Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cftc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha YBR 125 - 2007 Honda CBR 125R
    Arkadaslar bu motorlarin heryerde 2013 modelleri var.Uretilmiyormu yoksa?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Megelli 2015 te 300cc ile devam edicek sanirim. Ahmetcan kardes cok guzel senin makine masallah bu kadar uzak olmasak ilgilenirdim kesinlikle bugranin makineye goz koymustum oda satmis forumdaki bugra bende bugun kardesler yamahaya R25 bakmaya gittim nasil olsursa R25 dusunuyorum ama ilk vitesli motor olarakta korkmuyor degilim hani

farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    Alıntı MoBiLeHaCKaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli 2015 te 300cc ile devam edicek sanirim. Ahmetcan kardes cok guzel senin makine masallah bu kadar uzak olmasak ilgilenirdim kesinlikle bugranin makineye goz koymustum oda satmis forumdaki bugra bende bugun kardesler yamahaya R25 bakmaya gittim nasil olsursa R25 dusunuyorum ama ilk vitesli motor olarakta korkmuyor degilim hani
    kardeş ilk defa vitesli motor kullancaksan eğer 125 likden başlamakta fayda var.Ama illaki 250 lik diyosan megelliden şaşma çünkü bi r25 ile yaşayacağın en küçük bi kaza sana bayaa bi pahalıya patlar.Megelli ile cüzi bi miktarla durumu kurtarabilirsin.İnşallah en kısa zamanda hayallerine kavuşursun.

burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    megelli 125 r

Bu miknatisla depoya yapisan çantalardan almaya karar vermiştim bigün. Herneyse depo ustu cantasini satin alirken saticiya sorduğum abi bu çanta depoyu çizermi ona göre alıcam bak sorusuna karsi aldigim cevap hayatta cizmez gülüm olurmu şey oldu. Bu yüzden malesef ama malesef satın aldim. 2-3 ayda deponun içine etti ve binlerce çizik oluştu. Sinir oldum ve tanidik bi oto boyacida depoyu kendim boyamaya karar verdim. 800 numara zimparayla ise basladim. Zimparandan sonra biraz temizlik ve sonra 3 3 kat astar, sonra 3 kat boya. Ertesi gün üstüne bi pasta cila ve güzelde bir şerit sticker işlem tamam içim rahat :-) bidahada depoüstü cantami aslaa. Artik depo üstü çantayi artçi koltuguna monte ediyorum bidahada seytana uymamak acin miktatislarini söktüm istesemde depoüstüne monte edemem :-D

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:16 ----------

33 kat astar degil arkadaslar 3 kat astar yanlis olmus.

Merhabalar. Forumdaki mesajların neredeyse hepsini okudum. Iyisi kötüsü arızası. Çözülmeyen hiçbir sorunun olmadığına kanaat getirdim. Şuan banka kredimi hazırladım ve birtane megelli 250r alarak aranıza katılmaya karar verdim. Istanbulda oturuyorum, avrupa yakasında ikamet ediyorum. Forumu takip eden istanbulda olan notorunu satmak isteyen biri varsa görüşmeyi isterim. Hatta motoru almaya gittiğimde benimle gelip motoru inceleyecek deneyecek biride olsa süper olur. Çevrenizde varsa sahibinden e ilan koymasa bile satmak isteyen birileri motora talibim. Yardımlarınız için şimdidem teşekkürler.

Motosikleti
    megelli 125 r
    300 lukler gelebilir 6-7 ay sonra 2016 model cift silindir sıfır motor alabilirsin bence daha mantikli

Motosikleti
    megelli 125 r

ve sonunda bugün 30000 oldu. Duygusal bi an. bu makinanin uzerinde 30000 km gecirmisim vay be :-)
    sbr ve 01Teke bunu beğendiler.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı burakfc90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/rgoQY1.jpg
    ve sonunda bugün 30000 oldu. Duygusal bi an. bu makinanin uzerinde 30000 km gecirmisim vay be :-)
    Ne gibi sikintilar cikardi ozetlermisin?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    megelli 125 r
    Kullanici hatasi olmayanlari sayiyorum. 3 defa arka teker bilya dagitti. Arka fren pompasi bozuldu. Arka amortisör takozlari dagildi. Ön fren diskinde durup dururken ufak bi yamulma oldu bu yuzden yeni balata degisimimde cayk cayk ötüp duruyo. Belki de bi darbe geldi bilemiyorum. Grenaj vidalari gevseyip duruyodu bi keresinde sol alt grenaj uctu yollarda topladim. En sonunda vida sistemini iptal ederek hepsine plastik kaynagi yaptirdim arka taraftan. bikac kez flasor bozuldu. Arka tekerlek disli gobeginin vidalari kendi kendi gevseyip arka mafsala ufak ufak carpip gobegi catlatmis allahtan farkettim direk gittim gobege aluminyum kaynagi yaptirdim. Kaynakci vidalara ufak birer punta atti bidaha gevsemesin diye:-D 4-5 defa egzoz manifolt contasi yandi. Egzoz borusu arka camurlugu eritti. Egzoz kapaginin percimleri laçkalasti. Ya bunlari boyle siraladim ama arka disli gobek kaynaginda, yeni arka fren pompasi taktgmda icine hidrolik koyma isleminde ve arka amortisor takozlarini degistirme islemindr biraz ugrastim bunlarin disindaki skntilari cozmek icin toplasam 2 saati almamistir. Mekanik skntilar illaki cozulur ama motor blogundaki skntilari kimse cozemez kolay kolay. Onemli olan motor.

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    Burak kardeşim anlattığın sorunlar 250r modelinde görülen arızalar değil bence senin en büyük sorunun ustada amortisor burçları bu motorlarda değişmez amortisör değişir balya dağıtma olayı gelince 10.000 km de teker bilyaları kontrol edilir ve kavçuklu gresle yağlanır fakat arka teker takılırken mm çizgilerini dikkate alarak takılmalıdır göz kararıyla ortalayıp sıkırsan mili arka teker bilya dağıtır ön teker niye dağıtmıyor neden çünkü mil sabit noktadan geçiyor arkadaki mm dikkate alınırsa bilya dağıtmaz balataya gelince eğer ucuz balata alıyorsan ötmesi gayet normaldir serttir çabuk ısınır diskide ısıtır ısınıp ani soğuyan nesnelerde eğilme veya çatlama görülür granaj vidalarına gelince maalesef kronik sorun diyebilirim ya çok sıkmaktan yalama olunca düşüyor veya söküp takan usta fiber pullarını geri takmadığı için gevşeyip düşüyor plastik kaynağı çok çok amatörce bir işçilik bu işe 2 TL lik fiberli somun kullanmak yeterlidir diğer arızalar 250r larda yok ama genede orjinal parçalar almanı tavsiye ederim kaynakla ucuz parçayla bu olayları her zaman yaşarsın motoru katletmişsiniz.Motor bloğunu gelince görecem ondada böyle kaynak torna manzaraları yoktur herhalde.Senin motor kullanıcı hatası değil, fabrika hatası değil, sadece ustanın tecavüz hatası
    ahmetcan1994 ve 01Teke bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Megelli'nin 300 cc motor çıkaracağını nereden duydunuz ? İnternette araştırıyorum, bulamıyorum.

Motosikleti
    megelli 125 r
    gökhan abi söylediklerinde haklısın ama abi kaynak falan diyosun ama arka dişli göbek vidalarının gevşeyip arka mafsala çarpma olayı arkadaşın megelli 250 sindede oldu. yani göbek çatladı ona kaynak yapmayalımda neye yapalım ama onada sonra bi çare buldum tek yapmak gereken göbek civatalarına tanesi 10 kuruşa satılan kilitleme pulu takmak. bilye dağıtma olayında haklısın abi yağlamadığımız için sıkıntı yaşadık. ama zaten yürüyen aksam normaldir. grenaj vidaları olayında fiber somun alt grenajla orta grenaj bağlantılarına takılmıyo onların vida giriş yerleri yuvalı. yani somun takmam için arkadan bi vida çıkışı yoktu. zaten bazı vida bağlantı noktaları kırılmış sonradan. bnde arka taraftan kaynaklattım. önden hiç bişey gözükmüyor zaten. bu motorda amortisör takozları 11000 km de dağılmıştı. amortisör 310 lira abi ben her 11000 km de 310 lira nası vereyim gökhan abi. ama şimdi düşündümde arka amortisöre hava bastığım için keçeleri patlatmıştım belkide bu yüzden amortisör biraz yüksek süratlere çıkınca rezonans a girdiği için takozlar dağılıyo büyük ihtimalle :/ gökhan abi ben motorumu çok seviyorum en ufak bi sıkıntıda ben çok üzülüyorum e öğrenci adamız sonuçta yani öyle hemen parça siparişi falan zor yani benim için ailemede yük olmak istemiyorum. aslında bu sıkıntılar benim için sıkıntı değil bunlar uzun vadede olan sıkıntılar yani öyle bianda olmuyo yollar berbat çukurlardanmı kaçalım yoksa yolamı odaklanalım şaştım kaldım. dün otobanda 135 le giderken yumruğumun 2 katı büyüklüğünde bi taşın üstünden geçtim pataf diye. az kalsın motorun üstünden uçuyodum yani bu yollarda iyi bile dayanıyo. o taş nası geldi oraya belli değil. gökhan abicim sizden 1 adet amortisör ve ön arka lastik siparişi vericem iyi bi marka. blokla birlikte hepsini yollarsınız. motor 6 yaşına giricek lastiklerde ömrünü doldurdu. ön lastikte çatlamalar bile başladı. önerebiliceğin sizin elinizde orta yollu bi lastik varmı abi ? arkaya bi büyük takmak istiyorum 140 sıkıntı çıkarırmı ?

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    Burak kardeşim alt motor bana ulaştı daha bakamadım fakat boştaki gelen üst kapak tam anlamıyla facia, felaket ne dersen o üzerinde tepkinsen o kadar çizik sıyrık oluşmaz onu takmaya kalksan her tarafından hava kaçırır yani komprasör olayı gerçekleşmez neyse en kısa zamanda motora bakacam şu dişli vidası gevşeme olayı 10 kr luk pulla olmaz onun orjinal kontra pulları gerekli veya civata sıvısı kullanılmalı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:16 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

ahmetcan1994, burakfc90 ve 01Teke bunu beğendiler.

Motosikleti
    megelli 125 r
    biraz forum şenlensin arkadaşlar havalar ısındı çok ölüsünüz ya :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:37 ----------

01Teke bunu beğendi.

01Teke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Havalar ısındı da ne zaman plan yapsam gezecek olsam ya yagmur yagıyor ya da fırtına kopuyor nasıl bi memleket oldu bu adana anlamadım gitti

Motosikleti
    megelli 125 r
    aynen artik motoru yikatmaktan korkuyorum yikatinca o gun icerisinde yada ertesi gun yagmur yagiyo her yer camur

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Yağmur çamur demicen binecen bizim gibi

Motosikleti
    Megelli 250R
    Çagırmazsanız nerden bilim çıktıgınızı :D

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    1 ay önce megelli aldım gayet memnunum bu da başlıkdaki ilk yorumum Adana'da yaşıyorum ilerde motor ile ilgili bir sıkıntı çıkarsa eğer sizlerden yardım alabileceğimi düşündüğüm için kendimi buraya attım :D
    01Teke bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R
    Hayırlı olsun hangi renk aldın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler