Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daha Değil
    Sezer kaynak neresi acaba bilgi verir misin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Megellinin kendi sitesi. 2013 icin hala dogru ortagi ariyoruz demisler.

bknz:

2013 Still looking for the right partner.

2014 N B Motors, Megelli distribution partner in Malaysia, were stronger and more experienced in producing motorcycles than us, so the decision to transfer ownership was made, creating a stronger future for Megelli Motorcycles.

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bence malezyaya geçmesi daha iyi oldu çunku adamlar motorla baya ugraşıyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:17 ----------

Buna bile bayıldılar

Bir sorunum var. Motor ilk marş aldıktan sonra rölantide 3-5 dakka kadar çalışıp stop ediyor. Stop edince benzin pompasını kapatıyor. Marş basınca çalışmıyor taki kontak anahtar ile açıp kapatana kadar. Bazen bu işleyiş de işe yaramıyor.Vitesi 1'e takıp normal işlemi tekrarlıyorum fakat çalışma sağlanmıyor. Şunu yakaladım. 1 veya 2. viteste iken motoru ittirirsem ( debriyaj çekmeden ) benzin pompası elektriği kesip yeniden veriyor. Sanki kill switch ile açma kapama yapmışım gibi ouluyor. Bu arada stop ettikten sonra bunlarla uğraşmayıp gaz vererek çalıştırırsam ben gazı kesene kadar çalışıyor. Elimi gazdan çekince stop ediyor.
    Duyan bilen gören yaşayan yada çözüm üretebilecek var mı

Tyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Benim kide öyleydi haraket halinde sikinti yok lakin durduğum an gazı bırakınca tık stop ediyor marj yemiyor kapa aç geç alıyordu akü başlarını cıkartıp takarak hallettim makina kapalı olması geretiyor rest atiyor bir nevi oda olmazsa beyin soket lerink cikarmak gerekiyormuş geri sayfalarda var suanda mesela saat gibi bir sikinti yok cok nadir arada bu soğuklar da isinmadan bazen stop edebiliyor ama isininca bir sorun yasamiyorum

Alıntı Tyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kide öyleydi haraket halinde sikinti yok lakin durduğum an gazı bırakınca tık stop ediyor marj yemiyor kapa aç geç alıyordu akü başlarını cıkartıp takarak hallettim makina kapalı olması geretiyor rest atiyor bir nevi oda olmazsa beyin soket lerink cikarmak gerekiyormuş geri sayfalarda var suanda mesela saat gibi bir sikinti yok cok nadir arada bu soğuklar da isinmadan bazen stop edebiliyor ama isininca bir sorun yasamiyorum
    Sorunu çözdüm. Resetlemeyi de denemiştim zaten. Neden ve nasıl düzeldiğini birkaç gün test ettikten sonra paylaşacağım ;)

burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    megelli 125 r
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sorunum var. Motor ilk marş aldıktan sonra rölantide 3-5 dakka kadar çalışıp stop ediyor. Stop edince benzin pompasını kapatıyor. Marş basınca çalışmıyor taki kontak anahtar ile açıp kapatana kadar. Bazen bu işleyiş de işe yaramıyor.Vitesi 1'e takıp normal işlemi tekrarlıyorum fakat çalışma sağlanmıyor. Şunu yakaladım. 1 veya 2. viteste iken motoru ittirirsem ( debriyaj çekmeden ) benzin pompası elektriği kesip yeniden veriyor. Sanki kill switch ile açma kapama yapmışım gibi ouluyor. Bu arada stop ettikten sonra bunlarla uğraşmayıp gaz vererek çalıştırırsam ben gazı kesene kadar çalışıyor. Elimi gazdan çekince stop ediyor.
    akünün artı yada eksi kutbuna bi tane küçük anahtar tak. sorun çıktığı zaman anahtarı kapat ki tesisatın elektiriği tamamen kesilsin. sonra aç büyük ihtimalle düzelir. bu şekilde pompa nın tekrar açılması gerekiyo. garantili bi reset yöntemi bu bi nevi aküyü söküp geri takmış oluyosun 3 saniyede. tek sıkıntısı saat sıfırlanıyo. bu da motorun hiç çalışmamasından iyidir yani
    tiawern bunu beğendi.

stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Adana Toplu Şehiriçi Gezi

www.youtube.com/channel/UCF2gQU-exWtkznj-1n41cxw/videos

Motosikleti
    Daha Değil
    Sitede yeni bir açıklama mevcut dediğimiz gibi yeni tasarımlarla firma tekrar üretime başlayacak ,

Bkz:

2015 Forming of new Megelli global distribution company, Megelli Limited.

iyi forumlar

mesaj attım eski problemler çözüldümü diye. daha dönüş olmadı bakalım. dönünce çevirip buraya kopyala yaparım

smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r

Kardeşlerim marş motoruna baktırın kesinlikle yada bir ustaya gidin adam akıllı kalın kablo bulun akünün + kısmından kırmızı kablo takip et marş motoruna gidecek marş motoru bulduktan sonra marş motorunun kablosuna değdirin motor çalışıyorsa eğer marş motorunun kabloları şaşeden gevşemiştir marş almıyorsa marş motorunuzu yaptırın. Deneyin ve görün kronik sorun galiba bu megellide .Bende de olduda aynısı bir kere , motoru bir arkadaşa sattım bozuk sattın diyor bana ben yemin ettim bilmiyordum bilseydim öyle satmazdım zaten garantiden parça isterdim velasılkelam bu sorun sizdede oluyorsa arkadaşlar demek ki problem ve fabrika hatası hepiniz toplanın garantiden marş motorunuzu değiştirin kesin çözüm budur.Bazen benzin farklılığındanda yapabiliyor mesela bi lukoil al bi shell al yapabilir böyle pompada lakin hep yapıyorsa dedim uygulumayı yaptırın ama yaptırmadan da marş motoru diyorum kesin.

Saygılar.

Merhaba arkadaşlar ben de bu motorla ilgileniyorum. Dokuyucu ile bugün konuştum. 2015'in sonuna doğru megelli 300cc üretimi yapacağını söyledi. 250cc üretmeyecek zannediyorum çünkü yeni 2015 model olarak sadece 300 ccden bahsetti ve fiyatı 12.000 lira civarı olacakmış. Ben dokuyucunun yalancısıyım zaten 300cc bir motor çıksa da ben ilgilenmiyorum hem 250 cc yeterli görüyorum hem de bütçem müsade etmiyor. Şimdi benim sorularım aşağıdaki gibidir lütfen minimum 10.000 yapmış megelli 250r sahipleri cevap versin:

1.Uzun yolu nasıldır?
    2.Titreşim olmasa dahi motor molaya ihtiyaç duyuyor mu?
    3.Titreşim ne zaman başlıyor?
    4. Megelli 250r 0 km vs. temiz ikinci el karşılaştırmasında hangisini alırsam alım ve satımda karlı çıkarım.
    5. Ehliyete yeni başvurdum haziran gibi ehliyetimin olacağını düşünüyorum haziranda motoru almalı mı yoksa 2015 modeli bekleyip piyasasını mı gözlemlemeliyim? Fİyatta yeni modelle birlikte oynama olur mu?

Açıkçası motora vurulmuş durumdayım ilk motorum olacak inşallah ama bunlar aklımdaki sorular. İyi sürüşler diliyorum herkese

berkekolik1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley
    Alıntı hkntplgl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben de bu motorla ilgileniyorum. Dokuyucu ile bugün konuştum. 2015'in sonuna doğru megelli 300cc üretimi yapacağını söyledi. 250cc üretmeyecek zannediyorum çünkü yeni 2015 model olarak sadece 300 ccden bahsetti ve fiyatı 12.000 lira civarı olacakmış. Ben dokuyucunun yalancısıyım zaten 300cc bir motor çıksa da ben ilgilenmiyorum hem 250 cc yeterli görüyorum hem de bütçem müsade etmiyor. Şimdi benim sorularım aşağıdaki gibidir lütfen minimum 10.000 yapmış megelli 250r sahipleri cevap versin:

1.Uzun yolu nasıldır?
    2.Titreşim olmasa dahi motor molaya ihtiyaç duyuyor mu?
    3.Titreşim ne zaman başlıyor?
    4. Megelli 250r 0 km vs. temiz ikinci el karşılaştırmasında hangisini alırsam alım ve satımda karlı çıkarım.
    5. Ehliyete yeni başvurdum haziran gibi ehliyetimin olacağını düşünüyorum haziranda motoru almalı mı yoksa 2015 modeli bekleyip piyasasını mı gözlemlemeliyim? Fİyatta yeni modelle birlikte oynama olur mu?

Açıkçası motora vurulmuş durumdayım ilk motorum olacak inşallah ama bunlar aklımdaki sorular. İyi sürüşler diliyorum herkese
    Bu motorla ilgilenme arkadasim, bi ara bende senin gibi hataya dusuyordum gittim denedim tirt motor. Sadece ve sadece goruntu var gidonu saga ceviriyosun elin arada sıkısıyor ayar diye bisey yok sola cevirince sorun yok ama. Malzemesi bana gore cok kalitesiz, asiri titreme var, aynalar kullanissiz. 2. El yok gibi bisey.

Honda cbr 250, ninja 300, yzf r25, ktm duke 200, msx 125, mt 125, ninja 250s, hyosung gt250r

Bunlar kendisini kanitlamis sorun cikarmayacak aletler ve servisleri, yedek parcalari bol bulunur makine & markalar.

Altin elbisei adam megelli 250 tanitim videosunu izle, bende alacaktim dedigim gibi denedim ve o videodan sonra vazgectim.

aykutteksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostlar merhaba,

bu motoru senet veya benim adıma kredi kullanımı yaparak satışını yapan bildiğiniz bir yer varmı sıkıldım para biriktirmekten. eğer imkan varsa hiç beklemeden bu ay başı almak istiyorum.

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    Alıntı berkekolik1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorla ilgilenme arkadasim, bi ara bende senin gibi hataya dusuyordum gittim denedim tirt motor. Sadece ve sadece goruntu var gidonu saga ceviriyosun elin arada sıkısıyor ayar diye bisey yok sola cevirince sorun yok ama. Malzemesi bana gore cok kalitesiz, asiri titreme var, aynalar kullanissiz. 2. El yok gibi bisey.

Honda cbr 250, ninja 300, yzf r25, ktm duke 200, msx 125, mt 125, ninja 250s, hyosung gt250r

Bunlar kendisini kanitlamis sorun cikarmayacak aletler ve servisleri, yedek parcalari bol bulunur makine & markalar.

Altin elbisei adam megelli 250 tanitim videosunu izle, bende alacaktim dedigim gibi denedim ve o videodan sonra vazgectim.
    Arkadaşım bu yazdıklarından sonra altın elbiseyi seyretmeye gerek kalmıyor videoda gördüklerini motoru kullanmış gibi anlatmışsın önce kullan sonra yorum yaz eğer gerçekten bindiysen bir daha motor kullanma derim çünkü motorda direksiyon sonuna dayanarak yönlendirilmez bu şekilde motor süren biri varsa motor sürmesin derim motor sürücünün sağa sola eğilim poziyonuyla döner eğer kamyoncu dayı gibi direksiyon çevirirsen motoru devirmen kaçınılmaz hale gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:31 ----------

Alıntı aykutteksen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar merhaba,

bu motoru senet veya benim adıma kredi kullanımı yaparak satışını yapan bildiğiniz bir yer varmı sıkıldım para biriktirmekten. eğer imkan varsa hiç beklemeden bu ay başı almak istiyorum.
    Dokuyucuyu ara bankalarda herhangi bir sorunun yoksa sigortalı çalışıyorsan banka kredisi kullandırıyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:34 ----------

tiawern bunu beğendi.

smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r

Motoru kullanmadığın ve reklam yaptığın ne kadar belli kardeşim kalbini kırmak istemem çek git sayfadan yorum dahi yazma sen. Hakan kardeşim motorda titreşim var cbfle kıyaslarsan lakin beni çok rahatsız etmiyordu.Titreşim yüksek devirde başlıyor.Her zaman 2.el temiz . Kardeşim rica ediyorum son olarak önceki sayfalara bak tanırsın motoru.Böyle üç beş çakalın lafına gelme.Bildiğin yoldan şaşma .

Bakarsan bağ ,bakmazsan dağ olur...

Saygılar.

Motosikleti
    125 mh drift Megelli 250R monster 696 Ybr 125 esd

merhaba arkadaşım ben kullanıyorum 10.000 küsür km de motor sana derim ki kimseye aldırma eğer istiyorsan git al ve bin göreceksin pişman olmazsın şahsen başımdan geceç 2 olay oldu anlatmak istiyorum bir keresinde çektim motoru baktım birileri geldi abi diyor 30.000tl verdin mi yine bir seferinde 2014 cbr 250 kırmızı 2013 cbr 250 beyaz mavi kırmızı kuşaklı ve benim motor gezmeye çıktık bebek emirgan falan emşrganda bir kafede oturduk motorlar yanyana kalktık falan sırayla çalıştırdı onlar motoru en son ben çalıştırdım onların sesi bu motor çalışana kadar sonra adamın teki direk yanıma geldi kardeş 1000cc mi kaçlık bu diyor ayaklıktaki duruşu falan çok iyi geldiğimi sesimden anlıyorlar dediğim gibi varsa içinde kalmasın git al pişman olursan alırım senden motoru

Soran arkadaşlara güncel bilgi verelim Motorun virajı çok iyi. Lastik değiştirmek bence şart. Titreşim var tabiki. 600FA da kullandım, CBR125 de CBR250 de hatta ve Honda MSX 125... Bunlar bisiklet gibi geliyor kaliteleri tartışılmaz elbette. Fakat motorun şasisi çok sağlam :D defalarca test ettim. 17.000'e gidiyorum suan. Plastik aksamlarda beni mutsuz eden bazı noklar yok değil. Ne kadar köfte o kadar ekmek. Kötülemek istedikten sonra ne motorlar kötüleniyor canım ülkemde uzun yolda yormuyor. Ben ilk aldığımda neredeyse kesintisiz 500 km yol yaptım. Hergün 80km yol yapıyorum. Şehir içi... Paran varsa takıntılıysan alma kardeşim. Ama ya çok şekil ama titriyomuş. Parçaları şöyleymiş böyleymiş... o zaman nie kendini buna almaya inandırmaya yada inandırmamaya çalışıyorsun ? Peugeot ve citroen araçlarda kötüleniyor. Ama piyasada nedense epeyce varlar
    Sitem yada küçümseme değil bu yazdıklarım. Biz zeviyoruz kullanıyoruz. 300CC çıkarsa ben ilgileniyorum alırım o derece düşünün. Tabi piyangodan para çıkarsa R6, 600F yada ne bilim mt-07'de yürüyebilirim şuan benim için baş tacı megellidir. Şasideki kaynak işçiliğine özellikle bakmanızı da tavsiye diyorum.. ;)

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Herşey kullanıcıda bitiyor severek bindigin sürece sıkıntı yok ;) Hergun çıkıyoruz bi kez sorun yaşamadım modifiyeye devam

Sebuga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 R
    Sorunu çözdüm. Resetlemeyi de denemiştim zaten. Neden ve nasıl düzeldiğini birkaç gün test ettikten sonra paylaşacağım ;)
    Aynı sorunu ben de yaşadım vites boşta marşa basıyorum hafif gaz vererek çalışıyo gazı bırakınca stop ediyo. Birkaç kere yapıp düzeldi kendiliğinden 2 gün önce. Sen nasıl çözdün problemi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler