Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yamaha FZS 600 (FZ6 Fazer) '98-'03 Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Motorları ve fren aksamları daha guzeldır (S2 hariç) lastıgın kucuk olmasına aldanmayın, yol tutuşu gayet basarılırdır
    YAMAHA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu motor sakin kullanımda 100 km de kac litre yakıyor?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    Yamaha TDM900 2004, Piaggio X9 500 ABS 2006,
    Arkadaşlar merhaba. Ben de yeni üyeyim. Kendimi daha sonra uygun başlıkta tanıtacağım elbet. Konu ilgimi çekti. Birkaç deneyimimi de ben paylaşayım istedim. 2003 model fzs 600 motosikletim var şu an 29998kmde(1 haftadır binmiyorum 30000km psikolojisine alıştırmak için kendimi).. Nisan ayında bu motosikleti sayın aldım. 1 temmuz itibariyle Trabzon'dan Antalya'ya(afyona kadar otobüsün altına koydum motoru) oradan da neredeyse 20 günde gezerek izmir'e ulaştım. bu süre zarfında toplamda 2500km'ye yakın yol yaptım. toplamda 450-460 tl lik yeni zamlı akaryakıt tükettim. Dönüş yolunda ise Didim'den Trabzon'a 1500km'ye yakın yolum oldu. Seri kullanımda(160-220 km\h) 425tl lik yakıt sarfiyatım oldu. Sakin kullanım ile seri kullanım arasında ciddi fark var ama ben yine de motosikletin yakışından memnunum. Umarım bir miktar yardımcı olabilmişimdir yakıt konusunda. Aklınıza takılan herhangi bir konu olursa elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışırım.

Motosikleti
    V STROM DL 650
    merhaba arkadaşlar.bende 2003 model gri renkte bir fzs 600 aldım ve mükemmel temizlikte daha 22.bin km de.bu motosiklet aklımda hiç yoktu aslında,benim gönlümde cbf 600 yatıyordu.sonra fzs 600 ü kullanma şansım oldu ve motora hayran kaldım.bu 2003 modellerler karbürötörlü olduğu için mekanik anlamda daha az arıza yapıyormuş ya da hiç yapmıyormuş diyorlar.göstergeleride gayet hoş ve rahat okunuyor insanın gözüne fazlalık ve yorucu hiç birşey gelmiyor.bu motosikletle uzun yıllar beraber olmak istiyorum.umarım birbirimizi severiz ve umarım cbf 600 ü bana unutturur.saygılar.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    evet başka yokmu motor hakkında bilgi verecek arkadaş.bu aralar 2003 modellerin fiyatları ne durumda acaba birde motosikletini degiştirmek isteyen varmı,alıcı çıkabilir
    tekeriniz düz bassın kazasız belasız
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nedense eski kasa ile yeni kasa arasinda 1000 lira gibi komik bir rakam farki var. Satanlar ya cok memnun motorlarindan satilmamasi icin yuksek fiyat veriyorlar, yada yeni kasalarin fiyatlarindan haberleri yok.

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense eski kasa ile yeni kasa arasinda 1000 lira gibi komik bir rakam farki var. Satanlar ya cok memnun motorlarindan satilmamasi icin yuksek fiyat veriyorlar, yada yeni kasalarin fiyatlarindan haberleri yok.
    Lucas makineyi gercekten cok başarılı tasarlamışlar. Karbüratör nedeniyle çok akıcı gaz tepkilerine sahip. 3.ayın 19u itibariyle ben fzs mi sattım tdm aldım ancak oturuş pozisyonu haricinde fzs cok daha rahat ve akıcı bir makine. Elbette tdm'nin sınırsızmış gibi duran torku yokuşta, dağda bayırda her fırsatta yanınızda olduğunu hissettirse de, kaçımız bu motosikletlerle ömrünü dağda bayırda geçiriyor ki? Tork değerleri gayet başarılı. Toplamda 9-10000km kadar fzs kullandım, hani şöyle uygun fiyatlı denk gelse de bi kenarda dursa diyor insan. Fiyatlarının bu şekilde olmasının en büyük sebebi de insanlardaki memnuniyet.
    Bir gün 4 teker istersem bir motor daha alırım.

Motosikleti
    V STROM DL 650
    deniz bey sizle telefonda motorumu almadan önce görüşmüştüm.motor hakkında bilgi almıştım.şimdi kullanıyorum aynen dediğiniz gibi çok akıcı ve gaza tepkileri mükemmel.karbüratörlü olmasından dolayı bu şekilde olduğunu söylüyorlar.benim motoru aldığım arkadaşın kardeşinde 2005 modeli var enjeksiyonlu onuda kullandığını söylüyor arkadaş ama bu 2003 model kadar zevkli olmadığını söyledi.iyiki bu modeli satın aldım umarım uzun yıllar zevkle kullanırım.sizede yeni motorunuz hayırlı olsun bu arada.sizin fzs de gayet güzeldi.

Kaç model ve kaça aldınız selami bey?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    V STROM DL 650
    2003 model 22.bin km de gri renkte 10 bin liraya aldım ve hatasız.gerçekten verdiğim parayı hakketti.şimdilik memnunum lucas.

Benim kafama takilan olayda bu iste. Yeni kasa 2006 modelleri 12 bin lira civarinda. Olmasi gereken fiyat araligi 8-9 bin lira benim gozumde eski kasalarinin. Ama hem piyasada az bulundugu, hemde kullanicilari cok memnun oldugundan fiyatlari yeni kasa ile ayni neredeyse.
    Elbette yeni olan her zaman iyidir demek yanlistir, ama Turkiye sartlarinda herkes motorun once modeline, sonra kilometresine bakiyor.
    Neyse hayirli olsun, kazasiz,belasiz kullanin insallah. Benimde hep aklimda olan bir motor oldugu icin konuda gevezelik ediyorum

Motosikleti
    V STROM DL 650
    bencede söylediğinizde haklısınız.benim yeni kasayıda alma gücüm vardı ama ankara da metin ustam var ankaranın en iyisi bu arada onun motor hakkında çok güzel şeyler söylemesi beni cezbetti.hemde gerçekten çok temiz bir motordu sahibi az kullanmış.bende gözüm kapalı aldım eğer düşünürsen almanı tavsiye ederim .bu birazda zevk meselesi tabi.bakın aynı şeyler dl v-strom içinde geçerli piyasanın bayağı üstünde satılıyor ve çok tutuluyor.yinede aklınızdaysa gönül rahatlıyla alabilirsiniz.bu arada tanıştığımıza memnun oldum saygılar.

Bende memnun oldum. Saygilar hürmetler

Motosikleti
    Alıntı selami olgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deniz bey sizle telefonda motorumu almadan önce görüşmüştüm.motor hakkında bilgi almıştım.şimdi kullanıyorum aynen dediğiniz gibi çok akıcı ve gaza tepkileri mükemmel.karbüratörlü olmasından dolayı bu şekilde olduğunu söylüyorlar.benim motoru aldığım arkadaşın kardeşinde 2005 modeli var enjeksiyonlu onuda kullandığını söylüyor arkadaş ama bu 2003 model kadar zevkli olmadığını söyledi.iyiki bu modeli satın aldım umarım uzun yıllar zevkle kullanırım.sizede yeni motorunuz hayırlı olsun bu arada.sizin fzs de gayet güzeldi.
    Merhaba Selami bey. Evet hatırlıyorum sizinle konuşmamızı. Yeni motosikletiniz hayırlı olsun. Çok sevindim memnun olmanıza. Kuzenimde de yeni kasası var. Ben ikisini de tecrübe ettim.Gerçekten fren kapasitesi, dayanıklılığı ve akıcılığı çok daha ön plandaydı benim için. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Emin olun ki katoloğunda anlatıldığı gibi bakımlarını yaptıktan sonra yurtdışı forumlarda da araştırdığım 200.000km de hala taş gibi fzs600ler var. İçiniz rahat olsun. Bu taraflara yolunuz düşerse beklerim.Selamlar.

Motosikleti
    V STROM DL 650
    Alıntı DenizGünday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Selami bey. Evet hatırlıyorum sizinle konuşmamızı. Yeni motosikletiniz hayırlı olsun. Çok sevindim memnun olmanıza. Kuzenimde de yeni kasası var. Ben ikisini de tecrübe ettim.Gerçekten fren kapasitesi, dayanıklılığı ve akıcılığı çok daha ön plandaydı benim için. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Emin olun ki katoloğunda anlatıldığı gibi bakımlarını yaptıktan sonra yurtdışı forumlarda da araştırdığım 200.000km de hala taş gibi fzs600ler var. İçiniz rahat olsun. Bu taraflara yolunuz düşerse beklerim.Selamlar.
    sizin fikirleriniz ve düşünceleriniz benim için çok önemliydi.motor hakkında da güzel şeyler söyleyince zaten geriye motoru almak kalıyordu bana.şuan kullanıyorum ve müthiş zevkli ve kaliteli bir motor.sanırım uzun yıllarda ayrılacağımı düşünmüyorum allah kaza bela vermesin.inşallah oralara yolum düşerse mutlaka uğrarım.telefonunuz bende var nasıl olsa.herşey için tekrar teşekkür ederim görüşmek dileğiyle hoşçakalın.

murat_112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    gerçekten çok kullanışlı ve problemsiz makina bu modellleri arkadaşımda 2001 modeli var, ilk sayfada aşağıya doğru 3. sıradaki resmin aynısı tamamen orjinal ve 23bin km.de ve çok memnun bende kullandım söylecek fazla birşey yok gayet başarılı, yakıt sarfiyatına gelince sakin kullanımla daha üst devirlerde kullanım arasında gerçekten çok fark var ikiye katlıyo diyebilirim, aynı pompadan aynı oranda benzin alıp aynı yolu yaparak denedik arkadaşımla benim (enjeksiyonlu) GSR600 ile FZS600(karbüratörlü) arasında çok az bir fark var yani gsr 30 kuruşsa fzs 32 kuruş fark bu kadar, tabi lastik ebadı olarak GSR 180lik FZS 160lık kullanmış bununda farkı göz önünde bulundurulabilir yakıt kıyaslamasında.
    Düşlerim var, Rüzgara ters düşen..

Motosikleti
    Alıntı selami olgun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin fikirleriniz ve düşünceleriniz benim için çok önemliydi.motor hakkında da güzel şeyler söyleyince zaten geriye motoru almak kalıyordu bana.şuan kullanıyorum ve müthiş zevkli ve kaliteli bir motor.sanırım uzun yıllarda ayrılacağımı düşünmüyorum allah kaza bela vermesin.inşallah oralara yolum düşerse mutlaka uğrarım.telefonunuz bende var nasıl olsa.herşey için tekrar teşekkür ederim görüşmek dileğiyle hoşçakalın.
    Rica ederim. Sadece fikirlerimi söylemek istedim.Anlıyorum ki faydası olmuş çok memnun oldum. Mutlaka bekliyorum en yakın zamanda.Hoşçakalın.

Bendede var arkadaşlar yaklaşık 2.5 yıldır fzs kullanmaktayım... Sormak istediğiniz şeyler olursa memnuniyetle cvplarım iyi km ler
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CM125 Custom 1993
    arkadaşlar merhaba, ben de aranıza fzs600 ile katılmak istiyorum, ülkede genelde 2002, 2003 model filan var, araştırdığım kadarıyla zevkli bir motor ve de kullananlar çok memnun. 2004 yeni kasa ile beraber o kadar da memnun olmamışlar, karbüratörün yumuşaklığı ve frenlerin kalitesi bunda etkili sanırım.

genelde karşılaştığım sorunlar, ikinci viteste atması durumu bir de göstergelerin çalışmaması. bundan başka kronik bir şeye rastlamadım henüz.

almak istediğim bir makina var ikinci viteste atıyor, araştırmaya devam ettim, motoru indirmek gerekiyor, motor açılacak ilgili aşınmış dişliler değişecek bu arada aşınan başka parçalar varsa ona da el atılacak sonuçta 2000 tl malzeme masrafı gider gibime geldi.

sizlerin ikinci viteste atma tecrübeniz nedir? bu ara sahibinden.com'da olan motorlarda tanıdığınız motorlar var mıdır?

Motosikleti
    Yamaha Fzs 1000
    Arkadaşlar, fzs600 ailesine katılmak istiyorum fakat bir kaç sorum olacak 2003 model karbüratörlü olanı tercih ediyorum ama almadan test etmem ve de bakmam gereken nelerdir öğrenebilir miyim?,şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler