tartışılır ama yinede ayrı bir çizgi...

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı rman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iste bu ve bunun gibi türkiyede tuhaf karsilanabilecek fiyatlarla satilan motorlari, anca motorun m sinden bile anlamayan zengin kesim alir, en fazla gider lüks bi cafenin önüne park eder havasini atar ceker gider. ben onlara starbucks motorculari diyorum. öyle prestiji yiyim ben.
    Konuyu hortlatıyım dedim. Nasıl bi kör cahillik olmuş burda çok komiğime gitti 4e 4 olan motora (4 silindir 4 ayrı manifolt çıkışı 4 ayrı egzost borusu 4 ayrı egzost) olan motora gelmiş diğerlerinden bi farkı yok falan demiş hakkaten komik ya Agusta'nın nasıl bir his yaşatacaığını bilmiyo olmanız gerekir bence yakından bi görün brutale 750 bile dünyanın en adrenalinli makinası diye geçerken F4 nasıldır siz düşünün :D
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    Mv F4
    Son kez bende konuyu hortlatayım..Bu makinadan sonra daha Japon motoruna binmem şahsen..
    Mv Agusta F4

şu dönemde şu motoru alabilen var mı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler