Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun araştırmalar sonucu uygun fiyata D.I.D marka zincir buldum.
    Online alışveriş yapabilirsiniz. Firma KMA'dan önceki distributor. KMA ile bizzat görüştüm. Entelden çook uygun fiyata D.I.D zincir alabilirsiniz. Hem de orginalliği KMA'dan onaylı
    KMA'dan aldığım mail de şöyle:

Şu an için online satışımız yoktur. Çok yakın bir gelecekte hayata geçecektir. Ayrıca sahte zincir ile mücadele
    Etmek adına eylül ayının ilk haftası gibi yeni bir kampanya ile özel fiyat çalışması yapılacaktır.
    Şu an zincir renk tercihine göre (çelik veya sarı) 95€ ile 101€ arası KDV dahil satış fiyatı bulunmaktadır.
    Kampanyayı beklemenizi öneririm. Ayrıntılı bilgi için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.
    Kendileri bizden önceki eski distribütör firmadirlar. Ellerindeki mal orjinaldir.

http://magaza.entelenerji.com/did-motosiklet-zincirleri/did-oring-zincir/
    Zincir konusunda tamam diyorsun o zaman Peki bujiler ?
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atilla_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 honda cbr 600rr limidet edition
    Aldığıma binlerce kez pişmanım bu makinayı cok sükür zarar etmeden sattım kurtuldum. Bu motoru almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. titremesi başlı başına bir bela. yarım saatlik bir sürüşten sonra motordan indiğimde elimle telefon tuslarına basamayacak kadar cok titriyor siz düşünün. Gösterge Allaha emanet . Granaj parçaları titremeden dolayı yerinden sokuluyor. Elektirik aksamında büyük sorunlar var. Benim kullanıcı görüşlerim bunlar yeni motor almak isteyip bu motora karar kılan arkadaşlara bir kere daha düşünmelerini tavsiye ederim.

Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir konusunda tamam diyorsun o zaman Peki bujiler ?
    Kardeşim buji NGK iridyum takılcak. Servisde Serkan abi yok. Cengiz de uyuz ediyor beni
    Böyle giderse kendi bakımımı kendim yapıcam :D o-ring zinciri takınca makine daha bi iyi gider oldu
    Dün AEA partide Barkın ben seni nerden tanıyorum dedi sonra megellimden bahsetti. Burdan tekrar megelliyi bilmeyen ve kötüleyenlere sesleniyorum. Kullanmayı bilmek ve bakımları zamanında yapmak önemli. @atilla_hakan sanırım sen ilk nesil bir alet aldın. Olabilir sıkıntılı olduğu doğrudur ama fazla abartıyorsunuz. Ecnebiler herşeyin çözümünü sunmuş. Varsa sökümle dökülme Loctite kullanıyorsun. Varsa titreşim nedenini buluyorsun çözüm arıyorsun. Megelli biraz köfte-ekmek ilişkisi... Ben bir kere olsun şikayet etmedim. 6800 km oldu Allaha şukur başım ağrımadı. İnşallah 30.000 km'leri de görücem

Merhaba abilerim ve kardeşlerim. Başlık altındaki mesajları başından sonuna kadar okudum, ben de aranıza katılmak istiyorum ve bir Megelli 250r a sahip olmak istiyorum nasipse. 1 yıldır yemedim içmedim çalıştım biriktirdim bu motor için. En fazla verebileceğim meblağa 5 bin 500 lira. Çevrenizde bu fiyata verebilecek güvendiğiniz temiz bir makina varsa bana yardımcı olursanız bu iyiliğinizi unutmam. Hepinize iyi forumlar

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı atilla_hakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığıma binlerce kez pişmanım bu makinayı cok sükür zarar etmeden sattım kurtuldum. Bu motoru almanızı kesinlikle tavsiye etmiyorum. titremesi başlı başına bir bela. yarım saatlik bir sürüşten sonra motordan indiğimde elimle telefon tuslarına basamayacak kadar cok titriyor siz düşünün. Gösterge Allaha emanet . Granaj parçaları titremeden dolayı yerinden sokuluyor. Elektirik aksamında büyük sorunlar var. Benim kullanıcı görüşlerim bunlar yeni motor almak isteyip bu motora karar kılan arkadaşlara bir kere daha düşünmelerini tavsiye ederim.
    Megelli titreşimi de neymiş demek geliyor içimden fakat hani kendim kullandığım için diyorum, benim kullandığım Megelli 'de de titreşim var 6.000Km 'ye geldi sayılır motosiklet halen var mı ? Evet fakat çok az, bunun bazı etkenleri vardır muhakkak öncelik lastik olması kaydıyla benim fikrim. Titreşimini kesmek için titreşime mahal veren faktörleri ortadan kaldırmak gerekiyor. Ha motosikleti kullandıktan sonra inince telefonu bile tutamıyorum bence fazlası ile abartılı bir tabir, böyle bir titreşim bugün mondial 'de bile yok
    Grenaj dökülmesi tek silindirli yüksek torklu her motosiklette olur ki zaten motosiklet bayilerinden sıfır çıkartılan bu torkta ki motosikletler için hep uyarılır, vidaları yumuşayabilir onları sıkın muhakkak diye...
    Gösterge konusu zaten, konuşalı aylar yıllar geçti üzerinden ki siyah panelli olan gösterge garanti kapsamında ücretsiz olarak daha bayiden çıkartılmadan değiştiriliyor yada eğer o şekilde satın aldıysanız gidip bayiye kendiniz değiştirtebiliyorsunuz. Elektrik aksamı ile alakalı ben 2 kere sorun yaşadım ikisi de sigortadan dı Biraz anlayarak yada hiç anlamayarak anlayanlara danışmakla sorunları giderilebiliyor...

Kardeşim buji NGK iridyum takılcak. Servisde Serkan abi yok. Cengiz de uyuz ediyor beni
    Böyle giderse kendi bakımımı kendim yapıcam :D o-ring zinciri takınca makine daha bi iyi gider oldu
    Dün AEA partide Barkın ben seni nerden tanıyorum dedi sonra megellimden bahsetti. Burdan tekrar megelliyi bilmeyen ve kötüleyenlere sesleniyorum. Kullanmayı bilmek ve bakımları zamanında yapmak önemli. @atilla_hakan sanırım sen ilk nesil bir alet aldın. Olabilir sıkıntılı olduğu doğrudur ama fazla abartıyorsunuz. Ecnebiler herşeyin çözümünü sunmuş. Varsa sökümle dökülme Loctite kullanıyorsun. Varsa titreşim nedenini buluyorsun çözüm arıyorsun. Megelli biraz köfte-ekmek ilişkisi... Ben bir kere olsun şikayet etmedim. 6800 km oldu Allaha şukur başım ağrımadı. İnşallah 30.000 km'leri de görücem

Kardeşim iyi sevindim buji de karar kılmana Serkan abi de çok tez canlı ve biraz pimpirikli En son bende servise gittiğim de Usta ile motorun başındayım diye kolumdan tuttu beni köşeye çekti sen burada otur kardeş dedi Fakat Cengiz abi de tam tersine, baya sıcak kanlı geldi Serkan abiye göre.
    Bizim gibiler birazcık destekle, birazcıkta sabırla bu motorları kilometrelerce uzun yollarda kullanır Bu arada Sapanca'ya gidip gelmiş olman gerekiyor ( senin gideceğin hafta sonu ben sanırım izne ayrıldım o yüzden vakit ayırıp soramadım ) nasıl geçti

Alıntı Patriots #25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim ve kardeşlerim. Başlık altındaki mesajları başından sonuna kadar okudum, ben de aranıza katılmak istiyorum ve bir Megelli 250r a sahip olmak istiyorum nasipse. 1 yıldır yemedim içmedim çalıştım biriktirdim bu motor için. En fazla verebileceğim meblağa 5 bin 500 lira. Çevrenizde bu fiyata verebilecek güvendiğiniz temiz bir makina varsa bana yardımcı olursanız bu iyiliğinizi unutmam. Hepinize iyi forumlar
    Merhaba kardeşim, umarım kısa zamanda aramıza katılırsın. Evet biraz emek vererek paranı biriktirmişsin fakat Megelli 250R 5.000TL bulmam imkansız gibi birşey 6.500TL 'e kadar belki bulursun ama temizlerini 7.500 TL 'den aşağıya bulman pek mümkün değil...
    farukisik bunu beğendi.

farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    Arkadaşlar bir ben vazgeçemedim şu megelliden 0 km almama rağmen 1.5 yıldır halâ kullanıyorum. 7.000 km yol gittim ikimizinde gayett keyfi yerinde
    tiawern ve dmRhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı farukisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir ben vazgeçemedim şu megelliden 0 km almama rağmen 1.5 yıldır halâ kullanıyorum. 7.000 km yol gittim ikimizinde gayett keyfi yerinde
    Keyif almasını bilmek lazım Canını çıkartmasını değil Bazıları 250 'lik makineyi alıyor 600 'lük le kapışmaya çalışıyor ve top speed te takılıp kalınca ve makine haliyle o hızlara çıkabilmek en üst limitler de motoru kullanırken yarattığı titreşimden etkilenirken " bu motosiklet çok titriyor " diyenleri biliyorum

Kardeşim iyi sevindim buji de karar kılmana Serkan abi de çok tez canlı ve biraz pimpirikli En son bende servise gittiğim de Usta ile motorun başındayım diye kolumdan tuttu beni köşeye çekti sen burada otur kardeş dedi Fakat Cengiz abi de tam tersine, baya sıcak kanlı geldi Serkan abiye göre.
    Bizim gibiler birazcık destekle, birazcıkta sabırla bu motorları kilometrelerce uzun yollarda kullanır Bu arada Sapanca'ya gidip gelmiş olman gerekiyor ( senin gideceğin hafta sonu ben sanırım izne ayrıldım o yüzden vakit ayırıp soramadım ) nasıl geçti
    Gezimiz güzeldi birkaç foto paylaşmak istedim Servsimi değiştirdim bu arada... Cengiz motor canımı çok sıktı.
    Artık yeni mekanım "oktaymotor" İnanılmaz güzel ve samimi bir ortam var. Oktay usta işinin ehli. İlk defa megelli bakımı yaptık beraber
    Adam o kadar ince ve titiz çalışıyorki anlatamam. Müşteri memnuniyeti tam puan Öneriyorum efendim. Gitmeden önce telefonla arayıp görüşmekte yarar var.
    Bunlar da gezimden birkaç kare ;)

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Gezimiz güzeldi birkaç foto paylaşmak istedim Servsimi değiştirdim bu arada... Cengiz motor canımı çok sıktı.
    Artık yeni mekanım "oktaymotor" İnanılmaz güzel ve samimi bir ortam var. Oktay usta işinin ehli. İlk defa megelli bakımı yaptık beraber
    Adam o kadar ince ve titiz çalışıyorki anlatamam. Müşteri memnuniyeti tam puan Öneriyorum efendim. Gitmeden önce telefonla arayıp görüşmekte yarar var.
    Bunlar da gezimden birkaç kare ;)
    Güzel bir gezi olmuş güzel Servisi neden değiştirdin ki, Gerçi Oktay Usta 'nın yeri de Güneşli 'deymiş Hemen hemen haftanın 3-4 günü Güneşli 'deyim zaten de biliyorsun ki Megelli için Yetkili servis değil Oktay Usta 'nın servisi.
    Garanti ne durumda senin ?

Öncelikle merabalar, tüm arkadaşlara kazasız belasız sürüşler, tekeriniz düz bassın inşallah

Arkadaşlar ben ss tarz 250 cc motor almayi dusunuyorum, gönlüm cbr 250 den yana ama bildiğiniz uzere fiyati cok ucuk konumlarda suan, açıkçası megelli 250r aklımı çelmiş durumda fiyatıyla.Ancak onceki sayfalarda bazi arkadaşlarini yazdiklarini gordum motorlari hakkinda, 120 km/h den sonra ariza isigi yandigini soylemisler servisten aldiklari cevap iste o ışığı fazla yakmayin gibisinden bişey olmus biraz sacma bi durum her neyse.
    Yani bu motoru aldigimizda dip gaz uzun yola cikabilecekmiyiz yada 30 bin km ye geldiginde motor patlamasin elimizde.
    Motor omru kullanima gore degisen biseydir tabiki bunuda dile getirmek isterim ama daha once tvs marka 2 motorsikleti 70 bine kadar anahtardan degdirmeden kullanip sattim. Megelli cok albenisi olan bi motosiklet sinifindaki diger araclara gore fiyatida bayagi uygun ancak omrumuz servislerde para harcayarak gecermi yada cebimizden cikan ucret digerlerine yetisirmi diye dusunmedende edemiyorum. Hic bilmediğim bi motosiklet cunku. O nedenle
    Bu konuda cok takilmis durumdayim. motor hakkinda bilgi verecek arkadaslar varsa eğer gercekten cok memnun olurum.
    Biraz uzun oldu sanirim ama simdiden ilgi ve alaka gosteren arkadaşlara tesekkurlerimi sunuyorum

Güzel bir gezi olmuş güzel Servisi neden değiştirdin ki, Gerçi Oktay Usta 'nın yeri de Güneşli 'deymiş Hemen hemen haftanın 3-4 günü Güneşli 'deyim zaten de biliyorsun ki Megelli için Yetkili servis değil Oktay Usta 'nın servisi.
    Garanti ne durumda senin ?
    Kardeşim garanti dışı malefes şu saatten sonra Megellim freedom fighter modundadır :D lanet olsun yetkili servisine şaka bir yana pazartesiden beri beni arıcaklar Cengiz'e telefonumu bırakım ama bir geri dönüş olmadı. Zanında Murat usta ile konuştuğumda ben açıcam birkaç değişiklik yapıcam ama birkaç takımım eksik sana gelmezdim yoksa demiştim. O da yap kendin bişey olmaz. Ben de yapsam yada bozulsa zaten garanti dışı diyecekler demişti. Tabi bu çok düz mantık bir cevaptı ama zincir gerdirmeye gittiğimde bunun için mi geldin ? O-ring zincir taktırmak istediğimde ben takamam bunun zaten kazık yemişsin.Ayda yılda bir o-ring takıcam 150 lira verip pense alamam gibi ifadeler canımı sıktı.En uyuz olduğum nokta ofis tarafında kardeşim iyi yapıosun korumalar falan helal olsun muhabbeti yapıp serviste beni görünce "gene mi sen!" ifadesini kullanan sayın Cengiz beydir. Dokuyucuyu bile illallah ettirmiş :D yedek parça için aradığımda ordaki abi biraz sıkıntılı siz kusura bakmayın dediler. :D Oktay usta ile hiç değilse gidip tanışılır sohbet edilir Olay böyle kardeşim

Bu aralar birkaç kişi Megelli almak için forumda sorular sorup duruyor. İlk motorun olacaksa, para ile ilgili sıkıntın yoksa, "ekipmanları"nı eksiksiz tamamlayabileceksen aldıktan sonra Megellini, alın kardeşim. Korkmayın bu kadar. Bakımını düzgün yap. İnsan gibi kullan başın ağrımaz. İkinci ellerinin durumunu bilemiyorum. Sıfır almış biri olarak bunları söylüyorum. Sen evleneceğin kadını başkasına sorup mu alıyorsun ? Bu da öyle sen kullanacaksın. Sen yaşayacaksın. Ondan sonra duruma göre bakarsın. En götü aldığın fiyatın altına satarsın Yani bu teker elbet döner hevesinizi kursağınızda bırakmayın. Neyi istiyorsanız onu yaşayın. Ama ekipmanlara ve eğitime mutlaka ama mutlaka para yatırın. Kolda kask,kısa kollu ve converse ile motor kullanan yarı ölü olarak gezen gençlerden olmayalım.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Kardeşim garanti dışı malefes şu saatten sonra Megellim freedom fighter modundadır :D lanet olsun yetkili servisine şaka bir yana pazartesiden beri beni arıcaklar Cengiz'e telefonumu bırakım ama bir geri dönüş olmadı. Zanında Murat usta ile konuştuğumda ben açıcam birkaç değişiklik yapıcam ama birkaç takımım eksik sana gelmezdim yoksa demiştim. O da yap kendin bişey olmaz. Ben de yapsam yada bozulsa zaten garanti dışı diyecekler demişti. Tabi bu çok düz mantık bir cevaptı ama zincir gerdirmeye gittiğimde bunun için mi geldin ? O-ring zincir taktırmak istediğimde ben takamam bunun zaten kazık yemişsin.Ayda yılda bir o-ring takıcam 150 lira verip pense alamam gibi ifadeler canımı sıktı.En uyuz olduğum nokta ofis tarafında kardeşim iyi yapıosun korumalar falan helal olsun muhabbeti yapıp serviste beni görünce "gene mi sen!" ifadesini kullanan sayın Cengiz beydir. Dokuyucuyu bile illallah ettirmiş :D yedek parça için aradığımda ordaki abi biraz sıkıntılı siz kusura bakmayın dediler. :D Oktay usta ile hiç değilse gidip tanışılır sohbet edilir Olay böyle kardeşim

Bu aralar birkaç kişi Megelli almak için forumda sorular sorup duruyor. İlk motorun olacaksa, para ile ilgili sıkıntın yoksa, "ekipmanları"nı eksiksiz tamamlayabileceksen aldıktan sonra Megellini, alın kardeşim. Korkmayın bu kadar. Bakımını düzgün yap. İnsan gibi kullan başın ağrımaz. İkinci ellerinin durumunu bilemiyorum. Sıfır almış biri olarak bunları söylüyorum. Sen evleneceğin kadını başkasına sorup mu alıyorsun ? Bu da öyle sen kullanacaksın. Sen yaşayacaksın. Ondan sonra duruma göre bakarsın. En götü aldığın fiyatın altına satarsın Yani bu teker elbet döner hevesinizi kursağınızda bırakmayın. Neyi istiyorsanız onu yaşayın. Ama ekipmanlara ve eğitime mutlaka ama mutlaka para yatırın. Kolda kask,kısa kollu ve converse ile motor kullanan yarı ölü olarak gezen gençlerden olmayalım.
    Gerçekten güldüm okurken, Murat usta bana da aynısını demişti ben evrakları götürmemiştim bakım zamanında " Garanti çok önemli değil zaten, motora birşey olsa söküp buradan Adanaya göndericem onlar garanti kapsamı dışında diyecek zaten " diye bir tabir kullanmıştı Zaten eğer Istanbul 'da sağlam bir ustan varsa en güzeli kendi ustana götürmen olacaktır. Garantisi devam ediyor diye işten anlamayan servislerin ellerine bırakırsan motosikleti o garantinin hiç bir anlamı kalmaz, o yüzden en iyi servis en garantili servis mantığı güzeldir.
    Bende Adana'lı olarak diyorum kendi kendime, KEŞKE DOKUYUCU ISTANBUL 'da olsaydı adamlarda ki ilgi ve alaka muhteşem !
    Benim motosikletin bakımını yaptırma zamanı sanırım geliyor Arkadaş Kayaşehir ( Başakşehir ) - Kavacık arası git gel ortalama 80Km arkadaş 22 iş günü var 22 x 80 = 1600Km zaten 5 haftada bir motosiklet bakıma mı girer ya 4500 'de sokmuştum bakıma şimdi 6250 oldu bakalım 7000 yada 7500 'de olmazsa Oktay usta 'nın adresini senden alırım zaten Güneşli 'deymiş bana çok yakın ona bir uğrarım eğer sen beğendiysen orayı, yeter ki kazıklayan birisi olmasın ve ortamı güzel olsun, sohbeti vs...

@HavaBükücü bende bir Megelli kullanıcısıyım, bende ilk motosiklet bakmaya başladığımda Honda CBR125 bakıyordum çünkü param zor bela ona yetebiliyordu ki 2012 model ve 15.000 Km üzeri genelde ha temiz mi değil mi orası tartışılır. Birde kafa grenajı bir türlü hoşuma gitmemişti ama Hysoung 'dan daha iyi en azından demiştim kafa kısmı, derken Megelli 'ye denk geldim ve araştırmaya başladım. Kimseye soru da sormadım sadece girdim bu platforma baktım ve bu bölümü buldum sonra baştan sonra bütün sayfaları inceledim birde fiyatlarına baktım. Alabileceğim ve cebimde ki para ancak buna yeter diyip temiz birşeyler bakındım, gittim aldım geldim. Eğer çok fazla etrafa kulak asarsan her markanın kendisine göre dezavantajını bulursun buna emin olabilirsin. Bana göre Honda CBR250R yada Honda CBR125R gereksiz denecek kadar pahalı, yani yok böyle bir fiyat ya. 125R fiyatına 250R alıyorsun Megelli ki 1000km 3000km belki 2013 model hemde, garantisi devam eden yada etmeyen ama yani hem ucuz hem motor sonuçta.
    Elinde patlayacak bir yanı yok, yetkili servis az önce @tian 'a da dediğim gibi çok önemli değil, bana kalırsa motosiklet dünyasında eğer senin kendi sağlam bir ustan varsa sana kazık atmayan ve motoruna iyi bakan birazda güler yüzlü olan işte o en iyi yetkili servis. Sonuçta Megelli için Dokuyucu - Adana 'yı arıyorsun, ürünün siparişini veriyorsun Yurtiçi kargo ile ertesi gün elinde istediğin parça. Götürüyorsun ustana şuna bir el at diyorsun, senin sürekli gittiğin usta olduğu için senden Cengiz Motor gibi işçilik için 100TL almıyor En azından eline ne gelirse onu gönül rahatlığı ile veriyorsun
    3000Km bakımı için cengiz motora 215TL para bayıldım ( ekstradan sadece farlarımı değiştirip yenisini taktılar ki farları da ben kendim aldım zaten ) ben farların sadece kablo bağlantısın da sıkıntı yaşarım diye Cengiz motora taktırdım yoksa bende takardım açıkçası Son pazarlıkla 200TL indirdim de verdim Yağ filtresi değişti, yağ değişti, Hava filtresine bir fıs fıs yaptılar hava kompresörü ile geri taktılar, birde far taktılar işte 200TL para verdim Yazık günah bana kalırsa topu topu 100TL Yağ ve Yağ filtresi + 50TL işçilik tamamdır. Ha birde devir rolantisi için bir kablo çektiler
    O Yüzden Megelli alınır mı bana kalırsa alınır, ha yalnız @tian 'ın dediği gibi ÖNCE EKİPMAN SONRA EĞİTİM SONRA MOTOSİKLET !
    Hiç Param yok dersen motosiklet alma önce ekipman al sonra kapalı bir alanda motoru kendi kendine öğrenmeye bak derim ama eğitimsiz pek binmeni tavsiye etmem...

Bilginiz için sağolun arkadaşlar teşekkür ediyorum. Aslında motor hakkinda bayağı araştırma yapmıştım kotu bi makine olmadigi kanisina vardim ama işte birde sahibinden'de gördüğüm motorlar cok kafami karistirdi. Kac tane Megelli gorduysem 5 bini gecmemis ve cok dusuk fiyatlardan satiliyor, sanki almislarda pisman olup biran once satmaya calisiyolarmis gibi bi izlenim var 2. El piyasasinda
    Bu arada eğitim ve koruma konusunda tabikide katiliyorum sizlere bende yaklaşık 8 yildir motosiklet kullaniyorum, kesinlikle korumalarimi ihmal etmedim ve scooter ile basladim motosiklet hayatima. 280 bin km gecmisim var inşallah 300 bine Megelli uzerinde giricem

ahmetcan1994 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Çok şükür 1aydır araştırdığım bizzat yerinde incelediğim sagolsun Burhan Abi'm ve Gökhan ustamın bilgileriyle bilgilendirmesiyle herşeyini en ince ayrıntısına kadar anlatmasıyla kafama yatan bu makinayı aldım 1haftadırda keyifle kullanıyorum herkes affedersiniz bi yerinden bişeyler uyduruyor bu motor hakkında biz millet olarak kulaktan dolma saçmalıklara inanmayı severiz nasıl olsa ama öyle yapmadım çok şükür çokta memnunum motorumdan yakında resimler atarım . Buraya yazmamdaki amaç almak isteyen bu motoru isteyen arkadaslara tek kelimem gidin motoru bizzat kendi yerinde inceleyin ve aklınıza takılan ne varsa sorun o zaman pişman olmazsınız keyifle binersiniz tek silindir bi motorda bu Honda bile olsa titreşim mevcut fakat çok çok abartı bi titreşim yok sayın altınelbiseli adamın anlattığı kadar hiç yok yani orda baya bi abartı mevcut hiç bir sıkıntısı yok maşallah 600lük motora geçene kadar bilmecem kısmetolursa herkese keyifli sürüşler dilerim.

ARKADAŞLAR HERKESE SELAM MEGELLİ 125R ALMAK İSTİYORUM(İKİNCİ EL)
    AMA ÇOĞU KİŞİ 205R HAKKINDA KONUŞMUŞ SİZCE 125R NASIL VE İLK MOTORUM OLACAK KULLANIMI FALAN İYİ Mİ KOLAY MI BOYUM 190 NASIL OLUR HIZ TUTUKUMDA YOK YORUMLARINI BEKLİYORUM YARDIMCI OLUN...
    dmRhn bunu beğendi.

bilen biliyordur ama paylaşmak istedim m1nsk R250... İşimize yarayabilir diye düşünüyorum. El altında dursun.

http://www.minsk-moto.com/en/street/r250.html

http://new-minsk.ru/techpdf/250rmanual.pdf

After World War II the documentation and equipment of the German DKW factory in Zschopau were taken to the USSR as war reparations. Production of the RT125 model began in Moscow under the M1A brand.

By the Order No.494 of the Ministry of automotive industry of the USSR dated July 12, 1951 the production of M1A was transferred from Moscow to the Minsk Motorcycle and Bicycle Plant (MMVZ, then Motovelo).

M1A became the basis of simple and reliable classic Minsk models, the history of which continues to this day.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    @HavaBükücü 280BinKm geçmiş baya fazla Hadi buna da tamam doğrudur diyelim yalnız 280.000 Km eğer scooter üzerinde geçirdiysen bu sadece senin trafiğe olan aşinalığını gösterir aslında bu çokta büyük bir avantajdır. Yalnız muhakkak duymuş yada okumuşsundur fakat ben yine hatırlatmak isterim ki scooter bir başka super sport bir başka, yani manevra kabiliyeti, ani fren hareketi, çıkabileceğim hız limiti daha fazla gibi gibi gibi sıralanabilinir. Sen bunlara dikkat ette gerisi zaten gelir

@ahmetcan1994 Ahmet daha anlaşılan 20 yaşındasın kardeşim, sen sen ol o motora kasksız binme. Bir uçtan bir uca kadar da olsa binme kardeşim, neyin ne olacağını bilemezsin. Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela göstermesin, tekerin yere düz bassın.

@RUNOR Megelli125R ikinci elde pek yok diye hatırlıyorum 1 yada 2 tane vardır sahibinden de 125cc başlangıç için ideal yalnız eğer eğer biraz çıkartabiliyorsan maddi açıdan 250R 'da alabilirsin, yoksa 125cc güzeldir başlangıç için...

@tian Bak benim bundan haberim yoktu, ayrıca kullanım kitapçığı gayet açıklamalı olmuş Yedek parçada Megelli 'de Dokuyucu sıkıntı çıkartmaz onu biliyorum o yüzden dert etmiyorum Ama doğru diyorsun bulunsun elimizde
    HavaBükücü bunu beğendi.

@HavaBükücü 280BinKm geçmiş baya fazla Hadi buna da tamam doğrudur diyelim yalnız 280.000 Km eğer scooter üzerinde geçirdiysen bu sadece senin trafiğe olan aşinalığını gösterir aslında bu çokta büyük bir avantajdır. Yalnız muhakkak duymuş yada okumuşsundur fakat ben yine hatırlatmak isterim ki scooter bir başka super sport bir başka, yani manevra kabiliyeti, ani fren hareketi, çıkabileceğim hız limiti daha fazla gibi gibi gibi sıralanabilinir. Sen bunlara dikkat ette gerisi zaten gelir
    Evet dediğiniz gibi trafik tecrubem büyük bi avantaj oluyor, tabiki hepsi scooter üstünde olmadi o gucu yetmeyen makinelerle o yollar cekilmez yoksa
    Daha once vitesli motosikletimde oldu yine 150 cc 200 cc gibi.
    Şimdi ss tarza gecmek istediğim için düşünüyorum megelli yi,
    Teşekkürler cevap için
    dmRhn bunu beğendi.

Zagor35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Bütün Megelli severlere İzmirden selamlar. Motorum henüz 3000 km'dedir ve çok şükür henüz bir sıkıntısı çıkmadı. Tam aksine motorumdan çok memnunum. Bana kalırsa titreşim olayı abartılıyor sonuçta memleketimizde ağzı olan konuşuyor. Yedek parçayla ilgili hiçbir sıkıntım yok, yağ filtresi siparişi verdim ve diğer gün elime ulaştı onun dışında yedek parçaya ihtiyacım olmadı. Performans arttırma açısından çalışma yapan Megelli kullanıcıları varsa önerilerinizi alabilir miyim?

Teşekkür ederim yardımcı olduğun için Demirhan abi. Benim bir sorum daha olacak bu siyah alüminyum şasileri kırmızıya boyatsak bir sorunla karşılaşır mıyız herhangi bir anlamda?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler