Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Megelli 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı akifyucel42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayarı biraz önce yaptım ama yarın denicem, mahallede 4-5 turladım ön caddede 100metrelik mesafe olunca 1-2-3 anca gazladık...yarın 100km+ bir yol yapıp bakıcam, kalibrasyon umarım işe yarıyordur...en azından 4.vites 5.viteste 8bin deviri bir aşssın 150kmyi bir göreyim tamam diyecem artık yaf vallahi canımı sıkmaya basladı makina

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

servis ve bayi aynı yer, konyada güvenilir bir abim olur. beraber anlıyoruz makinayı ve konyada ilk ben aldım ilk gelen makinayı, simdi 1 tane daha sipariş verdi gelecek... kısacası ben diyorum su sorun var onlar bakıyor çözmeye çalısıyoruz herp beraber yani kimsede tecrübe yok bu makinayla ilgili. ilk değişmesi gerekenleri değiştirdik işte, bundan sonra 1600km yi beklicez. 3000km dede özel bir ayar çekicez motora bakalım nasıl olacak...
    Özel ayardan kastın ne oluyor ne yapmayı düşünüyorsun?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extra_serkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650 (2006)
    bugun yanladm ve denedım motoru vırajlar harıka kuş gıbı motor oyna her turlu t6alımınyum şasiden baskası yalan artık bana
    R&buğra bunu beğendi.

Motosikleti
    megelli 250r
    Alıntı R&buğra adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özel ayardan kastın ne oluyor ne yapmayı düşünüyorsun?
    tam bende bilmiyorum motorda ufak modifiye yapcaklar galiba, ccyi yükseltecekler galiba...ne yapacağını sır gibi sakladı simdilik söylemedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

arkadaşlar depo 11 litre bunun 3 litresi yedek olarak görünüyor. yedek depodaki benzini nasıl kullanıyoruz serviste bulamadık yedeğe almayı...bilen varsa sevinirim

c00lrelax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim vallahi 8bin devri geçmeme olayına hayretler içerisindeyim senin ben 2.viteste redline bile sokuyorum sen nasıl çıkamıyorsun anlamıs değilim vallahi :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Alıntı extra_serkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun yanladm ve denedım motoru vırajlar harıka kuş gıbı motor oyna her turlu t6alımınyum şasiden baskası yalan artık bana
    kardeşim sana bide dunlop sportmax çektikmi arka lastiğine virajlar kankan olucak :D
    extra_serkan bunu beğendi.

Motosikleti
    megelli 250r
    Alıntı c00lrelax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim vallahi 8bin devri geçmeme olayına hayretler içerisindeyim senin ben 2.viteste redline bile sokuyorum sen nasıl çıkamıyorsun anlamıs değilim vallahi :S

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

kardeşim sana bide dunlop sportmax çektikmi arka lastiğine virajlar kankan olucak :D
    Yok 1-2-3 de kirmiziyi yakiyorum ama 4-5-6 da 8 binde kaliyor motor ve duz yolda 125i zor goruyor. Bugun yokus asagi yolda 157 km gordum

Motosikleti
    megelli 250r
    arkadaslar bilenler varmı bilmiyorum ama çorluda serviste rastladığım bi megellici arkadaştan öğrendiğim bişeyi uyguladım bugün ve motorun sesi muazzam derecede değişti.bildiğim kadarıyla tüm megellilerde ortak bi sorun olan ön taraftan gelen cızırtı için bir arkadaş depo kapağı ve şasinin bağlandığı ön taraftaki şeride çift taraflı bant çekmiş bende bali ile şambrel yapştırdım aynı şambreli arka basamakların bağlantı noktasına ve kontağın etrafınada koydum.kontağn siyah kapağını çıkarıp içine çift taraflı bant ve dışına tekrar bant yapıştırdım alt tarafa.şunu söyliyimki şimdiye kadar duyduğum ses megellinin sesi değilmiş.cızırtıdan ses gelmiyodu.motora bir kez daha aşık oldum.bilmeyen veya yapmayan varsa tavsiye ederim.herkese sevgiler
    R&buğra ve googan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı halil.spcler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bilenler varmı bilmiyorum ama çorluda serviste rastladığım bi megellici arkadaştan öğrendiğim bişeyi uyguladım bugün ve motorun sesi muazzam derecede değişti.bildiğim kadarıyla tüm megellilerde ortak bi sorun olan ön taraftan gelen cızırtı için bir arkadaş depo kapağı ve şasinin bağlandığı ön taraftaki şeride çift taraflı bant çekmiş bende bali ile şambrel yapştırdım aynı şambreli arka basamakların bağlantı noktasına ve kontağın etrafınada koydum.kontağn siyah kapağını çıkarıp içine çift taraflı bant ve dışına tekrar bant yapıştırdım alt tarafa.şunu söyliyimki şimdiye kadar duyduğum ses megellinin sesi değilmiş.cızırtıdan ses gelmiyodu.motora bir kez daha aşık oldum.bilmeyen veya yapmayan varsa tavsiye ederim.herkese sevgiler
    Bu güzel paylaşım için çok teşekkürler olumlu şeyler duymaya çok ihtiyacımız var çok sıkıntı ve tatsızlık yaşadık irili ufaklı hepimiz,halil bunu herhangi bir ustaya götürsek anlayıp yapabilir mi ya da buluşmaya ayarlıcaz 4 kişi olucaz burdan arkadaşlarla tarih belli değil henüz ama sende katılmak istersen uygulamalı olarakta ustaya gösterebiliriz hem istanbul dasın zaten galiba....

Motosikleti
    megelli 250r
    Bugra normalde istanbuldayım ama simdi tatil nedeniyle eylul sonuna kadar sehr dısındayım.her ne kadar fazla paylasımda bulunmasamda forumu surekli takip ediyorum.kafama takılan seylere sagolsun coolrelax cok yardımcı oluyo.bayi ve yapptgm kaza haricnde ben megellimden cok memnunum.1700 km oldu ve gosterge haric bi problem cıkarmadı (o da beni pek rahatsız etmiyo,bide fan olayı bendede oldu 50 kurusa catal sigorta aldım taktım o kadar).umarım cıkarmaz ve diger arkadasların sorunlarıda hallolur.bende "amac"a bayi konusunda katılıyorum =) tekrar bulusma konusuna gelcek olursak bi bulusmayı bende cok istyorum fakat dedigm gbi suan sehr dısındayım eylul 10,12 arası ve eylulden sonra hep istanbuldayım.o tarhlere denk gelirse mutlaka sizinleyim =))

Çok şükür ufak tefek sorun dışında benımde pek sorunum kalmadı. Dokuyucu sorunlarla ilgili olarak çok yardımcı oldu son iki haftada. Ses sorununu nasıl cozdun Halil tam anlayamadım. Sesin tam larak nerden geldiğini tespit edemedim. Kontak kapagından ses gelıyordu iç kısmını bantlayarak onu halledebildim sadece. Foto çekip koyabilirsen süper olur

Motosikleti
    megelli 250r
    Bugun biraz yogunum ama en gec yarın mutlaka yollarım resmi

Arkadaşlar bir süredir sizi takipteyim ,izmir karşıyaka da yaşıyorum benim ilk motor deneyimim olacak , A2 ehliyetimi yeni aldım. Bir süredir başlangıç olarak kullanabileceğim nispeten daha uygun fiyatlı bir motor bakıyorum tabi bu arayışlar beni Hyosung ,Bu moto Calibre , Yuki Spitzer , Daelim ve Megelli ye yönlendirdi sonuçta bu makineleri kredi kartına 12-18 taksitle alabiliyorsunuz. Öncelikle makineler arasında sadece Hyosung - Megelli ve Daelim i görme fırsatım oldu . Daelim gerçektende kalite olarak çok kötü göründü bana ve direkt eledim. ancak dediğim gibi ben sadece görünüş ile ilgili yorum yapabilirim . Hyosung fiyat olarak maalsef sınıf üstü kalıyor yani 12.000 tl yi vereceğime 16,000 tl ye gider 600 lük alırım gibi düşünüyorum.2. el Hyo larda fiyatlar gerçekten garip düzeyde sonuçta bu aletin satın alındığı rakm belli sen bayiden "0" al kontağı çevir zaten fiyat %20-30 düşer bu satın alınan herşey için geçerlidir birde peşin para istendiği için 2.el rakamları çok yüksek gibi geldi !! Benim Boyum 1,88 - kilom 96 diğerleri biraz kçük kalıyor ama çok sorun olmaz diye umud ediyorum.

Sonuçta geriye Yuki spitzer ve Megelli kaldı .. Öncelikle yuki fiyat olarak 1,800 tl daha ucuz ,o da yeni bir marka ancak arkasında YUKı gibi bir üretici olduğundan korkulmaz gibi geliyor,forumlarda da ciddi bir probleminin olduğu görülmüyor .

Gelelim Megelli ye , Öncelikle Ben Çiğli de Motorcu Ejder de görme fırsatım oldu kırmızı ve beyaz olarak 2 rengi de mevcut . Ancak arkadaşlar binmemize izin vermediler motor kirlenir çizilir vs. :S :( ben bunu anlamadım sonuçta domates almıyoruz binmeden nasıl karar vereceğiz !!!!!!! Ebat olarak Hyo ile tabiki kıyas olmaz ama Hyo larda bence fazla büyük ve kullanım sırasında gidon aralığı dar gibi geldi. Herneyse Megelli nin görünümü on numara ! ancak öndeki grenaj arkası boşluk sizinde dediğiniz gibi çok fazla ve kablolar falan çok göze rahatsızlık veriyor , Aksamların birleşim yerleri felan biraz açık sanki hızlı bir rüzgarda kalkacakmış hissi verdi bana.

Sonuç olarak Yuki ve Megelli arasındayım , görünümü ile megelli , fiyatı ve daha az sorunlu oluşu ile YUki spitzer arasında kaldım.

Son olarak size sormak istediğim Megelli de oluşan bu problemler genel olarak Göstergeden kaynaklı gibi anladım , gösterge değişince bunlar halloluyor mu ??
    Yuki ile ilgili daha farklı bilgisi olan var mı ?
    Karşıyaka da görebileceğim motoru olan var mı ?
    Motor almak için Mevsimsel olarak geç mi kaldım ??
    Megelli ölçüleri bana küçük kalır mı ?
    Kullanmaya başlamadan önce Alaybey de Şebnem Hoca dan ileri sürüş dersleri almayı planlıyorum , hoca ile çalışan oldu mu faydası var mı ?

Valla ahiret soruları gibi oldu ama bilginizden faydalanmayı çok isterim.

saygılar &Selamlar

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı dhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir süredir sizi takipteyim ,izmir karşıyaka da yaşıyorum benim ilk motor deneyimim olacak , A2 ehliyetimi yeni aldım. Bir süredir başlangıç olarak kullanabileceğim nispeten daha uygun fiyatlı bir motor bakıyorum tabi bu arayışlar beni Hyosung ,Bu moto Calibre , Yuki Spitzer , Daelim ve Megelli ye yönlendirdi sonuçta bu makineleri kredi kartına 12-18 taksitle alabiliyorsunuz. Öncelikle makineler arasında sadece Hyosung - Megelli ve Daelim i görme fırsatım oldu . Daelim gerçektende kalite olarak çok kötü göründü bana ve direkt eledim. ancak dediğim gibi ben sadece görünüş ile ilgili yorum yapabilirim . Hyosung fiyat olarak maalsef sınıf üstü kalıyor yani 12.000 tl yi vereceğime 16,000 tl ye gider 600 lük alırım gibi düşünüyorum.2. el Hyo larda fiyatlar gerçekten garip düzeyde sonuçta bu aletin satın alındığı rakm belli sen bayiden "0" al kontağı çevir zaten fiyat %20-30 düşer bu satın alınan herşey için geçerlidir birde peşin para istendiği için 2.el rakamları çok yüksek gibi geldi !! Benim Boyum 1,88 - kilom 96 diğerleri biraz kçük kalıyor ama çok sorun olmaz diye umud ediyorum.

Sonuçta geriye Yuki spitzer ve Megelli kaldı .. Öncelikle yuki fiyat olarak 1,800 tl daha ucuz ,o da yeni bir marka ancak arkasında YUKı gibi bir üretici olduğundan korkulmaz gibi geliyor,forumlarda da ciddi bir probleminin olduğu görülmüyor .

Gelelim Megelli ye , Öncelikle Ben Çiğli de Motorcu Ejder de görme fırsatım oldu kırmızı ve beyaz olarak 2 rengi de mevcut . Ancak arkadaşlar binmemize izin vermediler motor kirlenir çizilir vs. :S :( ben bunu anlamadım sonuçta domates almıyoruz binmeden nasıl karar vereceğiz !!!!!!! Ebat olarak Hyo ile tabiki kıyas olmaz ama Hyo larda bence fazla büyük ve kullanım sırasında gidon aralığı dar gibi geldi. Herneyse Megelli nin görünümü on numara ! ancak öndeki grenaj arkası boşluk sizinde dediğiniz gibi çok fazla ve kablolar falan çok göze rahatsızlık veriyor , Aksamların birleşim yerleri felan biraz açık sanki hızlı bir rüzgarda kalkacakmış hissi verdi bana.

Sonuç olarak Yuki ve Megelli arasındayım , görünümü ile megelli , fiyatı ve daha az sorunlu oluşu ile YUki spitzer arasında kaldım.

Son olarak size sormak istediğim Megelli de oluşan bu problemler genel olarak Göstergeden kaynaklı gibi anladım , gösterge değişince bunlar halloluyor mu ??
    Yuki ile ilgili daha farklı bilgisi olan var mı ?
    Karşıyaka da görebileceğim motoru olan var mı ?
    Motor almak için Mevsimsel olarak geç mi kaldım ??
    Megelli ölçüleri bana küçük kalır mı ?
    Kullanmaya başlamadan önce Alaybey de Şebnem Hoca dan ileri sürüş dersleri almayı planlıyorum , hoca ile çalışan oldu mu faydası var mı ?

Valla ahiret soruları gibi oldu ama bilginizden faydalanmayı çok isterim.

saygılar &Selamlar
    Senin şuan yaşadığın durum tam benim 1 ay öncesinde yaşadıklarımla aynı. Hiç motor sürmeyi bilmeden yarış motoruna merak saldım. Şebnem hocayı aradım gel dedi, gittim. 3 saat ders aldım. Ehliyeti aldım. Herşey hallolduktan sonra Kawa ile Megelli arasında kaldım. Megelli aldım, hem egzosun konumu ve sesi hem de cepte kalan 4000 tl sebebiyle seçtim. Şimdi ilanda belirttiğim sebepten dolayı 15 gün içinde motoru satmam lazım.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-megelli-karsiyaka-megelli-250r-siyah-kirmizi-136128040/detay
    Motorcu ejder hakkında bilgi almak istersen o konuda da yardımcı olabilirim. Ben motoru aldığımda 2. el ilan hiç yoktu o yüzden alamadım. Benim aracı al veya alma ikinci el almanı öneririm. İlandaki cep telefonundan ulaşabilirsin.

Dostum yanlış anlama lütfen sadece bilgi amaçlı söylüyorum şu an 8.450 tl 18 ay taksitli Bergama da bu makine satılıyor . Ben yazımda belirttiğim gibi bir makine kontağı çevirdiğin anda 2.el dir ve değer en az %20-30 düşer. Vede peşin para ödendiği için ayrıca bir fark ta vardır .tabi bunlar benim fikrim amacım canını sıkmak falan değil yani senin istediğin rakam bana çok fazla.ANcak makine ve motorcu ejder ile ilgili deneyimlerini paylaşırsan çok memnun olurum.

umutonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar herkese hayırlı günler ben aranıza yeni katıldım ben megelli 250r motor aldım fakat henuz 26 km de satısa cıkartıyorum saglık sorunlarım oldugundan dolayı kullanamıyacakmısım doktor oyle soyledi almak isteyen arkadaslar olursa yardımcı olabilirim daha henüz km bile yapmadım yani siyah kırmızıdır rengi sıfırdır sadece bahcelievlerden sefaköye kadar kullanılmıstır. yanında dainese montumu kaskımı ve eldivenlerimide verecegim yurtdısı ile calıstıgım icin aksesuarların hepsini yurtdısından aldım fakat rahatsızlık sorum oldugu icin satmam gerekiyor ilgilenen arkadaslara yardımcı olunacaktır. henuz plakası bile cıkmadı )

Motosikleti
    Megelli 250r
    Bugün ilk kez dokuyucuyu aradım ve gerçekten ilgili davrandılar teşekkürler,arka grenajlar veriliyor beyler haberiniz ola burda konusu geçmişti kırmızı beyaz modeli 9.150 satışa çıkmış SE olarak gözüküyor çok güzel ya sıkıntılarımızı ama kendimiz ama serviste çözdük neredeyse hepimiz çok şükür bu saatten sonra tadını çıkarma zamanı 10-12 bin de çıkan ses beni bitiyor diyenler beğensin
    amac ve c00lrelax bunu beğendiler.

Bugün ilk kez dokuyucuyu aradım ve gerçekten ilgili davrandılar teşekkürler,arka grenajlar veriliyor beyler haberiniz ola burda konusu geçmişti kırmızı beyaz modeli 9.150 satışa çıkmış SE olarak gözüküyor çok güzel ya sıkıntılarımızı ama kendimiz ama serviste çözdük neredeyse hepimiz çok şükür bu saatten sonra tadını çıkarma zamanı 10-12 bin de çıkan ses beni bitiyor diyenler beğensin
    DOKUYUCU yu tebrık edıyorum birden kucak açtılar bizlere arka grenaj hangısı 10-12 bın redlıne a gırıyor sıkıntı cıkarmasın bugra . Ben 9bını gecmıyorum. Kasktan oturude ancak ruzgar sesı duyuyorum

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı dhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum yanlış anlama lütfen sadece bilgi amaçlı söylüyorum şu an 8.450 tl 18 ay taksitli Bergama da bu makine satılıyor . Ben yazımda belirttiğim gibi bir makine kontağı çevirdiğin anda 2.el dir ve değer en az %20-30 düşer. Vede peşin para ödendiği için ayrıca bir fark ta vardır .tabi bunlar benim fikrim amacım canını sıkmak falan değil yani senin istediğin rakam bana çok fazla.ANcak makine ve motorcu ejder ile ilgili deneyimlerini paylaşırsan çok memnun olurum.
    Dokuyucunun kendi sitesinde 8800 yazıyor. Bergama kendi kafasına göre düşük satamaz. Öyle yapıyorsa hemen al derim. Kredi kartının limitinin 10 bin tl olması lazım ki karttan çekebilesin. O sebeple ben zaten nakit aldım aracı bayiden. Araçta herkesin bahsettiği gösterge sorunu hariç bir problem yok. Plaka ve ruhsat çıkarırken yaşayacağın koşuşturmacadan sonraki pişmanlığını aldıktan sonra bu sayfadan paylaşırsan sevinirim Ejder hakkında forumda yazı yazmak istemem ama iyi niyetli insanlar diyebilirim.

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOKUYUCU yu tebrık edıyorum birden kucak açtılar bizlere arka grenaj hangısı 10-12 bın redlıne a gırıyor sıkıntı cıkarmasın bugra . Ben 9bını gecmıyorum. Kasktan oturude ancak ruzgar sesı duyuyorum
    Ben görmüyorum redline ı 12 bin de tabi hafif hafif yanık kokusu almıyor değilim kasksız zaten o sesin tadını alabilirsin dostum arka grenajlar vites ve fren in olduğu t6 nın tam ortası boşluk varya işte orası yani orta grenajlara eklenicek bir grenaj daha çok daha tehlikeli durucağına şüphem yok benim siparişlerim gelsin de 3 gün sonra paylaşıcam burda mono kapaktan stickerlara kadar tüm modifiyeleri aldım PATRON ÇILDIRDI
    amac bunu beğendi.

Ben görmüyorum redline ı 12 bin de tabi hafif hafif yanık kokusu almıyor değilim kasksız zaten o sesin tadını alabilirsin dostum arka grenajlar vites ve fren in olduğu t6 nın tam ortası boşluk varya işte orası yani orta grenajlara eklenicek bir grenaj daha çok daha tehlikeli durucağına şüphem yok benim siparişlerim gelsin de 3 gün sonra paylaşıcam burda mono kapaktan stickerlara kadar tüm modifiyeleri aldım PATRON ÇILDIRDI
    kasksız bınme bugra aman dıyım sana. Fotoları bosver canlı canlı gorelım senın motoru. hafta ıcı ıs çıkısı ugrarım senın yanına

Motosikleti
    Megelli 250r
    Alıntı amac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasksız bınme bugra aman dıyım sana. Fotoları bosver canlı canlı gorelım senın motoru. hafta ıcı ıs çıkısı ugrarım senın yanına
    Herzaman beklerim abi ayıp ediyorsun haberleşelim yeter

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler