Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı dmRhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Oturduğun yer Istanbul/Muğla gözüküyor, aslında eğer Istanbul 'da oturuyorsan Cengiz Motor 'u bir ara istersen dediğim gibi onlarda sanki vardı 6.000 liraya kadar yalnız 6.000 derlerse hemen tamam deme biraz pazarlık yap muhakkak alırsın motosikleti
    Üniversiteden dolayı muğladayım kısmetse 2 aya bitecek Muğlayı sileceğim ordan. Biraz daha para ayarlamaya çalışıyorum şuan, bu ay sonuna doğru belli olacak her şey. Konuyu takipteyim bu arada biraz fotoğraf falan atın da neşemizi bulalım
    dmRhn bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dmRhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı gokseltoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üniversiteden dolayı muğladayım kısmetse 2 aya bitecek Muğlayı sileceğim ordan. Biraz daha para ayarlamaya çalışıyorum şuan, bu ay sonuna doğru belli olacak her şey. Konuyu takipteyim bu arada biraz fotoğraf falan atın da neşemizi bulalım

Iyi hadi bakalım hayırlısı ile bitir de Ünv. sonra silersin oradan Muğla 'yı ki ben olsam orada kalırdım güzel yerdir
    Resimleri de bir bakim bakalım ;

Bak bu resmi çakırca paylaşmış sanırım ya bugün ya dündü

Bu da benim makinenin resmi

polo34 bunu beğendi.
    şŞtt.. Ses Kes, Ses Dinle 1 Tam Gaz 1 Ara Gaz..
    Hayal kuruyorsan, ulaşmak için çaba sarf et.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Allah kazasız belasız geziler nasip etsin Siyah kırmızı çekici duruyor ama seninki bana göre daha iyi. Benimki de kısmetse beyaz siyah şasi olacak. Mayıs ortalarına kadar alabilirsem bu yaz bu forumu bayram ettireceğim
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Allah kazasız belasız geziler nasip etsin Siyah kırmızı çekici duruyor ama seninki bana göre daha iyi. Benimki de kısmetse beyaz siyah şasi olacak. Mayıs ortalarına kadar alabilirsem bu yaz bu forumu bayram ettireceğim
    Evet benim makine güzel gerçekten ben seviyorum motosikletimi Beyaz, Siyah şaseli olan da güzel de o pek hoşuma gitmemişti benim Kırmızı bana daha canlı geldiği için kırmızı şaseden yana kullandım ben tercihimi

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yukarıdaki siyah-kırmızı müthiş görünüyor

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yukarıdaki siyah-kırmızı müthiş görünüyor
    Yani açıkçası benimde çok hoşuma gitti sonradan, beyaz aldıktan sonra dedim aceba onu mu alsaydım diye de sonra yok benim makine daha güzel diye düşündüm ben hem siyah hem beyaz hastasıyımdır Cep telefonum beyaz, arabam beyaz, motosikletim beyaz

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Öncelikle herkeze merhaba foruma yeni üye oldum.Motor almak istiyorum ama Yzf 125 ile megelli 250r arasında kaldım baya bir araştırma yaptım bu konuda Megelli'de karar kıldım.Şimdi Megelli kullananlar birinci ağızdan bana motoru özetleyebilirmi.Baya bir kafam karışık bu konuda memnunmusunuz motordan birde İzmir'de ikamet ediyorum servis ağı nasıldır sıkıntı çekermiyim servisten yana şimdiden herkeze teşekkürler.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkeze merhaba foruma yeni üye oldum.Motor almak istiyorum ama Yzf 125 ile megelli 250r arasında kaldım baya bir araştırma yaptım bu konuda Megelli'de karar kıldım.Şimdi Megelli kullananlar birinci ağızdan bana motoru özetleyebilirmi.Baya bir kafam karışık bu konuda memnunmusunuz motordan birde İzmir'de ikamet ediyorum servis ağı nasıldır sıkıntı çekermiyim servisten yana şimdiden herkeze teşekkürler.
    Yiğit öncelikle MT Ailesine hoşgeldin diyelim, alacağın motosiklet her ne olursa olsun Allah kaza bela vermesin, ekipmanın tam olsun ve tekerin yere düz bassın inşallah.
    Megelli kullanıcısı olarak ben motosikletimden çok memnunum, herhangi bir sıkıntı çıkartmadı bana şimdiye kadar şükür hemde çok şükür. Ha şöyle bir sıkıntı çıkarttı geçenlerde vites kolu çubuğunun bağlantısında ki bir vida kırıldı ben vites atarken artık nasıl abandıysam bu yüzden dün Dokuyucu 'yu aradım ve direk kendilerinden siparişi verdim ve aynı gün kargo ile gönderildi ki muhtemelen bugün elime ulaşır diye düşünüyorum.
    Servis olarak Istanbul 'da iki tane servisleri olmasına rağmen kendi yapabileceğim işleri kendim yaparım çoğunlukla ki motosikletten pek anlamam yani nereden sökülüp takıldığını biliyorsan bu gibi parçaların ve grenaj söküp takabiliyorsan sıkıntı yok benim açımdan ki yetkili servisleri bana çok yakın.
    Gelelim Izmir için Megelli 'nin tek birtane yetkili servisi var oda " Motorcu Ejder " " ANADOLU CD. NO:487/A DEDEBAŞI KARŞIYAKA 0232 366 50 55 " internette biraz bakındığın zaman tüm detaylı bilgilere ulaşabilirsin bayi ile alakalı olarak.
    Alacağın motosiklet ikinci el mi yoksa sıfır mı olacak Yiğit ?

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Hoşbulduk kardeşim verdiğin bilgiler için yani kullnışlı diyorsun amaç isimli bir arkdaşımız vardı.O baya bi çile çekmiştiÇekilmez çile çekmiş anlattılarına göre onun işi gibi olmassa ufak pürüzler pek sorun çıkartmaz aslında,bu benzin yağ sızdırma olayı varmı senin motorda.Bu arada ikinci el alıcam.Birde bu lastiklerin değişmesi gerekir.Acemiyim daha motorda.megelli 250r' kalın lastikler takılabiliyormuş arka 160 olabiliyormuş fotolarını gördüm dokuyucu motor yayınlamıştı.Benim düşüncem eğer motoru alırsam lastileri değişirim hazır değiştirmişken büyük lastik alsak daha iyi olmazmı.
    dmRhn bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    dmRhn benim sana tekrardan bir sorum olacak. Bir motor buldum, ancak motora bakınca sanırım bir yerlerde bir eksiklik farkettim. Sonra detaylı inceleyince seninkinin de aynısı olduğunu farkettim. Tabii internetteki fotoğraflarda küçük bir farklılık var.

Dikkat edersen arka fren pedalının hemen üzerinde bir farklılık mevcut. Senin motorda da benim almayı düşündüğüm motorda da orası kırmızı. İnternette bulduğum fotoğrafta ise siyah. Orada sanırım eksik bir parça mevcut ya da kırmızıya boyanmış. Motoru hala göremediğim için bilgilendirir misin beni Orada parça mı eksiktir, resimdeki gibi yapılabilir mi, parça nereden nasıl temin edilebilir, adı nedir vs
    dmRhn bunu beğendi.

stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    dostum orda siyah plastik kapak var. kapağın altı kırmızı. senin baktığın motorun sahibide büyük ihtimal modifiye olsun güzel görünsün diye onu çıkartmış büyük ihtimal böyle yapmıştır. dikkatli bakarsan siyah plastik kapağın üstünde desen var
    dmRhn bunu beğendi.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Arkadaşlar paranızı yazık etmeyin derim, sadece megelli'nin sitesine bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Bu site birara kapalıydı,şimdi açıldı ve sadece parts,contact'dan başka bir bölümü yok,kısaca bu motorun geleceği yok. Firma bir ara uzakdoğu'da imalat yapan ortağıyla sorun yaşadı ve sitesinde bu firmayı şikayet etti,bu oldukça yüzeysel bir davranış. Kısaca birisi İngiltere'de bir firma açıp,uzakdoğuda üretim yaptırmış ama firmanın ne geleceği,ne geçmişi var,paranız yazık olacak! Ben bu motoru yakından da inceledim,uzaktan şekli aldatıyor ama yakından malzeme kalitesi ve işçilik nereden geldiğiniz belli ediyor!

carl0ssa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - 2013 beyaz
    Öncelikle motosiklet.net ailesine selamlar. Aranıza yeni katıldım ve günden güne bu başlık altında yazılan bütün yorumları okuyodum. Aylardır kararsızdım 250 lik sınıfta hangi motoru alsam diye ve sonunda kararımı verdim. Artık benim de bi Megellim var beyazlar içinde =) Sitesinde 9.200 olarak mevcut fakat fıyat degısmezden once gorusup anlastıgım için 8.800 den aldım. Magaza sahibi de tanıdık cıkınca ustune kaskımı hedıye ettıler =) İyisiyle kötüsüyle görüşlerini bildiren fikir edinmemizi sağlayan herkese teşekkür ederim. Gün geçtikçe motor hakkındaki izlenimlerimi ve görüşlerimi mumkun oldugunca paylasıcam. Diğer arkadaslarımız da resım video vb. şekilde paylaşımlarda bulundukca inanıyorum sayımız da artacaktır. Herkese bol güneşli ve bol gazlamalı günler diliyorum.
    dmRhn bunu beğendi.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Hayırlı uğurlu olsun kardeşim Kazasız Belasız İnş.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Megelli sitesinde girerseniz orada Megelli ile, motosikletlerin üretimini yapan Çinli firma arasındaki anlaşmanın sona erdiği yazıyor. Şu anda Megelli imalatı durmuş durumda. Yakın bir gelecekte yeni bir üretici bulacağımızı ümit ediyoruz demişler.

Motosikleti
    http://www.megelli.com/ Arkadaşlar paranızı yazık etmeyin diyoruz, adamlar dükkanı kapayıp gitmişler. Üretim bitmiş, parça olayını da bir firmaya atmışlar, inşallah maşallah deyip gelecekte belki birisini bulup ürettiririz diyorlar.
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

Motosikleti
    Megelli 250R - Satıldı
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşbulduk kardeşim verdiğin bilgiler için yani kullnışlı diyorsun amaç isimli bir arkdaşımız vardı.O baya bi çile çekmiştiÇekilmez çile çekmiş anlattılarına göre onun işi gibi olmassa ufak pürüzler pek sorun çıkartmaz aslında,bu benzin yağ sızdırma olayı varmı senin motorda.Bu arada ikinci el alıcam.Birde bu lastiklerin değişmesi gerekir.Acemiyim daha motorda.megelli 250r' kalın lastikler takılabiliyormuş arka 160 olabiliyormuş fotolarını gördüm dokuyucu motor yayınlamıştı.Benim düşüncem eğer motoru alırsam lastileri değişirim hazır değiştirmişken büyük lastik alsak daha iyi olmazmı.
    Biraz geç bir yanıt veriyorum kusuruma bakmayın, işlerimizin yoğunluğundan dolayı Evet Kalın lastikler takılabiliyor, sürtme yapmıyor. Allah kaza bela vermesin, lastiklerin yere düz bassın inşallah

dmRhn benim sana tekrardan bir sorum olacak. Bir motor buldum, ancak motora bakınca sanırım bir yerlerde bir eksiklik farkettim. Sonra detaylı inceleyince seninkinin de aynısı olduğunu farkettim. Tabii internetteki fotoğraflarda küçük bir farklılık var.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...41270044_n.jpg

http://www.camgoz.com.tr/content_fil...i/whitered.jpg

Dikkat edersen arka fren pedalının hemen üzerinde bir farklılık mevcut. Senin motorda da benim almayı düşündüğüm motorda da orası kırmızı. İnternette bulduğum fotoğrafta ise siyah. Orada sanırım eksik bir parça mevcut ya da kırmızıya boyanmış. Motoru hala göremediğim için bilgilendirir misin beni Orada parça mı eksiktir, resimdeki gibi yapılabilir mi, parça nereden nasıl temin edilebilir, adı nedir vs
    Göksel, stronglife 'ın dediği gibi orada ki parça sonradan temin edilen bir parça ve yedek parçalar arasında mevcut olmayan bir parça Birebir bayi ile iletişime geçip belki onlardan öğrenmen mümkün olabilir. Ben yedek parça listesine baktım Distribütörün de fakat bulamadım. Aslında fabrikasyon çıkışında bu parça olmuyor motosiklet üzerinde Yani bu bir eksiklik değil tam tersine sonradan eklemedir

Alıntı stronglife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum orda siyah plastik kapak var. kapağın altı kırmızı. senin baktığın motorun sahibide büyük ihtimal modifiye olsun güzel görünsün diye onu çıkartmış büyük ihtimal böyle yapmıştır. dikkatli bakarsan siyah plastik kapağın üstünde desen var
    +1 aynen...

Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar paranızı yazık etmeyin derim, sadece megelli'nin sitesine bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Bu site birara kapalıydı,şimdi açıldı ve sadece parts,contact'dan başka bir bölümü yok,kısaca bu motorun geleceği yok. Firma bir ara uzakdoğu'da imalat yapan ortağıyla sorun yaşadı ve sitesinde bu firmayı şikayet etti,bu oldukça yüzeysel bir davranış. Kısaca birisi İngiltere'de bir firma açıp,uzakdoğuda üretim yaptırmış ama firmanın ne geleceği,ne geçmişi var,paranız yazık olacak! Ben bu motoru yakından da inceledim,uzaktan şekli aldatıyor ama yakından malzeme kalitesi ve işçilik nereden geldiğiniz belli ediyor!
    Gerçekten bazen şaşırıyorum, astral bak şimdi " Benim 1 tane Megelli motosikletim var beyaz kırmızı şaseli ki yukarıda da resmi var. Ben motosikletimi 6.000 TL 'ye rahatlıkla satabilirim, üstünü de sen tamamla hemen gidip birtane Yamaha YZF 125R almazsam bende Demirhan değilim. Ha neden motosikletini alsam hemen satacak durumdasın diye sorarsan, cevabım aynen şöyle olur ; Ben memnunum, 250 kategorisine göre herkes biliyor ki tork ve ses olarak fabrikasyon çıkışında bu motosiklet çok iyi. Ben satmayı kesinlikle düşünmüyorum ha illa sat diye tutturdunuz gibi söylenip duruluyor " Arkadaş, Honda 250R 'da dahil olmak üzere Çinde üretimini ve montajını yaptırıyor, Yamaha desen arkadaş yedek parçaları 1 - 2 aydan önce temin edilemiyor maşallah, Kawasaki desen yedek parça konusunda öyle ve ekstra olarak fiyatı Megelli 250R 'ın 2 katı Varsa paran gidip Kawasaki alacaksın, Yamaha 'da değil...
    Firma, sizlerinde bildiği üzere üretimini durdurdu ve yedek parça konusunda ise bir firma ile anlaştı. Ben sanmıyorum ki ilerleyen süreçte başka bir üretim firması ile anlaştığında üretimine devam etmesinler ki son modelleri bence Megelli Chopper diye isimlendirdim ben bu tasarımlarını çünkü baya güzel bir tasarıma benziyor, bu tasarımın üretimi ile tekrar piyasaya çıkarlar.
    Bir firmanın üretimi durdurması o markanın tamamen battığı anlamına gelmemektedir, en basit örneği burada Türkiye 'de biliyoruz ki yakın bir zamanda Chevrolet sıfır araç satışlarını durdurdu ki bence bunda haklılar çünkü böyle bir vergi ülkesine kim girmek ister ki? Neyse fakat biliyoruz ki 10 yıl daha yedek parçasını getirecek Türkiye 'ye ... Ha 10 yıl sonra ne olacak? Bizim ülkemiz de çareler tükenmez, muhakkak bu ürünlerin yan sanayilerini yada orjinallerini ülkemize ithal eden birileri çıkacaktır...
    Megelli 'nin durumu da bunu gösteriyor, kaldı ki bu adamlar 250R bir motosikleti bu fiyata Türkiye 'de satabiliyorlarsa bence fazla bile kaldılar ayakta Hep dedik " Bu Fiyata Bu Motosiklet Nasıl Satılıyor ? "
    Yedek parçasını bulabildikten sonra ben Megelli 'nin benim için Megelli halen vazgeçilmez bir motosiklet ki " Geçenler de motosikletimin vites çubuğunun vidası kırıldı ve Dokuyucu 'dan sipariş ettim 2 gün sonra elime ulaştı " Gittim bir tane motosikletçiye ki gitmeme bile gerek yoktu çünkü ben bile eğer oraya bir vida uydurup kullanmaya devam etmeyi akıl edebiliyorsam onu oraya takacak kadar da zekamın olacağını düşünüyorum ama hiç dokunmadım gittim bitane motosiklet bayisine verdim ellerine parçayı, çıkarttılar motosikleti lifte takmaları 5 dakika bile sürmedi geri indirdiler liften ve ücret dahi almadılar İşte olay bu kadar basit, Megelli alan parasını çöpe atmıştır değil.
    Kendine aldığın ürün her ne olursa olsun, bu elektronik bir cihaz, bu insan gücü ile çalışan bir cihaz da olsa eğer bir sorun çıkarttığında alternatifler üretilebiliyorsa emin ol ki o para hiç bir zaman çöpe gitmez...
    Kendiniz de diyorsunuz, daha önce sitelerinden çocuk gibi isyan ettiler felan filan durdurdular gibi gibi şimdi adamlar teşekkür ettiler ve durdular En azından teşekkür edebilecek noktaya ulaşmışlar ve durdurmuşlar. Emin olun ki daha sonra tekrar yayın hayatına devam edecektir...

Yakından incelemeni tavsiye etmem, ben yakından bir oturup üzerine binip gitmeni tavsiye ederim İşçilik ve parça kendini belli ediyor derken, hangi işçilik ve parçası o kadar çok kötü ki kendisini belli ediyor gerçekten merak ettim. Hangi bölgesinde motosikletin işçiliği kötü yapmışlar ki yada hangi parçası o kadar kötü ki parasını millet çöpe atmış ?

Alıntı carl0ssa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motosiklet.net ailesine selamlar. Aranıza yeni katıldım ve günden güne bu başlık altında yazılan bütün yorumları okuyodum. Aylardır kararsızdım 250 lik sınıfta hangi motoru alsam diye ve sonunda kararımı verdim. Artık benim de bi Megellim var beyazlar içinde =) Sitesinde 9.200 olarak mevcut fakat fıyat degısmezden once gorusup anlastıgım için 8.800 den aldım. Magaza sahibi de tanıdık cıkınca ustune kaskımı hedıye ettıler =) İyisiyle kötüsüyle görüşlerini bildiren fikir edinmemizi sağlayan herkese teşekkür ederim. Gün geçtikçe motor hakkındaki izlenimlerimi ve görüşlerimi mumkun oldugunca paylasıcam. Diğer arkadaslarımız da resım video vb. şekilde paylaşımlarda bulundukca inanıyorum sayımız da artacaktır. Herkese bol güneşli ve bol gazlamalı günler diliyorum.
    Kardeşim sende aramıza hoşgeldin, helal olsun sana burada ki arkadaşları dinlememiş ve motosikleti almışsın. Tebrik ediyorum gerçekten, aramıza birileri daha katıldı ki halen Türkiye 'nin her bir köşesinden katılmaya devam ediyor...

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Megelli sitesinde girerseniz orada Megelli ile, motosikletlerin üretimini yapan Çinli firma arasındaki anlaşmanın sona erdiği yazıyor. Şu anda Megelli imalatı durmuş durumda. Yakın bir gelecekte yeni bir üretici bulacağımızı ümit ediyoruz demişler.
    Megelli imlatı durdurmuş durumda, yalnız şunu da belirtmek gerekir ki Huansong Industries Co Ltd Yedek parçaların üretimine devam ediyor yani Türkiye 'de dahil olmak üzere dünyada ki Distribütörleri yarı yolda bırakmıyor Bu bana yeterli zaten...
    Ümit ediyorum ki yakın bir zamanda yeni bir üretici firma ile anlaşma sağlayıp kaldıkları yerden devam ederler üretimine ve altta resmini vereceğim Chopper tarzı motosikletleri ile umarım piyasaya çıkarlar

http://www.megelli.com/ Arkadaşlar paranızı yazık etmeyin diyoruz, adamlar dükkanı kapayıp gitmişler. Üretim bitmiş, parça olayını da bir firmaya atmışlar, inşallah maşallah deyip gelecekte belki birisini bulup ürettiririz diyorlar.
    Dedim ya yedek parça olduktan sonra üretimi durmuş ki ne olsun ( ki oldu da yedek parçası yok, google translate kullanarak http://bbs.zongshenmotor.com/thread-8150-1-1.html Zongshenmotor 'dan da parçalarını sipariş verebilirsini ki inanın bana bence Türkiye 'de ki Firmalardan daha çok ilgilidir çinliler müşterilerine. ? Chevrolet benzetmesini hatırlatırım burada, ha kaldı ki şuanda Chevrolet sahipleri kendi arabalarına Altın gözü ile bakıyorlar. Neden biliyormusun? Artık Türkiye 'de sıfırı satılmayan bir aracın ikinci eli her zaman daha değerlidir, çünkü sahibinden başkasında yoktur Bu demek oluyor ki şuanda Türkiye 'de kiler de dahil olmak üzere tüm dünya da kullanılan Megelli Modeli motosikletleri birer numune haline geliyor Nasıl hep bardağın boş tarafından bakıyorsanız, biraz da dolu tarafından bakalım ama dimi

Megelli Chopper

Motosikleti
    Arkadaş Megelli ne ki nadide olsun vs, MV Agusta, Ducati, BMW desen, bir modeli üretimden kalkmış desen zamana bağlı değeri artar ama çinlinin nasıl değeri artacak...Chevrolet demişsin'de Chevrolet global bir şirket,sadece avrupa+Türkiye'den çekildi,dünya'dan çekilmedi ki! Birisi merdiven altı kurulmuş bir şirket,diğeri dünya şirketi kıyas biraz tuhaf olmuş, böyle bir durumun olacağını bilseler çoğu kişi Chevrolette almazdı zaten! Megelli ne ile kıyaslanır derseniz, hani birkaç sene önce Macar malı deyip hakiki Çinli'yi Keeway markası altında sattılar,sonra parayı toplayıp gittiler ya bak onunla kıyaslarsın!
    Kusura bakma ama ben motorda markaya,kaliteye,kısaca kendi sağlığıma önem veririm,şekilli olmuş vs bunlar önemli değil. Trafikte resmi olarak 2001 yıkında 50cc scooter ile gezmeye başladım,kısaca motor hayatım 800 Liralık motorla başladı ama aldığım motor değer kaybetmeyecek tarzdaydı ve her motorumun üstüne 1-2 ekleye ekleye 800cc'ye kadar geldim. Bizde para basmadık kusura bakma,sadece mantıklı davranıp,2'ye alıp 1'e satacağım,kalitesiz motorlara para yatırmadık. Şekil önemli değil başlangıcı düzgün bir motorla yapın ki, yolda vida düştü, servisi yok vs diye diye motor kullanmadan soğumayın!
    Bana sürüş önemli, bu motora 9bin vereceğime en kötü ihtimal şekilsiz de olda cbf 250 alırım, ya da sıkarım biraz kendimi 250 cc bilinen bir markayı alırım. Bu markaları alırsan zarar etmeden yoluna devam edersin ama megelliyi alırsın 9'a satarsın,o da ne zaman olur5-6'ya işte burada parana yazık olur arkadaşım!
    Kalite derken, üzerindeki lastikler, kaynak kalitesi,frenler vs herşeyi belli ediyor,kalite demek bana göre üzerindeki plastik,janjanlı göstergeler değil, bana güven verecek unsurlar,incik-boncuk motorda kaliteyi göstermez.

carl0ssa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R - 2013 beyaz
    Teşekkürler yasin dediğin gibi kaza bela bızden uzak olsun. Aman dikkat edelim coğalalım derken eksılmeyelım

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaş Megelli ne ki nadide olsun vs, MV Agusta, Ducati, BMW desen, bir modeli üretimden kalkmış desen zamana bağlı değeri artar ama çinlinin nasıl değeri artacak...Chevrolet demişsin'de Chevrolet global bir şirket,sadece avrupa+Türkiye'den çekildi,dünya'dan çekilmedi ki! Birisi merdiven altı kurulmuş bir şirket,diğeri dünya şirketi kıyas biraz tuhaf olmuş, böyle bir durumun olacağını bilseler çoğu kişi Chevrolette almazdı zaten! Megelli ne ile kıyaslanır derseniz, hani birkaç sene önce Macar malı deyip hakiki Çinli'yi Keeway markası altında sattılar,sonra parayı toplayıp gittiler ya bak onunla kıyaslarsın!
    Kusura bakma ama ben motorda markaya,kaliteye,kısaca kendi sağlığıma önem veririm,şekilli olmuş vs bunlar önemli değil. Trafikte resmi olarak 2001 yıkında 50cc scooter ile gezmeye başladım,kısaca motor hayatım 800 Liralık motorla başladı ama aldığım motor değer kaybetmeyecek tarzdaydı ve her motorumun üstüne 1-2 ekleye ekleye 800cc'ye kadar geldim. Bizde para basmadık kusura bakma,sadece mantıklı davranıp,2'ye alıp 1'e satacağım,kalitesiz motorlara para yatırmadık. Şekil önemli değil başlangıcı düzgün bir motorla yapın ki, yolda vida düştü, servisi yok vs diye diye motor kullanmadan soğumayın!
    Bana sürüş önemli, bu motora 9bin vereceğime en kötü ihtimal şekilsiz de olda cbf 250 alırım, ya da sıkarım biraz kendimi 250 cc bilinen bir markayı alırım. Bu markaları alırsan zarar etmeden yoluna devam edersin ama megelliyi alırsın 9'a satarsın,o da ne zaman olur5-6'ya işte burada parana yazık olur arkadaşım!
    Kalite derken, üzerindeki lastikler, kaynak kalitesi,frenler vs herşeyi belli ediyor,kalite demek bana göre üzerindeki plastik,janjanlı göstergeler değil, bana güven verecek unsurlar,incik-boncuk motorda kaliteyi göstermez.
    Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Bir parça üzerime alındığım için cevap vereceğim. Ben de dahil olmak üzere sanırım buradaki kimse Megelli hayaliyle yanıp tutuşmamıştır. Herkesin hayalinde muhteşem bir motor vardır, bu motor ise birçok kişinin gözünde olsa olsa basamak olabilir. Ben açıkçası 2011 ve üstü temiz bir Hyosung ya da Kawasaki'ye binmek isterim ancak her zaman şartlar müsait olmuyor. Adam gibi Hyolar 8, Kawa'lar 9.5'tan başlıyor. Ama biraz da sizin sayenizde henüz birkaç bin km'deki Megelliler 6-6.5 bin tl'ye satılıyor. Lütfen bir düşünün, 6 liraya rektefiye edilmiş 50-60 bin km'de her tarafı çürümüş 2006, 2007 model hyosung mu alırsınız, yoksa 2013 model, henüz birkaç bin km'deki tasarım harikası Megelli mi? Kawa'dan bahsedemiyorum bile hiç. Şimdi üstüne ekle diyecekler olabilir ama inanın 6 bin TL'nin yanında 2-3 bin TL çok ciddi rakamlar. Herkesin geliri yok arkadaşlar, ben öğrenciyim, okulun yanında web tasarımla uğraşıyorum ve bu motosiklet için 2 aydır doğru düzgün uyumadım diyebilirim. Keşke para olsa da düşünmeden gidip Ninja alsak...

Ek olarak, Megellinin çeşitli kusurları olabilir; ancak eleştirirken fiyatını (özellikle de ikinci el fiyatını) gözardı edersek motora haksızlık etmiş oluruz deyip aradan çekiliyorum. Cuma günü kısmetse alıyorum ben de motorumu. 800 km yola dayanır mı dersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler