Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

cok guzel yazmissiniz arkadaslar firsati buldgumda son fotolarida aticam 2 buyuk motor sitesindede ayni sorunlar uzerine acilmis konular var orayada yukluyorum. ben gerizekali degilim bindigim belkide yarin satacagim motorun piyasasini bitirmeye calisayim. ortada olani yasadiklarimi paylasiyorum. tek amacim motor alacaklarin bizler gibi perisan olmamalari iyi arastirip incelemeleri. avukat arkadas cok etkili bir yol onerdi sahibindene ilan verip orda tum herseyi anlat dedi. alici hem foruma bakar hemde sahibindene. benim kaybedecegim motora verdigim 9100 olur. İnsanlar alirlarsa nelerle karsilasabilecekler gorsunler. ben. yandim millet yanmasin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    farukisik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 09
    Amaç kardeşim sana diyecek tek kelimem yok.Başına böyle bişey gelmiş yasal haklarını sonuna kadar savun derim kanunun kestiği parmak acımaz.Piyasaya yeni girmiş bi malı almakla bende çok fazla maddi boyutu düşünmedim.Giderse 9000 lira gider anasını satayım.Ama benim şimdilik bi sorunum yok .yarın olmayacak diyede bi şey yok.İlerki zaman da bi sorun yaşarsam kesinlikle hakkımı ararım.şunu da belirteyim benim motor 2200 lerde genelde de uzun yol gittim.Senin sorunlar ne zaman başladı. Bi yazarsan bana iyi olur.Daha önce 650cc enduro kullanıcısıydım aynı performansı bundan beklemiyorum zaten

stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Vay beee ne motorumuz varmış ben hariç herkes sorun yaşıyor galiba.. saat gibi çalışan bir megelliim var.. sorun çıkartırsa ilgilenmezlerse bende sinirlenirim. ki sanmıyorum ilgilenmeyeceklerini.

Alacak olan kendi bilir ama ben pişman değilim olmayacam gibide görünüyor..

Alıntı farukisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç kardeşim sana diyecek tek kelimem yok.Başına böyle bişey gelmiş yasal haklarını sonuna kadar savun derim kanunun kestiği parmak acımaz.Piyasaya yeni girmiş bi malı almakla bende çok fazla maddi boyutu düşünmedim.Giderse 9000 lira gider anasını satayım.Ama benim şimdilik bi sorunum yok .yarın olmayacak diyede bi şey yok.İlerki zaman da bi sorun yaşarsam kesinlikle hakkımı ararım.şunu da belirteyim benim motor 2200 lerde genelde de uzun yol gittim.Senin sorunlar ne zaman başladı. Bi yazarsan bana iyi olur.Daha önce 650cc enduro kullanıcısıydım aynı performansı bundan beklemiyorum zaten
    Benim de cok fazla bır beklentım yoktu motordan. Sorun cıkarmasın yeter dıye dusunuyordum ki motoru alıp sservisten cıktıgım gun dahıl ogunden bugune sorunsuz gunum oldumu hatırlamıyorum. Yazdık cizdik paylastık 3 defamı ne servıse gıttı 1 defa adanaya ancak elde var sıfır , eskısınden beter bir halde şuan. Adanadan geldiginde motor senın motorla cok oynamıslar denıldı bana, sıkıntılar belkıde ondan kaynaklanıyor ama çözümü yok. Yag akıtır benzın akıtır anlarım (akıtıyordu da zaten yaptılar yıne akıtıyor yıne yapılır yalama oldu motor ) anlamadıgım durdugu yerde grenaj nasıl çatlar. Forumdan bır arkadasımızında aynı bolgelerden catlamış ve yagın benzının aktıgı yerler ve baglantı yerlerı catlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Alıntı stronglife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay beee ne motorumuz varmış ben hariç herkes sorun yaşıyor galiba.. saat gibi çalışan bir megelliim var.. sorun çıkartırsa ilgilenmezlerse bende sinirlenirim. ki sanmıyorum ilgilenmeyeceklerini.

Alacak olan kendi bilir ama ben pişman değilim olmayacam gibide görünüyor..
    Allah hiçbir motor sahibine kardeşim benım yasadıklarımı yasatmasın. Allah senın motoru nazarlardan saklasın
    agrasiwe, stronglife ve Tsubasa bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    sorun yaşayan arkadaşlar bir avukata danışıp satın aldıgınız motosikletinizde fabrikasyon hata oldugunu, ve 2-3 kez servisi gidip arıza tespiti yapıldıgı halde sorunun giderilemediğini anlatan bir dilekce ile gereken yerlere başvuru yapın.
    yaz başında asya major alan bir arkadaşımın başvurdugu hakem heyeti tarafından davayı 2 gün önce kazanmış motoru iade alıp parasını geri alacak 20 gün içinde.
    eski servisinden aldıgım duyuma göre sıkıntı olabilir arkadaşlar distrübtür bırakabilir markayı diyorlar.

Motosikleti
    R25
    Megelli ve Honda egzos testi yaptık izlemek isteyene

http://www.youtube.com/watch?v=qg1sG9RUbfk

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Toplam 15 mesajin var, adanadansin,megellin var ve sorun yaşamadin. Hmm, bay kimbıll bay kimbıll bay kimbıl,cinayet saatinde neredeydiniz? )

Ins sorun yasamazsin, serviste sana yakin sanirim? Direk gidebilirsin.yorumlarini takip ediyoruz

Motosikleti
    R25
    Aynen allaha çok şükür daha arıza yaşamadık. motoru yağ değişimi ve keyfi dışında servise götürmedik

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    Alıntı stronglife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen allaha çok şükür daha arıza yaşamadık. motoru yağ değişimi ve keyfi dışında servise götürmedik
    honda da egzozda susturucu var galiba ?

Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Dokuyucuya mail attım.

Depo ve grenajda çatlaklar oluşmaya başladı. Deponun dısındaki çatlaklar vida yerlerinden hep.
    Yag akıtmaya devam ediyor motor. Bu sorunu çözemedik bir türlü.
    Bir de mütiş benzin kokuyor motor. Haraket halindeyken veya park halindeyken motor alev alacak diye korkuyorum yanında sigara içirmiyorum :D Benzin de kaçırıyor sanırım.

4.fotoda neresi bilmiyorum ama niye okadar paslanmış anlamadım.

http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/Gycm1.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/2ZsqE.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/emzSn.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/m7FTx.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/SfZeg.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/6QoEB.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/t476B.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/OfZQT.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/GoS6O.jpg http://www.hizliresimyukle.com/image...1/13/IZ4FG.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:37 ----------

Az önce baktımda Megellinin servis sayısı azalmış. Anlarada 1 tane İzmirde 1 tane İstanbulda 2 tane servisi kalmış. İstanbulda 5 servisi vardı diye hatırlıyorum.
    Ocak sonunda İstanbula servis çıkaracaktı Dokuyucu sesleri çıkmadı hala. Haberiniz var mı nezaman gelecekler.

26 Aralıkta mailattım Dokuyucuya hala bir hareket yok 2 ay olcak nerdeyse. Motorla kaldık başbaşa.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-farkiniz-olsun-evde-oturun-153327757/detay

Motorumu satıyorum ve dürüst bir satıcıyım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:39 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-farkiniz-olsun-evde-oturun-153327757/detay

9 tane mesaj aldım ilanın hemen ardından, hepsini yayınlamayacam vaktim hiç yok. İki tanesini paylaşıyorum. Bir kişi de satın almak istedi 5000 TL veririm diyor. Verecektimde çektiğim krediyi kapamıyor 5bin.

(Kardeş bu söylediklerine bakılırsa sattığın fiyatın yarısı bile etmez motor)

(Paylaşımın için çok çok teşekkür ederim. Görüntü ve fiyat uyğunlu sebebiyle Megelli almak üzere idim. Şimdi m harfi ile başlayan motor dahi bakmam.Tekrar teşekkür ederim. Bizi ağzımız yanmadan uyardığınız için.)

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iste bu,vallahi aklı basinda bir yazi gorunce icim acildi, adam hala utanmadan diyor ki " senin kimseye faydan olmadi" vs.. yahu nasil olmadi? Benim yada ayni turde mesaj yazan herhangi birinin mesajini okuyup megelli almaktan 1 kisi bile vazgecmis olsa bundan buyuk fayda mi var? Yada bu sahsin "saglam motor,hic sorun yok" turunden mesajlarini okuyup megelli alip bir suru sorun yasayip motoru elinde kalan 1 kişi bile var ise bundan buyuk zarar mi var? Binlerce kisi okuyor bu mesajlari..

Bu vatandasin haberi yok belli ki bu basligi da adam gibi okumamis zira megelli almayi dusundugum mesajlarim mevcut..ben daha TR ye gelmeden yabanci bir kaynaktan teknik ozelliklerini okuyup arkadaslarima anlatiyordum "cok hafif, t6 şase,tipi super,bu kilo bu beygirle fena gider,frenler çelik hortummuş zimba gibi çakar,250 piyasasini duman eder bu motor" diye.. ama ne oldu? Geldi traş oldugunu gorduk almaktan da vazgeçtik milleti de magdur olmasin doye vazgeçirdik ama bunu yaparken birilerinin de kuyruguna bastik..
    megelli almaktan kıl payı döndüm. alanyadaki megelli satan yer (isim vermeyeyim) megelli bayiliğini bile bıraktı satmıyor artık. alana Allah yardım etsin
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    amac cok dogru bir iş yapmışsın. yazıyı biraz büyütürsen daha iyi olur. =)

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amac cok dogru bir iş yapmışsın. yazıyı biraz büyütürsen daha iyi olur. =)
    Daha detaylı bir şekilde yazıcam ilk fırsatta.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Megelli sorunsuz motor beyler. Boşa tartışmayın

HE birde utanmayan hala Fiyatı 8.799TL

Edit: Şimdi baktım fiyatlar mondial ile kapışıyor. Bir kere yedek parça fiyatından ne bok olduğu belli

Gelen mesajlardan bazıları

harika anlatmışsın kardeş.en azından başka insanlara faydan olur

slmın aleykumm abıı bu motora ne olmus boyle ben megelli hastasıyım ehlıyetı yenı aldım motoru ilk bi arkadasım gormustu gosterdı bana bayı övdu falan asık oldum motora ben 2000 tl kadar eksıgım vardı alamadım o yuzden dedim azz kullanılıs varsa temız en azından dusuk km alayım gorunusu asık ettı beni ama yazdıkların motordan soguttu beni arada mmnun olanda varmıs amaa motor dogustan sorunlu ki paylastıgında ii oldu bunun ıcın cok tesekkur ederm ben ogrencıyım yaz tatıllerinde gurbet ellerde calıstıgım bes on kurus parayı gıdıp resmen bu cop makınesıne verecektımm yaaa allah razı olsun abı senden umarım sende sorunlarını haledp motordan bı an once kurtulursun nese okul bitsin 2-3 sene da calısır taksıtle falan 600 honda alırım bı tane tecrubem yok ama bulundugum yerde trafık yok ogrenıp oyle cıkarım artık cunku sureklı alıp satcak durumum yok 2 sene da beklerız artık hersey ıcın saolun

Paylaşımın için çok çok teşekkür ederim. Görüntü ve fiyat uyğunlu sebebiyle Megelli almak üzere idim. Şimdi m harfi ile başlayan motor dahi bakmam.
    Tekrar teşekkür ederim. Bizi ağzımız yanmadan uyardığınız için.

kardesim okudum yazdiklarini ve gercekten uzuldum inşallah motoru adam edicek bir alici bulursun motoru alicagin adami iyi secmen lazim ya sahip cikicak iyi gunler

kardeş bu söylediklerine bakılırsa sattığın fiyatın yarısı bile etmez motor. megelli modeline hevesim vardı alıcaktım bu söylediklerinden sonra almayı düşünmüyorum.

Paylaşımın için çok çok teşekkür ederim. Görüntü ve fiyat uyğunlu sebebiyle Megelli almak üzere idim. Şimdi m harfi ile başlayan motor dahi bakmam.Tekrar teşekkür ederim. Bizi ağzımız yanmadan uyardığınız için
    cousinecruis bunu beğendi.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Paranormal activity ahahahahaha

ROMMEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Ben cbr 600 f kullanıcısıydım iki senedir motor kullanmıyorum, 250 cc lik motor bakıyorum gönlümdeki motor kawasaki ama pahalı malesef , honda cbr 250 tipi güzel değil ve cılız geliyor şahsi kanattim 12.000 tl verilip alınacak bir motor değil , geriye hyo ve megelli kalıyor . Megelli 250 tip olarak daha çok hoşuma gittiğinden bayağı bir bakıyorum , hala da araştırıyorum Motordan memnun olan arkadaşlar da var sıkıntı yaşamış olanlarda ama satılan motor adedi ile sorun yaşayanlar arasında ki oranı bilemek lazım , ama sorun yaşayan özelliklede motorunu satışa ilan veren Sn. Amaç isimli arkadaşın durumu beni elli kere daha düşündürdü doğrusu,ve bunun üzerine distributor dokuyucuyla bizzat görüştüm adamlar oldukça ilgli davrandılar ve amaç arkadaşımızın durumu için ilk almış olduğu servis ile sıkıntı yaşmış olabilir ama istanbula iki kere gittik aradık motorunu ısrarla getirmedi daha sonra aldık götürdük yaptık getirdik hala kendisine memnun değilsen motoru aldığın fiyattan geri alalım dedik motorumuzu iade teklifi yapmamıza rağmen kabul etmediğini, mahkemeye vereceğini tazminat davası açacağını soylemiş ve motoru iade etmeye yanaşmadığını söylüyorlar. Amaç Arkadaşımızın Kasıtlı olarak işi yokuşa sürdüğünü kendisinin haricinde , motorundan Sıkıtısı olan bütün arkadaşların sorunlarının çözüldüğünü söylediler. Kim Haklı Kim Haksız bilmiyorum distributor de haklı olabilir.. Fakat kim hatalı kim hatasız farketmez umarım sn. amaç arkadaşımızın sorunu bir şekilde gönlüne göre çözülür yoksa 8,500 ver sonra doğru düzgün kullanamadan sat hem paraya yazık hemde çekilen stress eziyet günah , satıcı için ise çok dezavantaj almayı düşünen 40 kere düşünür vazgeçer kötü yorumlardan , haa motorda sıkıntı çıktı servisi ilgilendi ama memnun edemediler veya sorun geçmedi ama paranızı iade yapalım diyorlarsa garanti kapsamında güzellikle çözüme ulaşır en azından alan adam sıkıntı yaşayabilirim ama önemli değil ne de olsa ilgili servisi var işi çözer çözemez isede ürün iade garantisi var der alırken kafası rahat eder firmada adını lekeletmez diye düşünüyorum, Eğer Amaç bey kendisine firmadan sıkıntı yaşadığı motora karşı birebir değişim teklifi yada para iadesi talebi yapılıp yapılmadığını eğer yapıldıysa neden kabul etmediğini neyin mücadelesini verdiğini açıklarsa çok iyi olur kafalarda ki soru işaretleri kalkar kanısındayım.

Alıntı ROMMEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Ben cbr 600 f kullanıcısıydım iki senedir motor kullanmıyorum, 250 cc lik motor bakıyorum gönlümdeki motor kawasaki ama pahalı malesef , honda cbr 250 tipi güzel değil ve cılız geliyor şahsi kanattim 12.000 tl verilip alınacak bir motor değil , geriye hyo ve megelli kalıyor . Megelli 250 tip olarak daha çok hoşuma gittiğinden bayağı bir bakıyorum , hala da araştırıyorum Motordan memnun olan arkadaşlar da var sıkıntı yaşamış olanlarda ama satılan motor adedi ile sorun yaşayanlar arasında ki oranı bilemek lazım , ama sorun yaşayan özelliklede motorunu satışa ilan veren Sn. Amaç isimli arkadaşın durumu beni elli kere daha düşündürdü doğrusu,ve bunun üzerine distributor dokuyucuyla bizzat görüştüm adamlar oldukça ilgli davrandılar ve amaç arkadaşımızın durumu için ilk almış olduğu servis ile sıkıntı yaşmış olabilir ama istanbula iki kere gittik aradık motorunu ısrarla getirmedi daha sonra aldık götürdük yaptık getirdik hala kendisine memnun değilsen motoru aldığın fiyattan geri alalım dedik motorumuzu iade teklifi yapmamıza rağmen kabul etmediğini, mahkemeye vereceğini tazminat davası açacağını soylemiş ve motoru iade etmeye yanaşmadığını söylüyorlar. Amaç Arkadaşımızın Kasıtlı olarak işi yokuşa sürdüğünü kendisinin haricinde , motorundan Sıkıtısı olan bütün arkadaşların sorunlarının çözüldüğünü söylediler. Kim Haklı Kim Haksız bilmiyorum distributor de haklı olabilir.. Fakat kim hatalı kim hatasız farketmez umarım sn. amaç arkadaşımızın sorunu bir şekilde gönlüne göre çözülür yoksa 8,500 ver sonra doğru düzgün kullanamadan sat hem paraya yazık hemde çekilen stress eziyet günah , satıcı için ise çok dezavantaj almayı düşünen 40 kere düşünür vazgeçer kötü yorumlardan , haa motorda sıkıntı çıktı servisi ilgilendi ama memnun edemediler veya sorun geçmedi ama paranızı iade yapalım diyorlarsa garanti kapsamında güzellikle çözüme ulaşır en azından alan adam sıkıntı yaşayabilirim ama önemli değil ne de olsa ilgili servisi var işi çözer çözemez isede ürün iade garantisi var der alırken kafası rahat eder firmada adını lekeletmez diye düşünüyorum, Eğer Amaç bey kendisine firmadan sıkıntı yaşadığı motora karşı birebir değişim teklifi yada para iadesi talebi yapılıp yapılmadığını eğer yapıldıysa neden kabul etmediğini neyin mücadelesini verdiğini açıklarsa çok iyi olur kafalarda ki soru işaretleri kalkar kanısındayım.
    Baştan sona yalan :D burdanda MEGELLİ takip ediyor. aldıgım fiyata degıl 7000 TL ye ılanı var gelsin alsınlar.

Aynı seylerı defalarca yazmaktan sıkıldım ınan. Ama yalan atıyorlar. Bir erkek yalan atıyorsa değil esnaf ondan bir ..ok olmaz. Çok açık.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3327757/detay/

Motorun ilanı burda 2000 kişi bakmış ilana 9 günde. İllaki onlarda görmüştür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler