Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    megelli 125 r
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki nasıl bir egzos kullandın ? Çıkma, sıfır ? Fiyat, marka ? Önerin var mı
    Gerçi orjinalden ses olarak memnunum ama..
    valla sana şöyle diyim sen orginal egzozun sesinden memnunsan ne takarsan tak daha çok memnun olucagndan emin olabilirsin :D
    ben sıfır king egzoz aldım http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...78293746/detay gerçekten çok iyi oldu sesi. bn bu kadar pahalıya almadım bunu bi 50 lira kadar daha ucuza aldım. ama ses gerçekten iyi oldu. video yuda izleybilisin. ne zaman bi kafeye gitsem arkadaşlar bi red line a sokuyo makinayı. biraz kıl oluyorum ama olsun
    tiawern bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Daha Değil
    Oncelikle herkese selamlar , iyi forumlar ;

Yaklaşık 2 3 senedir çok şiddetli olmamakla birlikte bir Racing motor sahibi düşünüyordum fakat megelliyi görünce bu istegim hevesim baya bi tavan yaptı 99 sayfanın neredeyse tamamını okudum tartışmalar , bilgi paylaşımları sorun Çözümleri her türlü diyalog var . Müsadenizle bir kaç izlenim paylaşmak istiyorum . Öncelikle motoru alan ve almak isteyenlerin 2 sebebi var 1.si estetik açıdan motorun görüntüsünün müthiş derecede Cezbedici olması ( benimde en büyük takibçilerinden olma sebebim ) 2. Sebebi ise Muadillerine göre fiyatının daha makul olması bu 2seçenek bir araya gelince motorla aranızda müthiş bir bağ oluşuyor . Unutmadan şunu da eklemek istiyorum foruma bu mesajı yazmak için üye oldum önceki üyeliğim çok sık kullanmadıgm için kapanmış.bu arada eğer bu makinayi alırsam bende bu 2 seçenek için tercih edeceğim. Fakat bir farklı görüşü savunan abilerim , kardeslerim de var işçilik ve malzeme kalitesinin yeterli olmadığı ve motoru almaktan vazgeçme sebeplerinin yüzde 90 i megelli firmasının üretimi durdurmus olması ve yedek parça ve servis konusunda yeteri kadar destek açmayacaklarini düşünmeleri bir nebze benimde kararsız kalma sebebim de birazcıkta bu ve ilk motorum olacağı için yaklaşık 1haftadır evde , is yerinde sıkılmadan bütün yazılanları okudum . Bu arada daha önceki yazılarda okuduğum kadarıyla kocaeli bayisinin Onaran Motor olduğunu okumuştum bu gün aradım ve bir kaç bilgi almak istedim motoru tavsiye edip etmeyeceklerini sorduğumda olumsuz bir cevap almadım fakat gözün kapalı da al demedi tabii . Forumda okuduğum kadarıyla da motoru kullanan arkadaşlardan bazıları birçok sıkıntıyı arka arkaya yaşarken bazı arkadaşlar çok fazla sorun yaşamadan devam ediyorlar , makinenin takipcisiyim fikirlerim henüz netleşmedi BakıCaz ve Görücez , bi kusurumuz olduysa affola , herkese iyi forumlar

orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

megelli

bende 90 sayfaya yakın okudum antalyada nerde buluşcaksınız yakından bakmak isterim :D

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Motorumu satıyorum duşunen varsa cc yukseltcem sorunsuz sıkıntısız 0543 481 02 30

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Tyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Ne zaman sorsam tartışma çıkıp kaynıyor egzoz önerisi veye tavsiyesi olan varmı arkadaşlar ?

Akrep i öneririm

Tyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Akrapovic mi dostum?
    Çokta pahalı olmaması gerekiyor birde takan varsa video falan görme imkanimiz varsa süper olur teşekkürler..
    Ucuz ateşlemelere ne demeli aslında piç bir görüntü olur ama havasını öldürür mgp g. Die marka var italyan pahali ama güzel ses veriyor cazip rakamlarda bulmak gerek..

Müsaitsen bende sana bi sorucam :D bende ehliyetimi alınca bu motoru düşünüyorumda oturuş posizyonu viraj kabiliyeti vs memmunmusun :D şimdiden teşekürler

Alıntı smtaytgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tuhaf bir soru sordun kardeşim istatistikçi değiliz lakin havadar yer olduğu için orasu seçildi .
    hmmm anladım bütün türkiyeden toplanıp gelceksiniz yani, ama fazla kişi katılcagını sanmıyorum, şimdiden diyim biz burda antalyada bile toplanamıyoruz adam yok

Motosikleti
    Daha Değil
    Herkese selamlar ,

Megelliyi ciddi derecede düşünmeye başladım saolsun Goxel01 arkadaşımda özelden sorularımı cevapladı , bende bir kaç gün önce megelli firmasına üretimleriyle ilgili mail ettım sanırım önümüzdeki aylarda tekrar üretime geçecekler ;

Attığım mail ;

• Hello,
    Do you produce was that the engine continues to produce parts at the moment ? In addition, the season ahead you will start production again? Designs are really successful , but especially in Turkey that users say that the lower the quality of the parts used in engines that produce the arrival of good news from you will be really happy Megelli Motorcycles lovers like me, I would appreciate your knowledge . achievements
    good work

Megelliden gelen cevap ;

Dear Sir,

We are in preparation to revamp te production. Thanks for your continuous support.

Info Desk
    Megelli Ltd.
    tiawern bunu beğendi.

Alıntı orcunberkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müsaitsen bende sana bi sorucam :D bende ehliyetimi alınca bu motoru düşünüyorumda oturuş posizyonu viraj kabiliyeti vs memmunmusun :D şimdiden teşekürler
    Motorun oturuş pozisyonuna alışman zaman alabilir. Alıştıktan sonra bindiğin her motorda bunu arar oluyorsun
    İyi bir lastik taktığında virajları inanılmaz. Baktığın yerden geçip gidersin. 16 Bin km yaptım ve bunun yarısı uzun ve bol virajlı yollarda geçti.
    Madem ehliyet de alacakmışsın üzerine bir de eğitim koymadan geçme. İnan çok işine yarayacaktır.
    orcunberkk ve Tyaz bunu beğendiler.

Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun oturuş pozisyonuna alışman zaman alabilir. Alıştıktan sonra bindiğin her motorda bunu arar oluyorsun
    İyi bir lastik taktığında virajları inanılmaz. Baktığın yerden geçip gidersin. 16 Bin km yaptım ve bunun yarısı uzun ve bol virajlı yollarda geçti.
    Madem ehliyet de alacakmışsın üzerine bir de eğitim koymadan geçme. İnan çok işine yarayacaktır.
    TEŞEKÜRLER

burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    megelli 125 r
    bu motora bilip bilmeden şuursuzca çamur atanlar megelli çöp, megelli, titriyo diyenlerin asıl amacı millet megelliye başlamasında kendi tipsiz motorlarıyla piyasa yaparken karşılarına megelli çıkmasında rezil olmayalım düşüncesinde olanlardır. :D çünkü biri çirkin sivilceli bi kız gibi dieri adriana lima :D kafelerde herkesin sevgilisiyken bi and pabucunun dama atılma tehlikesi var çünkü bi insan durup dururken hiç sürmediği bi motora bu kadar laf etmez bunun sırf bunun için megelliyi kötülemek için forumlar açmaz buna haset denir arkadaşlar
    tiawern, ahmetcan1994 ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Megelli kullanan forumdaşlar, birkaç sorum olacak , umarım muallakta/cevapsız bırakmazsınız , aynı motor bloğunun 5.vitesli versiyonunu kullanıyorum.

1 : Sizin ön/arka diş ebadlarınız nedir?

2 : 6. viteste motor yırtınmadan tatlı seyirde(5-7bin devirde) kaç Kmh ile seyr edebiliyor? , (son sürati sormuyorum)

3 : 5.vites'e atar atmaz anlık olarak hemen 6. vitese attığınızda devirlenmede sorun yaşıyormusunuz/böyle bir tecrübe ettinizmi?

4 : Çevrenizde/tanıdıklarınızda motoru pert olmuş ve 6.vites dişlileri olan varmı ^^ (nasib olur ise bendeki 5. vitesliyi 6. vitese adapte etmeyi düşünüyorum en azından yer olup olmadığını, vites miline uygunmu değilmi görmek amaçlı, motorumu yaracağım 5.vitesi iptal edip yerine sizin 6.vites dişlilerini adapte etmeyi düşünüyorum).

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Bitti çok şükür

Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmamış , çoluk var çocuk var, gebe kadın var, kalbi olan ihtiyar var, trafikte görsem terki dünya ederim oderece..

İmdii , bir yukarda muallakta / askıda kalan sorulara cevap eyle.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Maske öylesine :D yazdıkları otobana çıkınca test edip yazarım kardeşim

Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maske öylesine :D yazdıkları otobana çıkınca test edip yazarım kardeşim
    İstemezük , hali hazirunda , allemelik var ise , lütf edib nakş eyleyesün, yok ise sükuut.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Ah bide yazdıgını anlasam kardeşim ��

Megelli kullanan forumdaşlar, birkaç sorum olacak , umarım muallakta/cevapsız bırakmazsınız , aynı motor bloğunun 5.vitesli versiyonunu kullanıyorum.

1 : Sizin ön/arka diş ebadlarınız nedir?

2 : 6. viteste motor yırtınmadan tatlı seyirde(5-7bin devirde) kaç Kmh ile seyr edebiliyor? , (son sürati sormuyorum)

3 : 5.vites'e atar atmaz anlık olarak hemen 6. vitese attığınızda devirlenmede sorun yaşıyormusunuz/böyle bir tecrübe ettinizmi?

4 : Çevrenizde/tanıdıklarınızda motoru pert olmuş ve 6.vites dişlileri olan varmı ^^ (nasib olur ise bendeki 5. vitesliyi 6. vitese adapte etmeyi düşünüyorum en azından yer olup olmadığını, vites miline uygunmu değilmi görmek amaçlı, motorumu yaracağım 5.vitesi iptal edip yerine sizin 6.vites dişlilerini adapte etmeyi düşünüyorum).

Arada kaynamasın, sorularıma el cevab lütfen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler