Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni uyeler de hep sana gider yapiyor yahu bosuna dememisler dogru soyleyeni 9 koyden kovarlar diye.. yakinda sokuyucu senin arabaya bomba koyup ugur mumcu gibi havaya ucuracak diye korkar oldum :(

Ama sen yilma, parali askerlere inat,uc kagitci bayilerin paravan kullanicilarina inat boyun egme dik dur. Ben senin sayende megelli ile ilgili gercek bilgilere sahip oldum ve herzaman minnettarim bu hususta.

Millet gibi malini yalan yere övüp saçma sapan konusup insanlari kandirip kotu yonlendirmiyorsun.

Dun sifir km megelli 250r benim honda ile takas istedi ve tekrar bu basliga goz gezdirip vazgectim. Halbuki benim motorun uzerine 4.000 tl verip alacaktim anlaşmiştik.Yani sifirini 7.800 e almis olacaktim ki plaka ruhsat masrafini da karsi taraf karsilayacakti.. yani arac basinda son pazarlikta 7.500 tl ye getirecektim ama vazgectim..
    Heran patlayabilirim.

Şunu da açıklamak lazım DOKUYUCU makinasının arkasında ve elinden geleni yapıyor. 2014 te mevcut sorunları çözerlerse taş gibi makina ile tüketicinin karşısına cıkarlar diye tahmin ediyorum. Sık sık kullanıyorum motoru ve km yapıyorum. İlk zamanlarda yasadıgım sorunların hemen hepsi çözüldü. Çözüldü çözüldü de nasıl çözüldü bir ben bilirim birde Allah. En sonunda dokuyucu makinayı alıp adanaya götürdü Şuanki tek sorunum tekrar yağ akıtmaya başladı ufak ufak, başka bir sorunum yok. Ama gönül rahatlığıyla git abicim al diyemiyorum.

(Nezaman burda iyi birşeyler yazsam ertesi gün motorla bir otoban köşesinde çekici bekliyorum )
    googan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bende 1kere yolda kalirsam sogur satarim,ikinci el piyasasi cansiz cok zarar ederim.. peki cekici masrafi sendenmi gidiyor? Sonucta garantili motor ve senin hatan degil? Bide tam olarak nereden yag kaciriyor?

Çekici parası önemli değil. İstesem Dokuyucu sıkıntı cıkarmadan öder, eminim. Tam olarak nerden kacırıyor emin degilim ılk geldıgınde de kacırıyordu ozaman bır parcasını degıstırdıler sorun cozuldu. Şimdide aynı yerden kacırıyor deponun tam altına denk gelen bıryer sanıyorum.

stronglife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Arkadaşlar Megellinin turuncu ışıklı yani problemsiz olan göstergesinde benzin göstergesini merak ediyorum varmı bi hayırsever "FOTOĞRAFLA" merakımı giderecek olan.. çok çok çok sağolun

googan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli 125 S
    45 TL ile (yaklaşık 9 litre) tam 344.8 km gittim. Sonra benzi bitti gidemedim :D Makine 125 S Biraz agresif kullanıyorum. Ayrıca max 111 yaptım. 90 sonrası zorlanıyor biraz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:44 ----------

Arkadaş kim bilemem ama 125 S var ve arkadaşın bütün dediklerinin altına imza atarım.
    Ayrıca bu zevk işi. Ben şahsen kuba, tvs tasarımını beğenmiyorum. Aynı minvalde gider bunu alırım, severek aldım, ikinci aldım. Önceki sahibi kaynalı sorun dışında birşey yaşamadım. Direk distribütör ile konuşabiliyorum. Sipariş verdikten 2 sonra parça elimde. Tek sıkıntı servisi gelişi güzel dağıtmışlar, 600'lük 1000'lik makinelere bakan biraz cesur bir servise görütünce o da çözülüyor. Alet yeni teknoloji yeni. Kuba, TVS servisi vs bunun bir haltından anlamıyor. Özetle doğru servisi bulunca iş bitiyor. Ankara'da olan varsa özelden mesaj atsın, şuna gidin diye tavsiye verebilirim.
    Ama Işıl Motor, Yiba'da oraya GİTMEYİN.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:51 ----------

İl nere abi? Benim alet de kaçırıyordu. Bu salak kuba servisi kılıklı yer makineyi açmış macun conta çekmeden kapamış. Zamanla yağ akıttı. Büyük makinelere bakan düzgün bir servise götür çözerler.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:56 ----------

125'in fotosu bu internetten buldum. Benim makinede bu var 125 S. http://stephenlangitan.com/wp-conten...6/DSC_8110.jpg yetmezse söyle yanarken çekeyim. Bu resmi siteden. http://www.koso.com.tw/products-deta...?id=17&lang=en

Benzin seviyesini göstermiyor azalınca soldaki ışık yanıyor sadece. Onun için ektra apartı varmış.

Motosikleti
    R25
    hadi yaa demek benzin göstergesi yok :( 125 cbrde bile var

Motosikleti
    Megelli 125 S
    Alıntı stronglife adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi yaa demek benzin göstergesi yok :( 125 cbrde bile var
    Evet artık benzin göstergesi için gidip ybr alabilirsin :D

Forumu uzun zamandır takip ediyorum.Motoru almayı da çok istiyorum.Fethiyede yaşıyorum en yakın bayi bodrumda orası olmazsa antalyadan almayı planlıyorum.Kıbrısta üniversite okuduğum için motoru kıbrısa götürmeyi planlıyordum.okulda 1 tane cbr 125 var fethiyeden taşucuna gitmek bana sıkıntı olmaz adam bursadan mersine sürmüş motoru.ama bütün + ve - yorumları okuya okuya resmen vazgeçme seviyesine geldim.motoru yarıyılda alıp götürmem lazım.fethiye-taşucu arası nerden baksan 650-700 km.sürüşte problem olmazda bursadan gelmiş bir motor var cbr 125 ben motoru alırsam taşucuna kadar gidemem diye güvenemiyorum.zaten bayi bodrumda fethiye bodrum arası da 250 km kadar.en ufak bi probleminde bodrumla nasıl bağlantı kurabilirim ? hani motoru al kontağı çevir bin git tarzında hiçbir kullanıcı motoru kullanamamış.acaba benim durumumda bu riske girilip bu motor alınır mı yoksa boşver gitsin mi ? ayrıca uzun zamandır megelli kullanıcıları piyasada yok.havalardan dolayı sanırım binemiyorlar paylaşım yapamıyorlar.motoru alırken bayide test etme şansımız yok mu acaba ? benzin borusu sıkıntısı mesela çok sıkıntılı bi durum bunu direk bayide sorun çözülemez mi acaba ? ingiliz malı dedik çin mallarının kalitesini aratmıyor.aklım çok feci karışık.motoru kıbrısa götüreceğim için burada bayisi felan yok yamaha bayileri servis olarak ilgilenir mi acaba bu da ayrı bir merak konusu.ne yapacağımı bilemiyorum.bu sorunlar hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Smyrna35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25 RB
    Motoru en basta cok sevmistim o Ducati'ye benzeyen durusuyla ve benim Ducati sevdalısı olmam dolayisiyla.Sonra 58 sayfayi okudum bastan sona o kadar cok sorun cikartmis ki alanlar ilk ayını surekli serviste gecirmis vs en basitinden ibre çubuğunun yüksek devire çıkınca takılı kalmasi nedir? Cin mali motor mu kullaniyoruz? Hele ki megelli sahibi olan bir arkadasin bu sorunu "Amaaan zaten 2 saat sonra duzeliyor ya önemli birşey degil" demesi? Ben böyle ufak şeylere takılırim.Ayrica Izmir Güzelbahçe de oturuyorum ve motorun servisi Karşıyaka'da Izmiri bilenler aradaki mesafeyi bilir.Öğrenciyim ve sürekli o mesafede mekik dokuma sansim yok.En baslarda cok hevesliydim megelli'ye ama hevesim kırıldı problemlerden sonra.Gidip te 11.500e bisiklet görünümlü cbr'da almak istemiyorum.Umarim 2014 modellerinde iyilestirmeler yaparlar da bu "Ducati!"'ye binme sansim olur beraber uzun zaman geciririz...

Motosikleti
    R25
    Alıntı googan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet artık benzin göstergesi için gidip ybr alabilirsin :D
    çok komiksin ben sadece niye yok dedim. ybr de nesi :D bütün akranlarında var ondan şaşırdım.1000tllik sukuterde bile var ondan garibime gitti

zaten rahatsız olursam megelli uyumlu koso rx2 alırım olur biter
    googan bunu beğendi.

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s

Megelli Servis Günleri (İSTANBUL)

Cengiz bedava motor vereceğim gel dese gitmem

Motosikleti
    Megelli 125 S
    Alıntı Captain_TT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumu uzun zamandır takip ediyorum.Motoru almayı da çok istiyorum.Fethiyede yaşıyorum en yakın bayi bodrumda orası olmazsa antalyadan almayı planlıyorum.Kıbrısta üniversite okuduğum için motoru kıbrısa götürmeyi planlıyordum.okulda 1 tane cbr 125 var fethiyeden taşucuna gitmek bana sıkıntı olmaz adam bursadan mersine sürmüş motoru.ama bütün + ve - yorumları okuya okuya resmen vazgeçme seviyesine geldim.motoru yarıyılda alıp götürmem lazım.fethiye-taşucu arası nerden baksan 650-700 km.sürüşte problem olmazda bursadan gelmiş bir motor var cbr 125 ben motoru alırsam taşucuna kadar gidemem diye güvenemiyorum.zaten bayi bodrumda fethiye bodrum arası da 250 km kadar.en ufak bi probleminde bodrumla nasıl bağlantı kurabilirim ? hani motoru al kontağı çevir bin git tarzında hiçbir kullanıcı motoru kullanamamış.acaba benim durumumda bu riske girilip bu motor alınır mı yoksa boşver gitsin mi ? ayrıca uzun zamandır megelli kullanıcıları piyasada yok.havalardan dolayı sanırım binemiyorlar paylaşım yapamıyorlar.motoru alırken bayide test etme şansımız yok mu acaba ? benzin borusu sıkıntısı mesela çok sıkıntılı bi durum bunu direk bayide sorun çözülemez mi acaba ? ingiliz malı dedik çin mallarının kalitesini aratmıyor.aklım çok feci karışık.motoru kıbrısa götüreceğim için burada bayisi felan yok yamaha bayileri servis olarak ilgilenir mi acaba bu da ayrı bir merak konusu.ne yapacağımı bilemiyorum.bu sorunlar hakkında bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
    Uzun yolda ne yapar bilmiyorum şahsen hiç yapmadım ama şu an benim 125'lik toplamda 14000km'yi geçik durumda. Ha kronik problemler vs diyorsan ben şahsen yaşamadım (ki zaten ikinci el aldım) ama benzin borusunu vs direk değiştirt pahalı birşey de değil tahminimce, ki zaten neler biliyorsun direk alırken çöz kafan rahat etsin.

Önceleri de dedim yine diyorum (çok buyurgan oldu sanırım ama estağfrullah): "600'lük 1000'lik makinelere bakan biraz cesur bir servise görütün" sonuçta işten anlayan biri olsun. Megelli de sonuçta 0'dan yaratmadı motoru tamamen, işi bilen adam çözüyor. Dokuyucu bileni bilmieyeni lafına güvenip bayi yaptığından, teknik servis gözükse bile aralar leş dolu (mesela Işıl Motor YİBA-Ankara'ya mesela oyuncak motorsiklet bile götürmeyin).

Sen abi bence Kıbrıs'ta iyi usta var mı onu öğren. Bayi olup da sanki gizli uzay teknolojisiyle uğraşıyor adamlar, aynı motor aynı mantık :D Tek farkı yedek parçayı dokuyucudan sen sipariş veriyorsun. Ben Ankara'dayım bana 2 günde geliyor.

Not: Oradaki ustan motoru sevip iki ay sonra bayi olduk diyebilir :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:27 ----------

Alıntı Smyrna35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru en basta cok sevmistim o Ducati'ye benzeyen durusuyla ve benim Ducati sevdalısı olmam dolayisiyla.Sonra 58 sayfayi okudum bastan sona o kadar cok sorun cikartmis ki alanlar ilk ayını surekli serviste gecirmis vs en basitinden ibre çubuğunun yüksek devire çıkınca takılı kalmasi nedir? Cin mali motor mu kullaniyoruz? Hele ki megelli sahibi olan bir arkadasin bu sorunu "Amaaan zaten 2 saat sonra duzeliyor ya önemli birşey degil" demesi? Ben böyle ufak şeylere takılırim.Ayrica Izmir Güzelbahçe de oturuyorum ve motorun servisi Karşıyaka'da Izmiri bilenler aradaki mesafeyi bilir.Öğrenciyim ve sürekli o mesafede mekik dokuma sansim yok.En baslarda cok hevesliydim megelli'ye ama hevesim kırıldı problemlerden sonra.Gidip te 11.500e bisiklet görünümlü cbr'da almak istemiyorum.Umarim 2014 modellerinde iyilestirmeler yaparlar da bu "Ducati!"'ye binme sansim olur beraber uzun zaman geciririz...
    Ben de motoru almadan bütün forumnu okuyanlardanım. İbre muhabbeti nerede geçiyor hatırlamıyorum şu an ama iyiymiş. Muhtemelen adam deli manyak zorlayıp, sonra da iki saate geçiyor kıvamında bir kullanıcı. Ne diyeceksin. Ferrayi tüp takan da var, 20 yıldır ladaya ter temiz binen de. Gavura kızıp orucu bozma mı denir bilemedim ama anladın sen

Aaaa motor uçar kaçar süper problem çıkartmaz değil insan yapımı ama ben şahsen seninkinin 3'te biri bütçeyle (4 kuruşa) kurye motoruna benzemeyen (üzerinde sırıtmadan full koruma gezebildiğim - dizlik korumalı mont vs. ), çoook hafif (ağırlığınla kolay kontrol edebildiğin, kolay öğreten) vs vs kendimce doğru motoru aldım. Tabi daha fazla paraya tabi ki daha kaliteli motor vardır. Bir ktm vs değildir muhtemelen. Ama 3 kuruşa 33 kuruşluk kalite beklemedim ben şahsen. Öğrenciyim okul ev 12 km, arada şehir içi vs.

Sonra "Titriyor zır bır mır mır Honda cbe125 daha bık bık, mondial mct 250 ay böyle buk buk" diyen olabilir, gerçekten öyle de olabilir. Hatta aynı paraya böyle motorlar da olabilir: http://www.youtube.com/watch?v=bBSXsWWT9F0

Severek biniyorum, rahat kullanıyorum. Nokta.
    J3ASKAN bunu beğendi.

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s

Megelli 250S Naked Uzun Yollara Hazır (Arka Çanta+ Yan Çanta)

Koruma demiri, rüzgar siperliği de var mı acaba?

ducatı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ÇOK KONUŞMAYINDA İZLEYİN BARKIN BEY. altın elbiseli adam MEGELLİNİN TANITIMINI ÇEKTİ...linkini vermeden önce birşey bildireyim size sonra izleyin .... ...
    BEN KULLANICISIYIM .. Yaptığı son hızı söylememişler 162km.. ayrıca tek kıronik arızası göstergesi ve onuda değişip yeni bir koso marka gösterge takıp biniciye teslim ediolar..tek kusuru titreşim..ayrıca sınıfının en hafifi olduğu için kalkıştada çok seri.. hyosong ninjayı cbr yi fark atarak kalkıyor .) bu motor farklı olmayı gösterişe önem veren insanların motoru .. motoru kötülemeye çalışan çoluk çocuklar kendini bilmezlere barkın bey ve ekibi güzel bir tanıtım çekmiş saygılar..

http://www.youtube.com/watch?v=4cBdM0AcVKY&feature=c4-overview&list=UUef-j9u0IYllBZ955fCfa9A
    googan bunu beğendi.

Motosikleti
    Megelli 125 S
    Alıntı ducatı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÇOK KONUŞMAYINDA İZLEYİN BARKIN BEY. altın elbiseli adam MEGELLİNİN TANITIMINI ÇEKTİ...linkini vermeden önce birşey bildireyim size sonra izleyin .... ...
    BEN KULLANICISIYIM .. Yaptığı son hızı söylememişler 162km.. ayrıca tek kıronik arızası göstergesi ve onuda değişip yeni bir koso marka gösterge takıp biniciye teslim ediolar..tek kusuru titreşim..ayrıca sınıfının en hafifi olduğu için kalkıştada çok seri.. hyosong ninjayı cbr yi fark atarak kalkıyor .) bu motor farklı olmayı gösterişe önem veren insanların motoru .. motoru kötülemeye çalışan çoluk çocuklar kendini bilmezlere barkın bey ve ekibi güzel bir tanıtım çekmiş saygılar..

http://www.youtube.com/watch?v=4cBdM0AcVKY&feature=c4-overview&list=UUef-j9u0IYllBZ955fCfa9A
    Hay ikinizin de ağzınıza sağlık :D

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adamlar motoru yerden yere vurmuşlar. Ben bu motoru ilk çalıştırdığımda berbat titreşimini görmüş ama kullanıcısı olan arkadaşlar azalıyor falan deyince biraz beklemek lazım diye düşünmüştüm. Ancak görüldüğü üzere korkunç titreşim aynen duruyor. Benim gözümde sırf bu sebepten, bu motor kaç para olursa olsun alınmaz. Size titreşimle ilgili bir saptama yapayım; eğer bir motor aynı bu Megelli gibi tırtlayarak çalışıyorsa titreşim mutlaka vardır. Egsoz sesi falan demeyin, bu öyle egsozla falan kaybedilecek bir ses değil. Bu söylediğime o kadar inanıyorum ki gelecek olan Bajaj NS200'e de titreşim açısından şüpheli bakıyorum çünkü o da aynen böyle tırtlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Bir ilave yapayım, 125 cc modellerle bu motorun alakası yok. 125 cc olan başka motor, bu başka motor. Aralarında 5 sene var. Ayrıca videoda Barkın'ın yanındaki arkadaşın bahsettiği "İngiltere'de üretilen parçaların gidip Çin'de ve Tavyan'da birleştirilmesi" mevzusu tamamen hikaye, sallama veya yanlış bilgilendirme... Sen İngiltere'de parça üreteceksin, oradan acayip lojistik maliyetiyle Çin'e montaja göndereceksin, sonra dünyanın öbür ucundan o motorları tekrar Avrupa'ya getireceksin. Buna kargalar bile güler, o derece saçma yani...
    amac, cousinecruis ve papazkemal bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar motoru yerden yere vurmuşlar. Ben bu motoru ilk çalıştırdığımda berbat titreşimini görmüş ama kullanıcısı olan arkadaşlar azalıyor falan deyince biraz beklemek lazım diye düşünmüştüm. Ancak görüldüğü üzere korkunç titreşim aynen duruyor. Benim gözümde sırf bu sebepten, bu motor kaç para olursa olsun alınmaz. Size titreşimle ilgili bir saptama yapayım; eğer bir motor aynı bu Megelli gibi tırtlayarak çalışıyorsa titreşim mutlaka vardır. Egsoz sesi falan demeyin, bu öyle egsozla falan kaybedilecek bir ses değil. Bu söylediğime o kadar inanıyorum ki gelecek olan Bajaj NS200'e de titreşim açısından şüpheli bakıyorum çünkü o da aynen böyle tırtlıyor.
    ilk önce serkan kardeşim titreşim olsa bile hint mallarıyla çin mallarını bir tutma
    megelli ingiliz malı diyorlar ya. şase de ne yazıyor ?
    made in china fabrique in china
    ne anlamı var? ne malı oldugunun isterseniz italyan malı ducati olsun
    çinde yapılıyorsa olay bitiyor.
    marka ile iş yapacak bir ortam yok çinde
    zaten megellinin parca kalitesine bir baktıgınızda olayı anlıyorsunuz siyah plastikle
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Benim için sorun Çin'de üretilmesi değil, kalitesi... Ben bu motorun, dış görünüşü ve alüminyum şasisi dışında hiçbir şeyinin İngiltere'de yapıldığına inanmıyorum. Motoru dahil tüm parçların Çin'den alınmış bir motor bu... Bu zamanda dengeleyicisi (balancer) olmayan motoru artık Çin markaları bile üretmiyortlar. Bajaj'ın biraz titreşimli olduğunu düşünüyorum fakat muhtemelen bu titreşim Honda CB125 veya Ace 125^teki gibi bir titreşimdir. Yani vardır ama belirli bir hıza kadar rahatsız etmez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler