Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler arkadaşlar
    Cumartesi günü (8 temmmuz) elcik almaya beşiktaşa giderken yolda gösterge tamamen kapandı. Yol kenarına çekip istop ettikten sonra kontağı açınca gösterge çalıştı. Fakat ateşleme tuşuna basıp motoru çalıştırırken tekrar kapanıyodu. Arada sırada r5 hata kodu veriyodu. Gittiğim yerdeki usta depoyu söktü baya uğraştı. Bi şey bulamadı, tekrar topladı. Tesisatla çok oynanmış. Yenilesen iyi olur dedi. Dün başka bi ustaya gittim küçükbakkalköyde. Kilometre saatinin arkasındaki kablo yerinden oynamış. Düzeldi tabi. Oradan eve dönerken 4000 deviri geçince motor boğulup istop etmeye başladı. Tekrar ustanın yanına geldim. Baktı, bir çok yerden olabilir söküp görmek lazım dedi. Ayrıca debriyaj tası, debriyaj balatası ve marş rublesi(komple takım) yenilesen iyi olur dedi
    Gazı kesip boğulurken herhangi bir ikaz lambası yanmıyo.
    Motor soğukken daha iyi çalışıyo. Hiç bir zaman marşı tek marşta almıyo.
    Motor diyelim 4. vitesten 3'e geçerken bile bazen istop ediyo.
    Motor çok sallantılı çalışmaya başladı. Titremesindeki nahoşluk bariz hissediliyo.
    Rolantde motor sesini dinlediğimde çiki çiki çiki diye az bir ses duyuyorum.
    Evet arkadaşlar durum böyle. Bu gaz kesme ve boğulma elektrik tesisatından olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar 8 ay önce 7000 e aldım. 5250 tl masraf yaptım. Hala tahmini 2000-3000 tl istiyo. Lütfen yardımcı olun. EKzantirik zincirinden olabilir mi?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı emmpati adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 8 ay önce 7000 e aldım. 5250 tl masraf yaptım. Hala tahmini 2000-3000 tl istiyo. Lütfen yardımcı olun. EKzantirik zincirinden olabilir mi?
    Geçmiş olsun kardeşim

Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim
    sağolasınız

Beyler selamın aleyküm megellin 250R almayı düşünüyorum motor hakkında bilgi verecek olan arkadaş var mı daha önce motor tecrübem olmadı scooterdan başka varsa bu motor hakkında bilgi verebilecek özelden numara atarsa çok sevinirim tekeriniz düz bassın

Alıntı tugayerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler selamın aleyküm megellin 250R almayı düşünüyorum motor hakkında bilgi verecek olan arkadaş var mı daha önce motor tecrübem olmadı scooterdan başka varsa bu motor hakkında bilgi verebilecek özelden numara atarsa çok sevinirim tekeriniz düz bassın
    al ama temizini al. ben 7000 tl ye aldım sarıydı. sarı-siyah komple boyattım. an itibari ile yaptığım masraf 7000 tl oldu ve daha da artacak. işçilikle beraber bi 1000 tl daha olur ümidim.

-kaliteli teker alırsan virajların süper olur.
    -frenler idare eder.
    -ivmelenme iyi ve ivlemenmeyi hissettirmiyo.
    -oturuşu tam racing oturuşu
    -çok hafif motor
    -1. ve 2. vitesler hoşuma gitmiyo. ama 5. vites veya 6.viteste 6000-7000 devirde çok tatlı oluyo.
    -çabuk ısınıyo ama hararet yapmıyo. sanırım seramik silindirin bi özelliği çabuk ısınma.
    -parça sıkıntısı şu an yoktur. ben kolay buldum.
    -üzerindeki aynalar çok şık ama ben değiştirdim. arkayı tam göstermediği için tehlikeli olabilir.küçük ilçelerde sürecek olanların değiştirmesine gerek yok bence.
    -istop etme sorunu var benimkinde. en son 5. viteste 70-80 ile gidiyodum E5 te. istop etti. ondan sonra motor 4000 devirden sonra boğulmaya başladı.

Tel:05070019870 Ben megellinin tipine hastayım. satmayı düşünmüyorum. Eğer istanbuldaysan üsküdara ya da kadıköye gel. motoru göstereyim. istediğin kadar binersin de. ona göre karar verirsin.

herkese kazasız belasız günler. benim acıl olarak megelli 250R sargısına ihtiyacım var yardımcı olabılecek birileri var mı ?

Motosikleti
    rx3
    Mondial rx3 parçalarina bak. Birebir aynı blok. Kalyoncu motorda bulabilirsin.

Alıntı odo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial rx3 parçalarina bak. Birebir aynı blok. Kalyoncu motorda bulabilirsin.
    bloklar aynı da statör de aynı mı baktım kalyoncuya bulamadım ama mondial bayisinden bir sekılde bulabılırım belkı. eğer olmaz ise bosuna almayayım.

Motosikleti
    rx3
    https://www.youtube.com/channel/UC24...W5Diibm6Y5xauA
    Olur korkma. Eski apache croslarında blok aynı. Onlar karbüratörlü sadece.

eyw ODO sağol yardımın için o zaman ben mondial parcasını bulup alayım 1 tane değiştireyim. akü şarj etmiyor konjektör değişti, sargı bulamadım. motor yatıyor dediğin gibi yapayım çalısır inş.
    mgl250r bunu beğendi.

Motosikleti
    rx3

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    yedek parça için arayabilirsiniz 5366155813

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:27 ----------

orijinal megelli parçaları ve servis yardımı alabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

megelli 250r 250s parçalarının tamamı elimde mevcuttur arıza onarım konusunda teknik destek alabilirsiniz adana dokuyucu megelli servis 536 615 5813

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:39 ----------

MustafaGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MEGELLİ 250S-KUBA CR1-S
    Megelli sahibiyim dişlilerim berbat durumda buda zinciir etkiliyor ve 100 km de 4 4.5 lt benzin yakıyor bu melet.Dişli sordum sanayide yaptırılır dediler.dişli zincir seti nerden bulacağım ben acaba alan bilen aydınlatsın birde aliminyum manetler mevcut n11 de sizce hangisi uyumlu olur,rizoma elçik aldım uymadı iade ettim. manetim yamuk değiştirmem lazım link verirseniz uyan elçik ve manetinde sevinirim iyi günler

MustafaGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MEGELLİ 250S-KUBA CR1-S
    sorunu buraya böylece atıp kaçmak doğru değil felan diyerek ne ima ediyorsunuz burası kullanıcı grubu?Dediğiniz şahıs havale sonrası ürün yollyor şahsen ben güvenmem. dokuyucu motordan sadece yağ filtresini 80 tl ye yetkili mağazasından aldım.Orjinal hava filtresi 160 tl fahiş fiyatta olduğu için temizletmeyi tercih ettim bu motora uygun hava filtresi yoktürkiyede k&n vb....ORJİNAL ZİNCİRİ İYİ DEĞİL ORİNGLİ güzel bir zincir taktırdım zaten dokuyucudan... yaşadığım ilde oldukları için megelliye uyan parça konusunda stokta olan olmayan parçalardan haberim var.BURAYA FABRİKA ÇIKIŞ ZİNCİRİNİ ORJİNAL DİŞLİLERİNİ ATMAYA GEREK YOKTU.BEN ORJİNAL DİŞLİLERİNİ İSTEMİYORUM.DEĞİŞTİRİP BAŞKA NUMARA TAKMAK İSTİYORDUM YAKIT SON HIZ İÇİN ORJİNAL DİŞLİLERİ HEM GEREKSİZ PAHALI HEMDE DOKUYUCUDA ZATEN MEVCUT DEĞİL BİLGİM VAR.MANET yamuldu Orjinal manet harici uyan başka çeşit vb manet yok, HAVA FİLTRESİ BAŞKA NUMARA performans DİŞLİsi BULAMADIM HALLETSEYDİM buradan YARDIM İSTEMEZDİM ZATEN SAYGILAR

Merhabalar yeni 250r modelinden aldım ve bunu cafefighter'a çevirmeye başladım. acaba 250r a en geniş hangi lastiği kullanabilirim. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    megelli nin gerçek çindeki ismi neyse onun öğrenin en vare çeşit parçasını aliexpress den üç beş dolara bulursunuz.

merhaba arkadaslar ankarada tavsiye edeceğiniz megelli ustası var mı? kime gitsem ben anlamam diyor

Motosikleti
    Artık Yok...
    ustayım diyen usta her motordan anlar en azından bir açar bakar .. ben anlamam deyip başından savan usta motorla uğraşmak istemiyodur..

İyi geceler bende foruma yeni katıldım motor almayı düşünüyorum ama bütçem kısıtlı o yüzden cf moto 150 NK veya megelli 250r almayı düşünüyorum sizce bu iki motor nasıldır yarı yolda bırakır mı? Yorumları okuyorum bazen olum bazen olumsuz oluyor elbet anca uyguna temiz cf moto bulabilirsem ondan alırım o tarzda başka motor biraz da tipi olan naked roaster veya sport touring motor var mıdır önerebileceğiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler