Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu 250 r için mi son hız videosu
    oynanmış olabilirmi acaba dişlilerle felan çok rahat adam 200 vurdu
    forumda en son 157 felan gördüm diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

arkadaşlar komple forumu okutmayın bana

size zahmet bana motorun artılarını eksilerini yazarmısınız
    sorunları sıkıntıları
    çözümleri nelerdir
    Videodaki motorda on ve arka disli, egzoz, hava filtresi degismis.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Galaxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki motorda on ve arka disli, egzoz, hava filtresi degismis.
    yav inanmayın bunu sizde yaparsınız göstergedeki kalibrasyon ayarını 1860 yerine 2860 yaparsanız km 20 de giderken 45 felan gösterir fake yani bu ön arka disli egozz hava filfresi ile ilgili bişey değil bu zaten sesinden anlamanız lazım 10bin devirde 200 basıyor eleman 4. vitesde 180 küsür çıkıyor milleti kandırıyor. Sizde deneyin göstergedeki ayarı 2860 yapın anlayacaksınız ben en fazla 167 bastım daha basardı belki ama tünel bitti

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ya bu filtre değiştirmeler, egsoz değiştirmelerle hızı arttırsanız arttırsanız yüzde on arttırırsınız. 33 BG'lik Ninja ne yapıyorsa bu motor ondan az yapar işte...

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı Ahmetcan45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    video yokmu hiç arkadaslar video cekin de izleyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

http://j1309.hizliresim.com/1f/6/sc17l.jpg benim oda
    Güzel kardeşim yolun düşerse istanbul a ben motoru veririm sana test ve sürüş için fotolar motolar bu kadar seviyorsan canın sağolsun

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Bugra senle gorusmek tanismak isterim motor hakkinda birz bilgi toplamam lazim
    İst neresindesin

Motosikleti
    Megelli 250r
    [QUOTE=selo9115;3148076]Bugra senle gorusmek tanismak isterim motor hakkinda birz bilgi toplamam lazim
    İst neresindesin[/QUO

Ben tozkoparan da oturuyorum bu aralar çok yoğun çalışıyorum önümüzdeki haftalarda uğrarsın istersen bakarsın selami sıkıntı olmaz

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    sorun yok o zaman bende ataşehir deyim uzak ama motorcuya uzak yol olmaz

yakın zamanda görüşelim

Motosikleti
    Megelli 250r
    @c00lrelax

senin de tavsiyeni dinleyerekten muhtemelen istanbula götürücem motoru. Fakat, İzmir'den İstanbul'a giderken sıkıntı çıkarır mı diye korkuyorum. Arada sırada debriyaj kolunu sıkarken motor stop ediyor, sebebini bir türlü çözemedim. Sen de oldu mu hiç bu durum? 2. si ön kolsoldan 3 farklı cızırtı veya titreme sesi alıyorum, grenaj falan söküp bakabilsem yapıcam fakat öyle bi durumum yok. Bu titremelerin sebeplerini ve çözümlerini biliyorsan yazabilir misin? Motorcuya anlatıyım da yapsın.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Aynen ataik bunları bende yaşıyorum şuan özellikle debriyaj konusunu servis ile görüşücem de pek hakim değiller yoktur birşey bir ayarına bakalım falan deyip geçiştiriyor çoğu motor tamircisine sorduğumda kendine iş arıyor uzatıyor çarptırıyor resmen para için bakıcazzzzzz...

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ümraniye çarşıdaki beyaz megellinin sahibi forumdanmı ?

Alıntı ataik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @c00lrelax

senin de tavsiyeni dinleyerekten muhtemelen istanbula götürücem motoru. Fakat, İzmir'den İstanbul'a giderken sıkıntı çıkarır mı diye korkuyorum. Arada sırada debriyaj kolunu sıkarken motor stop ediyor, sebebini bir türlü çözemedim. Sen de oldu mu hiç bu durum? 2. si ön kolsoldan 3 farklı cızırtı veya titreme sesi alıyorum, grenaj falan söküp bakabilsem yapıcam fakat öyle bi durumum yok. Bu titremelerin sebeplerini ve çözümlerini biliyorsan yazabilir misin? Motorcuya anlatıyım da yapsın.
    yok kardeşim bi sıkıntı cıkacagını sanmıyorum ama yola çıkmadan önce bi servisine göster uzun yola çıkıcam de buji yağ felan baktır ayrıca motor takoz vidalarını sıktır fren hidroliğini kontrol ettir. Motor rölantisi düşükse eğer stop edebilir enjeksiyonlu makina oldugu ıcın ani gaz verdiğinde bazen edebilir ama bu çok sık yapıyorsa otomatik rölanti sensörüyle alakalı olabilir ama seni yolda bırakacak tarz da arıza değil dinlene dinlene gelirsin kardesim her 100kmde bi yarım saat dinlen kendin için. Bende öyle bi durum olmuştu otomatik rölanti sensörü değişmişti ama sende nasıl bi problem var debriyaj kolu sıkınca stop etmeyle alakalı değildi benimki. ön konsoldaki cızırtıda siperlikten geliyor siperliğin vidalarını bi sık eğer daha farklı ses duyuyorsan eğer benzin deposunun plastiği şaseye dokunuyordur. Şase ve benzin deposu arasındaki boşluğa çift taraflı bant koy öyle bi dene. Grenaj sökmene gerke yok ayrıca bak kontak kısmındaki siyah kapağı sök birde öyle dene cünkü siyah kapak cok fena cızırtı yapıyor sök tersini tak yada içine bişey koy sıkıştır Muhtemelen kontak kapağından geliyor.

Motosikleti
    MEGELLİ 250R
    Kardeşim bana yardımcı olursanız sevineceğim eskişehirde oturmaktayım MEGELLİ 250R almayı düşünüyorum uzun zamandır parayı denkleştirdim 2 el henüz 700km de bi motor buldum eskişehirde motoru incelemeye gittiğimde göstergenin kronik sorundan dolayı değiştirildiğini söylediler bununla ilgili duyum almıştım fakat üstünde gelen gösterge benim çok hosuma gitmişti ledli falan bu takılan yine orginal ama ledsiz ve eskisine göre küçük kütahyadakine yöneldiğimde onunda aynı şekilde oldugunu öğrendim.eski göstergeye göre daha küçük geldi bana. Başına öyle bi sorun gelen varmı takılan diğer gösterge sağlıklımı ? eski gösterge nasıl bi kronik problemi varda değiştirilior ? lütfen yardım ederseniz sevinicem

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeşim bi sıkıntı cıkacagını sanmıyorum ama yola çıkmadan önce bi servisine göster uzun yola çıkıcam de buji yağ felan baktır ayrıca motor takoz vidalarını sıktır fren hidroliğini kontrol ettir. Motor rölantisi düşükse eğer stop edebilir enjeksiyonlu makina oldugu ıcın ani gaz verdiğinde bazen edebilir ama bu çok sık yapıyorsa otomatik rölanti sensörüyle alakalı olabilir ama seni yolda bırakacak tarz da arıza değil dinlene dinlene gelirsin kardesim her 100kmde bi yarım saat dinlen kendin için. Bende öyle bi durum olmuştu otomatik rölanti sensörü değişmişti ama sende nasıl bi problem var debriyaj kolu sıkınca stop etmeyle alakalı değildi benimki. ön konsoldaki cızırtıda siperlikten geliyor siperliğin vidalarını bi sık eğer daha farklı ses duyuyorsan eğer benzin deposunun plastiği şaseye dokunuyordur. Şase ve benzin deposu arasındaki boşluğa çift taraflı bant koy öyle bi dene. Grenaj sökmene gerke yok ayrıca bak kontak kısmındaki siyah kapağı sök birde öyle dene cünkü siyah kapak cok fena cızırtı yapıyor sök tersini tak yada içine bişey koy sıkıştır Muhtemelen kontak kapağından geliyor.
    Çok sağ ol, hepsini tek tek uygulayıp denerim bugün yarın. Peki, yeni göstergeyi taktırmalı mıyım sence? Şuanki göstergede ibreyi söktürmeyi düşünüyorum, sadece ledli olsa süper olur mümkün müdür?

Motosikleti
    megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim estafurullah :D bende hobi haline geldi izinli oldugum gunlerde bazen can sıkıntısına benzin deposunu indirip kablolara bakıyorum :D haha

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

kardeşim su parçanın resmini çekip atarmısın bana bende idün istedim de daha gelmedi merak ettim nası bi parça
    bende merak ettim su grenajı, direk kendimiz isteyebiliyorsak varsa irtibata geçtiginiz kişinin numarası paylaşırsanız güzel olur...

c00lrelax gelen parcaları takamadım daha vaktım olmuyo cok yogun calısıyoruz. Bugun goruselım mı arkadaslar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Alıntı akifyucel42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende merak ettim su grenajı, direk kendimiz isteyebiliyorsak varsa irtibata geçtiginiz kişinin numarası paylaşırsanız güzel olur...
    grenajlar geldı bana takıp bakma fırsatım olmadı ama cıplak daha guzel bence.

Motosikleti
    MEGELLİ 250R
    Kardeşim bana yardımcı olursanız sevineceğim eskişehirde oturmaktayım MEGELLİ 250R almayı düşünüyorum uzun zamandır parayı denkleştirdim 2 el henüz 700km de bi motor buldum eskişehirde motoru incelemeye gittiğimde göstergenin kronik sorundan dolayı değiştirildiğini söylediler bununla ilgili duyum almıştım fakat üstünde gelen gösterge benim çok hosuma gitmişti ledli falan bu takılan yine orginal ama ledsiz ve eskisine göre küçük kütahyadakine yöneldiğimde onunda aynı şekilde oldugunu öğrendim.eski göstergeye göre daha küçük geldi bana. Başına öyle bi sorun gelen varmı takılan diğer gösterge sağlıklımı ? eski gösterge nasıl bi kronik problemi varda değiştirilior ? lütfen yardım ederseniz sevinicem

Alıntı ataik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağ ol, hepsini tek tek uygulayıp denerim bugün yarın. Peki, yeni göstergeyi taktırmalı mıyım sence? Şuanki göstergede ibreyi söktürmeyi düşünüyorum, sadece ledli olsa süper olur mümkün müdür?
    senin bilceğin iş o kardeşim mümkün tabi ama ibrenin üstünde de led var daha şık duruyor bence hiç bozma derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c00lrelax gelen parcaları takamadım daha vaktım olmuyo cok yogun calısıyoruz. Bugun goruselım mı arkadaslar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

grenajlar geldı bana takıp bakma fırsatım olmadı ama cıplak daha guzel bence.
    ben taktım kardeşim parçalar banada geldi üzerindeki siyah kapağı kırmızı boyadım baya güzel durdu o siyah kapağada fiber çekmeyi düsünüyorum

umutonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-megelli-250r-sifir-136354336/detay/

Motosikleti
    honda cbr 125(2012) aranıyor öm atabilrsiniz
    s.a arkadaşlar cbr almayı düşünüyodum ama bu motoru gördüğüm andan beri hastasıyım diyebilirim velhasıl alanların sürekli problemler yaşadığını gördüm ve bu benim gözümü korkuttu açıkçası , başka bi yazıda okuduğuma göre son çıkan kasalarında gösterge vb sorunlarını çözdüklerini söylüyorlar.Benim ilk motorum olucak eğitimlerimi aldıktan sonra şöyleki bu motoru alırsam motordan soğurmuyum haftanın 6 günü aktif kullanıcam günlük fazla deil 10 km falan kpss ye hazırlanan üniversite öğrencisiyim ve evim okula da dershaneyede aynı uzaklıkta ve fazla vaktim yok servisle uğraşıcak kadar , alan arkadaşlar sağolsunlar yorumlarını eksik etmiyorlar ama içim içimi yiyior alırsam sorun çıkartıcak ve sonu gelmicek gibi geliyor , şu anda kullanan arkadaşlara bi sorum olucak aldıktan sonra teknik sorunlar çıkıyor bunu biliyoruz bu sorunlar hallettikten sonra sorunsuz bi motora sahip olabiliyormuyuz acaba ? şimdiden teşekkür ederim yapacağınız yorumlar için

Alıntı srtclkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a arkadaşlar cbr almayı düşünüyodum ama bu motoru gördüğüm andan beri hastasıyım diyebilirim velhasıl alanların sürekli problemler yaşadığını gördüm ve bu benim gözümü korkuttu açıkçası , başka bi yazıda okuduğuma göre son çıkan kasalarında gösterge vb sorunlarını çözdüklerini söylüyorlar.Benim ilk motorum olucak eğitimlerimi aldıktan sonra şöyleki bu motoru alırsam motordan soğurmuyum haftanın 6 günü aktif kullanıcam günlük fazla deil 10 km falan kpss ye hazırlanan üniversite öğrencisiyim ve evim okula da dershaneyede aynı uzaklıkta ve fazla vaktim yok servisle uğraşıcak kadar , alan arkadaşlar sağolsunlar yorumlarını eksik etmiyorlar ama içim içimi yiyior alırsam sorun çıkartıcak ve sonu gelmicek gibi geliyor , şu anda kullanan arkadaşlara bi sorum olucak aldıktan sonra teknik sorunlar çıkıyor bunu biliyoruz bu sorunlar hallettikten sonra sorunsuz bi motora sahip olabiliyormuyuz acaba ? şimdiden teşekkür ederim yapacağınız yorumlar için
    Kardesim halledilmeyen bi problemi yok motorun benim suan bi skintim yok saat gibi calisio motor karar senin farklilik istiyorsan al cikan problemler ivir zivir seyler yani cozulmeyen bi problem yok ben gayet memnunum
    Sana kalmis alip almamak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:45 ----------

buda yaptigim son modifiye 4 kat boya ve vernik attim sase renginde suan gayet tatli oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler