Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Zagor35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün Megelli severlere İzmirden selamlar. Motorum henüz 3000 km'dedir ve çok şükür henüz bir sıkıntısı çıkmadı. Tam aksine motorumdan çok memnunum. Bana kalırsa titreşim olayı abartılıyor sonuçta memleketimizde ağzı olan konuşuyor. Yedek parçayla ilgili hiçbir sıkıntım yok, yağ filtresi siparişi verdim ve diğer gün elime ulaştı onun dışında yedek parçaya ihtiyacım olmadı. Performans arttırma açısından çalışma yapan Megelli kullanıcıları varsa önerilerinizi alabilir miyim?

http://i1032.photobucket.com/albums/...ps05b195f4.jpg
    Hayırlı olsun, güle güle kullanman dileğimle. Lastiklerin yere düz bassın, Allah kaza bela vermesin. Performans açısından herhangi bir çalışma ben yapmadım fakat yapan varsa muhakkak paylaşacaktır diye düşünüyorum.
    Titreşim konusuna bende katılıyorum da işte, tek silindirli torklu bir makinede titreşim olmaması tuhaf olurdu...

Alıntı Patriots #25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim yardımcı olduğun için Demirhan abi. Benim bir sorum daha olacak bu siyah alüminyum şasileri kırmızıya boyatsak bir sorunla karşılaşır mıyız herhangi bir anlamda?
    Siyah şaseleri kırmızıya boyaman bir sorun teşkil etmeyecektir fakat boyarken zorlanırsın diye düşünüyorum sadece.
    Tabii birde ruhsat işi var, ruhsatın da ki renk çift renk mi tek renk olarak mı geçiyor ?
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zagor35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güle güle kullanman dileğimle. Lastiklerin yere düz bassın, Allah kaza bela vermesin. Performans açısından herhangi bir çalışma ben yapmadım fakat yapan varsa muhakkak paylaşacaktır diye düşünüyorum.
    Titreşim konusuna bende katılıyorum da işte, tek silindirli torklu bir makinede titreşim olmaması tuhaf olurdu...
    Abicim çok sağolun Allah sizlere de kaza bela vermesin. Bujiyi değiştirmek istiyorum, bildiğim kadarıyla üstünde şuan Champion RG6YC model buji var. NGK düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz bu konu hakkında?

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Zagor35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim çok sağolun Allah sizlere de kaza bela vermesin. Bujiyi değiştirmek istiyorum, bildiğim kadarıyla üstünde şuan Champion RG6YC model buji var. NGK düşünüyorum. Siz ne düşünürsünüz bu konu hakkında?
    Bu konuda en sağlıklı bilgiyi sana @tian aktarır çünkü oda araştırma yapıyordu zamanında, NGK aldı ve kullanıyor. Sanırım memnun, özel mesaj at dönüş yapar muhakkak. Allah razı olsun, cümlemize...

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Buralar baya sessiz kalmış, herhalde herkes halinden memnun Iyi aman aman bir sıkıntı problem olmasında

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Hemen Bir Son Dakika Paylaşayım Arkadaşlar ;

Megelli Resmi Web Sayfasında ki Üretimi Durduklarını Duyuran Yazıyı Tamamen Kaldırmışlar. Sizce bu acaba üretime tekrar devam ettiklerini yada şuanda anlaşma için görüşmeler mi devam ettiğinin sorusunu uyandırıyor ?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Herkeze merhaba daha öncede megelli almayı düşünenlerdendim yazmıştım buraya önceden abi siz bu motorları satmak isterseniz elden çıkartamıyacaksınız benden söylemesi 2.el piyasası çok durgun adamlar 6.300-6.500'den fiyatlar çekmiş 7 ağustos ve altı ilan tarihleri temiz motorlar hepsi 3-4-5 bin civarı hep km'ler motorlar hayla satılmamış.Firma üretimi tekrar başlatırsa belki satışlar hareketlenir diye düşünüyorum baya bir sıkıntı sizin için inş.üretim başlar yine

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkeze merhaba daha öncede megelli almayı düşünenlerdendim yazmıştım buraya önceden abi siz bu motorları satmak isterseniz elden çıkartamıyacaksınız benden söylemesi 2.el piyasası çok durgun adamlar 6.300-6.500'den fiyatlar çekmiş 7 ağustos ve altı ilan tarihleri temiz motorlar hepsi 3-4-5 bin civarı hep km'ler motorlar hayla satılmamış.Firma üretimi tekrar başlatırsa belki satışlar hareketlenir diye düşünüyorum baya bir sıkıntı sizin için inş.üretim başlar yine
    Yiğit kardeşim sana da merhaba, her motosiklet bugün satılabilir yeter ki motor aksamına dokunulmamış tertemiz birşey olsun ( grenaj demiyorum çünkü motorun dış aksamı her zaman çizilebilir ).
    Bir de ek bilgi olarak " Megelli sanırım üretime tekrar başladı çünkü resmi web sayfasında ki duyuruyu tamamen kaldırdı. "

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    Arkadaşlar km konusuna anlam veremiyorum adam 1000 km de inazuma satıyor ne oldu üretim mi durdu yoksa 1000 ile 3000 arası pulsar satıyor ne oldu acaba fabrikamı kapandı.3000km de ferrari üretim hatasımı var. Kmye takıldık gidiyoruz km lerin garantiden değiştiğini çoğumuzun bildiğini zannediyorum kışın fiyatların ve motor piyasasının durma noktasına geldiğini düşünürsek neyin kafasını yaşıyoruz bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Hemen Bir Son Dakika Paylaşayım Arkadaşlar ;

Megelli Resmi Web Sayfasında ki Üretimi Durduklarını Duyuran Yazıyı Tamamen Kaldırmışlar. Sizce bu acaba üretime tekrar devam ettiklerini yada şuanda anlaşma için görüşmeler mi devam ettiğinin sorusunu uyandırıyor ?
    motor üretimi halen yok çünkü stoklarında halen fazla motor var bunların satılması gerekli fakat parça üretimi devam etmekte sipariş ettiğimiz ürünleri hemen gönderiyorlar.Megelli kullanıcılarını mağdur etmemek için stoklar bitmeden parçalar tedarik ediliyor
    dmRhn bunu beğendi.

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    2010 yılında 125 s modelini kullandım 2013 basında sattım 3 seneye yakın sıfır sorunla kullandım sattığım kişi şu an hala sorunsuz şekilde biniyor motora, ha eksileride vardı selenin sertliği 125lik olması nedeniyle basınca gitmemesi ama ben memnundum 125 modelinden 250 cc ilk satılmaya başladığında çok şikayet geldi ve aea nın (japon fanatiği olduğu için pek sevmem arkadaşı) videosuda megelliye büyük darbe oldu
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Goxel01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar km konusuna anlam veremiyorum adam 1000 km de inazuma satıyor ne oldu üretim mi durdu yoksa 1000 ile 3000 arası pulsar satıyor ne oldu acaba fabrikamı kapandı.3000km de ferrari üretim hatasımı var. Kmye takıldık gidiyoruz km lerin garantiden değiştiğini çoğumuzun bildiğini zannediyorum kışın fiyatların ve motor piyasasının durma noktasına geldiğini düşünürsek neyin kafasını yaşıyoruz bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

motor üretimi halen yok çünkü stoklarında halen fazla motor var bunların satılması gerekli fakat parça üretimi devam etmekte sipariş ettiğimiz ürünleri hemen gönderiyorlar.Megelli kullanıcılarını mağdur etmemek için stoklar bitmeden parçalar tedarik ediliyor

Resmi sitelerinde bulunan üretim durduruldu ibaresini kaldırdıklarında bende üretime tekrar başladılar sandım, önemli olan yedek parçaların devamlılığını sağlamaktır benimde düşüncem.
    Motosikletlerin kalitesini evet kilometre ile ölçmek bana da saçma geliyor şimdi buraya ne markaların daha 3000Km geçmemiş motosiklet ilanlarını yazabilirim Yamaha, Honda, Kawasaki gibi ama işte saçma sapan bir duruma göre değerlendiriliyor.
    Benim düşüncem aslında eğer bir markada çok fazla motosiklet satılıyorsa yani Honda da var 2000 tane ilan Yamaha 'da var 1000 tane ilan o zaman derim ki Yamaha daha az sorunlu Honda 'dan çünkü Honda da satılan motor sayısı yüksek ise demek ki sorun da yüksek...
    Kış olması sebebi ile bende motosikletimi satışa koydum, 7500TL 'den ha bence evet yazdığım fiyat yüksek fakat benim zaten satma gibi bir acelem yok. Isteyen alır isteyen almaz, eğer satılmazsa da koyarım garajıma 3-4 ay yatırırım sonra yine çıkarım üstüne basarım gaza, Motosikletim den hiç bir şikayetim yok halbu ki arıza çıkartsa yeni yeni şeyler öğreniyoruz diye sevinir oldum

Alıntı denizhan_d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 yılında 125 s modelini kullandım 2013 basında sattım 3 seneye yakın sıfır sorunla kullandım sattığım kişi şu an hala sorunsuz şekilde biniyor motora, ha eksileride vardı selenin sertliği 125lik olması nedeniyle basınca gitmemesi ama ben memnundum 125 modelinden 250 cc ilk satılmaya başladığında çok şikayet geldi ve aea nın (japon fanatiği olduğu için pek sevmem arkadaşı) videosuda megelliye büyük darbe oldu
    Megelli 125R bile halen satışta vardı en son yani kullanılıyor demek ki makine halen satılabiliyor Yani yürüyor o makine 4 senedir, AEA evet çok fazla yerden yere vurdu Megelli 'yi fakat halen diyoruz ya çok fazla abarttı çok. Beni ilan için arayanların hepsinin tek takıldığı konu var oda TİTREME Ya arkadaş öyle bir titreşim yok makine de ya, sanki adam motosikleti sürerken o titreşim adamı kaldıracak üzerinden fırlatıp atacak. AEA biraz fazla abarttı çünkü abartıyı seviyor ve tam bir Japon hastası kendisi, ha ben severim kendisini yalan yok şimdi eğitim videoları gayet açıklayıcı ve öğretici onun videolarından öğrendiğim çok şey vardır...

@Goxel01 bu soruyu soran kişi de sizin Antalya 'ya açtığınız bayi 'den iki tane sıfır motosiklet alacak kişilermiş Almadan önce telefon ettiler ilanda benim motosikleti görünce. Baya niyetliydiler almaya, keşke o taraflarda otursakta her mevsim kullansak motoru, yalnız işte yağış olunca zorlanıyorum ben kullanmakta.

denizhan_d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    videodaki motorda titreme aşırıydı bi kere başıma gelmişti servisteki arkadaş yanlış yağ koymuş motora, motorun titremesi artmıştı vites geçişleri aşırı sertleşmişti videodaki gibi manetlerde ve peglerde titreme başlamıştı sonra kendim gidip ipone yağ aldım değiştirdim yağ gibi olmuştu motor bence o motorda yanlış yağ kullanılıyordu megelli 250s modelini gördüm biraz turladım titreşim vardı ama videodaki gibi motorun heryeri ayrı oynamıyordu

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı denizhan_d adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videodaki motorda titreme aşırıydı bi kere başıma gelmişti servisteki arkadaş yanlış yağ koymuş motora, motorun titremesi artmıştı vites geçişleri aşırı sertleşmişti videodaki gibi manetlerde ve peglerde titreme başlamıştı sonra kendim gidip ipone yağ aldım değiştirdim yağ gibi olmuştu motor bence o motorda yanlış yağ kullanılıyordu megelli 250s modelini gördüm biraz turladım titreşim vardı ama videodaki gibi motorun heryeri ayrı oynamıyordu
    Benimde şu sıralar titreşim olmaya başladı ( bakım zamanı geldi zaten ) yağ değiştirmek gerekiyor motorda, bakalım

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    [QUOTE=Goxel01;3451408]Arkadaşlar km konusuna anlam veremiyorum adam 1000 km de inazuma satıyor ne oldu üretim mi durdu yoksa 1000 ile 3000 arası pulsar satıyor ne oldu acaba fabrikamı kapandı.3000km de ferrari üretim hatasımı var. Kmye takıldık gidiyoruz km lerin garantiden değiştiğini çoğumuzun bildiğini zannediyorum kışın fiyatların ve motor piyasasının durma noktasına geldiğini düşünürsek neyin kafasını yaşıyoruz bilemiyorum[COLOR="Silver"]

Şimdi ne alakası var onlarla bunun üretimi gerçekten durdu ve çok cüzzi fiyatlara bile satılamıyor arada düşünüyorum 6 bine alsammı bir megelli diye çok düşük fiyatlar satış yok bu arada kış geldi motor piyasası durgun diyorsun benim düşündüğüm motorlara bakıyorum fiyat kıracaklarına hep yükseltiyorlar aralık ocak ayınımı bekliyorlar acaba fiyat kırmak için anlamadım

Motosikleti
    Megelli 250 r
    Az KALDI TİTREŞİM KONUSUNA NOKTAYI KOYMAK ÜZEREYİM BİR HAFTAYA KADAR SİZE BİLGİ VERECEM MOTORU BUGÜN TOPLAYACAM TEST EDİLECEK
    ahmetcan1994 bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Şimdi ne alakası var onlarla bunun üretimi gerçekten durdu ve çok cüzzi fiyatlara bile satılamıyor arada düşünüyorum 6 bine alsammı bir megelli diye çok düşük fiyatlar satış yok bu arada kış geldi motor piyasası durgun diyorsun benim düşündüğüm motorlara bakıyorum fiyat kıracaklarına hep yükseltiyorlar aralık ocak ayınımı bekliyorlar acaba fiyat kırmak için anlamadım
    Yiğit Megelli gerçekten küçümsenecek kadar bir motosiklet değil, titreşimden sadece korkuluyor bu motosiklette ve benim anlamadığım konu ise bu titreşimde sizi rahatsız edecek bir durum yok emin olabilirsiniz. Bak Göksel zaten bu iş üzerinde çalışıyormuş ki eğer zaten ben Dokuyucu yerinde olsam bu kadar karalanmaya çalışan bu motosikletin titreşim sorununu da TAMAM BİZ ÇÖZDÜK BİR DAHA OLMAYACAK Dediğinde fiyatları bu kadar ucuz tutmaması olacaktır !
    Bugün Honda CBR250R 'ın sıfır plakasız teslim fiyatı 13,500TL iken Megelli şuanda 9,000TL arada çok deli bir fark varken eğer Titreşim sorunu da çözüldükten sonra ( ki ben TİTREŞİM yok demiyorum evet var fakat ama abartılacak gibi değil ) Honda kalitesinde bir makine olacak bu makine resmen...

Az KALDI TİTREŞİM KONUSUNA NOKTAYI KOYMAK ÜZEREYİM BİR HAFTAYA KADAR SİZE BİLGİ VERECEM MOTORU BUGÜN TOPLAYACAM TEST EDİLECEK
    Hadi bakalım Göksel çok güzel haberler bekliyoruz, bu arada Antalya Şubeniz hayırlı olsun. Istanbul ziyareti yakın bir zamanda yok mu ?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Nasıl bir çalışma yapıyorsunuz acaba ? Merak ettim.

Motosikleti
    Megelli 250 r
    EVET Antalya şubemiz açıldı teşekkür ederiz.Diğer markaların parçaları motor ile ilgili herşeyi antalya şubemizden temin edebilirsiniz.İstanbul ziyareti bu aralar yok gibi ama bellide olmaz, bu aralar işler biraz yoğun.
    dmRhn bunu beğendi.

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Gökhan abim senden güzel haberler bekliyoruz Bugün bi arkadasla tanıştık oda 2 gün önce almış motoru sizden kısmet olursa ziyaretine gelecez abi
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı ahmetcan1994 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gökhan abim senden güzel haberler bekliyoruz Bugün bi arkadasla tanıştık oda 2 gün önce almış motoru sizden kısmet olursa ziyaretine gelecez abi
    Ahmet Can kardeşim Göksel 'in bu durumu giderebileceğinden inan bana hiç şüphem yok yalnız titreşim denen olay çok abartılı bişey değil Megelli için inan bana...
    Belli başlı sebepleri vardır bu titreşim olayının diye düşünüyorum, yağ, lastik vs...
    Ben yine diyorum "Bugün bu motosikleti satıyorum, yalnız yarın yine bu marka ve modelde alacağım eğer yükseltmeyi düşünmezsem ki zannetmiyorum da yükselteceğimi."

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Ahmet Can kardeşim Göksel 'in bu durumu giderebileceğinden inan bana hiç şüphem yok yalnız titreşim denen olay çok abartılı bişey değil Megelli için inan bana...
    Belli başlı sebepleri vardır bu titreşim olayının diye düşünüyorum, yağ, lastik vs...
    Ben yine diyorum "Bugün bu motosikleti satıyorum, yalnız yarın yine bu marka ve modelde alacağım eğer yükseltmeyi düşünmezsem ki zannetmiyorum da yükselteceğimi."
    Ondan bi şüphem yok zaten bitmek üzere motor. Bu sıralar yoğun ondan kısa sürede sonuca varacagına inanıyorum ve bak o zaman bu motor nasıl patlama yaşıyor abi
    dmRhn bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler