Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    megelli 125 r
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli kullanan forumdaşlar, birkaç sorum olacak , umarım muallakta/cevapsız bırakmazsınız , aynı motor bloğunun 5.vitesli versiyonunu kullanıyorum.

1 : Sizin ön/arka diş ebadlarınız nedir?

2 : 6. viteste motor yırtınmadan tatlı seyirde(5-7bin devirde) kaç Kmh ile seyr edebiliyor? , (son sürati sormuyorum)

3 : 5.vites'e atar atmaz anlık olarak hemen 6. vitese attığınızda devirlenmede sorun yaşıyormusunuz/böyle bir tecrübe ettinizmi?

4 : Çevrenizde/tanıdıklarınızda motoru pert olmuş ve 6.vites dişlileri olan varmı ^^ (nasib olur ise bendeki 5. vitesliyi 6. vitese adapte etmeyi düşünüyorum en azından yer olup olmadığını, vites miline uygunmu değilmi görmek amaçlı, motorumu yaracağım 5.vitesi iptal edip yerine sizin 6.vites dişlilerini adapte etmeyi düşünüyorum).

Arada kaynamasın, sorularıma el cevab lütfen.
    carbondioksid senin motor enjeksiyonlumu karbiratörlümü ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JacqueS34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelirse Yamaha YZF R25 :)
    Herkese hayırlı akşamlar değerli abilerim kardeşlerim. Benim siz değerli Megelli kullanıcılarına bir kaç sorum olucak.

Uzun zamandr scooter kullanıyorum ve vitesli motora geçmek istiyorum artık. Açıkçası aklımda yamaha R25 vardı ama taki bugün trafikte megelli görene kadar sorularım şunlar;

Megelli beni ne kadar süre idare eder ikinci elinde satmak için çok uğraşır mıyım?

Gaz tepkimesi nasıl hemen tepki veriyor mu ?

Herkesin bahsettiği titreşim ne düzeyde hangi ivmeden sonra başlıyor ?

Aldığım zaman en az iki yıl binmeyi planlıyorum aranızda bana R25 al diyen megelliden uzak dur diyen olucak mı ? Şimdiden teşekkür ederim herkese iyi forumlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Buradan diyen olmaz ama Megelli kullanmayanlar arasından olur. Ben de alma derim, sebebi de motor değil, firmasının artık üretimi durdurmuş olması...

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Üretim tekrardan başlandı fuara yetişemiyor ama bi sonraki fuarda yerini alacaklar . Siteye girebilirsin megelli.com
    İyi günler. Buda yeni resimlerim devamıda gelecek

Megelli kullanan forumdaşlar, birkaç sorum olacak , umarım muallakta/cevapsız bırakmazsınız , aynı motor bloğunun 5.vitesli versiyonunu kullanıyorum.

2 : 6. viteste motor yırtınmadan tatlı seyirde(5-7bin devirde) kaç Kmh ile seyr edebiliyor? , (son sürati sormuyorum)

3 : 5.vites'e atar atmaz anlık olarak hemen 6. vitese attığınızda devirlenmede sorun yaşıyormusunuz/böyle bir tecrübe ettinizmi?

4 : Çevrenizde/tanıdıklarınızda motoru pert olmuş ve 6.vites dişlileri olan varmı ^^ (nasib olur ise bendeki 5. vitesliyi 6. vitese adapte etmeyi düşünüyorum en azından yer olup olmadığını, vites miline uygunmu değilmi görmek amaçlı, motorumu yaracağım 5.vitesi iptal edip yerine sizin 6.vites dişlilerini adapte etmeyi düşünüyorum).

Arada kaynamasın.

Dokuyucu arayıp gökhan ustaya direk sorsan bunları daha hızlı cevap alabilirsin bence.
    Sonrasında yaptığın yada yapamacaklarını burda paylaşırsın. O zaman da bizim yada mekanik konusunda daha tecrubeli arkadaşlar sana yol gösterirler belki ;)

4 : Çevrenizde/tanıdıklarınızda motoru pert olmuş ve 6.vites dişlileri olan varmı ^^

Pek ala , işin mekanik kısımlarını boş verdik , yukarda sürüşünüze dair sorular kaldı el cevab.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretim tekrardan başlandı fuara yetişemiyor ama bi sonraki fuarda yerini alacaklar . Siteye girebilirsin megelli.com
    http://i.hizliresim.com/YMRWB6.jpg
    http://i.hizliresim.com/QJGYAk.jpg
    vaay hocam süper olmuş
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/YMRWB6.jpg
    http://i.hizliresim.com/QJGYAk.jpg

Öncelikle tebrik ederim motor muhteşem olmuş. Kimin fikri ise dahiyane olmuş. En beğendiğim kısım aynalar oldu. Işık aynaların altına doğru kırıldığı için daha tatlı durmuş.

Fuara gelmemelerine çok üzüldüm. Sıfır halini şahsen incelemek isterdim. Yeni seride belki eski serilerdeki eksikler giderilmiştir ki zaten bunu bütün firmalar bunu genelde yapar.

Her ne kadar firmayı yerden yere vuran biri bile olsam her zaman söylediğim tek şey dizayn çok güzel bu alette. İtalyanları andırıyor.

Kendi sorduğum soruya maalesef kendim cevab buldum, ancak kullandığınız belirttiğiniz imzalarınızda megelli yazan forumdaşların giriş çıkışlara baktım, sorduğum şeyleri görmemeniz imkansız.

Hasılı kelam ayıb ettiniz , şuraya bir bilgi edinmek amaçlı bir kaç soru sordum, yardım diledim bilgi babında, yazım dilim ise gayet normal iğneleme sair küstahlıkta yoktu.

Ancak kimi es geçti, kimi soruma soru ile mukabele etti , neyse donanımhaber'de bir kullanıcının yazdıkları ile, projemi askıya alıyorum, beklediğim şeyi karşılamıyor imiş .

Buradan google'ye ve kendime teşekkür ediyorum.

Merak eden olur ise ilgili yazı ve mesajı buraya taşıyorum 6. vites devir ile ilgili olanı.

Dh forum ATaİk_ adlı kullanıcının mesajı

"" Bindiğin araçtan aynı renk 20 gün önce aldım. Şuan 350 km de. 3 5 kronik sorunla karşılaştım. Far bozuldu, hararet yaptı kaç defa, vites hareket halinde boşa alınmıyor ve benzin göstergesi tamamen bozuk daha gösterge panelini değiştirmedim. Değer mi değer. Kawadan iyi görüntüsü var. 6. vites 6000 devir tam 100 ediyor hız olarak. Seni tatmin etmeyebilir. En belirgin sorun titreşim ve geçicek gibi durmuyor. 30 dk sonra hiçbiyerini hissetmezsin. ""

İlgili link : http://forum.donanimhaber.com/m_80147007/tm.htm

bunun naked i 250s daha güzel

Motosikleti
    megelli 125 r
    Kendi sorduğum soruya maalesef kendim cevab buldum, ancak kullandığınız belirttiğiniz imzalarınızda megelli yazan forumdaşların giriş çıkışlara baktım, sorduğum şeyleri görmemeniz imkansız.

Hasılı kelam ayıb ettiniz , şuraya bir bilgi edinmek amaçlı bir kaç soru sordum, yardım diledim bilgi babında, yazım dilim ise gayet normal iğneleme sair küstahlıkta yoktu.

Ancak kimi es geçti, kimi soruma soru ile mukabele etti , neyse donanımhaber'de bir kullanıcının yazdıkları ile, projemi askıya alıyorum, beklediğim şeyi karşılamıyor imiş .

Buradan google'ye ve kendime teşekkür ediyorum.

Merak eden olur ise ilgili yazı ve mesajı buraya taşıyorum 6. vites devir ile ilgili olanı.

Dh forum ATaİk_ adlı kullanıcının mesajı

"" Bindiğin araçtan aynı renk 20 gün önce aldım. Şuan 350 km de. 3 5 kronik sorunla karşılaştım. Far bozuldu, hararet yaptı kaç defa, vites hareket halinde boşa alınmıyor ve benzin göstergesi tamamen bozuk daha gösterge panelini değiştirmedim. Değer mi değer. Kawadan iyi görüntüsü var. 6. vites 6000 devir tam 100 ediyor hız olarak. Seni tatmin etmeyebilir. En belirgin sorun titreşim ve geçicek gibi durmuyor. 30 dk sonra hiçbiyerini hissetmezsin. ""

İlgili link : http://forum.donanimhaber.com/m_80147007/tm.htm
    soruna soruyla cevap vermedim megelli 250 nin 2011 modeli karbiatörlü galiba seninki 2011 yada 2012. şanzumanlar aynı bile olsa karbiratörlü motorla enjeksiyonlu arasında belli bi devirde hız olarak farklılık gösterebilir belki ondan sordum o soruyu. yardım etmeye çalışmıştım aslında dostum.

fuara gelemiyecek olmasını üzüldüm. gökhan abi sen biliyosundur getircekmisiniz yine megellli yoksa eskilerimi satıcaksınız? bu arada megell tekrar üretime başlamış

Motosikleti
    YAMAHA R25

megelli yazılarını dışarı çıkartsan daha 10 numara olucak gibi sanki. başarılı bi çalışma ama

Motosikleti
    megelli 125 r
    depo grenajını hiç boyamasaymışsın yani kırmızı kalsaymış süper olurmuş. bide şu megelli yazılarını ortaya çıkartman gerekli. bide aşağıya kırmızı büyük bi 250 r yazdırsan tam anlamıyla son noktayı vurmuş olursun

plastidip galiba bu dimi

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Bu iş kaça mal oldu ben onu merak ettim. Arabalar için az çok fiyat biliyoruz da motoru hiç sorgulamamış idim

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Plasti dip Adana bu konu hakkında bilgi verebiliyor hocam

beyler megelli ingilizlerden malezyalılara devredilmiş haberiniz olsun..zaten 2013 de batışa geçmiş firma galiba son modelleri çıkarttıktan sonra. çünkü 2013 de ortak arıyorlarmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler