Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Servisi ararsan fiyat ogrenebilirsin sıfırının . 2. Ele bulaşma bence

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı burakfc90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar elinde megelli arka amortisör olan varmı 2. el çıkma falan. 125 liğin olur 250 liliğin olur
    İkinci elde bulman çok zor gibime geliyor http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...Arka-Amartisor sıfırı buda...
    ahmetcan1994 bunu beğendi.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Motosikleti
    megelli 250r
    arkadaşlar merhaba acil yardmınıza ihtiyacım var. megelli 250r aldım boş yola çıkıp 5 6 kere hız testi yaptım düz yol ve 135den sonra hız artmıyor hatta 15 20 saniye o hızda gittiğim bile oldu ne yapmalıyım yardım edermisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

arkadaşlar yardım edermisiniz çok acil. Megelli 250r aldım ve 5 6 kere hız testi yaptım bi önceki sahibi son hızı 155 yaptığı halde ben 135i geçemiyorum düz yolda . Hatta 10 15 saniye aynı hızda gitmeme rağmen, ne yapmalıyım bilgisi olan var mı :( :(

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı iso3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba acil yardmınıza ihtiyacım var. megelli 250r aldım boş yola çıkıp 5 6 kere hız testi yaptım düz yol ve 135den sonra hız artmıyor hatta 15 20 saniye o hızda gittiğim bile oldu ne yapmalıyım yardım edermisiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:56 ----------

arkadaşlar yardım edermisiniz çok acil. Megelli 250r aldım ve 5 6 kere hız testi yaptım bi önceki sahibi son hızı 155 yaptığı halde ben 135i geçemiyorum düz yolda . Hatta 10 15 saniye aynı hızda gitmeme rağmen, ne yapmalıyım bilgisi olan var mı :( :(
    Özelden yazmışsın ve oradan da cevapladım fakat yine buradan da yazayım, anladığım kadarıyla ikinci sahibisin ( bunu dememde ki amaç özel mesajında bunu belirtmemişsin ki, bende bu mesajını okumadan özel mesaja direk yanıt verdim. )
    Megelli belli başlı şartları yerine getirdiğinde güzel hızlar yakalayabileceğim bir motosiklettir, tabii ki bu hız sınırlaması aklını başından alabilecek hızlar değil. Fakat motosikletin sana istediğin hızı sağlayabilmesi için bakımlar, rodaj gibi unsurlar zamanında ve düzgün yapılmalı ki istediğin durumları yerine getiresin. Ben şahsen tavsiye etmiyorum bu hız limitlerini...
    tiawern ve farukisik bunu beğendiler.

Alıntı iso3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardeşim teknik olarak 140km yapan bir motor bu sen 135 yapmışsın Kullanma klavuzunda da yazmakta zaten. illaki sapması da var bunun ama amacın nedir merak ettim doğrusu ? Yani hız yapmak için mi aldın motoru?. Eğer öyleyse yanlış yoldasın dikkat et kendine makineyi de fazla zormala bence. 15X'li hızları görebilirsin ama sana bişey kazandırmaz inan bana. Sen viraj kabiliyetine,trafiği okumaya yönel.Kendine ve motoruna da iyi bak. Boşver hızı. Hız doyumsuzluğu beraberinde getirir. ;)
    farukisik ve dmRhn bunu beğendiler.

farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    İso kardeşim motorun hayırlı olsun öncelikle her ne kadar hız yapmanı tavsiye etmesemde arada bir bende yapıyorum.Tabii megelli sınırlarında.Kardeşim bizim motorlar çok hızlı değil zaten ama yine 158-160 km hızlara ulaşılabiliyo.Ben düzlükte 165 e çıkabildim en son bayaa bi zorlamayla.Eğer megelliyle hız yapmak istiyorsan bazı kriterlerin oluşması gerek mesala rüzgarsız bi havayı seçmen gerek,motorun üzerine tamamen kapanman gerek,zincirin yağlı ve gerginlik ayarının uygun şekilde yapılmış olmalı,enson olarakda 3. Vitesden itibaren gazı köklemen gerek ancak bu şekilde hız yapabilirsin.Gösterge ayarlarında bi düzensizlik yoksa tabii.sana keyifli sürüşler

Tyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250r
    Merhaba,
    İlk yağ değişimi servisinde yapılması zorunlumudur?
    Herhangi bir tamircide yapılabilirmi?

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Serviste yaptırmanı tavsiye ederim . Ama İstanbuldaki kullanıcılarla irtibata geçersen daha verimli bilgi alırsın.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Havaydı işti güçtü bir türlü götüremedim 320km oldu stop etmesinide gideremedim henüz zamanım olup içini açamadım bile servise gidip onuda hallederler umarım izah ettim ama anlamadı karşı taraf soketlerin cıkıp rest atılması gerekiyor vs. Dedim he ondan da bizde var kafan rahat olsun dediler biraz para gelsin modundalar herhal neyse sabahtan olmadı bir uğrarım hemen yapabilceģini söylediler. Teşekkürler

Motosikleti
    YAMAHA R25
    istop etmesi normal ara ara 1000kmden sonra kesiyor merak etme

Motosikleti
    Megelli 250r
    Öylede kardeş ışıklarda ortada kalınca hiç hoş olmuyor gel devirli ver hafif ara gazı falan yemin ederim artık sağ sola bakmıyorum elim anahtarda gözüm kadranda her an gitti gitmedi komedi valla 2 gün önce 4.5 kere oldu üst üst devenin bale papucu yani

Motosikleti
    YAMAHA R25
    Sabretcen biraz bendede oluyordu şimdi 2500olcak bi sıkıntı yok maşallah

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim teknik olarak 140km yapan bir motor bu sen 135 yapmışsın Kullanma klavuzunda da yazmakta zaten. illaki sapması da var bunun ama amacın nedir merak ettim doğrusu ? Yani hız yapmak için mi aldın motoru?. Eğer öyleyse yanlış yoldasın dikkat et kendine makineyi de fazla zormala bence. 15X'li hızları görebilirsin ama sana bişey kazandırmaz inan bana. Sen viraj kabiliyetine,trafiği okumaya yönel.Kendine ve motoruna da iyi bak. Boşver hızı. Hız doyumsuzluğu beraberinde getirir. ;)
    Megelli 140mı yapıyor gerçekten bilmedigimden sordum
    "Tecrube, limitlerini bilmektir"

kullanma kılavuzunu okursanır göreceksiniz.
    http://www.megelli250.com/Megelli-250-Manual.pdf page:66
    Tabi bazı şartlar sağlandığında bunun üzerine çıkabilenler var.

Ayrıca http://www.rakuten.com.my bu sitede bazı şekilli parçalar var ilgimi çekiyorlar.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    kullanma kılavuzunu okursanır göreceksiniz.
    http://www.megelli250.com/Megelli-250-Manual.pdf page:66
    Tabi bazı şartlar sağlandığında bunun üzerine çıkabilenler var.

Ayrıca http://www.rakuten.com.my bu sitede bazı şekilli parçalar var ilgimi çekiyorlar.
    Ömer beyine reset atmak zor bir iş değil kardeşim, ( http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3480065 ) burada izzah ettim ben zaten nasıl yapılacağını Eğer sıkıntı olursa özelden yaz haberleşelim belki bana yakın oturuyorsundur, uğrarım.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Merhaba,
    Bugün gittim bahçelievlerdeki servise sonunda castrol birde ride diye marka karışık bir yağ koydular yetmedi castrol w5 50 falan yanlış hatırlamıyorsam istemedim etmedim koydular yinede malum geldik neyse, 320 km yaptım ve sadce yağ değiştirdiler ama hiç memnun edici güvrn verici bir yer değildi(insan bir sorar bu süreçte neler yaşadın anlat vs vs)sırf garantisi bozulmasın diye gittim ama gitmesemde olurdu bence 2 sınıf muamele yapıyorlar zorla tur attırdım motorumla diyebilirim istop ettigini söyledim reset atılması gerekiyor büyük ihtimalle forumda sağolsunlar anlattılar ama hakim olmadığımdan yanlış birşey yapmamak için dokunmadım bunlar böyle hep yapıcak dedi durduruģunda boşa al dedi yapmazmış yani zaten durduğum vakitte tık diye gidiyor zaten fırsat olmadan ..istanbulda önericeğiniz başka bir yer varmı? Birde param ile yapılan bu davranışlar beni geri adım atmama neden oldu.
    Saygılar..

bunu daha önce göreniniz oldu mu ?
    Nasıl bir emek vermişse artık
    Megelli Panigale
    dmRhn bunu beğendi.

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

bunu daha önce göreniniz oldu mu ?
    Nasıl bir emek vermişse artık
    Megelli Panigale
    Adam çok uğraşmış ama çakma ducati olmuş orjinaliği gitmiş[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

[

plastidip le yapılmış sanki

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    Alıntı viperking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plastidip le yapılmış sanki
    komple mat siyah boya yaptım

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:24 ----------

çok titiz bir çalışma eseri oldu nihayet.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:35 ----------

ahmetcan1994, tiawern, Tyaz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler