Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Soganlimen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli megelli sever arkadaşlarım ;
    Bu motor tabiri caiz ise rüyalarıma girmiş bulunmaktadır. İlk motorsikletim olma ihtimali olan bu motor gariban üniversite öğrencisi olma sebebim ile part time işlerim 3 kuruş arttırmalarım sonucu 2. el almayı düşünmekteyim çeşitli olumsuzluklar duyuyorum ve tereddütte kalıyorum . lütfen kullanan bilen gören duyan doğru bilgiler ışığında beni aydınlatırsa cok mutlu olurum ...
    İlk motosiklet için gayet uygun bir seçim. Ne deli gibi hızlı, ne de seni üzecek kadar yavaş. Kendi sınıfının en güzel çizgilerine sahip. Frenlemesi fena sayılmaz, limitleri zorlamazsan standart lastikler de aynı şekilde güzel iş görüyor. Amortisörleri kendi sınıfındaki diğer motorlara göre sert, oturuş pozisyonu da epey yatık. Bu iki sebep konforu biraz düşürüyor; ancak sürekli uzun yol yapmayacaksan, şehiriçi git gel, ufak çaplı geziler ve fakülteye git gel amaçlı kullanacaksan kesinlikle alınır. Yakıtı çok ekonomik, 90-100 km hızlarda 15-16 kuruş civarında. Stabil 130-140 km ile gidilebiliyor. Şekil, şemal, ses kendi sınıfındaki tüm motosikletlerden üstün. Piyasada az, bu yüzden çok dikkat çekici. Titreşimi biraz fazla fakat insanı pişman edecek cinsten değil. Ben 1 mayıs 2014'te aldım. 1.5 ayda 3 bin kilometre yol yaptım, tek şikayetim oturuş pozisyonu. 250lik diğer ss motorlara bakarsan dik sürüldüğünü görürsün, bu motor öyle değil baya baya yarış motoru sürdüğünü hissediyorsun. Dolayısıyla motordaki sürüş hazzı diğer 250cc'liklerden birkaç adım önde. Megelli insanı gerçekten havaya sokuyor, sorun bunu yaparken biraz daha fazla bel ağrısına neden olması. Tabii konu burada yine kullanım amacına geliyor, eğer dağ tepe gezmeyecek motorun tepesine atlayıp aralıksız 200-300 km gitmeyeceksen problem yok. Gerçi ben aralıksız 500-600 kmde gittim, insan motorunu sevince o ağrı bile güzel geliyor

Bu arada bu motoru mayıs haziranda hem motorsuz kalmamak hem de 250cc denemek için almıştım, kısmetse bu hafta iki bütümü atlattıktan sonra mezun olup temelli istanbula dönüyorum. Orada motosiklet kullanmayı da düşünmüyorum, bu yüzden motosikletim satılık. Şuan Muğla'da. İlgilenen arkadaşlar özelden yazabilirler. Geçmiş sayfalarda fotoğrafları mevcuttur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ROMMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı olay siyah şerit üzerinde soyulmalar benimde başıma geldi , sağolsunlar parçayı yenilediler ama yine durduk yere soyulmalar devam ediyor bu siyah renkli şeritli olanlarda oluyor sanırım tekarar görüşüp siyah renkli değilde beyaz renkle değiştirmelerini isteyeceğim , çünkü plastiğin üzerine attıkları siyah boya malzemeyi tutmuyor ve kavlama yapıyor sanırım sürekli kendi kendine soyuluyor ve direk dikkat çekiyor yeni motorda boyle bir şey olurmu diye gerçekten insanlarda canını sıkıyor bu durumdan dolayı

Motosikleti
    Kısa süre sonra dolduracağım inş..
    Değerli göksel toprak arkadaşım ;

Bilgilerin için çok teşekkür ederim.
    Fakat vibrasyondan dolayı çok şikayet olduğu söyleniyor.

Hatta bir kullanıcı ile eskişehirde konuşma vesilemiz ile 1 barday çay içtim eve kadar zor tutuyorum tuvaletimi diyen var .

Çin mallarından daha çok titriyor diyen var.

Bunlar beni korkutuyor birde bu motorsikletin üretimi şuan durdu mu 2014 modeller üretiliyor mu?

Suan resmi web sitesinde üretim durdu deniyor .. Bu bir dezavantaj değil midir ?

farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    Arkadaşlar tam 1 yıldır kullanıyorum motoru herhangi bi boya kabarmasıyla karşılaşmadım.sadece fren disklerim paslanma yapti biraz.

Goxel01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250 r
    Alıntı ROMMEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı olay siyah şerit üzerinde soyulmalar benimde başıma geldi , sağolsunlar parçayı yenilediler ama yine durduk yere soyulmalar devam ediyor bu siyah renkli şeritli olanlarda oluyor sanırım tekarar görüşüp siyah renkli değilde beyaz renkle değiştirmelerini isteyeceğim , çünkü plastiğin üzerine attıkları siyah boya malzemeyi tutmuyor ve kavlama yapıyor sanırım sürekli kendi kendine soyuluyor ve direk dikkat çekiyor yeni motorda boyle bir şey olurmu diye gerçekten insanlarda canını sıkıyor bu durumdan dolayı
    Beyaz renkli olanı yok depo pedi almanı tavsiye ederim veya kaplama yaptırabilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı tian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Benim de farlarda buğulanma oluyor. Duyduğun sesi biraz daha açar mısın ?
    En son gittiğim serviste depo plastiklerinin şasi ile temaz ettikleri noktalara çift taraflı bant yapıştırdık.
    Zırıldama tıkırdama karışımı seslerim neredeyse yok oldu. Belki böyle bir sorunun vardır.

Bu arada arkadaşlar yetkili servisinden en son edindiğim bilgiyi paylaşmak istiyorum. Amiyane tabirle marş testisi denen parça farklı bir yere taşınıyormuş. Bu uygulama yapılmassa yolda kalabilirsin, marş kitlenebilir uyarısı geldi. Hafta sonu halledeceğim kısmetse. Ayrıca Beyin kısmına da extra şase kablosu atılıyormuş. Rölantideki karasızlığın (vıdı vıdı vıııdııı vıdı) düzeleceğini öğrendim. Yaptırıp size bilgi vereceğim.
    Marş rolesi koltuğun altına yerleştirilmeli yoksa sigorta attığında sigorta değişimi sıkıntılı oluyor beyine şase kablosu çekilmesi halinde motorun vitesdeyken anormal çalışmasını düzeltiyor

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    zırıltı için dokuyucuyu aradım katalizörden kaynaklandığını küçük bir kaynak işiyle düzeldiğini söylediler yaptıran oldu mu?

stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    PARK LAMBALARIMIZ NASIL OLMUŞ MİLLET

GEZMECE

ESKİ PARKIM.

MENDERES

BİR MAŞALLAH DİYİN..
    tiawern ve farukisik bunu beğendiler.

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Gerçekten güzel duruyor
    Şu sıralar kafamda bildiğin gibi motosikletin parçalarını kaplamak geçiyordu ki yeni bir sistem hakkında bilgi aldım ve aklıma bu işi ticarete dökmek vardı yani sadece motosiklet kaplama işi, sadece düşünüyorum acaba tutar mı diye Ürünü önce kendi motosikletim de denerim sonra da bakarım
    tiawern bunu beğendi.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

arkadaşlar benim ufaklık hararet ışığı yaktı.Yoğun trafikteydim ve biraz da yüksek devirli kullandım. Park ettikten sonra baktım soğutma sıvısı low seviyenin biraz altına inmiş ve genleşme kabına bağlantı yapan lastik boruda hafif sızma var. Eksilen kadar antifiriz eklemesi yaptım.
    Bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir ?
    Antifiriz motosiklet aksamına damlarsa ne olur ? (plastik ve fren aksamı) Kavganlaştırır mı?
    Genleşme kabını fullemek doğru mudur ? gibi temel bilgilere ulaşmak istiyorum.
    3000 binlik bakımım da yaklaşıyor bu arada Allah nice 3 binler nasip etsin kazasız belasız.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    arkadaşlar benim ufaklık hararet ışığı yaktı.Yoğun trafikteydim ve biraz da yüksek devirli kullandım. Park ettikten sonra baktım soğutma sıvısı low seviyenin biraz altına inmiş ve genleşme kabına bağlantı yapan lastik boruda hafif sızma var. Eksilen kadar antifiriz eklemesi yaptım.
    Bu konuda dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir ?
    Antifiriz motosiklet aksamına damlarsa ne olur ? (plastik ve fren aksamı) Kavganlaştırır mı?
    Genleşme kabını fullemek doğru mudur ? gibi temel bilgilere ulaşmak istiyorum.
    3000 binlik bakımım da yaklaşıyor bu arada Allah nice 3 binler nasip etsin kazasız belasız.
    1- Soğutma sıvı kabını sakın fulleme aynı soruyu bende motosiklet servisine sorduğumda aldığım cevap " Bunun içinde ki sıvıyı yeri geldiğinde radyatör çeker, fazlalığı geri içine boşaltır. En düşük ve En fazla arasında tutmak yeterli olur. " demişti.
    2- Bildiğim kadarıyla soğutma sıvısı da alkol içeriyor bu yüzden genleşme oranı da yüksek olduğundan hemen buhar olup uçar yani kayganlık yaratır mı sorusuna cevabım yürüttüğüm tahmine göre olmaz

3- Benim motosiklette 4200 oldu halen 3000 bakımına götürücem Gerçi yağı daha ben motosikleti almadan önce değişmişti 3-4 ay oluyor yani 2000 km yol yaptım ben o yağ ile ama kısa zamanda gitmem lazım servise. Istanbul 'da hangi servise gitmeyi düşünüyorsun 2 tane var diye biliyorum ben, Cengiz ve Çakırca.
    tiawern bunu beğendi.

Bilgilendirme için teşekkürler. Ben motoru çakırcadan aldım ama servis olarak hoşuma gitti diyemem. Çok ilgili durmuyorlar ve müşteriyi unutuyorlar. Muhabbetlerine sözüm yok saatlerce sizinle konuşabilirler
    Daha önce dükkana gittiniz mi bilmiyorum ama benim beklentilerimin altında kaldı diyebilirim her anlamda.
    Cengiz'i öneriyorum. Özellikle de Serkan bey'i orda yakalayabilirseniz müşteriye olan ilgisi ve kalite anlayışına hayran olacaksınız.
    Benimle çok ilgilendi sağolsun. Her konuda teknik detay verebiliyor ve Megelliyi gerçekten tanıyor. Giderken önceden haber verirseniz belki ben de bakım için uğrayabilirim
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Bilgilendirme için teşekkürler. Ben motoru çakırcadan aldım ama servis olarak hoşuma gitti diyemem. Çok ilgili durmuyorlar ve müşteriyi unutuyorlar. Muhabbetlerine sözüm yok saatlerce sizinle konuşabilirler
    Daha önce dükkana gittiniz mi bilmiyorum ama benim beklentilerimin altında kaldı diyebilirim her anlamda.
    Cengiz'i öneriyorum. Özellikle de Serkan bey'i orda yakalayabilirseniz müşteriye olan ilgisi ve kalite anlayışına hayran olacaksınız.
    Benimle çok ilgilendi sağolsun. Her konuda teknik detay verebiliyor ve Megelliyi gerçekten tanıyor. Giderken önceden haber verirseniz belki ben de bakım için uğrayabilirim
    Tamamdır, haberleşiriz o zaman...

YsNLzTrK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster
    Kardeşlerim peki bu katalizör hakkında bilgisi olan yok mu?

Arkadaşlar bende megelli 250r almak istiyorum fakat şasi ye güvenemiyorum :/
    Bide bazı arkadaşlar vibrasyonun ince yağ ile çok aza indirildiğini söylüyor doğru mu?

Alıntı Laytimex adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende megelli 250r almak istiyorum fakat şasi ye güvenemiyorum :/
    Bide bazı arkadaşlar vibrasyonun ince yağ ile çok aza indirildiğini söylüyor doğru mu?
    kardeşim neden şasiden korkuyorsun ? düşerim yamulur diye mi ? yoksa aldığında yamuk bişey alır fark edemessem diye mi ?
    Vibrasyon zaten adamı öldürecek kadar çok değil. Yağ ile çözülmesi de saçma bence.İnce yağ bence daha fazla titreşim bile yapabilir ve üreticinin önerdiği yağ haricinde bir yağ kullanılmamalı. Neticede bunu tasarlayan mühendis ekibi birçok şeyi düşünüyor değilmi
    Almak gibi bir niyetin varsa kardeşim önce bi üzerine otur bi marşa bas derim ;) ama başını ağrıtmaz emin olabilirsin.

farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    Arkadaşlar bizim motorlarda motor takozu yok galiba vibrasyonun fazla olmasına bir sebepde bu olabilir bence

Tian.
    Bu aliminyum şase, ufak bi kazada motor pelt olur diye korkuyorum. Bide Tekteker yaparken yere inince fln yamulmasın :D

Motosikleti
    Megelli 250 r
    Alıntı YsNLzTrK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşlerim peki bu katalizör hakkında bilgisi olan yok mu?
    eğer ses varsa eksozu sadece boğazı söktür katalizörün alt tarafından iki punta kaynak yaptır tıkırtı sesi kaybolur ama eksozun sadece ön borusunu söktür salla ses gelecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Tian.
    Bu aliminyum şase, ufak bi kazada motor pelt olur diye korkuyorum. Bide Tekteker yaparken yere inince fln yamulmasın :D
    Kardeş adana da ters yönden gelen arabayla kafa kafaya çarpıştı hasar sadece çamurluk kırık kafa granajında çatlak başka hiçbir şey yok.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Goxel01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer ses varsa eksozu sadece boğazı söktür katalizörün alt tarafından iki punta kaynak yaptır tıkırtı sesi kaybolur ama eksozun sadece ön borusunu söktür salla ses gelecektir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

Kardeş adana da ters yönden gelen arabayla kafa kafaya çarpıştı hasar sadece çamurluk kırık kafa granajında çatlak başka hiçbir şey yok.
    Buna artı olarak geçenler de bir video izledim, bulamıyorum. Bulabilsem buraya linki atacaktım, kaza yapan bir Megelli 250R emniyet şeridinden giderken, emniyet şeridine atlayan bir arabaya giriyor arkadan. Motosiklette ki tek hasar arka fren plastiği kırık ve sağ sinyal far kırık motosiklet sağa yatmış anlaşılan birde ufak tefek grenaj çizikleri
    Bir tane daha vardı, megelli serisi gidiyor arka arkaya muhtemelen tanıtım videosu çekiyorlar ki birden bire ne oluyorsa arkada ki megelli önde ki megelli 'ye giriyor aynı şekilde bu motosiklette de sadece arka frenin plastik olan yeri kırılıyor Orada herhalde birşey var ki hep o kırılıyor, şükür şükür kırılsın o kadarcıcık olur

Motosikleti
    Megelli 250 r
    Tian.
    Arkadaşım bu motor tekteker yapmaya uygun değildir 1.vites dişlisi büyük olduğundan debriaj balatasını zorluyor ya balata kırıyor veya debriaj tasını bozuyor 100 tl ile 300tl arası masraf çıkarıyor bilginiz olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:41 ----------

Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Soğutma sıvı kabını sakın fulleme aynı soruyu bende motosiklet servisine sorduğumda aldığım cevap " Bunun içinde ki sıvıyı yeri geldiğinde radyatör çeker, fazlalığı geri içine boşaltır. En düşük ve En fazla arasında tutmak yeterli olur. " demişti.
    2- Bildiğim kadarıyla soğutma sıvısı da alkol içeriyor bu yüzden genleşme oranı da yüksek olduğundan hemen buhar olup uçar yani kayganlık yaratır mı sorusuna cevabım yürüttüğüm tahmine göre olmaz

3- Benim motosiklette 4200 oldu halen 3000 bakımına götürücem Gerçi yağı daha ben motosikleti almadan önce değişmişti 3-4 ay oluyor yani 2000 km yol yaptım ben o yağ ile ama kısa zamanda gitmem lazım servise. Istanbul 'da hangi servise gitmeyi düşünüyorsun 2 tane var diye biliyorum ben, Cengiz ve Çakırca.
    Yağ deşiminde alttaki 3 tapayı açtırın yoksa yağ seviyesi artar arızaya neden olur.yağ değişiminden sonra motoru 1 dakika çalıştırıp söndürün 2 dakika bekleyip motoru dik pozisyonda tutup yağ seviyesini kontrol edin. 1.65 lt yağ alıyor filitre değişimi yapılınca.ana filitreyi mutlaka kontrol ettirin veya değişin filitre de şişme veya şekil bozukluğu varsa mutlaka değişimi yapılmalıdır.
    dmRhn bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler