Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOKUYUCU yu tebrık edıyorum birden kucak açtılar bizlere arka grenaj hangısı 10-12 bın redlıne a gırıyor sıkıntı cıkarmasın bugra . Ben 9bını gecmıyorum. Kasktan oturude ancak ruzgar sesı duyuyorum
    valla kardeşim ben size taa en başında söyledim direk dokuyucu arayın diye ben motoru aldığımdan beri servisdende ithalatcıdan yana bi sıkıntım olmadı :D çok şükür valla sevindim sizinde problemleriniz halloldu diye inşallah daha nice kullanırız :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

ayrıca bugra sana katılıyorum kardeşim 10bin devirden sonraki ses benide bitiriyor ama biraz durumu düzelteyim arrow yada akrapovic bulucam ikinci el ama ondan önce ilk işim bi rizome elcik manet takımı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

Alıntı ataik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin şuan yaşadığın durum tam benim 1 ay öncesinde yaşadıklarımla aynı. Hiç motor sürmeyi bilmeden yarış motoruna merak saldım. Şebnem hocayı aradım gel dedi, gittim. 3 saat ders aldım. Ehliyeti aldım. Herşey hallolduktan sonra Kawa ile Megelli arasında kaldım. Megelli aldım, hem egzosun konumu ve sesi hem de cepte kalan 4000 tl sebebiyle seçtim. Şimdi ilanda belirttiğim sebepten dolayı 15 gün içinde motoru satmam lazım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36128040/detay
    Motorcu ejder hakkında bilgi almak istersen o konuda da yardımcı olabilirim. Ben motoru aldığımda 2. el ilan hiç yoktu o yüzden alamadım. Benim aracı al veya alma ikinci el almanı öneririm. İlandaki cep telefonundan ulaşabilirsin.
    ayrıca kardeşim yanılıyorsun istanbulda araba değil motor daha kullanışlı sen istanbuldaki trafiğin tadına daha bakmadın sanırım :D boşuna satma bence motorunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Çok şükür ufak tefek sorun dışında benımde pek sorunum kalmadı. Dokuyucu sorunlarla ilgili olarak çok yardımcı oldu son iki haftada. Ses sorununu nasıl cozdun Halil tam anlayamadım. Sesin tam larak nerden geldiğini tespit edemedim. Kontak kapagından ses gelıyordu iç kısmını bantlayarak onu halledebildim sadece. Foto çekip koyabilirsen süper olur
    ses geliyor dediği yer üst depo grenajıyla şase demirinin oldugu yerdeki boşluk benım arkadaşımknde de olmustu o araya cift taraflı bant sıkıştırdık ses kesilmişti seninkde yoksa ses bi problem yoktur o bahsettiği ses gerçekten de baya bi zırıltı yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

TAM GAZ YOLUNDAYIZ :D
    R&buğra, amac ve extra_serkan bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim ben size taa en başında söyledim direk dokuyucu arayın diye ben motoru aldığımdan beri servisdende ithalatcıdan yana bi sıkıntım olmadı :D çok şükür valla sevindim sizinde problemleriniz halloldu diye inşallah daha nice kullanırız :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

ayrıca bugra sana katılıyorum kardeşim 10bin devirden sonraki ses benide bitiriyor ama biraz durumu düzelteyim arrow yada akrapovic bulucam ikinci el ama ondan önce ilk işim bi rizome elcik manet takımı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:46 ----------

ayrıca kardeşim yanılıyorsun istanbulda araba değil motor daha kullanışlı sen istanbuldaki trafiğin tadına daha bakmadın sanırım :D boşuna satma bence motorunu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

ses geliyor dediği yer üst depo grenajıyla şase demirinin oldugu yerdeki boşluk benım arkadaşımknde de olmustu o araya cift taraflı bant sıkıştırdık ses kesilmişti seninkde yoksa ses bi problem yoktur o bahsettiği ses gerçekten de baya bi zırıltı yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

http://l1309.hizliresim.com/1f/3/s73kd.jpg

TAM GAZ YOLUNDAYIZ :D
    Bu adam bu işi biliyor beyler

Motosikleti
    megelli 250r
    88ß0 tl. 250r modeli
    9200 tl 250r se modeli oldu...

Ses cikartan parcalar
    Sasi ve depo birlesme yeri
    Kontak kapagi
    On camurluk gevserse ve diger gevseyen vidalara bagli parcalar
    Arka sele altindaki alet takimi yapabilir...
    Bendeki ses yapanlar bunlardi. Cozdum sorunu ama su an motordan gelen farkli bir titreme sesi oluyor. Hizlaninca
    Geciyor o ses. 1300km yi devirdim herhangi bir mekanik ariza yasamadim. Pazar gunu yikattim motoru. 2 saat falan
    Sinyaller calismadi sudan dolayi. Kuruyunca sikinti kalmadi. Cok kasmayin sinyal far sigorta atabilir...
    Yeni gostergeyi taktirmistim kalibrasyonu gaptim (1860-1-9) yanlismi bilmiyorum ama motorun gidisinde bir degisme yok.
    Duzlukte 125-135 km max.. tekttek km artmasi icin baga bir duz gitmek galiba. Benim asya gy200 bile 135 km rahat gorurdu rodaj oncesi.
    Neyse...

Motor 1-2-3 de arkayi sallicak kadsr guclu ama 4 viteste 115km gordukten sonra 9binde 5.ve 6.vitesin uzun yol harici
    Bir islevi kalmiyor... uzun yolda yokus asagi 157km yi gordum.

Ilk bakimi 600km.de yaptim. Yagi buyuk racing icin olanlardan koyduk 15-45 yada 15-50 ydi galiba tam hatirlamiyorum.

Isinma ve fan acma fazlaydi. Gecen verdim baktilar motora duzelmis bayabi isinma sorunu ilk aldigim kadardegil.
    Sivilari degistirmis olabilirler... bu motor fiyat performans sehir ici kullanim olarak ideal. Ama gecis motoru. Onumuzdeki
    Sezon binermiyim? Hayir... su an alici ciksa sstarmiyim? Evet... sebebi ise 4.vitesten sonraki max hiz durumu.
    Kitapcikta 140km max yaziyor zaten...full sehir ici kullajim icin ideal ama benim gibi arada yol yapip musait yerlerde
    Hizlanmak isteyen icin kesecek bir motor degil.

Gostergenin yeniside depoda 3-4litre kalinca yada son 50km.de yakiyor isigi... yeni gosterge daha stabil calisiyor. Yani yeniden kastim 2.seri uretimde olan benzin ve vites gostergesi olmayan.

Motorda satiliktir. Plaka ruhsat var. Plakasi daha takilmadi evde yatiyor. Cezasi borcu yoktur nakit alindi. Kirik cizik hasar yok. Km saati 160.da. orjinal km.si 1300-1350 arasi. Rodaj 1600km oldugu icin tam doldurmadi. Hafta sonuna kadar biter rodaji.
    Ciddi alici varsa konyadayim gelsin goruselim. 8.250 tl. Fiyati... sifirdan farki plaka ruhsat sigortasi var...
    Renk beyaz kirmizi sase olan. Resimler facede mevcut akifyucel42@hotmail.com eklerseniz gorursunuz.

Saygilar sevgiler...

Max speed ile ilgili videolar yüklenmeye baslanmis.

http://www.youtube.com/watch?v=74GcZ...fMg&nomobile=1

umutonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-megelli-250r-sifir-136354336/detay/ arkadaslar ilanımı verdim henüz 27 km megelli 250r almak isteyen varsa yardımcı olurum acil satmam gerek ameliyat olmam gerekiyor.

denizhan_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    daha önce paylaşıldıysa affola megelliyi birde yoshimura ile dinleyin ^^

http://www.youtube.com/watch?v=7fmVY...&feature=share

Alıntı denizhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Evet ben paylasmistim bu videoyu.gercekten 600luk gibi çıkıyor tek silindir bi motordan bu kadarini beklemezdim dogrusu ama belki bi ayar cekmislerdir bilemiyorum.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    alan satıyor
    hayırlar olsun inş
    yoshi bombaymıs

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alan satıyor
    hayırlar olsun inş
    yoshi bombaymıs
    Alan alır satan satar ben kendi adıma megelli den başka bir yol düşünemiyorum
    googan bunu beğendi.

Alıntı Galaxy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

megellimi bu ya benımkı 1500 km de. 1. viteste 55km hızla redline a giriyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Ön ve arka dişli, egzoz, hava filtresi değişmiş.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı denizhan_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Videodaki motosiklette 400cc bir yamaha motoru varmiş.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videodaki motosiklette 400cc bir yamaha motoru varmiş.
    Yapma yaa bende sevinmistim egzoz aldigimda boyle ses cikicak diye ama yine guzel ses vereceginden eminim.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Yapma yaa bende sevinmistim egzoz aldigimda boyle ses cikicak diye ama yine guzel ses vereceginden eminim.
    Ben CB me silindirden itibaren komple egzoz yaptirdim cok guzel oldu, fena sesi var camaro gibi )) egzoz guzel sey tabi etrafi rahatsiz edecek sekilde carlamaz ise

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    megellimi bu ya benımkı 1500 km de. 1. viteste 55km hızla redline a giriyo.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Ön ve arka dişli, egzoz, hava filtresi değişmiş.
    Hava filtresi bu boru mu, 4.vites 180...
    #sürenadam

Bi kaç gündür siyah mazgalların oraları boyamayı düsünüyordum kısmet bugüneymiş ama biraz geç başladığım için karanlığa kaldık sadece arka tarafı yaptım. Arka tarafın mazgalları boyarken sonradan aklıma geldi acaba siyah bölümüde boyarsam nasıl durur diye ? ya herro ya merro dedim deneyeyim boyadım bence gayet şık durdu işte çalışma

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi kaç gündür siyah mazgalların oraları boyamayı düsünüyordum kısmet bugüneymiş ama biraz geç başladığım için karanlığa kaldık sadece arka tarafı yaptım. Arka tarafın mazgalları boyarken sonradan aklıma geldi acaba siyah bölümüde boyarsam nasıl durur diye ? ya herro ya merro dedim deneyeyim boyadım bence gayet şık durdu işte çalışma http://r1309.hizliresim.com/1f/4/s9gxf.jpg
    Coolrelax,gerçekten seni çok tebrik ediyorum kendin ilgileniyor bizzat söküyor takıyorsun ben vida sıkmaya bile üşeniyorum bilen yapsın diyorum süpersin abi sen benim olmak istediğim ama hiçbir zaman olamıyacağım o ruhsun

c00lrelax on numara olmuş. Dokuyucu bana grenaj göndermiş

Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Coolrelax,gerçekten seni çok tebrik ediyorum kendin ilgileniyor bizzat söküyor takıyorsun ben vida sıkmaya bile üşeniyorum bilen yapsın diyorum süpersin abi sen benim olmak istediğim ama hiçbir zaman olamıyacağım o ruhsun
    eyvallah kardeşim estafurullah :D bende hobi haline geldi izinli oldugum gunlerde bazen can sıkıntısına benzin deposunu indirip kablolara bakıyorum :D haha

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:58 ----------

c00lrelax on numara olmuş. Dokuyucu bana grenaj göndermiş
    kardeşim su parçanın resmini çekip atarmısın bana bende idün istedim de daha gelmedi merak ettim nası bi parça

Ahmetcan45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 -- YZF R25 -- CBR 600RR -- YZF R1
    video yokmu hiç arkadaslar video cekin de izleyelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:20 ----------

benim oda

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache

bu 250 r için mi son hız videosu
    oynanmış olabilirmi acaba dişlilerle felan çok rahat adam 200 vurdu
    forumda en son 157 felan gördüm diyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

arkadaşlar komple forumu okutmayın bana

size zahmet bana motorun artılarını eksilerini yazarmısınız
    sorunları sıkıntıları
    çözümleri nelerdir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler