Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Gece bi hem turlayalım hemde kokoreç yiyelim dedik

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

smtaytgn ve Goxel01 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    smtaytgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Dostum alt egzost nasıl birşey açıklar mısın? neden yaptırdın ne amaçla iyi birşey mi hiçbir fikrim yok.

Motorun maşallah ,Allah kaza bela vermesin dostum.

Alıntı burakfc90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bi megelli kullanıcısıyım bunu belirteyim. ya konuşmiyim konuşmiyim diyorum ama bu kadarda olmaz murat k. kardeşim motora laf etmiyorum markaya ediyorum diyosunda. fakat sen yazdğın şeylerin hiç bişekilde farkında değilsin ben burdan bunu artık kesin bi şekilde anladım. dediğin şeyleri sıralıyorum bunlar sadece aklıma gelenler. gidip motora bakmışsın görüntüsü haricinde motoru genel olarak beğenmemişsin, artçı konforu kötü dedin, işçilik kötü dedin, plastik malzemeler kalitesiz dedin bilmem ne bunlar markaya edilmiş bi lafmı ? ayrıca megelli markasına kötü bi marka diyosun kötü bi markadan iyi motor çıkmaz anlamınada geliyo bu laf özünden. kocaman harflerle defalarca çinli motor yazdın çinli motorların iyi olmadığını dandik olduğunu herkes biliyo. bu da motora edilmiş bi laftır yani sütten çıkma ak kaşık gibi davranıp insanları delirtiyosun. şunu diycem motorada laf edebilirsin sorun yok ama laf etmedim deyipte böyle karşındaki insanları yalancı durumuna düşürmeye çalışmandaki amacı çözemedim ben dediğin şeylere katılıyorum yanlış anlama ama her seferinde motora laf etmiyorum markaya ediyorum diyosun ya ben buna karşı çıkıyorum sadece. başka bişey demiyorum bunun haricinde bahsettiğin megellinin ciddi bi marka olmadığında hemfikirim seninle ve yaptığı kurumsal saçmalıkların bnde farkındayım herkes farkında. az çok hepimiz ingilizcedende anlıyoruz bazı şeyleri araştırabiliyoruz. malzeme kalitesi işçilik kötü demişsin doğru diyosun genel anlamda yamahayla kawayla kıyaslanmaz. onun haricinde motora laf etmiyorum deme bidaha başkada ne dersen de boşuna tartışma çıkıyo dostum hepimiz motorcuyuz güzel güzel konuşalım. bi kaç sayfa önce ön fren balatasıyla ilgili bişey sordum siz tartışmaktan bana bi fikir vermekten bile uzak kaldınız öyle cevap bekledim mal gibi kaç gün tartışmadan uzak bi şekilde. neyse bu saçma tartışma burda bitsin yeter artık beyler forumun boku çıktı resmen

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=z_9N8...ature=youtu.be

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:29 ----------

arkadaşlar bu motorun alt tarafına taktığım 2. egzozdan sonraki ses

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:31 ----------

http://i.hizliresim.com/PY0Lpv.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:33 ----------

buda deppo üstü çanta fakat arka koltuğa monte ettim süper oldu. depoya kapanarak gidebiliyorum ayrıca dostum bni şuraya atıver buraya atıver olayları çok sinirmi bozuyo. çanta var zor çıkıp takılıyo uğraşamam diyorum geçiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

http://i.hizliresim.com/g4q3nL.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

ufak çaplı (30-40 km) 2 kişilik gezilerden bi kare

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

http://i.hizliresim.com/qmbo33.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:43 ----------

bu bahsettiim alt egzoz

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:50 ----------

http://i.hizliresim.com/99QJR9.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:53 ----------

yine arkadaşlarımda biri sürekli motorla fotoraf çekilip duruyorlar motor 125 liktir bu arada yazılara aldanmayın balıkesirde insanlar şaşıp kalıyo görüntüye. keşke kawasaki de honda da böyle tasarım yapabilse. hala anlamıyorum neden bu firmalar ufak cc lerde halen tasarım rezilliği sendromunu atlatamıyo şaşıyorum gerçekten. iyi gidiş, malzeme kalitesi falan bunlarda önemli fakat motor işi zevk işi tasarım güzel olmadanda keyfi çıkmıyo bea :D şimdi kawacılar hondacılar çıkıpta sen bizim motorlara lafmı ediyosun demesin sadece tasarımları bana göre berbat başka bişeylerine lafım yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:23 ----------

Dostum arka lastik genişletilmiş mi ebatı nedir marka bahseder misin ?
    Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/g4W99L.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:56 ----------

http://i.hizliresim.com/6lXyyN.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Arızalı konjektör fazla volt çıkarıyor saolsun gökhan abide yardımcı oldu kendi ustamda, arızalı parçamı gönderim antalyaya incelemeye alacaklar garantiden değişirler inşllah yoksa yeni parça bekleyeceğim dostum işte.

Alıntı Murat.K. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Smtaytg: konuyu kapattık zaten. Siz beni anladınız ben sizi anladım. Savaş baltalarımızı gömdük, barış piposunu yaktık.

Senin konjektörde tam olarak ne sıkıntı var?

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Orjinal lastigi ama dunlop 160 60 17 taktırcam yakın zamanda
    smtaytgn bunu beğendi.

lastiği büyütmenin ve bu şekilde artçılı kullanmanın bazı sıkıntıları var. Arka dişli rulmanı dağılabiliyor diablo rosso 2 kullanıyorum.
    lastiğin büyümesi sürtünme ve fazladan yük getirdiği için top speed değişiyor. Bilginize...

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastiği büyütmenin ve bu şekilde artçılı kullanmanın bazı sıkıntıları var. Arka dişli rulmanı dağılabiliyor diablo rosso 2 kullanıyorum.
    lastiğin büyümesi sürtünme ve fazladan yük getirdiği için top speed değişiyor. Bilginize...

Yakıtta normalinden artış gösteriyor arabadada öyle mesela evet top speedde azalıyor ve iyi yanıda lastik asfalta güzel yapışıyor buda dengeli gitmeni sağlıyor.

Tian dostum şu arka dişli ruman nasıl dağılıyor biraz bahseder misin ?

Saygılar.

Alıntı smtaytgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıtta normalinden artış gösteriyor arabadada öyle mesela evet top speedde azalıyor ve iyi yanıda lastik asfalta güzel yapışıyor buda dengeli gitmeni sağlıyor.

Tian dostum şu arka dişli ruman nasıl dağılıyor biraz bahseder misin ?

Saygılar.
    Kardeşim motorda kullanılan rulmanın kalitesi tartışılabilir fakat arka teker miline ve zincire extra yük yüklemiş oluyorsun. Orginal lastiklere oranla daha ağır bir lastik kullanmış oluyorsun.Lastik hacim ve kütleleri farklı. Yüzey alanın artıyor.Böylece senin de dediğin gibi daha fazla sürtünme oluyor. Bu zaten spec dışı bir durum oluşturuyor. Yoldaki bozukluklar. Artçıdaki değişiklikler (kg bazında ) Sert gaz açıp kapamalarla dişliye de binen yük artıyor. Böylece rulmanlar yıpranmaya ve hatta bilye dağatmaya kadar gidebiliyor. Tabi bu worst case
    Düzenli rulman kontrolü, gresleme falan belki sorunların önüne geçebilir. Ama ben bilye dağıttım..
    smtaytgn bunu beğendi.

burakfc90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    megelli 125 r
    dostum alt egzoz içi elyaflı ara egzoz diye geçiyo. yardımcı bi egzoz bu kaba sesi emer, aşırı sesi alır ve patırtıları yok eder arabalarda kullanılır esas. susturucu değildir motoru kasma gibi bi durumu yoktur bu yüzden. ben kendim aklıma geldi yaptım iyiki yapmışım

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Kardeşim motorda kullanılan rulmanın kalitesi tartışılabilir fakat arka teker miline ve zincire extra yük yüklemiş oluyorsun. Orginal lastiklere oranla daha ağır bir lastik kullanmış oluyorsun.Lastik hacim ve kütleleri farklı. Yüzey alanın artıyor.Böylece senin de dediğin gibi daha fazla sürtünme oluyor. Bu zaten spec dışı bir durum oluşturuyor. Yoldaki bozukluklar. Artçıdaki değişiklikler (kg bazında ) Sert gaz açıp kapamalarla dişliye de binen yük artıyor. Böylece rulmanlar yıpranmaya ve hatta bilye dağatmaya kadar gidebiliyor. Tabi bu worst case
    Düzenli rulman kontrolü, gresleme falan belki sorunların önüne geçebilir. Ama ben bilye dağıttım..
    dostum bilye dağıtmanın sebebi bence kronik bi olay. arkadaşın motoruyla benim motordada oldu bi ara. galiba çok dandik bilye kullanmışlar fabrikada. en kalitelisini taktım tanesi 30-40 lira olanlardan ve 1 yıldır bi sorun yok. zaten en kalitelisi bile en fazla max 3-4 yılda bi değişmesi lazım sonuçta yürüyen aksam bu. zincir dişli nasıl eskiyosa aşınıyosa aynı şey bunun içinde geçerli.
    smtaytgn bunu beğendi.

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    dunlup marka lastiğin ağırlığı üzerindeki lastikle hemen hemen aynı ağırlıkta, ağırlıkları göz önünde bulundurmak gerekiyor yoksa motoru yorabilir şimdi kimileri içinden zemin teması daha çok diyebilir fakat dunlop'un zeminle teması cst marka ile aynıdır (lastik yakmadığınız takdirde) dunlop taktığımız motorlarda herhangi birinde bilya dağıtan olmadı bilya dağıtan bir arkadaşımız geldi o da istanbuldan gürcistana oradan gezerek adanaya gelen motor, haliyle 14000 km yapmış teker bakımları yapılmamış sadece yağ değişmişler arka teker bilya dağıtmış önde dağıtmak üzereydi sert kalıkışlar, lastik yakma bilyaların daha çabuk aşınmasına neden olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/g4W99L.jpg

http://i.hizliresim.com/6lXyyN.jpg
    Ahmetcan sizi delimi öptü bu soğukta motora mı binilir, ben sabahları soğukta arabaya binmeye üşeniyorum, sıcak dolmuşa binesim geliyor valla pes
    tiawern, smtaytgn ve ahmetcan1994 bunu beğendiler.

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Gökhan abi motor tutkusu helede megelli tutkusu daha ayrı biliyon bende senide bi çıkartabilseydim hemen çekip atacam buraya :D

Motosikleti
    megelli 125 r
    https://www.facebook.com/groups/3995...45674/?fref=ts arkadaşlar hepiniz gelin face te daha rahat haberleşiriz

beyler. uzun süredir bu başlığa giremiyorm. bazı tartışmalar olmuş. evet megellinin motoru dandik. parcaları cok kaliteli değil, işcilik kalitesi kötü olabilir ama motorun arkasında duran bi dokuyucu var ne olursa olsun. bilhassa gökhan abi goxel01 adlı üyemizin ilgilenmesi yardımcı olması motora hakim olması, bilhassa burda kullanıcılarınbir aile gibi kaynaşmasından dolayı bence megelli bir cok motordan daha kaliteli..

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Az gazlayalım dedik soğuk havada

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:17 ----------

ahmetcan1994 ve cbr1907 bunu beğendiler.

@Goxel01
    Tabanca gibi duruyor maşallah

Önde çift disk fren ile frenleme performanısı çok merak ediyorum. Kendimiz bu customizationı yapabilir miyiz ?

orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yeni başlayan için uygunmudur arkadaşlar tavsiye edermisiniz motoru genel olarak

Motosikleti
    megelli 125 r
    Alıntı orcunberkk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni başlayan için uygunmudur arkadaşlar tavsiye edermisiniz motoru genel olarak
    yeni başlayanlar için 125 lik daha uygundur. hiç tecrübesi yoksa yani daha önce hiç motor kullanmadıysa sıkıntı çıkabilir. 250 lik makineler torklu makinelerdir hiç bişey bilmeyen adam virajlarda yada yağmurlu havalarda falan kontrolsüz gaz açarsa yapışır direk. ama 125 likler daha yumuşak makinelerdir hata toleransı yüksektir. ama bu demek olmuyo ki megelli başlangıç motoru olamaz. başlayan başlar ama dediğim gibi sıfır tecrübe sıkıntı çıkarabilir baya seri makine çünkü şakaya ve salaklık yapmaya gelmiyo.

orcunberkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler

Motosikleti
    Megelli 250r
    Bu sitede bütün marka modellerin tasarımı vardır http://mtrconceptindonesia.blogspot..../?view=classic megelli fabrikası kapandı haklısınız arkadaşlar ama ne hikmetse adamlar kasım 2015de piyasaya çıkarıyor 250 se ve diğer modelleri alla alla. :D:D:D:D Yok yok olamaz değil mi ? Megelli kapandı fabrika . :D:D Bizim millet neden böyle orasından burasından uydurup abartıp konuşur ki anlamıyorum. :S

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı smtaytgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sitede bütün marka modellerin tasarımı vardır http://mtrconceptindonesia.blogspot..../?view=classic megelli fabrikası kapandı haklısınız arkadaşlar ama ne hikmetse adamlar kasım 2015de piyasaya çıkarıyor 250 se ve diğer modelleri alla alla. :D:D:D:D Yok yok olamaz değil mi ? Megelli kapandı fabrika . :D:D Bizim millet neden böyle orasından burasından uydurup abartıp konuşur ki anlamıyorum. :S
    o millet sanırım benim (ve bir kaç adet MEGELLİ kullanıcısı daha)....

keşke bütün markaların tasarımları var bu sitede gibi bilgi paylaşmadan önce siteyi inceseydiniz. paylaşılan bütün motorlar konsept yapım.
    sergilenen motorların açıklamalarını okuduğunuz zaman bunların custom olduklarını yani kişilerin kendine özel eklentiler ile motorları üzerinde oynadıklarını göreceksiniz.

örnek ilk resim:
    Kawasaki ER6-F City Tour
    - Front Wheel Yamaha Fz1
    - Upside Down Yamaha Fz1
    - Exhaust by Two Brothers®
    - Side Box Suzuki Gsx 1250
    - Carbon another part

Megelli fabrikası hakkında ise.... o konuya girmeyelim başa dönmeyelim. Nasıl olsa hiç bir yerde resmi bir açıklama yok ...

Motosikleti
    Megelli 250r
    Unutma fuarda görüşeceğiz murat kardeş.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler