Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    @Rommel
    Paranı megelliye kaptırma cok üzülürsün. bak alanlar cok şikayetci, amactan okuyorsunuz adam gibi yazdı
    ben memnunum diyenlerde motorun piyasası düşmesin elimizde kalmasın diye söyluyorlar.
    alanlar rodajı bitmeden yarı yarıya zararına sattılar.
    amac ın motoruna iade teklifi etmişler de amac kabul etmemiş mi
    hahahahaaaa
    lan adam 5 veren olsa güle oynaya satacak .
    distürbütr yazmış bak arka sayfalarda oku acizliğini
    istanbuldaki servis ilgilenmemiş adamlar mersinden alıp götürüp yapmaya mersine götürmüşler
    bu rezilliği tarif etmiyor mu sence
    istanbulda 10 küsür servisi vardı şimdi 3-4 tane kaldı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    demek bir de motorlarını satabilmek için yalancılık yapıyorlar, ona buna gelen müşterilere hikaye anlatıyorlar, fuarda onlara bu sayfayı okutmak lazım ...

Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baştan sona yalan :D burdanda MEGELLİ takip ediyor. aldıgım fiyata degıl 7000 TL ye ılanı var gelsin alsınlar.

Aynı seylerı defalarca yazmaktan sıkıldım ınan. Ama yalan atıyorlar. Bir erkek yalan atıyorsa değil esnaf ondan bir ..ok olmaz. Çok açık.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3327757/detay/

Motorun ilanı burda 2000 kişi bakmış ilana 9 günde. İllaki onlarda görmüştür.

stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    SİZ ATIP TUTUN.. BİZ KEYFİMİZE BAKIYORUUZZ

ROMMEL ve polo34 bunu beğendiler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-farkiniz-olsun-evde-oturun-153327757/detay

Eder okadar diyorsan stronglife gel sana benim motoru satayım. Daha 1500 km de 8.ayda tafige çıkmış. Sen bu motoru sıfır gösterip 9000 e de satarsın bence

ROMMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amaç Bey ; Dokuyucuyla Tekrar Bir Görüşseniz Size Yerine En Azından Yenisini Verseler yada İadesini Yapsalar ; Bir Orta Yol Bulunur Belki Yazık Gerçekten onlar açısındanda kötü olur işin bu şekilde cereyan etmesi kendi kendilerini ve markalarını rezil etmek istemezler sanırım.
    Bu arada Strong life ın eklediği resimler çok güzel nazar değmesin , güle güle kullansınlar kazasız sorunsuz belasız

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    kardeş 4-5 bin km sonra başlar dagılmaya merak etme görürüm o zaman keyfi :D

Alıntı ROMMEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç Bey ; Dokuyucuyla Tekrar Bir Görüşseniz Size Yerine En Azından Yenisini Verseler yada İadesini Yapsalar ; Bir Orta Yol Bulunur Belki Yazık Gerçekten onlar açısındanda kötü olur işin bu şekilde cereyan etmesi kendi kendilerini ve markalarını rezil etmek istemezler sanırım.
    Bu arada Strong life ın eklediği resimler çok güzel nazar değmesin , güle güle kullansınlar kazasız sorunsuz belasız
    rommel kardeş. dokuyucu parasını iade etsin amacın. bi tane daha var parasını kaptıran oda 1000-1500 km de
    tüketici hakem heyetine başvurdu arkadaş. mart başında süreç başlayacak dedi. hem iade hemde masraflar için dava acıyor.
    aldıgı servis bıraktı yetkili servisliği, zaten cogu bıraktı servisliği muhattap bulamadı.
    en sonda dokuyucudan biriyle konuşmuş adam ilgilenmedi dedi. servise götür bizi arasınlar demiş. sallamamış servis bunu
    servise tutanak tutturmuş arıza tespiti için. avukatla da görüştü. parasını kurtarma derdinde
    oda siteye üye olmayı düşünüyor. 5 bin verene güle oynaya verecek.
    eğer alıcak olan filan varsa yardımcı oluruz
    # motosikletle.blogspot

Az önce aradılar, tamir edilip parçalarının değişeceğini söylüyorlar. Ancak daha önce 2 defa servise giren bir motor bu bendeki. Buna ragmen sorunlarım devam edıyor. Bakalım nezaman gelip alacaklar motoru, aynı sorunlar tekrarlayacakmı bekleyip göreceğiz.

26/12/2013 tariginde ilk maiil attım dokuycuya ara ara mailleri tekrarladım, 2 ay oluyor ancak henüz bir gelişme yok.

Az önce aradılar, tamir edilip parçalarının değişeceğini söylüyorlar. Ancak daha önce 2 defa servise giren bir motor bu bendeki. Buna ragmen sorunlarım devam edıyor. Bakalım nezaman gelip alacaklar motoru, aynı sorunlar tekrarlayacakmı bekleyip göreceğiz.

26/12/2013 tariginde ilk maiil attım dokuycuya ara ara mailleri tekrarladım, 2 ay oluyor ancak henüz bir gelişme yok.
    Amaç Bey Çok Sevindim sizin adınıza umarım bir an önce motorunuzu alıp eksiklikleri giderip kusursuz bir şekilde size teslim ederler sezona güzel bir başlangıç yapar ve kötü günleri geride bırakırsınız. Kullanan arkadaşlar da birbirleriyle dayanışma içinde olur , duyarlı olur ve beraber hareket ederlerse kimsenin sorunu kalmaz diye düşünüyorum zira bugün sizin başınıza gelenler yarın başkasının başına gelebilir , daha öncede ifade ettiğim üzere ben sizin yaşadıklarınızı hem dokuyucuya hemde ankaradaki bayilerine iletmiş bu konuda sorunların bir şekilde çözülmesi gerektiğini aksi takdirde sadece sizin değil firma ve markanında sıkıntı göreceğini belirtmiştim . Yorum yapanların markayı kötülemekten ziyade sıkıntı yaşayan arkadaşların sorunlarının çözülmesi için ortaklaşa neler yapılabileceğini , nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hususunda paylaşımlarda bulunulmasının daha yararlı olacağı kanısındayım ,diğer taraftan kusura bakmasınlar ama bazı arkadaşların hiç sürmedikleri halde acımasızca eleştirmelerinide anlayamıyorum. iyi kaliteli motorum olsun diyorsan 5.000 euro verip ninjaya ye bineceksin , sadece 8.500 TL ödeyipte kusursuz bir motor almak biraz hayalciliğe girer bence , fiyat / performans açısından kararını vereceksin , 50 tane alternatifte yok rakipleride belli hyo var cbr var düşünüp taşınıp gönlüne yatanı alacaksın. Amaç bey hayırlı havadislerinizi gelişmeleri duymak için sabırsızlanıyoruz esen kalın.
    amac bunu beğendi.

Amaç Bey Çok Sevindim sizin adınıza umarım bir an önce motorunuzu alıp eksiklikleri giderip kusursuz bir şekilde size teslim ederler sezona güzel bir başlangıç yapar ve kötü günleri geride bırakırsınız. Kullanan arkadaşlar da birbirleriyle dayanışma içinde olur , duyarlı olur ve beraber hareket ederlerse kimsenin sorunu kalmaz diye düşünüyorum zira bugün sizin başınıza gelenler yarın başkasının başına gelebilir , daha öncede ifade ettiğim üzere ben sizin yaşadıklarınızı hem dokuyucuya hemde ankaradaki bayilerine iletmiş bu konuda sorunların bir şekilde çözülmesi gerektiğini aksi takdirde sadece sizin değil firma ve markanında sıkıntı göreceğini belirtmiştim . Yorum yapanların markayı kötülemekten ziyade sıkıntı yaşayan arkadaşların sorunlarının çözülmesi için ortaklaşa neler yapılabileceğini , nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hususunda paylaşımlarda bulunulmasının daha yararlı olacağı kanısındayım ,diğer taraftan kusura bakmasınlar ama bazı arkadaşların hiç sürmedikleri halde acımasızca eleştirmelerinide anlayamıyorum. iyi kaliteli motorum olsun diyorsan 5.000 euro verip ninjaya ye bineceksin , sadece 8.500 TL ödeyipte kusursuz bir motor almak biraz hayalciliğe girer bence , fiyat / performans açısından kararını vereceksin , 50 tane alternatifte yok rakipleride belli hyo var cbr var düşünüp taşınıp gönlüne yatanı alacaksın. Amaç bey hayırlı havadislerinizi gelişmeleri duymak için sabırsızlanıyoruz esen kalın.
    Teşekkürederim. Motoru ilk alanlardanız biz burda 5 arkadaş ancak birtek ben kaldım bizim ekipten hepsi elinden çıkardı motoru. Bir arkadaşım 6000 e sattı ki nekadar zarar ettiği ortada. İnşallah bu sefer sorun çözülür de huzurlu birşekilde binerim.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş 4-5 bin km sonra başlar dagılmaya merak etme görürüm o zaman keyfi :D
    Sanırım seninde 5 bin km yapıp megellin dağıldı

Motoru ne hale getirdiniz bee sanki mondial! kma..
    amac motorun düzelir inş

Motosikleti
    Megelli 250r
    Herşey bir yana, distributor firma ve çalışanları gerçekten çok başarılı. Aracın tüm sorunlarını 3 saat içinde çözdüler şuan al sana kawasaki verelim onu sür deseler kalsın derim. Alacak arkadaşlar için; çeşitli sorunlarını olduğunu bilin ama garanti kapsamında tüm sorunları çözüyorlar haberiniz olsun. Ek olarak, umarım daha da sorun çıkarmaz sezonu kapatana kadar şuan gayet iyi...

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Arkadaşlar çok uzun zamandır araştırıyorum bu motoru hakkında bazen iyi şeyler bazen kötü şeyler duydum.Kötü yorumların hepsi bana marka düşmanlığı gibi geldi.Kendisini tam kanıtlamamış bir motor markası olan megelli'yi sabah saatlerinde alma kararı verdim.Bir çok model arasında kaldım.Ama Adana'da olduğum için bu motoru almaya karar verdim.Sonuçta Camgöz ve Dokuyucu bu motorun ithalatçısı ve her türlü servis yedek parçasını çok kolay bulabilirim.Camgöz'de çalışan tanıdıklarım var.Konuştum onlarlada motor ilk çıktığında resmen faciaymış ama tüm sorunları düzeltilmiş yeni gelenlerde.Titreşim Km saati vs.(ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem yarın test sürüşüde yapacağım).Nasıl deyim motora resmen bağlandım sanki aramızda bir bağ oluştu çok güveniyorum yarı yolda bırakmıcağına.İlerleyen günlerde göreceğiz tabi

Alıntı barisatmacaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok uzun zamandır araştırıyorum bu motoru hakkında bazen iyi şeyler bazen kötü şeyler duydum.Kötü yorumların hepsi bana marka düşmanlığı gibi geldi.Kendisini tam kanıtlamamış bir motor markası olan megelli'yi sabah saatlerinde alma kararı verdim.Bir çok model arasında kaldım.Ama Adana'da olduğum için bu motoru almaya karar verdim.Sonuçta Camgöz ve Dokuyucu bu motorun ithalatçısı ve her türlü servis yedek parçasını çok kolay bulabilirim.Camgöz'de çalışan tanıdıklarım var.Konuştum onlarlada motor ilk çıktığında resmen faciaymış ama tüm sorunları düzeltilmiş yeni gelenlerde.Titreşim Km saati vs.(ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem yarın test sürüşüde yapacağım).Nasıl deyim motora resmen bağlandım sanki aramızda bir bağ oluştu çok güveniyorum yarı yolda bırakmıcağına.İlerleyen günlerde göreceğiz tabi
    Madem okadar istiyorsun benim motoru satayım sana. 2013 8. ay trafıge cıkıs tarihi 2000 km de 7000 TL

barisatmacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 250R
    Madem okadar istiyorsun benim motoru satayım sana. 2013 8. ay trafıge cıkıs tarihi 2000 km de 7000 TL

Sıfırını almak her zaman önceliğimdir.2.el motorlara pek güvenmiyorum

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    şu yazılanlara inanmak zor cidden.

Motosikleti
    R25
    GEZMECE..

ROMMEL ve polo34 bunu beğendiler.

[IMG][/IMG]
    [IMG][IMG][/IMG][/IMG]

Sonunda Bizde kavuştuk Motorumuza çok şükür ; 250 lik Spor Görünüşlü Motor Almayı Düşünen Arkadaşlar ; Gücünüz yetiyorsa Ninja Alın yetmiyorsa Hiç cbr 250 bakmasınlar o görütüsüne boşa değmezzz , Hysong da malum zamlandı Hondayı geçti. bütçesi kısıtlı olan almayı düşününenlere korkmadan MEGELLİ almalarını tavsiye ederim. 3 gündür sürüş deneyimlerime dayanarak Kusurlarına gelirsek 1. Havalı Görüntüsünün Aksine Malzeme kalitesi vasat ama kesinlikle kötü değil! (Fiyat/performans= iyi) , 2. Titreşim var ama altınelbiseli adam ın dediği kadar kesinlikle değil onların Saboteur olarak megelliyi test ettiklerini kendim kullanınca görünce anladım + kullanmayı rahatsız edecek bir titreşim kesinlikle yok (Rodajdan sonra kesinlikle çok çok azalacağını herkes söylüyor ve tek silindir motordada 0 titreşim beklemek hayalcilik olur kanaatimce). 3. Göstergesi çok güzel Devir Saati çok hoş ama 2 defa devir ibresinin takılı kaldığını gördüm sonra düzeldi.(Sıkıntıyı ben dert etmedim,göstergenin led ışıkları görünüşü hoş ama isteyen garantiden değiştirebilir) 4. ilk gün rolantide çalışırken iki kere bir kerede 1. viteste giderken motor stop etti ama 2. ve 3. gün herhangi bir tekrarlaması olmadı kusursuz problemsiz maşallah ( motor çalıştıkça iyice alışana kadar ufak tefek teklemeleri olabilir bu kaliteli motorlarda bile görülebilir) 5. tankın üstü boyunca geçen uzun siyah şeritin boyası çok çabuk çizilebiliyor, metal cisimlerle temas etmeyin mont fermuarı gibi (Markor kalemle bile Kapanabiliyor) 6. Frenleri Yadırgayabilirsiniz biraz dengeli basmanız lazım (Frenler benim beklentimin üzerinde çıktı çok iyi duruyor; Frenleri iyi değil laflarına kesinlikle inanmayın , yok durmuyor yok freni diyenlere aldanmayın , Alışana kadar sert frenlemelerden kaçının çünkü motoru kaydırabilirsiniz) 7. Lastikler Kaliteli Değiller; Yatmaya , kesiciye , süratli hıza makasa gelmez ( Kardeşim benim aşırı süratle , makasla , yatmayla kalkmayla işim yok sadece adam gibi gezeyim diyen bu lastiklerle iki sene çok rahat kazasız belasız biner ).

İyi özelliklerini kullananlar kendilerine göre yorumlamışlar daha da yorumlayanlar olur ; 3 günlük kullanıcısı olarak çokta aman şöyle iyi aman böyle iyi demek çok doğru olmaz ; Ben Sadece Fiyatına göre adamlar çok çok iyi motor yapmışlar diyorum. Özelliklle Görüntüsü ve İvmelenmesi gerçekten çok iyi diyorum. Motoru Almamış olsam Bugün alacak olsam en yakın muadillerine en az 4 bin - beş bin lira fazla para vermezdim ve yine tercihim megelli olurdu. Aklınıza gelen herşey için Distribütorlerini arayıp uzun uzun konuşabilirsiniz sıkılmadan saatlerce sizinle bilgi aktarımı yapıyorlar ve ilgililer. Umarım ilerleyen günlerde de herhangi bir sorun yaşamadığımı sizlerle paylaşırım
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    @ROMMEL motorumuz aynımı olmuş ne ) hayırlı olsun kardeşim kazasız binersin inşallah doğru renk seçimi ;)

Teşekkür Ederim @stronglife , amin cümlemize herkes sorunsuz kazasız belasız binsin inşallah motorlarına ; bu arada evet neredeyse aynı motorlarımız fark oalrak dikizler bende beyaz birde elcikler siyah iz yapıyor diye onları değiştirtmiştim fabrikadan. Acaba Amaç bey'in motorunu halledebildiler mi ? umarım onunda sıkıntıları düzelmişdir.[COLOR="Silver"]

Teşekkür Ederim @stronglife , amin cümlemize herkes sorunsuz kazasız belasız binsin inşallah motorlarına ; bu arada evet neredeyse aynı motorlarımız fark oalrak dikizler bende beyaz birde elcikler siyah iz yapıyor diye onları değiştirtmiştim fabrikadan. Acaba Amaç bey'in motorunu halledebildiler mi ? umarım onunda sıkıntıları düzelmişdir.[COLOR="Silver"]

Motoru teslim aldım ancak henüz kullanamadım. İnşallah hallolmuştur.
    ROMMEL bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler