Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor Daytona 250CC 6c
    Merhaba arkadaşlar motorum satılıktır. Motoru satmamın nedeni hakkını verememem yani kullanmaya vakit bulamamam ve tarz değişikliği yapıp chopper tarzı bir motor almaktır. Daha 117 km'de alalı 4-5 ay oldu ancak bu kadar kullanabildim. Kullandığım 117 KM'de bile sürme zevkim tartışılmaz.. Sahibinden.com da ilanı bulabilirsiniz ilan no : 182144167

dmRhn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan bi şüphem yok zaten bitmek üzere motor. Bu sıralar yoğun ondan kısa sürede sonuca varacagına inanıyorum ve bak o zaman bu motor nasıl patlama yaşıyor abi
    Aynen kardeşim aynen, benim için önemli olan telefon ettiğimde sözlü olarak da usanmadan destek olmasıdır. Sağolsun, en son bir sıkıntım daha oldu Cumartesi günü kontrol edicem dediği gibi yapıcam düzeleceğinden eminim...

Alıntı Dalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motorum satılıktır. Motoru satmamın nedeni hakkını verememem yani kullanmaya vakit bulamamam ve tarz değişikliği yapıp chopper tarzı bir motor almaktır. Daha 117 km'de alalı 4-5 ay oldu ancak bu kadar kullanabildim. Kullandığım 117 KM'de bile sürme zevkim tartışılmaz.. Sahibinden.com da ilanı bulabilirsiniz ilan no : 182144167
    Onur umarım satışını gerçekleştirebilirsin, güzel bir motosiklete sahipsin çünkü grenajların özel grenaj.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Motosikleti
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen kardeşim aynen, benim için önemli olan telefon ettiğimde sözlü olarak da usanmadan destek olmasıdır. Sağolsun, en son bir sıkıntım daha oldu Cumartesi günü kontrol edicem dediği gibi yapıcam düzeleceğinden eminim...

Onur umarım satışını gerçekleştirebilirsin, güzel bir motosiklete sahipsin çünkü grenajların özel grenaj.
    Valla her an vazgeçebilirimde değişik bir psikolojiye sahibim şuan nerdeyse inşallah satılmaz dicem )

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Valla her an vazgeçebilirimde değişik bir psikolojiye sahibim şuan nerdeyse inşallah satılmaz dicem )
    Aynı durumda bende öyleyim benim motosikletim de ilanda ( http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0859968/detay/ ) yalnız satmakla satmamak arasında kararsızım.
    Ne diyelim Allah gönlümüze göre versin

Motosikleti
    Aynı durumda bende öyleyim benim motosikletim de ilanda ( http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0859968/detay/ ) yalnız satmakla satmamak arasında kararsızım.
    Ne diyelim Allah gönlümüze göre versin
    İstanbul'daysan görüşelim bari abi satılana kadar varsa İstanbul'da olanlar toplanalım biyerde
    -gonzago- bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    İstanbul'daysan görüşelim bari abi satılana kadar varsa İstanbul'da olanlar toplanalım biyerde
    Benimde aklıma gelmedi desem yalan olmaz, istanbul 'da Megelli grubu toplanabilir aslında...

işiydi gücüydü bayramıydı tatiliydi derken nihayet burdayız Güzel şeyler görüyorum. @Goxel01'in yaptığı çalışma merak uyandırdı bende
    @dmRhn kardeşim satmayaydın iyidi makineyi ama hayırlısı bakalım. Allah daha iyilerini almayı nasip etsin bakalım
    Buluşma güzel olabilir. Yalnız bir organizatör arkadaş lazım sanırım Zira bizi çekip çevirecek biri olmalı. Kaç kişiyiz ? Nerde ve ne zaman olacak gibi sorular var tabi akıllarda şuan Kim ateşleyecek bu fitili acaba )
    dmRhn bunu beğendi.

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Beyler bayağı oldu konuyu takip edemedim malum tatil idi ve hiç zamanımı bilgisayarla öldürmek istemedim.Son sürüşümü dün gece gerçekleştirdim motorumla 4 ay gibi bir sürede az kahrımı çekmedi.BU 4 aylık zaman zarfında motoru bir kere servise götürdüm (DOKUYUCU/ADANA).O da kullanıcı hatasından kaynaklanan birşeymiş.Marş otomatiğini yakmışım.Servise götürdüğümde inanın Gökhan usta sadece titreşimi yok etmeye çalışıyordu birkaç şey anlattı bana.Yaptığı işlemleride gösterdi.Benim makinada da ahım şahım bir titreşim yok en azından bahsedildiği kadar.Bir arkadaş motordan inerken telefonun tuşlarına basamadığını söylemiş ben telefonun üzerinde mesajlaşırken.Karalama yapmayın kardeşim.

Buda garaja kapatmadan önceki son fotoğrafı :/

tiawern ve dmRhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işiydi gücüydü bayramıydı tatiliydi derken nihayet burdayız Güzel şeyler görüyorum. @Goxel01'in yaptığı çalışma merak uyandırdı bende
    @dmRhn kardeşim satmayaydın iyidi makineyi ama hayırlısı bakalım. Allah daha iyilerini almayı nasip etsin bakalım
    Buluşma güzel olabilir. Yalnız bir organizatör arkadaş lazım sanırım Zira bizi çekip çevirecek biri olmalı. Kaç kişiyiz ? Nerde ve ne zaman olacak gibi sorular var tabi akıllarda şuan Kim ateşleyecek bu fitili acaba )
    Açıkcası bende satmayı pek istemiyorum, fakat biraz nakite ihtiyacım oldu zaten birde kışın kullanacak tecrübem yok Eğer satılırsa satılır satılmazsa benim açımdan sorun yok. Barış gibi yıkarım motorumu çekerim garajıma oohh miss tamamdır işte Buluşma yapılacaksa artık kış geldi havalar yavaş yavaş bozulmaya başladı, bu projeye tamam dersek eğer yine bu başlık altından bir mesaj hazırlarız bu konu dahil, ilan sitelerinde ki istanbul 'da halen motosikletini satmakta olan arkadaşlara da mesaj atarız davet ederiz gelmek isteyenler katılırlar...
    Çoğunluk hangi yakadaysa Anadolu yada Avrupa ona göre bir yer belirlenir ve toplanılır, aslında ilk etapta 3-4 kişilik bir grup yeterli olur gibime geliyor

Alıntı barisatmacaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bayağı oldu konuyu takip edemedim malum tatil idi ve hiç zamanımı bilgisayarla öldürmek istemedim.Son sürüşümü dün gece gerçekleştirdim motorumla 4 ay gibi bir sürede az kahrımı çekmedi.BU 4 aylık zaman zarfında motoru bir kere servise götürdüm (DOKUYUCU/ADANA).O da kullanıcı hatasından kaynaklanan birşeymiş.Marş otomatiğini yakmışım.Servise götürdüğümde inanın Gökhan usta sadece titreşimi yok etmeye çalışıyordu birkaç şey anlattı bana.Yaptığı işlemleride gösterdi.Benim makinada da ahım şahım bir titreşim yok en azından bahsedildiği kadar.Bir arkadaş motordan inerken telefonun tuşlarına basamadığını söylemiş ben telefonun üzerinde mesajlaşırken.Karalama yapmayın kardeşim.

Buda garaja kapatmadan önceki son fotoğrafı :/

http://i.hizliresim.com/gLOM63.jpg

Bende 1 kere götürdüm Cengiz/Istanbul 'a oda rutin bakım olan 3.000 Km bakımı En son bir ara sigortası attırmışım onu Goxel01 sayesinde hallettim Birde tabii ki şuanda bir sorun var onu da artık yarın bakıcam Goxel01 yine nasıl çözüme ulaştıracağımı anlattı da sorunun adını tam olarak anlamış değilim yani şöyle ki " Motor Rölantisini Kitlemişim " nasıl başardım bende anlamadım ama tuhaf birşey Basitmiş çözümü fakat hazır depo grenajlarını sökeceğim için birazda bakım yapim diyorum o yüzden biraz geniş bir zaman ayırmak için yarını bekledim.

Özlettiniz bu arada kendinizi...
    barisatmacaa bunu beğendi.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    teklif gelidimi motoruna?

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teklif gelidimi motoruna?
    Evet Yiğit geldi, 6500 fakat kabul edemem o kadar düşük fiyata...

Motosikleti
    Yzf r125
    Evet Yiğit geldi, 6500 fakat kabul edemem o kadar düşük fiyata...
    Eğer satıcaksan ederi o inan bana piyasayı araştırıyorum sende bakmışşındır çiziksiz motorlar gitmiyo o fiyata km'si daha düşük hem bence satma motoru ihtiyacın yoksa eğer satıcam diyorsan 6.750 veren varsa bırak sen bilirsin yine. Benim tavsiyem satıp yaza doğru para biriktirip suziki inazuma alırsan güzel olabilir tam senlik motor eşinizle uzun yola gidiyorsunuz çift silindir rahat motor olduğunu söylüyorlar ben gördüm motoru yakından hoşuma gitti
    şu güzelmiş çantalarıda hediye
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82239061/detay
    dmRhn bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar ben siteyi takipteyim fakat yeni üye oldum ve ilk yorumum.
    Megelli sahibiyim herkes kararsız megelli konusunda ama kazalı ve tipsiz bir honda cbr250 ye 9 bin tl para vermek istemeyenler için güzel motor megelli.
    Sorunları yok mu? VAR. Titriyor evet ama o kadar abartı durum yok arkama oturan birisi daha bugüne kadar titriyormuş hacı demedi.
    İnternetten her bakan gelip titriyor bunlarda yeaa diyor. Nedense daha motorun yanına gelmemiş insanlar işini gücünü buna çamur atmaya adamış anlam veremedim. Ucuz etin yahnisi biraz sıkıntı çekersiniz ama düzgün bir kullanımda hiç bir sıkıntı vermiyor buraya mesaj atanlar genelde sıkıntısı olan kişiler ki benim gibi sorunsuz kullanan bir çok insan var.
    Bir kere ufak bir sorunla karşılaştım megelli servisi aldı ücretsiz olarak yaptı ve teslim etti. Ayrıca şöyle birşey yaşadaık kendileriyle;
    Benim motorumun sol arka koltuk altı granaj garaja sokarken çizmiştim, rahatsız edici bir çizik vardı. Servisteyken motor beni aradılar ellerinde çıkma temiz granaj olduğunu istersem değiştirebileceklerini söylediler. Tamam dedim bende tertemiz granajla değiştirmişler yani adamlar ellerinden gelen her imkanı size sunmaya çalışıyor ve hiç bir servisin yapmadığı ayrıcalıkları sağlıyor.

Megellinin bu denli sorunları benim tahminimce şu sebepten kaynaklanıyor: KULLANICILARI.

-Bu motoru alanlar ya yeni başlayanlar oluyor, yada şekil şukul için alanlar %80 durum böyle kimse itiraz edemez.
    -Yeni başlayan insanın kullanıcı hataları yapmaları çok doğal. Şekilcilerde devirli kullanır, gösteriş teker falan derken yine yıpratır.

Sorunsuz mu? Değil makina sonuçta.
    Sorunsuz kullanabilir miyim? Tabiki.
    Karar sizin benim yaşadıklarım bu kadar teşekkür ederim okuyanlara.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Eğer satıcaksan ederi o inan bana piyasayı araştırıyorum sende bakmışşındır çiziksiz motorlar gitmiyo o fiyata km'si daha düşük hem bence satma motoru ihtiyacın yoksa eğer satıcam diyorsan 6.750 veren varsa bırak sen bilirsin yine. Benim tavsiyem satıp yaza doğru para biriktirip suziki inazuma alırsan güzel olabilir tam senlik motor eşinizle uzun yola gidiyorsunuz çift silindir rahat motor olduğunu söylüyorlar ben gördüm motoru yakından hoşuma gitti
    şu güzelmiş çantalarıda hediye
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82239061/detay
    Zaten satmayı düşündüğüm fiyat aralığı o 6,750 - 7,000 arasında zaten satmak gibi bir düşüncem yok ama herhalde bu ay sonu acil bir nakite ihtiyacım olabilme ihtimali var, eğer bu ay sonuna kadar satılmaz ise sanırım satmam ya. Yani şöyle bir durum ki Toki konutlarının Kayaşehir için özel bir indirimi olacak evleri %20 indirime tamamen tapusunu teslim alabilmek için onun için bir nakite ihtiyacım olacak eğer o ana kadar satılmazsa kesinlikle satmayı düşünmem zaten o saatten sonra...
    Evet eşimle gezmeyi seviyorum motosikletle en son izmit - kandıra - sapanca turundan sonra uzun yola gitmek istemez oldu SS ile Normal olarak haklı yani, eğer uzun yol düşünürsem zaten en hızlı tercihim Enduro olur ki onu da herhalde kiralarım yada bundan sonra geçeceğim motosiklet Enduro olur SS olmazsa diye düşünüyorum Yalnız inazuma 'nın işte şekli şemali hoşuma gitmiyor Yinede teşekkür ederim Yiğit tavsiyelerin ve düşüncelerin için mutlu oldum düşüncelerinden ötürü...

Alıntı SawioN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar ben siteyi takipteyim fakat yeni üye oldum ve ilk yorumum.
    Megelli sahibiyim herkes kararsız megelli konusunda ama kazalı ve tipsiz bir honda cbr250 ye 9 bin tl para vermek istemeyenler için güzel motor megelli.
    Sorunları yok mu? VAR. Titriyor evet ama o kadar abartı durum yok arkama oturan birisi daha bugüne kadar titriyormuş hacı demedi.
    İnternetten her bakan gelip titriyor bunlarda yeaa diyor. Nedense daha motorun yanına gelmemiş insanlar işini gücünü buna çamur atmaya adamış anlam veremedim. Ucuz etin yahnisi biraz sıkıntı çekersiniz ama düzgün bir kullanımda hiç bir sıkıntı vermiyor buraya mesaj atanlar genelde sıkıntısı olan kişiler ki benim gibi sorunsuz kullanan bir çok insan var.
    Bir kere ufak bir sorunla karşılaştım megelli servisi aldı ücretsiz olarak yaptı ve teslim etti. Ayrıca şöyle birşey yaşadaık kendileriyle;
    Benim motorumun sol arka koltuk altı granaj garaja sokarken çizmiştim, rahatsız edici bir çizik vardı. Servisteyken motor beni aradılar ellerinde çıkma temiz granaj olduğunu istersem değiştirebileceklerini söylediler. Tamam dedim bende tertemiz granajla değiştirmişler yani adamlar ellerinden gelen her imkanı size sunmaya çalışıyor ve hiç bir servisin yapmadığı ayrıcalıkları sağlıyor.

Megellinin bu denli sorunları benim tahminimce şu sebepten kaynaklanıyor: KULLANICILARI.

-Bu motoru alanlar ya yeni başlayanlar oluyor, yada şekil şukul için alanlar %80 durum böyle kimse itiraz edemez.
    -Yeni başlayan insanın kullanıcı hataları yapmaları çok doğal. Şekilcilerde devirli kullanır, gösteriş teker falan derken yine yıpratır.

Sorunsuz mu? Değil makina sonuçta.
    Sorunsuz kullanabilir miyim? Tabiki.
    Karar sizin benim yaşadıklarım bu kadar teşekkür ederim okuyanlara.
    SawioN merhaba öncelikle,
    Megelli sahibi olman bizi de mutlu etti, nerede oturursun, yaş kaçtır, bir resim ekleseydin mesajınla birlikte çok güzel olurdu
    Bizde bunu diyoruz zaten, bugün Honda CBR250R alan birisi de yeni başlamış oluyor genelde yada 125'den 250'ye geçiyor gibi yalnız genelde yeni başlayanların tercihleri oluyor bu düşük cc motosikletler Bu yüzden kazasız yada çiziksiz temiz bir motosiklet bulduğunda Honda markasında ki bir makineye 10.000 TL 'den aşağıya ağzını açmıyorlar çünkü sıfırı şuanda 13,500TL zaten o yüzden o bedeli bu motosiklete vermek bizim gibi bütçesi çok geniş olmayan kişiler için zor.
    Megelli 'de sorunlar olabiliyor olmuyor ne kadar sıfır sorun sıfır hata denirse densin elbette oluyor ( sıfır kilometre alırsın elbette megelli 'de de genelde sıfır hata çıkar yani nadirdir sorunlarla karşılaştığınız sıfır modellerinde ) ikinici ellerinde bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz oda ilk kullanıcının kullanım durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Motosikletin çıkartacağı arızalar da öyle atla deve bir arıza olmuyor bir motosiklet tamircisine götürmeden hiç anlamasanız bile telefon ile çözebileceğiniz sorunlar oluyor ( ki ben öyle yapıyorum @Goxel01 'e yine teşekkürü bir borç bilirim, sabırla yardımcı olduğu için ) Benim şuana kadar çok şükür çözemeyeceğim çok büyük bir sıkıntısı olmadı, akü zayıflaması, ana sigorta ve fan sigortalarının atması gibi basit durumlarla karşılaştım ve en son yaşadığım rölanti motorunu kitlemiş olması motorun ki bunu da çözüme yine ustaya götürmeden telefon yardımı ile halledebildim ( bu sorunun kaynağı ben kendimim yaptığım hatanın farkındayım ).
    Megelli titreme sorunu abartıldığı gibi değil ben aldığımda motosiklet 2,250 Km 'deydi, 4,500 Km 'de bakıma soktum ve şuanda da 7,650Km 'de tekrar bakıma girmesi gerekiyor artık Yağ değişimi, yağ filtre değişimi gibi durumlardan ötürü çünkü motor iyice hantallaştı kendini hissettiriyor beni bakıma sok diye
    * İşte tam bu durumda sizlere soruyorum Istanbul 'da güzel bir usta arıyorum motosikletimi gerçekten bakıma bırabileceğim, herşeyiyle bakıma güzel bir bakım yapabilecek ve ufak bir ricam da o sorunu giderdikten sonra Cengiz Motor gibi işçilik ücretini 2 katı ile çarpmayacak bir ustaya ihtiyacım var

Çıkma grenaj bulsam benimde değiştireceğim grenajlarım var, ben daha henüz öyle bir yetkili servise denk gelmedim ( hoş istanbul 'da sadece Cengiz Motor 'a gittim onlarda zaten biraz burnu havada insanlar gibime geldi ) Çakırca nasıldır bilmiyorum hiç gitmedim oraya gerçekten.

Tekrar sormak ve bilgi almak adına arkadaşlar gerçekten güzel bir servis arıyorum, iyi bir usta arıyorum, ufak birşey rica ettiğimde bak arkadaş ben bunu da yaptım 2 katı işçilik parasını çattant diye çakarım demeyen usta arıyorum ve bu hafta sonu bakım yaptırmayı planlıyorum

Motosikleti
    Yzf r125
    Enduro motorlar pahallı bende severim o modelleri tenere 660 var mesela 2012 model temizini 20 bin tl den aşağıya almak zor

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Enduro motorlar pahallı bende severim o modelleri tenere 660 var mesela 2012 model temizini 20 bin tl den aşağıya almak zor
    Aynen bu gibi motosikletler olur herhalde bundan sonra ki alacağım motosiklet, zaten daha bunu alalı birşey olmadı tecrübelenmem uzun sürer benim Megelli ile yıllanırım herhalde öyle gözüküyor. Daha motosiklet üzerinde 5,500Km 'yi yeni devirdim O Yüzden daha bana var o makineler için, acelem yok yani. Hem Megelli 'den memnunum

Merhabalar öncelikle tüm 81 sayfayı tek tek okudum. Sayenizde megelli hakkında çok şey öğrendim, çok değerli bilgiler var burada. Ben öğrenciyim, megelli alabilmek için work and travel'a katıldım ve travel kısmını yapmadan geri döndüm. 3 işte çalışıyordum bir günde. İlk defa hayatımda bir şey başardığımı düşünüyorum ve umarım sıra şimdi tadını çıkartmaya gelmiştir elimdeki tüm para, bu ay sonu son paycheckimin eklenmesiyle birlikte 6500TL olucak. Tüm koyabileceğim para bu yardımcı olabilirseniz çok çook minnettar kalacağım 0530 287 96 78 bu da bana ulaşabileceğiniz numara.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X

Megelli 250R

Bu motor niye bu kadar ucuz arkadaşlar? Sıfırı 8000, 2. eli 6000-7000 TL'lerde geziyor. Ayrıca yüksek kilometreli 2. el de yok. İngiliz malıymış bu motorlar, acaba çok mu sorunlu Çinli motorlar gibi?

Altinelbiseliadam Megelli incel3m3 videosunu bir izle derim eger izlemediysen.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    İzledim şimdi, anlaşıldı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler