Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Suzuki Hayabusa Gsx1300RA Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size baba diyebilirmiyim?
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Hayalbudur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçin bakalım dalganızı siz geçin ben aldım alacağım bilgiyi, ileride ghost rider olursam başınıza görürsünüz zaten alıcak olsaydım 2. el almazdım ne olduğu belli değil adam 36 milyarlık motoru 13e satıyor sen hiç 50 milyarlık passatı 20ye veren gördün mü
    Ghost rider olacağım derken "ghost" olma da...

Bu kadar adam boşuna konuşmuyor. 150'lik bir CBF al onunla başla. Seninki araba kullanmadan TIR kullanmak oluyor biraz... Ehliyetin bile yok üstelik.
    Ağır metal insanı...

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    geçin bakalım dalganızı siz geçin ben aldım alacağım bilgiyi, ileride ghost rider olursam başınıza görürsünüz zaten alıcak olsaydım 2. el almazdım ne olduğu belli değil adam 36 milyarlık motoru 13e satıyor sen hiç 50 milyarlık passatı 20ye veren gördün mü
    Sevgili arkadaşım,

Sevdiklerin vardır mutlaka ama onlardan bahsetmeyeceğim. Senin delikanlılığına hayatı hızlı yaşamana vererek. Burada ki bilen ve motor kültürünü almış arkadaşlar sana zaman ayırıp senin grurunu incitmeyerek sana anlatmışlar.

Yurt dışındaki ülkelerde cc yükseltmek istersen belli bir zaman düşük ccler kullanmak zorundasın. Sonra bir sınavla cc ni yükseltebilirsin. Ve yollar okadar güzel ki insanlar birbirlerine o kadar saygılı ki. Bazı şehirlerde tümsek bile yok. İhtiyaç duymamışlar.

Gelelim senin hayabusa hevesine, arkadaşlarına hava atmak için, çevrene kendini kanıtlamak için ona ihtiyacın mı var? Zekanla görünüşünle, davranışlarınla kendini kanıtlayamazmısın? Örnek olamazmısın?
    Peki bu bir hevesse kendine uygun bir motor alıp onun keyfini sürermisin?
    Güzelim Türkiye'min yollarının, insanlarının bilinçlerinin bu tür motorlar için uygun olmadığını anlamak için daha kaç can gitmesi gerekecek?

İlla alacağım diyorsan http://www.motosiklet.net/forum/onla...e-birlikteler/ bu sayfaya bir bak. Ne güzel canlar gitti pisi pisine. Yazık değil mi bizlere?
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    bence sen bu başlığı buraya değil direk hayabusa başlığına aç oradakiler,sana daha fazla bilgi verebilirler,buradaki bende dahil herkez zaten fikrini belirtti,aramızda hayabusa kullananda var kullanmayanda,bence kullananlardan bilgi al.Adım adım gitmektense birden hayabusa ya geçmek yaşınıda göz önüne alırsak gereksiz,"bi hayabusa alim olsun bitsin" deme, bence adım adım sindire sindire ilerlemekte fayda var.daha sonra ilan verme "kullanamadığımdan satılık diye" ozamandan daha büyük zarar edersin sen hayabusa parasını al ama hayabusa alma bence o parayı alacağın motoru sattığında cc yükseltmek için kullan.ÇOK ÇOK ÇOK param olsa bende alırım bitane sedefli beyaz, ama bana göre B-KİNG,HAYABUSA Triumph Rocket ııı, BMW R1300R, nerede ve nasıl kullanılır fikrim yok,kendi fikrim firmaların "bakın biz bu gücü üretebiliyoruz" demesinden başka bişi değildir.Yoksa o güç ve süratleri hem makinayı hem sürücüyü yormadan zorlamadan kahverengi pantolon giydirmeden yapan çok makina var.

Motosikleti
    yamaha r6
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    estafurullah be volkanım, benim yaptığım tek şey bildiğimi paylaşmaktı.
    sen de terübelenip senden sonrakilere yol açacaksın inşallah...
    aynen abi
    ZevkLer ve RenkLer TartışıLmaz...

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz prestij meselesi yani şöyle diyeyim. Sen doğanlamı gezmek istersin audi ile mi ferrari ile mi? gibi düşünüyorum
    17 yaşında nasıl bir prestij merakıdır bu? Özenti olmasın?
    Ferrariyi kafana göre alamıyorsun bir takım şartları ve eğitim var bilmiyorsan iyice araştır. Bu arada gücüm neye yetiyorsa doğana yetiyorsa doğanla mercedese yetiyorsada onunla gezerim. Bu senin egonla ilgilidir.

Alıntı aras1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz diye bişey yok gayette olur ama onun için ancak sıkı bir motosiklet eğtimi lazım mesela hondanın eğitimleri var ehliyetten sonra onları alırsan gayette kullanırsın
    Bu cümle sonunu yetmez diye bağlamış olsanda yarın bu çocuğun başına bir şey geldiğinde vicdan azabı çekersin demedi deme.

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi gezmeye gideceğiz kimler geliyor desek kimse yüzümüze bakmaz.

hayabusa başlığına 12 saatte içinde 633 görüntüleme yapılmış 48 cevap yazılmış
    şuanda da Konuyu Toplam 8 Üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)
    KESİNLİKLE

Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alın verin ekonomiye can verin :D :D :D

hatta alabiliyosa 0 km alsın ikinci el fiyatları düşer
    Ebir yandan da aile planlaması konusunda çalışmak lazım dimi. Bu arkadaş kürtaj için fazla yaşlı ama bu yöntemle aldırılabilir.

Öncelikle şunu belirteyim zengin bir ailenin çocuğu değilim orta halli bir ailenin çocuğuyum.[COLOR="Silver"]
    Bak güzel kardeşim burda millete 17 yaşındayım, prestij meselesi falan filan diye konuşupta orta halli bir ailenin çocuğuyum deme. Hangi orta halli ailenin çocuğu lise bitince hayabusa almak için pazarlık yapıyor? Ayrıca bu ülkede Zenginler ve Fakirler var senin dediğin gibi orta halli kimse yok.

geçin bakalım dalganızı siz geçin ben aldım alacağım bilgiyi, ileride ghost rider olursam başınıza görürsünüz.
    Kimse seninle dalga geçmiyor, haberlere meze olma diye uğraşıyor.

Siteyi biraz araştır bakbakalım yüksek CC ile başlamak isteyenlere ne yazılmış.

coq, bir yazı yazmıştı geçenlerde bu tür bir başlığın altına. şimdi vaktim pek yok bu kadar alıntı bile yeterince vaktimi aldı. Yazının özünde 600-1000 cc ile başlayanlar artrık aramızda yok. Bunların en sonuncusuda AYE. Forumun son haberlerinin arasında başına neler geldiği hakkında yeterince bilgi edinebilirsin.

Kızgınlığım sana değil, sana 17 yaşında bir hayabusa alacak kadar kredi açan ailene. Sen 17 yaşında hayabusa sahibi olursan 20 yaşında seni neyin mutlu edebileceğini hiç düşündnü mü?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Alıntı Sadık1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kızgınlığım sana değil, sana 17 yaşında bir hayabusa alacak kadar kredi açan ailene. Sen 17 yaşında hayabusa sahibi olursan 20 yaşında seni neyin mutlu edebileceğini hiç düşündnü mü?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    Ben hayabusanın motorda son nokta olduğunu bilsem direk hayabusa alacağım dermiydim sizce? Benim bu merak Yunanistana gittiğimde o yağ gibi asfaltta uçak gibi giden hayabusalara gördükten sonra başladı. Zaten bunu alamaycağımı biliyordum babama anlattım nasıl gittiklerini felan o da aletin ne olduğunu bilmediğinden önüme hedef koydu geçeiliyorsan geç sana alayım busayı dedi bizde heves ettik, yardım istedik doğruya ulaştık mı ulaştık.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    hayabusa son noktamıymış :D :D :D :D :D

deleriim :D
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yardım istedik doğruya ulaştık mı ulaştık.
    Bunu başarabildiysen.....
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayabusa son noktamıymış :D :D :D :D :D

deleriim :D
    100cc fark var.
    We are many...

cr4zy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw r 1200 gs
    http://img181.imageshack.us/img181/7088/minibusa.png

al kardeşim sana aradığın motoru buldum.

Doğru yolu bulduğuna sevindim. Ama doğuyu bulana kadar abilerinle dalga geçer tarzda yazdığın mesajlar bende de gitsin alsın dedirtti.
    Hatta öyle ki cevap yazmayı bile düşünmemiştim konuyu ilk gördüğümde.

Bi motorcu abimin tavsiyesi: motor almak için o kadar beklemişsin; bırak biraz daha sabret her seviyenin ayrı tadı var.

Bırak fazerdan hayabusaya geçmeyi. 125 ccden 600 ccye geçtiğinde bile acemilik çekiyosun.

Herkesin sana hafif motorla başla demesinin sebebi önce gaz fren ve vites kontrolüne alışman içindir.

Bu saydıklarıma alışınca motoru ağırlığı ile kullanmayı öğrenirsin. Duran ağır motorda belli açıyı geçtikten sonra bacak gücünle dengelemenin imkansız olduğunu görürsün. Kavşaklarda yapacağın yanlış bir ön fren dokunuşu sonucunda neler olacağını görürsün.

Sonra o motoru virajlarda yatırmaya başlarsın, tadını almaya başlarsın. Bakarsın artık seni kesmez, daha hızlı makinalara yönelirsin.

Motoru sürmek ve motora binmek farklı şeyler.
    Gazı aç maymunu oturt hayabusaya o da gider.

Bu söylediklerimizi ancak bir motorsiklete bindiğin zaman anlarsın. (bu 50cc olur 250 veya 1000 önemli değil. kendine hepsindede güvenemeyeceksin.)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:06 ----------

SUSAMADAN ÖNCE, KUYUYU KAZ!

bandit07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM MIO
    slm arkadaşlar elimde 2 adet hayabusa km saati var ihtiyacı olan msj atsın

Yine sizlere bir soru sormak istedim. Şimdilik 125 likle başlamak kesin kararımdır fakat 125likle başlayınca motordan soğumaktan korkuyorum açıkçası yani arkadaşların motorlarında öylesine bir deneme yaptım bana göre 125likbir motorun ilgi çekici hiçbir özelliği yoktu scooter kullanmak daha zevkli geldi. Yani şöyle diyeyim mobilet gibi bir oturuşu var(bisikletten alıştığım eğilmiş ir şekilde olan aerodinamik oturuş yoktu). Virajlarda Yatırmaya kalksan, arkadaşlar yatırıyoruz diyorda sanki tekerlekleri fazla mı ince?

Yani net olarak sorunum şu motordan vazgeçme gibi bi istisnai durum düşünemiyorum fakat tecrübe dediğiniz çok geç kazanılacak bir olgu yani 25 yaşında benim 600 lük motor kullanma gibi bi lüksüm olmayacak mı? 7 yılda ne kadar ilerleyebilirim?

Hadi bakalım ne olacak

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    125cc ile başlayıp motordan soğumak ne demek ?
    Ben bugüne kadar kullandığım tüm motorları sayarsam ve şuanda kullandığım motorlarda dahil içlerinde en keyif alarak kullandığım mümkün olduğunca her yere onunla gitmeye çalıştığım ve diğerleri pis pis dururken sadece onu yıkadığım her şeyi ile uğraşmaktan keyif aldığım biricik motorum hatta kendisine tutku ile bağlı olduğum motorum 50cc bir scooter (aprilia sr50) Kros hariç kullanmadığım tarz neredeyse yok gibi.
    Motor dan alınıcak keyfin cc ile en ufak alakası yoktur bence yeterki sen keyif almasını bil.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Yine sizlere bir soru sormak istedim. Şimdilik 125 likle başlamak kesin kararımdır fakat 125likle başlayınca motordan soğumaktan korkuyorum açıkçası yani arkadaşların motorlarında öylesine bir deneme yaptım bana göre 125likbir motorun ilgi çekici hiçbir özelliği yoktu scooter kullanmak daha zevkli geldi. Yani şöyle diyeyim mobilet gibi bir oturuşu var(bisikletten alıştığım eğilmiş ir şekilde olan aerodinamik oturuş yoktu). Virajlarda Yatırmaya kalksan, arkadaşlar yatırıyoruz diyorda sanki tekerlekleri fazla mı ince?

Yani net olarak sorunum şu motordan vazgeçme gibi bi istisnai durum düşünemiyorum fakat tecrübe dediğiniz çok geç kazanılacak bir olgu yani 25 yaşında benim 600 lük motor kullanma gibi bi lüksüm olmayacak mı? 7 yılda ne kadar ilerleyebilirim?
    Bu tarz konular baymıştı, genç ve efendi bir motorsever görmek güzel.

Motosiklet kullanmaya 22 yaşında 11 beygirlik Honda CBF150 ile başladım. CBF'le 2.5 yılda 23 bin km deneyimim oldu. Şu an 25 yaşındayım, 600cc'lik Yamaha FZ6 Fazer sahibiyim. Sen de 18 yaşında YZF-R125, Ninja 250R, GT250R gibi bir motorla başlayıp 20 yaşında ER-5, GS500, ER6N gibi bir motor alıp, iyice piştikten sonra 22-23 yaşında Hayabusa alabilirsin, bu forumdan kimse de "alma sakın ölürsün" demez. 5 senedir bu forumdayım, "Fazer'i satıp Hayabusa alacağım" desem "alma" diyecek adam sayısı azdır. Yine de ben daha kendimi Hayabusa kullanmaya hazır hissetmiyorum.

Motosikletin kendine özgü bir dinamiği vardır, mesela (eminim ki ilk kez duyacaksın), 50km/sa hızın üzerinde gidonu sola çevirince motor sağa döner. Güçlü bir motorda soğuk lasitklerle viraj içinde aniden gaz kapatırsan ön teker kayar, düşersin. Virajda ani gaz açarsan arka teker kayar, telaşlanıp aniden gazı bırakırsan motor seni rodeocuymuşsun gibi üzerinden atar. Ön frene fazla asılırsan kayar düşersin, sadece ön fren kullanırsan motorun arkası yanına gelir, sadece arka fren kullanırsan duramazsın. Viraj içinde vites değiştirirken gaz-debriyaj dengesini ayarlayamazsan ya önü ya arkayı kaydırırsın.

Bu saydıklarımın seni riske atma olasılığı kullandığın motora ve hızına göre değişir. CBF'le ıslak virajlarda bazen zevk için arkayı kaydırarak giderdim, Fazer'le ıslak virajda arkayı kaydırdığımda ölüm korkusu yaşadım, ki Fazer bile görece hata affeden bir alet.

Özetle bence Hyosung GT250R, Yamaha YZF-R125, Honda CBR125R, Kawasaki Ninja 250R gibi motorlara göz at. Hepsi birbirinden güzel makineler, açıkçası ben bile bazen Fazer yerine YZF-R125'im olsaydı diye aklımdan geçiriyorum Bu motorlarla motosikletin dinamiklerini iyice tanı.

Ha bir de, bir fikir:

Neden illa spor motosiklet? Cruiser (Harley benzerleri hani) veya arazi motorunu neden düşünmüyorsun? Emin ol birçokları için kros motorunun havası süperspor motordan daha fazladır. Piyasada binlerce spor motosiklet var, neden farklı birşey almıyorsun? Spor motorlarla sadece hız yaparsın, ama uzun yola gidemezsin, bir de arkana alacağın kişi eğilmek zorunda, bayan yolcu almaktan rahatsız olursun. Cruiser motor kullanıp bir de deri ceketi çektin mi farklı havayı yakalarsın ama

Alıntı MeKRoG adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/URL]

Kardeş hyo250r le başla (125 lik kadar kolay değildir fakat 600 lük kadarda ciddi makina değildir) görünüşü filan dikkat çekici çok kaslı bir motordur fakat G*T ÜNE GÜVENİYORSAN AL SONRA BANA VİCDAN AZABI ÇEKTİRMEDE
    Bu tipler için de kusura bakma, forumun kalitesi bundan daha yüksek.

Motosikleti
    BİSAN- ROADSTAR +SUZUKİ GSX-R 1300 hayabusa
    2000 model hayabusa dan egsozdam patlama sesi var yardım.not.enjektörlern arızalı oldugu sylendi tşk.ler
    [B][I][COLOR="Red"]::pulp:: Mühim olan motor almak değil gülüm mühim olan ona 3.62krşluk [COLOR="Lime"]BENZİN[/COLOR] koyabilmektir.... ::gleam::[/COLOR][/I][/B]

KEMALETTİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mclaren20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 model hayabusa dan egsozdam patlama sesi var yardım.not.enjektörlern arızalı oldugu sylendi tşk.ler
    Eğer orjinal eksozlar takılı olduğu halde patlama varsa;bujilere baktırıp,senkron ayarı yaptırmanı öneririm.Sorun yine devam ederse,enjektörlerle alakalı bir problem olması muhtemeldir.
    Performans/ses eksozu varsa ve patlama çok şiddetli bir şekilde olmuyorsa,bu tüm 4 silindirlerde olduğu gibi normaldir.Ancak performans/ses eksozu var ve patlama şiddetli oluyorsa bujilere baktırıp,senkron ayarı yaptırmanı öneririm.

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)

suzuki gsxr 1300 egzost patlatma problemi

Arkadaslar konuyu acma nedenim ne yaptik ise bir aydir motosikletin girmedigimiz degismedigimiz parcasi kalmadi.hatta bugunde baska bir motosikletten change yaptik enjektorler,bujiler,modul,subaplar,piston,hatta motoru komple dagitip yeniden topladik ancak yok yok yok gaz verdigimizde patlatma kesmiyor.Daha once boyle bir sorun yasayan oldu mu?paylasirsaniz sevinicem.
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Yusuf Ziya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piyade
    Merhaba arkadaşlar,
    Adana' dan selamlar,
    Hayabusa hakkında yorum dahi yapamıyorum. Kendi klasmanında bir ekürisi olduğunu düşünmüyorum. Tek önerim deneyimi olmayan arkadaşlarımın tercih etmemesidir.
    Kazasız keyifli sürüşler diliyorum.
    İnsan mı paraya bağlı, para mı insana bağlı? Bu, insana bağlı.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 789101119 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler