Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    ooo hayırlı olsun ) kazasız belasız inşallah
    gokseltoprak bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gösterge eski tip, hiç değişmemiş. Yeni gösterge tablosunu direkt bana gönderecek motoru aldığım arkadaş. Ancak ejder usta bu gösterge değişmiş ilk serii bundan değildi dedi. Tam anlamadım valla. Resmi ekliyorum. Motorun elektrik sistemini açınca çalıştırana kadar yanan alttaki turuncu ışıktan bahsediyorum. 130 ve üzeri hızlarda yanıyor, hızı biraz düşürünce tekrardan sönüyor. Ejder ustanın dediğine göre yanıp sönüyorsa normalmiş. Sürekli yakmaktan kaçın diye ekledi.

http://i.hizliresim.com/4m0JmQ.jpg

Arabalardan bildiğim kadarıyla o motor arıza lambası motorda başka bir anlam mı taşıyor onu bilemiyorum 150yi falan gördüm öyle bir ışık yanmadı şuana kadar standartların dışında göstergede bir redline'yi gördüm :D
    gokseltoprak bunu beğendi.

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    http://i.hizliresim.com/jJBqGr.jpg

Arkadaşlar yukarıda bahsettiğim gibi motosikletimi Cuma günü Zonguldak Devrek'ten satın aldım. Yukarıda Ankara üzerinden hesapla 800 km yazmıştım. Sonradan planlar değişti, İzmir üzerinden kuzenimi de alarak gittik. Satışı gerçekleştirdikten sonra geri dönüş yoluna koyulduk. Şimdi ilk izlenimlerimi paylaşmak istiyorum, zira gerçekten artık bu motorun hakkının yendiğini düşünüyorum.

Öncelikle Zonguldak'tan yola çıktıktan kısa bir süre sonra maalesef gösterge tablosu beni biraz yanılttığı için yolda kaldık. Tabloda iki çizgi benzin gösterdiği için açıkçası depoyu açıp bakmak 5-10 dakika uğraştıktan sonra kuzenimin aklına geldi Ben motora tam sövmek üzereydim ki kuzenim sakinleştirdi, otostopla benzin alıp geldi. Sorun çözüldü ve tekrar yola çıktık. Hemen hemen Yalovaya kadar yağmur peşimizi bir türlü bırakmadı diyebilirim, bu süre içinde sağanak yağmurun altında da sürdük, gökkuşağını da gördük. Defalarca ıslanıp kuruduk, ilginç bir yolculuktu. Bu arada lastiklerin şikayet edildiği kadar kötü olmadığını belirtmek istiyorum, kuru zeminde de ıslak zeminde de gayet yeterli geldi bana. Tabii ki en kısa zamanda daha yumuşak hamurlu bir lastik alacağım. İlk gün yaklaşık 400 km yol yaptıktan sonra maalesef 80-90 geldiğimiz için ve yoğun yağmurdan dolayı donumuza kadar ıslanıp sık sık mola verdiğimiz için Bursa'da arkadaşımızda konakladık.

İkinci gün Bursa'dan yola çıkıp yine yavaş yavaş İzmir'e geldik. Tabii bu sırada km artıyor ve bakım zamanı geldi. Karşıyaka Motorcu Ejder'de motosikletin ikinci bakımını yaptırdım. İzmir içinde de biraz turladıktan sonra akşam Buca'ya kuzenime geldik ve tekrar konakladık. Bakımı yaptırırken sehpaya da ufak bir düzeltme yaptırdım bu arada, artık açık kalabiliyor. Usta sağolsun ayaklığı söktü, yaklaşık 3 dakika sonra işlem bitmişti. O sorunu eğer hala çözmeyen varsa muhakkak çözmelerini tavsiye ediyorum.

Üçüncü gün yani Pazar akşam 6 gibi de bu kez son olarak İzmir'den Muğla'ya doğru yola çıktık. Bu kez yağı değiştirmemin de etkisiyle biraz daha sert bir sürüş oldu. Hemen hemen 2 saat gibi bir sürede Muğla'ya vardık ve yolculuğu kazasız belasız tamamladık Açıkçası ben motorun çıkarabileceği sorunları zaten bildiğim için pek bir sıkıntı yaşamadım, tam aksine böyle bir motor aldığım için kendimi şanslı hissediyorum Şimdi almadan önce benim kafamı deli gibi kurcalayan birkaç şeye hızlıca değineyim.

1. TİTREŞİM: Motorun titreşimi kesinlikle abartıldığı gibi değil. Motosiklet hareket halindeyken ne ön, ne de arka ayaklıklarda kesinlikle titreşim yok. Bundan önce 2012 TVS Apache kullandım, artçım titreşimden pert oluyordu. Bu kez 1000 km boyunca yağmur çamur dinlemeden yol yaptığımız için sadece bel ağrısından pert oldu Titreşimin en yoğun olduğu nokta gidon. TVS Apache'yi ilk aldığım hafta ellerimde uyuşma hissediyordum, malesef o uyuşmayı Megelli'de de hissettim. Tabii bu biraz da bel ağrısından dolayı gidona aşırı yüklendiğim için oldu.

2. YAKIT: Yolculuk boyunca iki ölçüm yaptım. 80-100 km aralığındaki yolculuğum 15, maksimum 120 olacak şekilde karışık sürüşüm ise 16 kuruşa denk geldi. Az yakan bir 150cc motosiklet kadar yaktığına inanmak güç ama durum budur

3. PERFORMANS: Motosikletin ivmelenmesi harika. Düz, rampa farketmeksizin her türlü yolda 2 kişi 120 ile stabil gidiliyor. Düzde yine iki kişi rahatça 140 km hıza çıktım, ancak 125 km/s üzeri hızlarda 10-15 saniye gidince göstergede bir uyarı ışığı yanıyor. Hızınızı 110-120'ye düşürdüğünüzde 10-20 saniye içinde sönüyor. Ejder usta o ışığı sürekli yakarak gitme diye tembihledi, ışığı yakmadan stabil gidilecek maksimum sürat ise 125 km/s. Motorun çekişi çok iyi, 6. vites'te bile hissedilir derecede tork var. Zaten uzun yolda bir kere vitesi 6'ya atarsanız yolun sonuna kadar nadiren düşürürsünüz.

4. TASARIM: Motorun ebatları hakkında yapılan yorumların epey tesiri altında kalmıştım. Motosiklet çok iri bir 250 cc değil, fakat en iri 250 cc'lerden bile dikkat çekici olduğuna kalıbımı basarım. Motorun tasarımı her yerde dikkat çekiyor. 3 günde 4-5 kişiyle motosiklet hakkında konuştuk, kesinlikle 600lük hissi veriyor görenlere. Karşı yönden gelen büyük motosikletler TVS Apache'ye korna çalmazken, bu motora el sallıyorlar varın gerisini siz düşünün.
    @gokseltoprak ve @stronglife harika resimler Allah kaza bela göstermesin, ek olarak benim yazımı da ekliyorum mesajın altına arkadaş birde oradan baksın...

Alıntı K.Batuu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bende megelli almayı düşünüyorum ... Fazlasıyla titriyor diyorlar ama zaten 2. motorum olacağından bunun pek sorun olacağını düşünmüyorum.Bir de yakıt sarfiyatı ne kadar bunu göremedim forum da yardım ederseniz sevinirim iyi akşamlar ...
    Batu merak ettiğin sorulara bir yanıt ta benim yazım olsun

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3311223

Bu arada uzun bir aradan özlemişim MT 'yi Baya bir ara verdim, biraz yoğundum tekrar geldim Herkese iyi haftalar tekrardan, Allah kaza bela göstermesin, tekeriniz yere düz bassın
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Gösterge eski tip, hiç değişmemiş. Yeni gösterge tablosunu direkt bana gönderecek motoru aldığım arkadaş. Ancak ejder usta bu gösterge değişmiş ilk serii bundan değildi dedi. Tam anlamadım valla. Resmi ekliyorum. Motorun elektrik sistemini açınca çalıştırana kadar yanan alttaki turuncu ışıktan bahsediyorum. 130 ve üzeri hızlarda yanıyor, hızı biraz düşürünce tekrardan sönüyor. Ejder ustanın dediğine göre yanıp sönüyorsa normalmiş. Sürekli yakmaktan kaçın diye ekledi.

http://i.hizliresim.com/4m0JmQ.jpg
    Motorun hayırlı olsun kardeşim inş.ekim ayına doğru bende almayı planlıyorum fiyatlar düşüyordu kışa doğru yanılmıyorsam.Nasıl memnunmusun megelliden?

ROMMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşler gösterge sorunu yani devir ibrensinin alakasız bir şekilde takılı kalma olayı bendede var , yandaki ledler doğruyu göstetiyor ama ibre bazen daha yukarlarda takılı kalıyor, bazen oluyor ve geçiyor ama göstergeyi değiştirmeyi düşünmüyorum. gördüğünüz gib idevir 2binde ama ibre redline yapmış stronglife bu arada motoruna yapıştırdığın transformesrs amblemi stıckerlar hoş olmuş nereden aldınız acaba ?

[IMG][/IMG]

dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı ROMMEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşler gösterge sorunu yani devir ibrensinin alakasız bir şekilde takılı kalma olayı bendede var , yandaki ledler doğruyu göstetiyor ama ibre bazen daha yukarlarda takılı kalıyor, bazen oluyor ve geçiyor ama göstergeyi değiştirmeyi düşünmüyorum. gördüğünüz gib idevir 2binde ama ibre redline yapmış stronglife bu arada motoruna yapıştırdığın transformesrs amblemi stıckerlar hoş olmuş nereden aldınız acaba ?

http://<a href="http://www.hizliresi...sterge.jpg</a>
    Bende senin motosikletin grenaj renklerini beğeniyorum Aslında senin motosiklete baktıkça şeytan dürtüklüyor değiştir grenajlarını diye de zor tutuyorum kendimi Sol kısımda orta ve alt grenajı değiştirmem gerekiyor zaten çiziklerden dolayı da o yüzden değiştirmişken bir değişime mi soksam diyorum motosikleti Gerçi maddiyat açısından şuanda pek iyi değilim yazdan sonra düşünmüyorum desem yalan olur bu arada transformers stickerları ebay 'de bulabiliyorsun ( http://www.ebay.co.uk/bhp/transformers-car-sticker ) da Türkiye 'de nereden bulunabilir diye biraz bakayım dedim ama arabalar için görebildim bir kaçtane...
    Bu arada Gösterge panelleriniz ikinizin de eski tip, bunların yenisi ile değişmesi gerekiyor aslında " Koso RX1 " ( http://www.dokuyucu.com.tr/asp/produ...etre-Saati-RX1 ) bunu garanti kapsamında değiştiriyorlar, faturan ile gittiğinde değişimini talep edersen değiştirirler. Eski göstergeleri genelde mavi led yüzünden değiştirmiyorlar beğenildiği için yenisinde ki led renkleri turuncu

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

@ROMMEL buldum gittigidiyor 'da varmış sanırım istediğin gibi birşey olsa gerek ( http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...s018-109307590 )
    ROMMEL bunu beğendi.

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun hayırlı olsun kardeşim inş.ekim ayına doğru bende almayı planlıyorum fiyatlar düşüyordu kışa doğru yanılmıyorsam.Nasıl memnunmusun megelliden?
    Teşekkür ederim dostum, kışın evet fiyatlar daha da düşer gerçi bu motor burada acımasızca eleştirildiği için şuan da yüksek sayılmaz. Her neyse ben çok memnunum motorumdan. Tasarımı zaten tüm 250cc'lik motorlardan daha dikkat çekici. Performansı gayet yeterli. Bir de piyasada fazla bulunmadığından çok havalı

Dün arkadaşımın cbr250'si ile yanyana koyduk motoru. Cbr250 Megelli'den daha hacimli duruyor, bizimkiler biraz daha ufak fakat daha sportif. Açıkçası Megelliden inip cbr250'ye binince touring kullanıyormuş gibi hissettim. Bizim motorlar bayaa bi racing'miş de haberimiz yokmuş İvmelenmesi iki motorun da aşağı yukarı aynı. Benim motorumla düzde 142 gördüm, cbr ile 152. Yani cbr son hızda 10 km/s kadar daha önde. Tüm bunların dışında Megelli'deki sürüş hissi Cbr'da kesinlikle yok. Megelli size sanki büyük motor kullanıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Muhteşem bir his cidden Bir de egzoz sesinden bahsedeyim. Diğer motorların havası Megelli çalışana kadar arkadaşlar Şimdilik iyi akşamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Bir de arkadaşlar sormayı unuttum, elcikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Sizler bu konuda ne yaptınız, güzel hesaplı bir elcik var mı önerebileceğiniz?

Teşekkürler şimdiden.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf r125
    Teşekkür ederim dostum, kışın evet fiyatlar daha da düşer gerçi bu motor burada acımasızca eleştirildiği için şuan da yüksek sayılmaz. Her neyse ben çok memnunum motorumdan. Tasarımı zaten tüm 250cc'lik motorlardan daha dikkat çekici. Performansı gayet yeterli. Bir de piyasada fazla bulunmadığından çok havalı

Dün arkadaşımın cbr250'si ile yanyana koyduk motoru. Cbr250 Megelli'den daha hacimli duruyor, bizimkiler biraz daha ufak fakat daha sportif. Açıkçası Megelliden inip cbr250'ye binince touring kullanıyormuş gibi hissettim. Bizim motorlar bayaa bi racing'miş de haberimiz yokmuş İvmelenmesi iki motorun da aşağı yukarı aynı. Benim motorumla düzde 142 gördüm, cbr ile 152. Yani cbr son hızda 10 km/s kadar daha önde. Tüm bunların dışında Megelli'deki sürüş hissi Cbr'da kesinlikle yok. Megelli size sanki büyük motor kullanıyormuşsunuz gibi hissettiriyor. Muhteşem bir his cidden Bir de egzoz sesinden bahsedeyim. Diğer motorların havası Megelli çalışana kadar arkadaşlar Şimdilik iyi akşamlar

http://i.hizliresim.com/W20y0q.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:53 ----------

Bir de arkadaşlar sormayı unuttum, elcikleri değiştirmeyi düşünüyorum. Sizler bu konuda ne yaptınız, güzel hesaplı bir elcik var mı önerebileceğiniz?

Teşekkürler şimdiden.
    185 boy var bot filan giyersen 187'i bulur kilo 80 ufak gelirmi ki bu motor bana?

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Altında pocket bike gibi kalmaz tabi ki, motor kaslı bir motor. Uzun boylu arkadaşlar bindiğinde de gayet hoş görünüyor ancak yine de mümkünse yakın bir yere görmeye gidip denemeni kararını vermeni, ondan sonra en uygununu almaya gitmeni öneririm Ben bu motoru canlı görmeden muğladan zonguldağa gittim, dönüşte sürerek geldim. Şuan hem kendimle, hem kuzenimle (1200 km kadar artçılık yaptı) hem de motorumla gurur duyuyorum

Motosikleti
    Yzf r125
    Altında pocket bike gibi kalmaz tabi ki, motor kaslı bir motor. Uzun boylu arkadaşlar bindiğinde de gayet hoş görünüyor ancak yine de mümkünse yakın bir yere görmeye gidip denemeni kararını vermeni, ondan sonra en uygununu almaya gitmeni öneririm Ben bu motoru canlı görmeden muğladan zonguldağa gittim, dönüşte sürerek geldim. Şuan hem kendimle, hem kuzenimle (1200 km kadar artçılık yaptı) hem de motorumla gurur duyuyorum
    Fazla sorun olacağını sanmıyorum boyun alalımda boy sorun değil Birde buna 160 lık lastik takıyolar jant değiştirmek gerekirmi acaba büyük gelmezmi bu janta 160 lık lastik

DmRhn Kardeş ilgin ve alakandan ötürü teşekkür ederim, stickerı senin sayende buldum , Optimus prime gibi adamsın
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    ebayden aldım transformers stickerlarını

birde 160lık lastik için jant değiştirilmiyor orjinal janta oluyor direk..
    ROMMEL ve Yiğit_ bunu beğendiler.

linkini verebilirmisin stronglife kardeşim , ebaydan aldığın stıckerın linkini teşekkür ederim, bu arada herkesin annnelerinin gününü kutluyorum, tüm annelerin günü kutlu olsun
    stronglife bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    dostum link yok çünkü ben onu açık artırma sistemiyle almıştım şuan kapanmıştır o link. ama ebay girip "transformers 3d sticker" yazarak çok kolay bulabilirsin 1-5 dolar arası bişeydi hatırlamıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

Babamla pazar gezmesi

farukisik bunu beğendi.

carl0ssa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - 2013 beyaz
    4.000 devirde sabit gitmiyo motor stop etçekmiş gibi titriyor bunu nasıl çözebiliriz ya da sebebi ne olabilir ? Gaz kolunda çok hafif bi boşluk var bundan kaynaklanıyo olabilir mi ?

farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    Alıntı carl0ssa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.000 devirde sabit gitmiyo motor stop etçekmiş gibi titriyor bunu nasıl çözebiliriz ya da sebebi ne olabilir ? Gaz kolunda çok hafif bi boşluk var bundan kaynaklanıyo olabilir mi ?
    şasiden ek bi kablo çekilmesi gerekiyo kardeş seenin motora galiba.Rolantide dengesizdir tahminim.Camgözü ararsan sana bu konuda yardimci olur.Basit bi işlem zaten.

Motosikleti
    Megelli 250r
    forumu takip edip motoru olmayan arkadaşlar, linki incelesin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-7000-tl-ilk-gelen-alir-160905914/detay/
    Kaza, sıkıntı hiçbir şeyi yok. 3 ay tam sezonunda yatmasın diye satıyorum fakat 7000 e de satılmazsa kitlicem garaja 3 ay sonra devam ederim. Sıfırı 9200+plaka olan motor 2200km de 7000 den daha ucuza veremem. Bayiden almayı düşünenler arasın ayın sonuna kadar satılık.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ya herkes motorunu sattı, ya da geziyor Biraz aktif olalım arkadaşlar şu forumu canlandıralım, bu motorun diğer modellerden neyi eksik?

araştırmam ve daha yogun olarak sizin yorumlarınızla megelli almaya karar verdim işh pişmam olmam bide gecenlerde bi megelliye bakmaya gitim motor daha 1000 km yapmış. bide gösterge satında cubuk yok sadece ışıklı yeni gösterge mi acaba ? bide dıkatımı ceken motor 15 dk durdu bı baktım 5/6 damla su damlatmış radyatore elımı atım altı ıslakdı sanırsam hıdrolık vardı sordum motorun sahıbı (bende sevrıse goturdum ama bişey degıl) diye cevap verdi sizce ne olabılır cunku o motoru almayı dusunuyorum

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Şu vizeler bitsin de gitsem bir an önce sevgilimin yanına

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler